Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (29)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.021.11-29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Харченко О.І. 
Біохімічні механізми розвитку хронічної алкогольної інтоксикації та за умов дії оцтовокислого цинку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.І. Харченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-29 +
Шифр НБУВ: РА369903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Карімі Падша 
Вплив медихроналу на функціональний стан мозкової системи позитивного підкріплення у щурів з вторинно набутими мотиваціями (експериментальним алкоголізмом): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Карімі Падша ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Пероральне введення контрольній групі (1) 1,4 г/кг медихроналу підвищує частоту самостимулювань гіпоталамусу, змінює електрогенез мозку у бік швидких ритмів. У щурів з 14-ти денною алкоголізацією (2) медихронал знижує частоту самостимулювань, синхронізує тета- і альфа-, пригнічує судомну активність, відновлює співвідношення симпатичної та парасимпатичної регуляцій гемодинаміки. У 87% щурів виявлено "відмову" від приймання етанолу. У 75% щурів з 6-ти місячною алкоголізацією (3) медихронал більш ніж у 2,5 рази підвищує частоту самостимулювання, перебудовує електрогенез мозку у бік швидких ритмів. У 25% щурів знижує частоту даної реакції з пригніченням судомної активності та наявністю альфа-ритму. У 50% щурів визначено "відмову" від етанолу, у 50% - амбівалентне відношення. Виявлено кардіотропний ефект медихроналу. Пригнічення алкогольної мотивації медихроналом опосередковується через мозкову систему позитивного підкріплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-29

Рубрики:

      
3.

Іваночко В.М. 
Морфологічний стан структурних компонентів фільтраційно-реабсорбційного бар'єру нирок у нормі і при хронічній алкоголізації напоями різної якості та міцності: Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.03.01 / В.М. Іваночко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Встановлено, що хронічна алкоголізація 40 % об. горілкою, 40 % об. самогоном і 17 % міцним вином, протягом терміну, що у клінічному аспекті алкогольної хвороби відповідає періоду розвитку мотивації до алкоголю, виражених змін з боку компонентів клубочкового фільтру та канальцевої реабсорбції не викликає. Виявлено, що на даний час алкоголізація 50 % об. самогоном обумовлює розвиток ознак функціонального напруження. Доведено, що на момент розвитку толерантності алкоголізація 40 % об. горілкою та 17 % об. міцним вином обумовлює гіпертрофію та гіперплазію компонентів фільтрації та реабсорбції. Зазначено, що алкоголізація 40 % об. самогоном на цей період викликає початкові явища деструкції. Дослідження, що введення 40 % об. самогону протягом цього часу обумовлює перенапруження адаптаційно-захисних механізмів. Встановлено, що на період розвитку фізичної залежності введення 40 % і 50 % об. самогону призводить до виражених деструктивних змін. Доведено, що алкоголізація 40 % об. горілкою та 17 % об. міцним вином на даний період призводить до розвитку ознак функціонального перенапруження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-29 +
Шифр НБУВ: РА324486

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського