Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (197)Книжкові видання та компакт-диски (72)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.220.111$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Гончаренко О.В. 
Вплив засобів гігієни на мікробіоценоз ротової порожнини у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Гончаренко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в порівняльному аспекті вивчено антимікробну дію зубних паст і встановлено, що найменший вплив на мікробіоценоз ротової порожнини надає зубна паста, що містить триклозан, адсорбований на полімері. Проаналізовано та встановлено найбільш поширені антисептики, які входять до складу зубних паст, вивчено їх вплив на мікробіоценоз ротової порожнини в нормі та у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом. Визначено загальний та видовий склад мікрофлори порожнини рота у здорових осіб, у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом. Доведено, що застосування зубних щіток з додатковим ефектом чищення язика обгрунтовано та показано усім.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 + Р661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА365085

Рубрики:

      
2.

Запорожець Н.М. 
Застосування імуномодуляторів місцевої дії при лікуванні хронічного катарального гінгівіту в осіб молодого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Запорожець ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексних імунологічних досліджень крові, ротової та ясеневої рідини в осіб молодого віку з інтактним пародонтом і запальними захворюваннями пародонта встановлено, що хронічний катаральний гінгівіт (ХКГ) є патологічним процесом, за якого спостерігаються місцеві та системні порушення імунного статусу, а основні зміни відбуваються в системі місцевого імунітету ротової порожнини, що необхідно враховувати під час лікування захворювання. Уперше показано, що у хворих на ХКГ мають місце зміни у системі гуморального імунітету ротової порожнини залежно від ступеня тяжкості захворювання. За легкого ступеня ХКГ виявлено напруженість факторів неспецифічної резистентності (за рівнем лізоциму в ротовій рідині), за середнього та важкого ступеня ХКГ їх активність знижується. За цього відбувається активізація специфічного імунітету - посилене вироблення антитіл (зростання вмісту SIgA, IgA, і IgG у ротовій та ясеневій рідинах). На підставі цього обгрунтовано та розроблено спосіб фармакокорекції виявлених імунних порушень у ротовій порожнині у хворих ХКГ препаратами спрямованої місцевої імуномодулювальної дії - "Лісобакт" та "Імудон". Ефективність запропонованої схеми лікування ХКГ в осіб молодого віку підтверджено нормалізацією клінічних та імунологічних показників, скороченням термінів лікування та збільшенням тривалості ремісії захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-52 +
Шифр НБУВ: РА336616

Рубрики:

      
3.

Донцова Д. О. 
Застосування ополіскувачів в профілактиці та лікуванні хронічного катарального гінгівіту та їх вплив на гомеостаз порожнини рота: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Д. О. Донцова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше проведено лабораторне дослідження антимікробної активності ополіскувачів, що містять різні активні інгредієнти на клінічних і тест-штамах мікроорганізмів. Розглянуто порівняльну характеристику ефективності застосування ополіскувачів, які містять різні антисептичні речовини (хлоргексидин, триклозан, цетилпіридихлорид) за їх використання у ролі профілактичних засобів і за комплексного лікування хронічного катарального гінгівіту в осіб молодого віку. Визначено, що призначення ополіскувачів у ролі профілактичного та лікувального засобу та тривалість їх використання необхідно проводити з урахуванням активності діючої речовини та її концентрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-5
Шифр НБУВ: РА385110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Попова О.І. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування амізону та біфіформу у комплексному лікуванні герпетичних стоматитів у дітей і дорослих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Попова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність комплексного застосування противірусного препарату з імуномодулювальними властивостями та пробіотика в терапії герпетичних стоматитів у дітей та дорослих з метою підвищення ефективності лікування захворювання. На підставі результатів епідеміологічного дослідження виявлено високий рівень розповсюдженості герпетичних стоматитів серед населення. Під час проведення експериментального дослідження на моделі генітальної герпетичної інфекції на 20-ти мурчаках встановлено, що поєднане використання біфіформу з 3 % амізоновою маззю майже повністю запобігає виникненню специфічної симптоматики. Виявлено, що застосування запропонованого методу лікування в клініці зменшує інтенсивність загальної симптоматики, скорочує терміни місцевих проявів, періоду висипань та епітелізації, зменшує біль, суб'єктивні відчуття, а також сприяє скороченню загальної тривалості захворювання на 2 доби, збільшенню міжрецидивного періоду на 2-3 місяці у порівнянні з контрольною групою. Ефективність лікування підтверджено за допомогою мікробіологічних, морфологічних та імунологічних досліджень. Показано, що застосування запропонованого методу лікування сприяє відновленню стану мікроекології порожнини рота, прискорює заживлення герпетичних вогнищ, а також відновлення показників в системі інтерферону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-5 + Р733.661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА351077

Рубрики:

      
5.

Орнат Г.С. 
Клініко-лабораторна оцінка імунологічних і генетичних факторів перебігу протезних стоматитів та обгрунтування медикаментозної корекції в комплексному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.С. Орнат ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему ускладнень від використання знімних пластинкових протезів - протезних стоматитів. Встановлено можливу обтяженість до виникнення запального процесу слизової оболонки у разі успадкування пародонтиту і карієсу. Визначено вміст прозапальних цитокінів у крові та ротовій рідині під час запального процесу у порожнині рота під впливом знімних протезів, а також ефективність їх корекції. Досліджено показники клітинної та гуморальної ланок імунної системи у разі протезування знімними конструкціями зубних протезів. Розроблено й апробовано спосіб лікування протезних стоматитів вітчизняним препаратом "Ербісол". З'ясовано, що застосування даного препарату позитивно впливає на клінічні прояви та симптоми запалення слизової оболонки порожнини рота у протезоносіїв, покращує показники імунограми, функціонального стану генотипу епітеліоцитів слизової оболонки рота та знижує підвищену концентрацію цитокінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-3
Шифр НБУВ: РА318401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Тілігузова Н.А. 
Клініко-лабораторне обгрунтування диференційованого застосування препаратів-адаптогенів рослинного походження в комплексному лікуванні хворих на хронічний катаральний гінгівіт і генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.А. Тілігузова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі комплексних клінічних, цитобіофізичних та біохімічних досліджень доведено, що у процесі лікування хворих на хронічний катаральний гінгівіт і генералізований пародонтит препарат "Біотрит" виявляє властивості адаптогену завдяки протизапальній, антиоксидантній, метранотропній та біостимулювальній діям на тканини пародонта, прояви яких не залежать від способу застосування - місцевого, перорального, парентерального. Визначено, що поєднання різних способів введення препарату потенціюють їх дію. Цитобіофізичний експрес-метод визначення електрокінетичноїрухомості ядер клітин букального епітелію (ЕКРЯ КБЕ) можна використовувати для виявлення індивідуальної чутливості хворих до лікарських препаратів, а також дозволяє оцінювати та прогнозувати терапевтичну ефективність подальшого лікування з використанням цього способу. Встановлено пряму залежність між чутливістю КБЕ до препарату та об'єктивними пародонтальними індексами та клінічними симптомами. Запропоновано патогенетично обгрунтовані схеми комплексного лікування хронічного катарального гінгівіту та генералізованого пародонтиту з використанням рослинного адаптогену "Біотрит" та з'ясовано показання для його диференційованого застосування, що підвищує ефективність лікування, скорочує його терміни та підвищує строки стійкої ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-52 + Р661.210.9-52 +
Шифр НБУВ: РА322375

Рубрики:

      
7.

Жук Д.Д. 
Клініко-лабораторне обгрунтування лікування хронічного катарального гінгівіту в осіб зі зниженою неспецифічною резистентністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.Д. Жук ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Доведено можливість підвищення ефективності лікування хронічного катарального гінгівіту (ХКГ) у осіб зі зниженою неспецифічною резистентністю за допомогою розробленого комплексу поєднаного застосування адаптогенних препаратів рослинного походження та фізичних чинників впливу. За результатами проведених епідеміологічних досліджень встановлено високу поширеність запальних захворювань пародонта у дітей 15-ти років і тенденцію її подальшого зростання. Розроблено патогенетично обгрунтовані методи комплексного лікування ХКГ у пацієнтів зі зниженою неспецифічною резистентністю, що дозволяють досягти стійкої ремісії. На підставі клініко-лабораторних досліджень встановлено найбільшу ефективність застосування фізичних факторів впливу у сполученні з адаптогенами для лікування ХКГ у осіб зі зниженою неспецифічною резистентністю (УЗВ для дорослих і дітей, ЕМВ НВЧ для дітей). Вперше проведено комплексну порівняльну оцінку та показано адекватність результатів, одержаних за допомогою експрес-методів і клінічних імунологічних досліджень крові й ротової рідини. Одержані показники запропоновано використовувати для проведення скринінгових досліджень. Розроблено лікувально-профілактичні комплекси імунореабілітаційної дії для пацієнтів з ХКГ. Експериментально встановлено позитивний вплив запропонованих засобів на підвищення функціональної активності T- і B-систем імунітету, активізацію місцевих і системних факторів неспецифічного захисту, нормаліазцію біохімічних показників ротової рідини та функціональної реакції у порожнині рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-52 +
Шифр НБУВ: РА336851

Рубрики:

      
8.

Світлова О. Б. 
Комплексна диференційована терапія хворих на мікози шкіри та слизових оболонок з супутніми хронічними запальними захворюваннями кишечнику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / О. Б. Світлова ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено ефективність лікування хворих на мікози з урахуванням змін функціонального стану кишечнику й імунного статусу. Встановлено, що у хворих на мікози з супутніми хронічними запальними захворюваннями кишечнику, переважають дисеміновані форми мікозу. Виявлено дисбіоз і значні відхилення у Т-ланці імунітету, активацію гуморального імунітету, підвищення CD95+, рецепцію до ІL-2 (CD25+) знижено. Розроблено й обгрунтовано комплексну етіотропну та патогенетичну терапію хворих на мікози з супутніми захворюваннями кишечнику, з використанням антимікотиків, імуномодуляторів і препаратів для корекції діяльності шлунково-кишкового тракту. Надано клініко-лабораторне оцінювання ефективності даної комплексної терапії у порівнянні з традиційними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.12-5 + Р661.220.111-5 + Р413.301.1-5
Шифр НБУВ: РА376127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Калініченко М.В. 
Морфофункціональна характеристика клітинного складу піднижньощелепних лімфатичних вузлів щурів в нормі, при трансплантації кріоконсервованої плаценти та асептичному стоматиті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / М.В. Калініченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни структурних елементів піднижньощелепних лімфатичних вузлів у разі підшкірної трансплантації кріоконсервованої плаценти. Встановлено компенсаторно-відновні процеси в регіональних лімфатичних вузлах за умов корекції гострого асептичного запалення слизової оболонки порожнини рота підшкірною трансплантацією кріоконсервованої плаценти. Одержано комплексну характеристику будови піднижньощелепних лімфатичних вузлів у разі введення кріоконсервованої плаценти у ранні та віддалені терміни після трансплантації кріоконсервованої плаценти. Уточнено роль регіонарної лімфоїдної тканини у реалізації відповіді організму на трансплантацію біологічно активних тканин. Розвинуто концепцію про доцільність використання кріоконсервованої плаценти перебігу запальних процесів і стимуляції імунної системи з метою активізації захисних механізмів організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.12 + Р411.3-29 + Р661.220.111-29 +
Шифр НБУВ: РА363859

Рубрики:

      
10.

Селькіна Г. Б. 
Морфофункціональна характеристика слизової оболонки язика при гострому асептичному стоматиті і введенні кріоконсервованої плаценти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / Г. Б. Селькіна ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 16 с. — укp.

За допомогою адекватних методів дослідження вперше одержано комплексну характеристику будови слизової оболонки язика у разі введення кріоконсервованої плаценти (ККП) в ранні та віддалені терміни після трансплантації. Вперше встановлено, що різні каріометричні класи епітеліоцитів зроговілого епітелію слизової оболонки язика відповідають окремим гістогенетичним типам. Вони характеризуються локалізацією максимального ядерного класу (моди) на апроксимованій функції щільності та гістоструктурними, а також цитоспецифічними ознаками. Вдосконалено розуміння реактивних змін у слизовій оболонці для реалізації відповіді організму на трансплантацію біологічно активних речовин. Доведено доцільність використання ККП для корекції перебігу запальних процесів слизової оболонки порожнини рота та стимуляції імунної системи з метою активізації захисних механізмів організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-5
Шифр НБУВ: РА382126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Стрельченя Т.М. 
Особливості клінічного перебігу, профілактики та лікування генералізованого гінгівіту і генералізованого парадонтиту у жінок, які страждають на залізодефіцитну анемію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.М. Стрельченя ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

Встановлена висока розповсюдженість геніралізованого гінгівіту та генералізованого пародонтиту у жінок, які страждають на залізодефіцитну анемію. При клініко-лабораторному дослідженні виявлено зниження неспецифічної місцевої резистентності, інтенсифікації перекисного окислення ліпідів і дефіцит антиоксидантної системи захисту. Доведена висока ефективність застосування антиоксиданту (токоферолу ацетату), метабологічного індуктору (етадену), імуномодулятору (левамізолу), місцевого застосування хіноксидина і даларгіна в комплексному лікуванні і профілактиці генералізованого гінгівіту та генералізованого пародонтиту у жінок, які страждають на залізодефіцитну анемію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-37

Рубрики:

      
12.

Томіліна Т.В. 
Прогнозування виникнення герпетичного та кандидозного стоматиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.В. Томіліна ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2003. — 20 с. — укp.

Уперше проведено комплексне багатофакторне вивчення умов формування хронічного рецидивуючого герпесу та хронічного кандидозного стоматиту. Запропоновано спосіб визначення показника завершеності захисної реакції організму людини, що дає змогу надати диференційовану оцінку його резистентності залежно від етіології захворювання. Вивчено та доведено, що в хворих на хронічний рецидивуючий герпес змінюється резистентність організму з превалюванням аутоінтоксикаційного компонента, а у хворих на хронічний кандидозний стоматит змінюється резистентність організму за алергічним типом. На підставі результатів комплексного вивчення факторів ризику запропоновано систему прогнозування виникнення й оцінки клінічної активності герпетичного та кандидозного стоматиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-3 +
Шифр НБУВ: РА328400

Рубрики:

      
13.

Бом К. Г. 
Профілактика кандидо-асоційованого альвеоліту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / К. Г. Бом ; ДУ "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено роль грибкової мікрофлори у розвитку альвеоліту за допомогою бактеріологічного методу. Проведено оцінювання клінічного ефекту, обумовленого місцевим впливом лікувально-профілактичної пов'язки, до складу якої входить трикален і ліофілізований ксенодермотрансплантат, в попереджені розвитку виражених місцевих постекстракційних запальних реакцій та альвеоліту. Визначено динаміку стихання місцевих симптомів запалення в паравульнарній зоні з використанням методу локальної термометрії за різних підходів до ведення постекстракційних ран. Оцінено ефективність застосування лікувально-профілактичної пов'язки у хворих після операції видалення зуба за допомогою біохімічних і цитологічних методів дослідження. Простежено віддалені результати лікування хворих в групах порівняння з застосуванням рентгенографічного й антропометричного методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111.1-5
Шифр НБУВ: РА385433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бадалов Р. М. 
Профілактика протезних стоматитів у хворих на цукровий діабет при користуванні знімними акриловими зубними протезами (клініко-експериментальне обгрунтування): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Р. М. Бадалов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено, що препарати ехінацеї мають виражену протекторну властивість, нівелюючи дію мономера акрилової пластмаси на слизову оболонку порожнини рота щурів на моделі цукрового діабету. Мікробіологічними дослідженнями визначено домінуючий мікологічний чинник у виникненні протезних стоматитів у разі ортопедичного лікування хворих на цукровий діабет II типу знімними пластинковими протезами з пластмас акрилового ряду, що обгрунтувало доцільність включення в комплекс профілактичних заходів місцевого застосування 1 % крему Клотримазол. Удосконалено конструкції часткових пластинкових знімних протезів під час протезування хворих на цукровий діабет II типу, що дозволяє зменшити ускладнення. Розроблено й обгрунтовано метод профілактики протезних стоматитів у хворих на цукровий діабет II типу з застосуванням удосконалених конструкцій часткових знімних пластинкових протезів з призначенням курсу препарату Echinacea Compositum S і місцевого застосування 1 % крему Клотримазол, що підтверджено позитивною динамікою клінічних, мікробіологічних, морфологічних і лабораторних показників в найближчі та віддалені терміни лікування. На підставі морфологічних досліджень виявлено, що реактивні процеси у слизовій оболонці протезного ложа після використання знімних пластинкових протезів з акрилатів у хворих на цукровий діабет II типу виражені значно сильніше, переходячи на рівень патологічної регенерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р661.220.111 + Р668.62
Шифр НБУВ: РА384779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Рекова Л. П. 
Профілактика та передопераційна корекція стресових реакцій у хворих з одонтогенними запальними процесами на амбулаторному прийомі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. П. Рекова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П. Л. Шупика. — К., 2010. — 20 с.: a-граф. — укp.

Висвітлено питання профілактики та корекції стресових реакцій у пацієнтів у передопераційному періоді шляхом застосування корекції психофізіологічного стану хворих з урахуванням комплексу психофізіологічних, біофізичних і біохімічних індикаторів. Вивчено характер змін перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), взаємозв'язок процесів ПОЛ і вміст макро- та мікроелементів у твердих тканинах видалених зубів у процесі розвитку адапційної реакції у хворих залежно від психоемоційного стану на амбулаторному хірургічному стоматологічному прийомі. Обгрунтовано ефективність препаратів "Гліцісед-КМП" та "Еноант" для корекції психофізіологічних станів у хворих за умов амбулаторного хірургічного стоматологічного прийому з урахуванням психоемоційного стану. Розроблено на підставі скрінінг-діагностики показання профілактики стресової реакції залежно від психоемоційного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111
Шифр НБУВ: РА374582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Гудар'ян О.О. 
Удосконалення методів діагностики та лікування генералізованого катарального гінгівіту, ускладненого тонзилярною інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Гудар'ян ; АМН України. Ін-т стоматології. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язки між пригніченням неспецифічних захисних реакцій на місцевому рівні та переважною роллю патогенних стафілококів у мікробних асоціаціях у хворих на хронічний катаральний гінгівіт на тлі хронічного тонзіліту, виразність яких відповідає тяжкості клінічних проявів захворювання. Встановлено, що в осіб, які страждають на хронічний тонзіліт, спостерігаються більш глибокі порушення мікробіологічного статусу ясенної борозни за рахунок інфікування стафілококами. Доведено лікувальну ефективність антибактеріальних (хіноксидіну, нітазолу), протизапальних (метацилу, нітазолу), імунокоригувального (Т-активіну) препаратів у комплексному лікуванні хронічного катарального гінгівіту на тлі хронічного тонзіліту. Розроблено комплекс лікувальних заходів для нормалізації біоценозу ясенної борозенки, місцевого імунітету в даній групі хворих з метою підвищення ефективності лікування хронічного катарального гінгівіту та запобігання рецидивам захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-5 + Р682.540.116-5
Шифр НБУВ: РА320604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кіпень Н.І. 
Удосконалення методів первинної та вторинної профілактики генералізованого гінгівіту в студентської молоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.І. Кіпень ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 19 с. — укp.

Уперше проведено комплексне дослідження психоемоційного та імунологічного статусу у студентів з інтактним пародонтом і генералізованим катаральним гінгівітом. Встановлено імовірний вплив чинників адаптації до інтенсивного навчального процесу та зміни побутових умов на формування психосоматичних розладів у студентів. Вперше доведено, що психоемоційні порушення сприяють розвитку значного місцевого дефіциту неспецифічних гуморальних і клітинних факторів захисту та активізації перебігу генералізованого катарального гінгівіту. Встановлено закономірність, що для студентів з хронічним перебігом запального процесу в ясенних тканинах характерний адаптивний тип реагування та відсутність психоемоційних порушень. Вперше показано можливість виділення на доклінічному рівні груп ризику виникнення запального процесу у тканинах пародонта та груп з її ранніми активними проявами на основі виявлення ознак дезадаптації до хронічного психоемоційного напруження. Для студентів з різними клініко-патогенетичними варіантами генералізованого катарального гінгівіту науково обгрунтовано й апробовано методи удосконалення первинної та вторинної профілактики захворювання. Встановлено високу ефективність застосування бемітілу в комплексній терапії для лікування генералізованого катарального гінгівіту в осіб з психоемоційними порушеннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-52 +
Шифр НБУВ: РА336680

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського