Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (9)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.210.40-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Велігоря І.Є. 
Зміна мінералізуючої функції слини під впливом іонізуючої радіації в малих дозах та психоемоційного стресу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Є. Велігоря ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 15 с. — укp.

На підставі експериментальних досліджень виявлено, що завдяки спільному впливу пошкоджувальних чинників стрес створює в організмі стан підвищеної радіорезистетності до наступних фракцій іонізуючої радіації у малих дозах, які зумовили ураження нуклеїнових кислот ядра та мембранних структур ацинарних клітин привушної залози; викликає в крові найменші зміни активності ферментів, які беруть участь у процесі мінералізації твердих тканин, що сприяє активному надходженню до них кальцію. Клініко-біохімічне обстеження осіб, постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, які знаходяться в стані психоемоційного стресу, виявило в порожнині рота умови, за яких знизилася карієрезистентність твердих тканин зубів; у крові та слині переважав процес демінералізації, що супроводжувався формуванням захисно-компенсаційних реакцій з боку ферментів, які, в свою чергу, брали участь у процесі мінералізації та зумовили руйнування твердих тканин зубів. Розроблено схему загального лікування та профілактики карієсу з використанням препаратів "Фітіну", "Аєвіту", "Біотриту-С" та екстракту валеріани густої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-3
Шифр НБУВ: РА312170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Захарова Г.Є. 
Патогенез, профілактика та лікування оклюзійних порушень у осіб з втратою перших постійних молярів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.Є. Захарова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано реабілітацію пацієнтів з наслідками втрати перших постійних молярів (ППМ) з урахуванням виявлених структурно-функціональних змін зубощелепного апарату (ЗЩА). Встановлено, що втрата ППМ призводить до розвитку зубощелепних деформацій, порушення оклюзійних співвідношень зубних рядів (ЗР), зміни функції скронево-нижньощелепних суглобів та жувальних м'язів у разі оклюзійної патології, які знижують ефективність надання ортопедичної допомоги на основі комплексу сучасних клінічних і лабораторних досліджень. Визначено вираженість ускладнень, яка залежить від кількості видалених перших молярів та терміну їх втрати. Доведено, що відновлення функціонального стану ЗЩА забезпечується нормалізацією структури оклюзійної поверхні та співвідношень ЗР, яка передує протезуванню та здійснюється на основі вибіркового пришліфовування та ортодонтичного виправлення положення зубів, а також застосування оклюзійних шин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-3 + Р668.62 + Р11(4УКР)286.6 +
Шифр НБУВ: РА368036

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського