Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (332)Книжкові видання та компакт-диски (124)
Пошуковий запит: (<.>U=Р636.770.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аббасзаде Е. З. 
Внутрішньомозкові і внутрішньошлуночкові крововиливи в результаті розриву аневризм переднього півкільця артеріального кола головного мозку (клініка, діагностика, лікування) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / Е. З. Аббасзаде ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова АМН України". — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Уперше досліджено локалізацію та поширення внутрішньомозкової гематоми та внутрішньошлуночкового крововиливу залежно від локалізації артеріальних аневризм (АА), зокрема, від напрямку її дна. Проаналізовано основні чинники, які зумовлюють захворювання (мас-ефект гематоми, вазоспазм, ступінь поширення крові у шлуночках мозку) та методи їх корекції. Вивчено прогностичну роль факторів, що впливають на результати лікування хворих з розривом АА переднього півкільця артеріального кола мозку. Запропоновано формулу, яка дозволяє з високою точністю (89 %) передбачити результати лікування. Вперше вивчено ефективність фібринолізу у хворих з масивним субарахноїдальним крововиливом і гемотампонадою шлуночків у разі розривів АА переднього півкільця артеріального кола головного мозку, відзначено високу ефективність його використання в комплексному лікуванні розривів АА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА383644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Данацко В.В. 
Гіпертензивні внутрішньошлуночкові крововиливи в осіб молодого та середнього віку (клініка, діагностика, лікувальна тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.В. Данацко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено структуру та основні етіопатогенетичні чинники гіпертензивних внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) в осіб молодого та середнього віку. На підставі результатів співставлення клінічних та інструментальних даних визначено особливості клінічного перебігу ВШК, обумовлених артеріальною гіпертензією в осіб зазначеного віку та уточнено принципи діагностичної тактики. Вивчено інформативність сучасних методів діагностики та розроблено діагностичні критерії та алгоритми обстеження даних хворих в динаміці перебігу захворювання. Визначено типові клінічні симптомокомплекси, проаналізовано їх залежність від локалізації та масивності крововиливу в шлуночки мозку. Розроблено принципи лікувальної тактики та визначено прогностичні критерії залежно від клінічного перебігу гіпертензивних ВШК в осіб молодого та середнього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА323496

Рубрики:

      
3.

Плющев І. Є. 
Диференційоване лікування гіпертензивних внутрішньомозкових крововиливів півкуль великого мозку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / І. Є. Плющев ; АМН України ; "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України", державна установа. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р636.770.32
Шифр НБУВ: РА369514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бахарева Л.В. 
Діагностичне значення клініко-параклінічних особливостей атеросклеротичних оклюзійно-стенотичних уражень екстракраніальних сегментів сонних артерій для вибору тактики лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.В. Бахарева ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З урахуванням клінічного матеріалу визначено клініко-параклінічні особливості атеросклеротичних уражень екстракраніальних сегментів сонних артерій з метою здійснення вибору тактики лікування. На підставі даних клініко-неврологічного, допплерографічного, ангіографічного досліджень проведено комплексну оцінку мозкового кровообігу, виявлено діагностичні критерії для визначення резерву коллатерального кровообігу. Уперше з використанням сучасних неінвазивних методів проведено зіставлення результатів клініко-ультразвукових і морфологічних методів дослідження у хворих з атеросклеротичними ураженнями сонних артерій. Виявлено роль морфологічних особливостей атеросклеротичних бляшок у розвитку клінічних проявів судинно-мозкової недостатності. Установлено, що клінічні прояви ішемії мозку у хворих з атеросклеротичним стенозом сонних артерій не мають визначеної залежності від збільшення ступеня та поширеності стенозу, а корелюють з ехоморфоструктурою атеросклеротичної бляшки. Визначено хірургічну тактику контролювання стану хворих зі стенозами сонних артерій та вивчено віддалені результати хірургічного лікування залежно від ехоморфоструктури атеросклеротичної бляшки та клінічних проявів захворювання. Науково обгрунтовано та впроваджено до клінічної практики діагностичний неінвазивний алгоритм обстеження пацієнтів груп ризику для раннього виявлення патології екстракраніальних відділів прецеребральних артерій, що дозволяє підвищити ефективність лікування та профілатиктичних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-43 + Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА340014

Рубрики:

      
5.

Буцко Є.С. 
Ендоваскулярне виключення артеріовенозних мальформацій лобної долі за допомогою рідкого матеріалу для емболізації "Емболін": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Є.С. Буцко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі лікування артеріовенозних мальформацій (АВМ) лобної долі мозку ендоваскулярним методом. З метою підвищення ефективності та радикальності виключення АВМ розроблено нову рідку емболізуючу композицію "Емболін". проведено ендоваскулярну емболізацію у 75 хворих з АВМ лобної долі. Аналіз всіх постемболізаційних ангіограм показав повне виключення АВМ у 32 хворих, субтотальне - у 39, часткове - у 4. Вдосконалення методики ендоваскулярних операцій з використанням "Емболіну" дозволило збільшити радикальність виключення АВМ на 30%, зменшити кількість повторних втручань - на 50%. Ендоваскулярне виключення АВМ лобної долі головного мозку можна вважати альтернативою хірургічному втручанню у випадках глибоко розташованих, широко розповсюджених, а також при АВМ, локалізованих у функційно важливих зонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА308077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Щеглов Д.В. 
Ендоваскулярне лікування внутрішньочерепних мішкоподібних аневризм у ранніх періодах крововиливу, ускладнених ангіоспазмом: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.05 / Д.В. Щеглов ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Проаналізовано результати комплексного дослідження та лікування 174-х пацієнтів, прооперованих з використанням внутрішньосудинного методу в ДУ "Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії АМН України" у період з 2002 до 2008 hр. Розроблено критерії оптимізації обстеження хворих на підставі вивчення клінічного перебігу аневризматичного геморагічного інсульту за умов ангіоспазму. Важливе значення надано клінічним даним (оцінки стану за шкалою WFNS і шкалою Hant-Hess), а також церебральній ангіографії та комп'ютерній томографії. Розроблено показання до ендоваскулярного лікування хворих у різні терміни крововиливу. Вивчено особливості застосування балонів-катетерів та відокремлюваних спіралей для оклюзії аневризм: у гострому періоді крововиливу. Установлено, що ендоваскулярна оклюзія мішкоподібних аневризм може виконуватися за наявності ангіоспазму. Застосування відокремлюваних спіралей є більш ефективним у разі мікроаневризм за наявності аномальної будови судин екстра- та інтракраніальних відділів. Виявлено особливості тактики використання різних методів оклюзіїі залежно від локалізації, розмірів, анатомічної будови аневризм, колатерального кровообігу. Встановлено основні прогностично несприятливі ознаки аневризматичного крововиливу: III і IV типи ангіоспазму, наявність внутрішньочерепного крововиливу у 3 бали за класифікацією Fisher, розміри 1 - 20 мм, складну форму та багатокамерність аневризми. Розроблено алгоритм ангіопластики та фаркоінфузії залежно від типу ангіоспазму. Механічна ангіопластика особливо ефективна у разі ангіоспазму I і II типів. За умов ангіоспазму III і IV типів її обов'язково доповнюють болюсною (селективною та суперселективною) фармакоінфузією. Ангіопластика та болюсна фармакоінфузія проводяться на тлі стандартної 3-H терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА362242

Рубрики:

      
7.

Гончаров О.І. 
Ендоваскулярні втручання в хірургічному лікуванні великих та гігантських церебральних супратенторіальних артеріовенозних мальформацій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.І. Гончаров ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено ангіоструктуру церебральних мальформацій та мозкової гемодинаміки у випадку великих і гігантських супратенторіальних артеріовенозних мальформацій та створено робочу класифікацію цієї патології залежно від форми клінічного перебігу, розроблено алгоритм дослідження, що містить сучасні методи - комп'ютерну та магніторезонансну ангіографію, селективну дігітальну субтракційну ангіографію. Для хірургічного лікування застосовано різні ендоваскулярні методи. Проаналізовано одержані результати оперативного лікування залежно від їх локалізаційних і ангіоструктурних особливостей, доопераційних неврологічних розладів, ступеня радикальності проведених ендоваскулярних втручань. Показано, що у процесі хірургічного втручання поетапне вимкнення артеріовенозних мальформацій (АВМ) через усі джерела кровопостачання дозволяє поступово адаптувати судинну систему головного мозку до нових умов кровообігу, які виникають після зменшення об'єму мальформації та забезпечують адекватний період шунтуючого кровообігу мозку на фізіологічний (перфузійний). За цих умов не знайдено значних розбіжностей ефективності застосування твердотілих або рідких емболізуючих матеріалів. Зроблено висновок, що проведення тест-оклюзії або суперселективної проби Вада обов'язкове для підбору емболізуючих речовин. Відзначено, що застосування сучасних методів діагностики, технології суперселективних ендоваскулярних втручань дозволяє підвищити радикальність втручання, зменшити летальність та одержати позитивні результати лікування у 94,5 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА325730

Рубрики:

      
8.

Зозуля А.І. 
Ефективність нейрохірургічного лікування ішемічних інсультів, спричинених оклюзивно-стенотичними ураженнями сонних артерій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / А.І. Зозуля ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Визначено особливості клінічного перебігу гострих ішемічних інсультів, спричинених оклюзивно-стенотичними ураженнями сонних артерій. З використанням результатів клініко-інструментальних обстежень розроблено нові та удосконалено існуючі діагностичні критерії ішемічних інсультів, спричинених оклюзивно-стенотичними ураженнями сонних артерій. На підставі визначення характеру гемодинамічних змін в екстра- та інтракраніальних відділах сонних артерій обгрунтовано показання та протипоказання щодо хірургічної корекції артерій. Виявлено найбільшу ефективність оперативного лікування хворих у ранній (гострий) період виникнення ішемічних інсультів, зумовлених оклюзивно-стенотичними ураженнями сонних артерій. Відзначено, що оперативне лікування посилює ефективність медикаментозної терапії та запобігає розвитку повторних гострих порушень мозкового кровоплину. Виявлено, що застосування лише медикаментозної терапії ішемічних порушень мозкового кровообігу за оклюзивно-стенотичних уражень екстракраніальних відділів внутрішньої сонної артерії недостатньо ефективне. Встановлено, що своєчасно проведене хірургічне лікування ішемічних інсультів (до виникнення незворотних ішемічних змін у мозковій тканині) дозволяє найбільш адекватно відновити мозковий кровоплин і неврологічні порушення та є чинником надійної профілактики рецидивів гострої та прогресування хронічної недостатності мозкового кровоплину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА337749

Рубрики:

      
9.

Родін Ю. В. 
Клініка, діагностика і хірургічне лікування хронічної недостатності мозкового кровообігу при атеросклеротичному стенозуванні та звивистості сонних артерій: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / Ю. В. Родін ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В. К. Гусака АМН України. — Донецьк, 2010. — 46 с. — укp.

Розроблено новий підхід до тактики хірургічного лікування на підставі результатів фундаментальних досліджень механізмів порушення мозкового кровообігу. Запропоновано й обгрунтовано за результатами гемодинамічних досліджень диференційовану хірургічну тактику залежно від ступеня ішемії головного мозку та толерантності до інтрапераційної ішемії, величини церебрального перфузійного резерву. Застосування комплексного підходу до оцінювання стану мозкової гемодинаміки, вибору показань і тактики хірургічного лікування, оригінальних методик реконструктивних операцій дозволило досягти позитивних результатів у 79,4 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 + Р457.365.170.41
Шифр НБУВ: РА375026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мусієнко В.Д. 
Компенсаційно-адаптаційні механізми судинної системи головного мозку в умовах артеріовенозного свища магістральних судин шиї (Експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.Д. Мусієнко ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

За результатами експериментів встановлено, що накладення сонно-яремного анастомозу призводить до формування системи артеріовенозного скиду, що включає судинну систему артеріовенозного свища та систему периферичного артеріовенозного скиду та супроводжується порушенням системного, периферичного та мозкового кровообігу. Встановлено, що компенсаційно-адаптаційні механізми, розвиток яких пов'язаний з морфофункціональною перебудовою судинного русла та колатеральним кровообігом у головному мозку, можуть тривалий час підтримувати ауторегуляцію мозкової гемодинаміки. Визначено, що експансивний характер розвитку системи артеріовенозного скиду призводить до виснаження компенсаційно-адаптаційних механізмів і декомпенсації системного та мозкового кровообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 + Р457.261
Шифр НБУВ: РА320451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кравченко О.О. 
Комплексна диференційна реабілітація хворих з оклюзійно-стенозуючими ураженнями брахіоцефальних артерій після реконструктивних операцій на них: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Кравченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено лікувально-реабілітаційні програми для хворих, оперованих на екстракраніальних відділах брахіоцефальних порушень з урахуванням змін клініко-параклінічних показників. Запропоновано систему етапної реабілітації цих категорій хворих. Вивчено структуру чинників, що сприяють формуванню оклюзійно-стенозуючих уражень екстракраніальних відділів брахіоцефальних артерій шляхом дослідження морфологічних змін стінок видалених сегментів артерій. Розроблено комплекси довгострокової етапної медикаментозної реабілітації на підставі оцінки тяжкості стану хворих з урахуванням ступеня цереброваскулярної недостатності, характеру перебігу основного захворювання, супутньої патології, післяопераційних невроологічних ускладнень і даних морфологічних досліджень. Науково обгрунтовано доцільність їх призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА325757

Рубрики:

      
12.

Регуш А.В. 
Ліквородренування в лікуванні крововиливів у шлуночкову систему: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / А.В. Регуш ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено оптимальну послідовність діагностичних і лікувальних заходів, що дозволяє диференційовано визначати показання до лікування хворих з внутрішньошлунковими геморагіями. Встановлено, що результати лікування хворих є найкращими за використання ендолюмбального екстракорпорального ліквородренування та за поєднання різних методик ліквородренувальних операцій у комплексі хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА374120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Григорук О.П. 
Лікування артеріальних аневризм головного мозку у людей похилого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.П. Григорук ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу неускладненого субарахноїдального крововиливу аневризматичного генезу у хворих похилого віку. Обгрунтовано впровадження до практики методів нейрохірурхічного лікування з урахуванням атеросклеротичних уражень магістральних судин голови та шиї, їх деформації, наявності іншої соматичної патології й особливостей клінічного перебігу захворювання, а також морфологічних особливостей. Доведено, що у хворих похилого віку артеріальний судинний спазм, який розвивається внаслідок розриву артеріальної аневризми, виникає рідше, а якщо він розвивається, то за більш важкої форми. Проаналізовано частоту виникнення та вираженість основних клінічних симптомів у хворих різних вікових груп і встановлено, що клінічний перебіг неускладненого субарахноїдального крововиливу у хворих похилого віку аневризматичного генезу має свої особливості, які полягають у меншій на 19,7 % частоті та вираженості головного болю, ніж у молодих пацієнтів, меншою на 7,2 % частотою виникнення судомного синдрому, на 19 % - виникнення артеріального судинного спазму під час надходження до стаціонару, на 8,8 % - ішемічних ускладнень і значно більшою частотою наявності соматичної патології. Доведено, що у хворих похилого віку вибір методу оперативного втручання грунтується на особливостях атеросклеротичного ураження артерій і наявності їх деформацій. На підставі аналізу частоти інтра- та післяопераційних ускладнень, загальних результатів інтракраніальних операцій з метою позбавлення кровотоку від артеріальних аневризм показано, що у хворих похилого віку їх доцільно виконувати на 13 - 14-у добу після субарахноїдального крововиливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3-92 +
Шифр НБУВ: РА348499

Рубрики:

      
14.

Данчин О.Г. 
Малоінвазивні хірургічні втручання при супратенторіальних внутрішньомозкових гематомах, обумовлених артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / О.Г. Данчин ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено новий напрямок у малоінвазивних методах оперативних втручань, що базується на застосуванні ендоскопічної асистуючої техніки з використанням сучасного ендоскопічного устаткування. Встановлено, що застосування ендоскопічної асистуючої техніки дозволяє зменшити показники летальності, знизити частоту рецидивів гематом і покращити якість лікування хворих. Запропоновано методи традиційної кістково-пластичної, обмеженої, мінімальної трепанації та біпортальний доступ з використанням ендоскопічної асистуючої техніки, ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА313090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Скорохода І.І. 
Множинні артеріальні аневризми головного мозку: діагностика та хірургічне лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / І.І. Скорохода ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізацї діагностики та покращання результатів хірургічного лікування хворих з множинними артеріальними аневризмами (АА) головного мозку. Проведено комплекс клініко-інструментальних досліджень і розроблено алгоритм, який дозволяє визначити кількість, локалізацію аневризм і виявити ту з них, яка стала джерелом крововиливу. Хірургічне лікування проведено 282-м хворим (96,9 %), з них 163 (57,8 %) пацієнта з множинними АА були оперовані протягом перших двох тижнів захворювання. Досліджено значення розмірів, локалізації та характеру поєднання АА для уточнення аневризми, яка спричинила крововилив. Створено класифікацію множинних АА для вибору адекватних хірургічних доступів, які дають змогу максимально виключити діагностовані аневризми одномонентно (60,3 %). З використанням транскраніального методу оперовано 89,4 %, ендоваскулярного - 6,7 %, комбінованого - 3,9 % пацієнтів. Всього з кровоплину виключено 589 (91,3 %) аневризм. Добрий і задовільний результати хіругічного лікування одержано у 84,4 % хворих. Зниження післяопераційної летальності (з 21,4 % у 1998 р. до 6,5 % у 2005 - 2006 рр.) досягнуто завдяки вдосконаленню хірургічних методик. Зроблено висновок, що результати хірургічного лікування хворих з множинними АА залежать від тяжкості стану, супутніх соматичних захворювань, терміну проведення оперативного втручання після перенесених геморагій, їх кількості, розвитку ускладнень розриву АА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА358660

Рубрики:

      
16.

Чередниченко Ю. В. 
Оптимізація хірургічного лікування аневризм інтракраніального відділу внутрішньої сонної артерії: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю. В. Чередниченко ; НАМН України, Ін-т нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації лікування хворих з аневризмами інтракраніального відділу (АІКВ) внутрішньої сонної артерії (ВСА) за результатами комплексного обстеження та хірургічного лікування (ХЛ) 237-ми пацієнтів Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова за період з 1996 до 2008 рр. Визначено анатомо-морфологічні характеристики АІКВ ВСА, клінічні форми прояву захворювання, взаємовідношення аневризми з навколишніми анатомічними структурами, резерви колатерального церебрального кровообігу. Прийнято рішення про вибір оптимального методу ХЛ (ендоваскулярного та мікрохірургічного) пацієнтів з АІКВ ВСА на підставі аналізу всього комплексу одержаної інформації. Встановлено, що впровадження в клінічну практику диференційованого підходу до ХЛ АІКВ ВСА достовірно покращує його результати, зокрема, радикальність операцій збільшилася з 81,5 до 95,3 %, кількість результатів - з 51,9 до 70,9 %, післяопераційна летальність знизилася з 14,8 до 4,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА380829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Марков Ю.І. 
Особливості анестезіологічного забезпечення при хірургічному лікуванні ішемій головного мозку, обумовлених патологією екстракраніальних відділів внутрішньої сонної артерії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Ю.І. Марков ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

За результатами проведених комплексних досліджень наведено дані щодо супутніх захворювань у хворих з гострими порушеннями мозкового кровообігу за типом ішемії. Висвітлено алгоритми анестезіологічного забезпечення хірургічного лікування хворих з ішеміями головного мозку, спричиненими ураженнями екстракраніальних відділів внутрішньої сонної артерії. Відзначено, що анестезіологічне забезпечення відрізняється у хворих з оперативними втручаннями екстравазального характеру та операціями з порушеннями цілісності внутрішньої сонної артерії, створено умови для гіпоперфузії та гіперперфузії головного мозку. Досліджено інфузійно-трансфузійну периопераційну терапію із застосуванням похідних гідроксиетилкрохмалю (рефортан), яку використано з метою корекції геореологічних порушень. Встановлено, що в комплексі заходів церебропротекції важливе значення має медикаментозний захист серця в передопераційному періоді та інтраопераційно, запропоновано застосовувати антагоністи кальцію з групи фенілалкіламінів (верампампіл) під час проведення загальної анестезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА336740

Рубрики:

      
18.

Кобза 
Особливості хірургічного лікування неатеросклеротичних уражень внутрішніх сонних артерій: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Тарас Ігорович Кобза ; Державний вищий навчальний заклад "Тернопільський держ. медичний ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА359275

Рубрики:

      
19.

Цуркаленко О. С. 
Прогностичні критерії перебігу субарахноїдальних крововиливів, обумовлених повторним розривом артеріальних аневризм: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / О. С. Цуркаленко ; Інститут неврології, психіатрії, та наркології АМН України, державна установа. — Х., 2009. — 20 : a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.32
Шифр НБУВ: РА371397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Яцик 
Розриви артеріо-венозних мальформацій півкуль великого мозку. Клініка, діагностика, лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Віктор Анатолійович Яцик ; АМН України; Інститут нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.6 + Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА351904

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського