Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (90)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Р712.5-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Закусило М.П. 
Взаємовплив гормонального статусу організму і стану функціональної системи дихання у жінок: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.04 / М.П. Закусило ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 41 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємовплив об'єкта керування функціональної системи дихання (ФСД) (процесу масопереносу респіраторних газів, утилізації кисню в організмі) та центра керування ФСД (ендокринної системи) з її робочими органами зовнішнього дихання, кровообігу, кровотворення, тканинного дихання. Встановлено, що стимулювальна дія субкомпенсованої гіпоксії на функцію залоз внутрішньої секреції виявляється у збільшенні вмісту гормонів у разі гіпоксії. Поліпшення функції ФСД впливає на ендокринну систему, яка водночас є частиною регуляторної ланки функціональної системи дихання. Доведено, що компенсація гіпоксичного стану, який бере участь у патогенезі гіпофункції щитовидної залози, гіпофункції інсулярного апарату підшлункової залози, порушенні менструального циклу за типом ювенільних дисфункційних маткових кровотеч, наступає у результаті покращання постачання організму киснем у процесі адаптації до гіпоксії. Виявлено, що оптимізація постачання організму киснем унаслідок покращання функції робочих органів ФСД призводить до підвищення швидкості споживання кисню організмом і може свідчити про підвищення споживання кисню ендокринними залозами, що сприяє інтенсифікації їх секреторної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-5 +
Шифр НБУВ: РА322749

Рубрики:

      
2.

Коноплянко В.О. 
Вісцеральні функції організму на різних стадіях естрального циклу, при гонадній недостатності та її корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / В.О. Коноплянко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни частоти серцевих скорочень і ректальної температури у самиць щурів на різних стадіях естрального циклу, під час формування гонадної недостатності, трансплантації культур клітин оваріальних тканин та після застосування препаратів замісної гормональної терапії у стані спокою та за умов навантажень. Виявлено, що в інтактних тварин навантаження ізопропілнорадреналіном зумовлює збільшення частоти серцевих скорочень і ректальної температури. З'ясовано, що формування посткастраційного синдрому в оваріоектомованих щурів супроводжується загальним зниженням вмісту статевих гормонів у крові, порушенням статевого циклу на фоні встановлення стабільного анеструсу. За умов стимуляції оваріектомованих самиць ізопілнорадреналіном не відбувається зростання частоти серцевих скорочень, а також не змінюється ректальна температура, що запропоновано розглядати як ареактивність досліджених систем організму. Ксенотрансплантація культур клітин оваріальної тканини овааріоектомованим тваринам не забезпечує нормалізацію вмісту статевих гормонів у крові, поновлення естральних циклів, відновлення значень частоти серцевих скорочень і ректальної температури. Установлено, що використання естрадіолу дипропіонату і "Дивигелю" як препаратів замісної гормональної терапії для корекції гонадонедостатніх станів у оваріектомованих тварин сприяє збільшенню вмісту статевих гормонів у крові, формуванню стійкого еструсу, різноманітним змінам базового й ініційованого навантажень, рівній частоті серцевих скорочень і ректальної температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-5 + Р410-29 +
Шифр НБУВ: РА360610

Рубрики:

      
3.

Перевозчиков 
Клініко-патогенетичні особливості затримки статевого розвитку у дівчаток- підлітків, які виховуються в різних мікросоціальних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Вячеслав Володимирович Перевозчиков ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-5
Шифр НБУВ: РА347705

Рубрики:

      
4.

Касянчук Н.Ю. 
Наукове обгрунтування методів передгравідарної підготовки перед допоміжними репродуктивними технологіями у жінок з патологією щитоподібної залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Ю. Касянчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання діагностики, тактики ведення та передгравідарної підготовки за жіночої безплідності на тлі тиреоїдної патології. Виявлено, що частота випадків тиреоїдної патології у структурі жіночої безплідності становить 16,3 %. За цього на тактику ведення і результативність використання методів допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) впливають некоригований гіпотиреоз й аутоімунний тиреоїдит (АІТ), навіть у разі еутиреозу. У пацієнток з патологією щитовидної залози (ЩЗ) частота настання вагітності після реалізації ДРТ удвічі менша від відповідного показника у жінок без тиреоїдної патології. Установлено, що зі збільшенням рівня антитіл до тиреопероксидази відбувається погіршення репродуктивного прогнозу. З'ясовано, що розвиток порушень фертильності у жінок з АІТ та еутиреозом спричинений зниженням якості оогенезу на тлі овуляторних менструальних циклів, що призводить до недостатності лютеїнової фази. Це підтверджується наявністю нормальних рівнів гонадотропінів, зменшенням концентрації естрадіолу та соно-розмірів домінантного фолікула, гіполютеїнізмом, зменшенням соно-діаметрів жовтого тіла, морфофункціональними ознаками недостатності лютеїнової фази. Гормональними характеристиками аутоімунного тиреоїдиту на тлі гіпотиреозу є підвищення рівня пролактину крові з пролактин-залежною гіпоплазією ендометрію, а також збільшення гонадотропного індексу. За цього наявні олігоменорея та мультифолікулярна структура яєчників, що можна розглядати як ознаки розвитку полікістозу яєчників. Виявлено, що перебіг першого триместру вагітності після проведення ДРТ у жінок з тиреоїдною патологією частіше супроводжується розвитком ускладнень, ніж у жінок без патології ЩЗ. Доведено доцільність використання диференційованого підходу у передгравідарній підготовці жінок з еу- та гіпотиреозом на тлі АІТ шляхом двоетапного застосування тиреоїдних гормонів, селену та немедикаментозних фізіотерапевтиних процедур (мікрохвильової резонансної терапії та місцевого ультрафонофорезу з глюкокортикоїдами), а також естроген-гестагенних або суто гестагенних гормональних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-5 +
Шифр НБУВ: РА358209

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського