Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (227)Книжкові видання та компакт-диски (50)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.016-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Ковальчук Д.І. 
Внутрішньосудинне лазерне опромінення крові та ентеросорбція у комплексному лікуванні уросепсису: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Д.І. Ковальчук ; Ін-т урології АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування уросепсису. Науково обгрунтовано можливості використання ендоваскулярного лазерного опромінення крові та енергосорбції у комплексному лікуванні уросепсису. Комбіноване застосування методу у комплексі з традиційною терапією обумовлює на 10 - 12-ту добу значне покращання стану процесів вільного радикального окиснення та збільшення активності антиоксидантної системи, зниження показників циркулюючих імунних комплексів і зростання відсотка завершеності фагоцитозу, покращання функціонального стану печінки та нирок, усуває клінічні прояви уросепсису, призводить до більш повної елімінації патогенної мікрофлори та знижує її вірулентні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-52 +
Шифр НБУВ: РА321621

Рубрики:

      
2.

Білоголовська В.В. 
Діагностика та лікування хронічних інфекцій сечової системи у жінок репродуктивного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.37 / В.В. Білоголовська ; АМН України. Ін-т нефрології. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення діагностики та лікування хронічних інфекцій сечової системи у жінок репродуктивного віку. Проведено вивчення та порівняльний аналіз особливостей клінічного перебігу, ультрасонографічних і доплерографічних змін, етіологічного спектра, імунологічного стану в жінок даного віку з хронічною інфекцією сечової системи, а також визначено характерні клінічно-параклінічні ознаки, встановлені у разі поєднання хронічної інфекції цієї системи та запалення геніталій. Вивчено особливості перебігу хронічних інфекцій сечової системи в жінок репродуктивного віку, наведено клініко-діагностичні критерії, побудовані за результатами мікробіологічних, імунологічних досліджень (аналізу індивідуальних імунограм), запропоновано проводити лікування за певними етапами (після проведення антибактеріальної терапії) з використанням препарату імуномодулювальної дії "Протефлазід".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-5 + Р696.5-5 +
Шифр НБУВ: РА351142

Рубрики:

      
3.

Федчук 
Клініко- епідеміологічна характеристика сімейного урогенітального хламідіозу в умовах Одеського регіону (діагностика, лікування, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Володимир Петрович Федчук ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-5 + Р715.016-5
Шифр НБУВ: РА309311

Рубрики:

      
4.

Мальцева 
Комплексе лікування ускладнених форм хламідіозу спіраміцином у поєднанні з лазерною терапією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Тетяна Володимирівна Мальцева ; АМН України; Інститут дерматології та венерології. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-5 + Р715.016-5
Шифр НБУВ: РА346701

Рубрики:

      
5.

Мельник О.П. 
Комплексне лікування ускладненого сечостатевого хламідіозу у жінок доксициліном у поєднанні із вобензимом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.П. Мельник ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно обстежено жінок з хронічною рецидивуючою хламідійною інфекцією, установлено поліморфізм клінічної симптоматики та ускладнень заданого захворювання. Установлено порушення продукції найважливіших регуляторів антиген-специфічної імунної відповіді цитокінів IL-2, IL-3, IL24 та IL-6, пригнічення проліферації та зниження функціональної активності Т-хелперів I і II типів у разі хронічного сечостатевого хламідіозу. Показано, що внаслідок зниження рівня IL-2 у 1,52 рази пригнічується продукція цитокінів, проліферація та диференціювання Т-лімфоцитів, цитотоксичність Tcyt-лімфоцитів і диференціювання D-лімфоцитів, мікробоцидна і цитотоксична активність і продукція цитокінів моноцитами, а також порушується біосинтез IgM і IgG B-лімфоцитами. Уперше у комплексі показано підвищення рівнів: IL-6 у 3,35 разів, що свідчить про посилену проліферацію та диференціювання B-лімфоцитів, синтез і секрецію імуноглобулінів та проліферацію і диференціювання цитотоксичних T-лімфоцитів (CD-8); протизапального IL-4 у 1,55 разів, що дозволяє зробити висновок щодо загострення, хронізації гострого запального процесу та його прояву, за цього відзначено, що IL-4 посилює диференціювання TH-0-лімфоцитів у TH-2-клітини, гуморальну імунну відповідь опосередкованою участю TH-2-лімфоцитів, диференціювання цитотоксичних T-лімфоцитів, а також пригнічує звільнення цитокінів з активованих моноцитів і продукцію IL-2 TH-1-лімфоцитами. Зазначено щодо підвищення рівнів IL-3 у 1,33 разів, який може мати вплив на дозрівання T-лімфоцитів, проліферацію та фагоцитарну активність макрофагів. Розроблено оригінальний метод комплексного лікування хворих жінок з хронічною рецидивною сечостатевою хламідійною інфекцією з використанням доксицикліну у поєднанні з вобензимом, гепатопротектором - дарсілом і місцевою терапією за допомогою свічок і метронідазолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-52 + Р715.016-52 +
Шифр НБУВ: РА336694

Рубрики:

      
6.

Сенчук Л.О. 
Комплексне лікування хронічного сечостатевого хламідіозу з урахуванням порушень метал-металоферментних систем та функціонального стану печінки: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.20 / Л.О. Сенчук ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито проблеми підвищення ефективності лікування хворих хронічним сечостатевим хламідіозом (ХССХ) з урахуванням порушень метал-металоферментних систем і функціонального стану печінки. У хворих ХССХ встановлено розбалансованість мікроелементного гомеостазу (дефіцит цинку та заліза, збільшення вмісту міді у крові), порушення балансу оксидантно-антиоксидантної системи (посилення процесів перекисного окиснення ліпідів і зниження антиоксидантної системи захисту). Запропоновано метод комплексного лікування хворих ХССХ з використанням гепатопротекторної (глутаргін) і антиоксидантної терапії (кверцетин), який дозволяє скоротити терміни нормалізації клінічних ознак захворювання та санації організму від хламідій, а також нормалізації біохімічних показників організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-5 + Р715.016-5 +
Шифр НБУВ: РА367111

Рубрики:

      
7.

Федорук Г.В. 
Лаферон в комплексній терапії хронічного урогенітального хламідіозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Г.В. Федорук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на хронічний урогенітальний хламідіоз шляхом застосування у комплексній терапії вітчизняного рекомбінантного інтерферонового препарату "Лаферон" на підставі визначення його імуномодулювальних властивостей. Запропоновано розроблену схему терапії використовувати для лікування пацієнтів, хворих на хронічний урогенітальний хламідіоз, у випадку, коли традиційні схеми лікування були не ефективні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-52 + Р715.016-52
Шифр НБУВ: РА315921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Савенков В.І. 
Підвищення ефективності лікування хворих на уросепсис шляхом корекції перекисного окислення ліпідів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.І. Савенков ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено терапію хворих на тяжкий уросепсис шляхом нормалізації процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та системи антиоксидантного захисту завдяки використанню озонотерапії. Доведено in vitro високу бактеріостатичну дію медичного озону стосовно мікробної флори, що найчастіше спричинює уросепсис. Розроблено методику озонотерапії та визначено оптимальні терапевтичні дози медичного озону у фізіологічному розчині. Установлено високу терапевтичну ефективність озонотерапії у комплексі з антибіотикотерапією у разі гострого стафілококового сепсису у кролів на підставі даних про загальні реакції тварин, окисний гомеостаз і даних морфологічних досліджень. Відзначено, що ступінь тяжкості захворювання залежить від показників системи ПОЛ. Установлено, що розроблений комплексний метод лікування хворих на тяжкий уросепсис з використанням озонотерапії сприяє нормалізації процесів ПОЛ та антиоксидантної системи, що дає змогу стабілізувати стан клітинних мембран та позитивно впливає на гомеостаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-52 +
Шифр НБУВ: РА328599

Рубрики:

      
9.

Скурятіна Н. Г. 
Профілактика і корекція порушень репродуктивної функції у жінок з урогенітальною інфекцією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Н. Г. Скурятіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

На підставі визначення особливостей гормонального й імунного гомеостазу поглиблено існуючі уявлення щодо патогенезу розвитку порушень репродуктивної функції у жінок з урогенітальними інфекціями. Доведено, що наявність внутрішньоклітинних урогенітальних інфекцій супроводжується змінами клітинної та гуморальної відповіді, що проявляється реакціями системного та місцевого імунітету й обумовлює дисбаланс субпопуляцій T-лімфоцитів, B-лімфоцитів, зміну рівнів імуноглобулінів G, M, A та циркулюючих імунних комплексів, зміну рівня NK-клітин, вмісту лізоциму і sig A. Встановлено, що характерні зміни цитокінового балансу (підвищення рівня прозапальних цитокінів IL-1, TNFalpha, INFgamma і зниження синтезу IL-10) відображують співвідношення регуляторних Th -клітин з хелперною функцією. Визначено, що переважання Th хелперів 1 типу, особливо на фоні зниженної продукції IL-10 та NK-клітин внаслідок перенесеної урогенітальної інфекції, створює умови для запобігання настанню вагітності й її успішного завершення. Визначені імунні зсуви поглиблюють дисбаланс статевих стероїдних гормонів, що обумовлює порушення репродуктивної функції. Встановлено фактори ризику розвитку порушень репродуктивної функції на фоні урогенітальних інфекцій і визначено показники, що можуть бути критеріями оцінювання формування їх різних форм. Доведено ефективність етіотропної терапії урогенітальних інфекцій з включенням гормонотерапії й імуномодуляторів, що мають протизапальну дію, яка здійснюється за рахунок пригнічення надлишкового синтезу активованими макрофагами прозапальних цитокінів (IL-1, TNFalpha, INFgamma) і посилення синтезу IL-10, що сприяє відновленню рівноваги в імуногормональних взаємовідношеннях і нормалізації репродуктивної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-5 + Р696.016-5
Шифр НБУВ: РА381528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Савченко 
Функціональна активність імунокомпетентних клітин здорових та хворих на хронічний сечостатевий хламідіоз в умовах імунотропного впливу in vitro: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Вікторія Станіславівна Савченко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-5
Шифр НБУВ: РА338412

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського