Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Р673.704-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Яценко О.В. 
Динаміка рівня жирних кислот в ранній діагностиці та прогнозуванні ризику виникнення вікової катаракти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Яценко ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено роль жирних кислот у виникненні та розвитку вікової катаракти. У хворих на дану хворобу здійснено дослідження жирно-кислотного спектра ліпідів крові, кришталика та елементу з ока, проведено порівняльний аналіз рівня жирних кислот і встановлену пряму залежність між рівнем жирних кислот усіх цих біологічних об'єктів. Обгрунтовано можливість використання елімінату об'єкта для вивчення ліпідного обміну в очах. Простежено динаміку рівня жирних кислот ліпідів елімінату з ока залежно від ступеня зрілості катаракти. На підставі клінічних і біохімічних досліджень доведено існування прямого зв'язку між виникненням вікової катаракти та рівнем жирних кислот ліпідів елімінату з ока, розраховано коефіцієнт ненасиченості для прогнозування груп ризику з виникнення даного захворювання, визначено шляхи оптимізації профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.704-3
Шифр НБУВ: РА319202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Керімов М.І. 
Клініко-імунологічні особливості запальної реакції ока при екстракапсулярній екстракції катаракти з імплантацією інтраокулярних лінз у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / М.І. Керімов ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Міститься клінічний аналіз результатів екстракапсулярної екстракції катаракти (ЕЕК) з імплантацією задньокамерних інтраокулярних лінз (ІОЛ) у 215 хворих на катаракту, з яких 11 хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу і 128 хворих на ЦД II типу. Встановлено, що наявність протеїнурії, важкий ступінь ЦД, гіперглікемія вище за 10,0 ммоль/л, підвищення імунорегуляторного індексу понад 8,0 є суттєвими факторами ризику сильної запальної реакції ока після ЕЕК з імплантацією ІОЛ у хворих на ЦД II типу. Найбільш сприятливий перебіг післяопераційного періоду і кращі функціональні результати ЕЕК з імплантацією ІОЛ спостерігаються у хворих на ЦД II типу без вищезазначених факторів ризику. Рекомендується враховувати дані передопераційних клінічних і імунологічних обстежень для визначення тактики лікування катаракти у хворих на ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р673.704-37

Рубрики:

      
3.

Халіл Хіжазі Ібрагім 
Клініко-імунологічні особливості хворих на початкову вікову катаракту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Халіл Хіжазі Ібрагім ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності профілактики прогресування помутнінь в кришталику у хворих на початкову вікову катаракту (ВК). Встановлено у таких хворих порушення клінічних показників, цитокінового профілю сльози та сироватки крові у вигляді підвищення рівня прозапальних цитокінів (ФНПalpha, IL-1beta і зниження протизапальних (IL-10) цитокінів, зменшення захисних факторів сльози - імуноглобуліну А та лізоциму, активацію аутоімунних реакцій до антигену кришталика, що відіграє суттєву роль у патогенезі та перебігу захворювання. Вивчено вплив додаткового застосування глутаргіну й ентеросгелю на перебіг та ступінь прогресування початкової ВК. Їх використання сприяло стабілізації патологічного процесу у кришталику та зорових функцій, нормалізації імунологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.704-3
Шифр НБУВ: РА373706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кравченко Л.І. 
Можливості прогнозування і особливості розвитку вікової катаракти при порушенні дезінтоксикаційної функції печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Л.І. Кравченко ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено механізм катарактогенезу та виявлено зниження у 2,8 разів активності глутатіон-S-трансферази (GST) у плазмі крові як показник дезінтоксикаційної функції печінки. За результатами експерименту мав місце розвиток катаракти під впливом 0,2 % розчину 3-амінотриазола та світла високої інтенсивності за умов порушеної дезінтоксикаційної функції печінки на 30-му тижні дослідження, що становив 91 % випадків поряд зі зниженням активності GST у плазмі крові до 10,3 нкат/мг білка та до 13,4 нкат/мг білка у кришталику. Установлено фактори ризику та особливості появи вікової катаракти залежно від соматичного стану осіб, рівня активності GST у плазмі крові, наявності катаракти у сімейному анамнезі та статі пацієнта. Виявлено, що у хворих на хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту та гепатобіліарної системи, що супроводжуються зниженням активності GST у плазмі крові менше 19 нкат/мг білка, ризик появи катаракти збільшується у 12 разів, а без зниження показника активності цього ферменту - лише у 2 рази. Запропоновано новий спосіб індивідуального прогнозування імовірності виникнення катаракти залежно від наявності та поєднання встановлених факторів ризику. У переважної більшості хворих (75 %) на хронічний алкоголізм II ступеня з порушеною дезінтоксикаційною функцією печінки та зниженою активністю GST у плазмі крові до 15 нкат/мг білка спостерігалось значне прогресування катаракти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.704-3 +
Шифр НБУВ: РА332379

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського