Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (458)Книжкові видання та компакт-диски (116)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р665.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Чертов С.М. 
Анатомічна мінливість і морфометрична характеристика нижньої щелепи людини для комп'ютерного моделювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.М. Чертов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення анатомічної мінливості конфігурації поверхонь нижньої щелепи (НЩ) людини у взаємозв'язку з площинними координатами точок (ПКТ) у трьох вимірах на її зовнішній і внутрішній поверхнях. Встановлено, що анатомічні та морфометричні характеристики НЩ людини є індивідуальними та залежать від форми черепа, статі, наявності або відсутності зубів. Виявлено, що статеві особливості НЩ більше пов'язані з морфометричними показниками, ніж формотвірними факторами. З'ясовано, що у чоловічих НЩ морфометричні показники більші, ніж у жіночих. Доведено, що кількість, положення, морфометричні параметри та характер розподілу ПКТ пов'язані з формою черепа та статтю людини. Виявлено, що комп'ютерна модель НЩ людини, побудована за допомогою комп'ютерної програми 3Ds Max8, за кількісними параметрами та формою збігається з її кістковим аналогом. З'ясовано, що дана програма дозволяє моделювати анатомічні об'єкти, наприклад НЩ людини, а також зміни в НЩ у разі втрати зубів і процес віртуальної імплантації штучних зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Е70*698.131.24 +
Шифр НБУВ: РА360316

Рубрики:

      
2.

Нонєва Н.О. 
Обгрунтування застосування нових антисептичних засобів для профілактики та лікування альвеоліту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.О. Нонєва ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено для застосування та впроваджено новий антисептичний засіб для полоскання рота натурсепт на основі настою хвоща польового, виноградного екстракту з 0,05 % розчином хлоргексидину, призначений для профілактики ускладнень запального характеру після операції видалення зуба. Встановлено його виражену протизапальну дію в експерименті на щурах і в клініці, встановлено, що він надає м'який антисептичний ефект. Зазначено, що засіб для полоскання рота повісеп на осноаві водорозчинного комплексне з'єднання йоду з синтетичним нетоксичним полімером полівінілпіролідоном показав високу ефективність під час лікування альвеоліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.421-86 + Р281.81 +
Шифр НБУВ: РА369087

Рубрики:

      
3.

Гутор Н. С. 
Оптимізація діагностики, профілактики та лікування альвеолітів (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. С. Гутор ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності профілактики та лікування альвеоліту у хворих шляхом оптимізації діагностики та розробки методу комплексного лікування з використанням флупетсалю. Розроблено експериментальну модель альвеоліту та з її допомогою оцінено протизапальні та протимікробні властивоті флупетсалю. Вивчено у хворих на альвеоліт характер мікрофлори лунки видаленого зуба, її чутливість до музейних штамів мікроорганізмів та флупетсалю у порівнянні з іншими препаратами. За результатами проведених досліджень встановлено, що використання у комплексному лікуванні хворих на альвеоліт флюпетсалю та люцитину-2 сприяє збільшенню салівації, нормалізації показників системи ПОЛ-АОС, зменшенню ступеня дисбіозу та мікробного обсіменіння й стимуляції факторів неспецифічного захисту в порожнині рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.421-86 + Р665.63-5
Шифр НБУВ: РА379778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Заітова Р.Ю. 
Оцінка ефективності лікування післяопераційних ран м'яких тканин щелепно-лицьової ділянки із застосуванням активного дренування та клейової пов'язки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.Ю. Заітова ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність лікування післяопераційних ран м'яких тканин щелепно-лицьової ділянки з застосуванням активного дренування та клейової пов'язки Тегадерм у післяопераційному періоді. Встановлено, що поєднане застосування активного дренування та клейової плівкової пов'язки за умов експерименту зумовлює менш виражений прояв місцевих запальних реакцій (стазу судин, периваскулярного набряку, ранньої контракції країв рани). З'ясовано, що у клініці загоєння ран у хворих з застосуванням активного дренування та клейової прив'язки відбувається на фоні менш виражених проявів набряку, локальної гіпертермії та больового компоненту. Відзначено, що рановий процес супроводжується більш вираженою ексудацією у першу добу, про що свідчить зростання кількості ранового відокремлюваного. Загоєння первинним натягненням з епітелізацією рани на сьому добу відзначено у всіх хворих (в основній групі - 100 %, контрольній - 87,04 %). Віддалені результати лікування свідчать про більш високі функціональні й естетичні характеристики післяопераційних рубців, що формувалися за умов використання запропонованого методу закриття рани. За результатами термометричного, реографічного та цитологічного методів дослідження підтверджено ефективність запропонованого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.163 + Р665.43 +
Шифр НБУВ: РА366707

Рубрики:

      
5.

Фаді Махмуд Мусбах Аль Таріфі 
Профілактика атрофії коміркових відростків із метою створення оптимальних умов для дентальної імплантації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Фаді Махмуд Мусбах Аль Таріфі ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

На підставі вивчення клініко-рентгенологічних, антропометричних і радіовізіографічних характеристик коміркового відростка щелепи доведено, що після традиційного видалення зубів і деяких доброякісних новоутворень, усунення оро-антральних анастомозів і ревізії парадентально-запальних вогнищ, вони не відповідають вимогам дентальної імплантації. Розроблено, обгрунтовано й апробовано оперативну технологію видалення зубів поздовжнім фрагментуванням, методику багатошарового перекриття ділянки оро-антральних анастомозів з використанням компонентів фібринового гелю аутокрові й остеоплату-Т для заповнення кісткових дефектів, методику догляду за раною з використанням плівки диплендента ХД та назубних кап, які дозволили ефективно відновити параметри коміркового відростка, що підтверджено антропометричними, радіовізіографічними та гістологічними дослідженнями завершеної структури утвореної кістки, близької до нормальної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.421-86 + Р668.62
Шифр НБУВ: РА383415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Митченюк М. П. 
Профілактика та лікування альвеоліту у хворих на цукровий діабет типу 2: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. П. Митченюк ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Уперше встановлено статистичні відомості щодо частоти виникнення альвеоліту, його локалізації та структури у хворих на ЦД II типу на поліклінічному хірургічному прийомі. Доведено, що незадовільний стан гігієни порожнини рота, значне поширення патології твердих тканин зубів, захворювання тканин парадонта та зміни фізико-хімічних властивостей ротової рідини у хворих на ЦД II типу впливають на якість загоєння лунки в післяекстракційний період. Уперше встановлено, що у хворих на ЦД II типу, які потребують хірургічної санації порожнини рота, простежується супресія неспецифічних факторів захисту на рівні ротової рідини та периферичної крові в ділянці перехідної складки присінка порожнини рота. Уперше дано наукове обгрунтування і доведено необхідність застосування комплексу профілактичних заходів за множинної хірургічної санації порожнини рота у хворих на ЦД II типу з урахуванням стану імунітету на місцевому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.421-5 + Р415.160.23
Шифр НБУВ: РА379336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського