Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Р665.634$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Шибінський В.Я. 
Вплив оклюзійних порушень на внутрішні розлади скронево-нижньощелепних суглобів та їх диференційна діагностика з допомогою магнітно-резонансної томографії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Я. Шибінський ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено завдання сучасної стоматології - визначення впливу оклюзійних порушень, зумовлених дефектами зубних рядів і зниженням міжальвеолярної висоти на внутрішні розлади скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС), особливостей їх діагностування за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ). На підставі клінічного обстеження, магнітно-резонансної та комп'ютерної томографії скронево-нижньощелепних суглобів 69-ти хворих (проаналізовано стан 138-ми СНЩС) з внутрішніми розладами та розподілу обстежених за групами згідно з класифікацією дефектів зубних рядів за Eicher виявлено, що на виникнення однобічних і простих зміщень суглобового диску впливають пошкодження коронок зубів і невеликі дефекти. Виникнення важчих видів зміщень суглобового диску зумовлюють протяжні асиметричні дефекти зубних рядів і двобічна втрата зон підпор, особливо задніх. Запропонованний оптимальний протокол МРТ-обстеження СНЩС у сагнітальній і фронтальній площинах, виявлено бічні та досерединні зміщення суглобового диску, що впливає на центральне положення головок нижньої щелепи у звичній оклюзії. Запропоновано здійснювати МРТ-контроль у разі встановлення лікувального положення нижньої щелепи. Створено тривимірну математичну модель нижньої щелепи та виявлено з її допомогою біомеханічні закономірності розподілу силових реакцій у суглобах залежно від місця прикладання жувального навантаження та варіантів оклюзії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.634-4 +
Шифр НБУВ: РА363688

Рубрики:

      
2.

Мірза О.І. 
Діагностика і лікування больового синдрому дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.І. Мірза ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 36 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення рівня діагностики й ефективності лікування пацієнтів, що страждають на больовий синдром дисфункції (БСД) скронево-нижньощелепного суглобу (СНЩС). Виявлено велику поширеність БСД СНЩС (63 % обстежених) серед пацієнтів з головними болями, болями, клацанням та хрустом в області СНЩС. Запропоновано методи ранньої діагностики БСД СНЩС, зокрема, активної термографії обличчя з нітрогліцериновим тестом, імпедансометрії жувальних м'язів з дозованим симетричним електростимуляційним навантаженням, визначення величини кута суглобового шляху під час вертикальних рухів нижньої щелепи. Створено експертну систему для проведення диференційної діагностики між БСД, травматичним артритом (гострим і хронічним), артрозом СНЩС. Розроблено "Схему-стандарт", як алгоритм діагностики та лікування пацієнтів з БСД СНЩС, а також комплекс заходів щодо реабілітації жувальних м'язів з використанням фізіологічного явища реципрокності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.634
Шифр НБУВ: РА317413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дзіх О.І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування препарату "Куріозин" при комплексному лікуванні хворих на артрози скронево-нижньощелепних суглобів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Дзіх ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Встановлено ефективність комплексної терапії хворих з хронічним артрозом скронево-нижньощелепного суглоба з включенням куріозину. На підставі обстеження 122-х хворих на хронічний артроз обгрунтовано доцільність лабораторного дослідження показників суглобової рідини. Встановлено наявність змін кісткової тканини у хворих на хронічні артрози скронево-нижньощелепного суглоба та їх негативний вплив на перебіг хвороби. Виявлено депресію Т-системи імунітету та зниження неспецифічної резистентності організму. З'ясовано, що лікування хронічних артрозів скронево-нижньощелепних суглобів внутрішньосуглобовим введенням куріозину та застосуванням препарату "Фосамакс" за дефіциту мінеральної щільності кісткової тканини призводить до зниження прогресування деструкції суглобових поверхонь, сприяє нормалізації функції суглоба та підвищує мінеральну щільність кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.634.011-5 + Р668.801.1-5 +
Шифр НБУВ: РА345399

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського