Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.504.35$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Гулей Я.Т. 
Обгрунтування комплексного консервативного методу лікування хворих на уретеролітіаз на основі дослідження функціонального стану нирок та сечовивідних шляхів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Я.Т. Гулей ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему клінічної урології - підвищення ефективності комплексного консервативного лікування хворих на уретеролітіаз. Повноту та час блоку нирки контрольовано шляхом кольорового доплерівського картування викидів сечі із вічок сечоводу. Доведено, що у хворих на уретеролітіаз під час блоку нирки розвивається порушення ниркової гемодинаміки, знижується азотовидільна й електроліторегулювальна функції нирки. У разі незадовільної мікроциркуляції нирки зафіксовано порушення рівноваги процесів вільнорадикального окиснення й антиоксидантної системи, що виявляється нагромадженням токсичних продуктів пероксидації: дієнових кон'югатів і малонових діальдегідів у мембранах клітин, сечі, пригніченням активності супероксиддисмутази та гіперактивацією каталази в крові. За даними радіоізотопного дослідження та доплероскопії судин нирок встановлено значне зниження всіх показників видільної функції блокованої нирки та підвищення індексів резистентності її судин. Розроблено та впроваджено методику комплексної консервативної терапії хворих на уретеролітіаз з використанням диклоберлу, фокусину, канефрону, крен-максу, антибіотиків, уросептиків, сечогінних трав і сеансів гіпербаричної оксигенації, в 69,3 % випадків зафікосовано самостійне відходження конкрементів, проти 35,6 % пацієнтів групи порівняння, для лікування яких використано традиційний метод. Доведено, що в процесі лікування уретеролітіазу курс консервативної терапії хворих з каменями сечоводів не повинен перевищувати 10 діб. Встановлено, що застосування розробленої методики консервативного лікування хворих з каменями сечоводів і сприяє більш повному та ранньому відновленню функціональних показників блокованої нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.35-5 +
Шифр НБУВ: РА362905

Рубрики:

      
2.

Синишин Ю.І. 
Обгрунтування та розробка тактики лікування хворих на камені сечовода, ускладнені гострим пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ю.І. Синишин ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності лікування хворих з каменями у сечоводі, ускладнених гострим пієлонефритом (ГП)), шляхом диференційованого застосування екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) в клінічній практиці на базі урологічних відділень обласних клінічних лікарень. Доведено вісутність значущих змін мікрофлори сечі, як наслідок вивільнення збудника з каменів нирки та сечовода після їх фрагментації. Показано, що для об'єктивної оцінки ефективності відновлення пассажу сечі з блокованої каменем сечовода нирки застовано УЗД-моніторинг периметру порожнинної системи нирки та визначено терміни його проведення після екстреної ЕУХЛ. На підставі використання моніторнгу С-реактивного білка сироватки крові доведено відсутність клінічно значущого травматичного впливу ЕУХЛ на нарку, сечовід та оточуючі тканини у хворих на нефроуретеролітіаз та уретеролітіаз, ускладнений ГП. Обгрунтовано можливість проведення екстреної ЕУХЛ у хворих на камені сечовода, ускладнені гострим серозним пієлонефритом, як альтернативного методу відновлення пасажу сечі з блокованої нирки, що дає можливість перегляду та поширення показань до ЕУХЛ в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.35-5 + Р696.540.112-5 +
Шифр НБУВ: РА343833

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського