Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (298)Книжкові видання та компакт-диски (106)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.703-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Паламарчук А.Л. 
Диференційний підхід в реабілітації у відновному періоді лікування хворих молодого віку після перенесеного гострого порушення мозкового кровообігу по типу ішемії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.Л. Паламарчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано нові засоби медичної реабілітації хворих молодого віку після перенесеного церебрального ішемічного інсульту. Проведено комп'ютерну електроенцефалографію та імунологічне дослідження крові, зокрема, встановлено кількісний склад про- та протизапальних цитокінів (інтерлейкіну-8 та -4). Вивчено динаміку відновлення порушених рухових функцій у хворих з наслідками після перенесеного мозкового ішемічного інсульту на підставі використання клінічного, лабораторного, нейрофункціонального та нейровізуалізаційного методів дослідження. Наведено оцінку впливу кінезитерапії на біоелектричну активність головного мозку, процеси запалення, функцінальний стан паретичних кінцівок у осіб молодого віку з наслідками після перенесеного мозкового ішемічного інсульту. Як клінічні критерії ефективності лікування використано обсяг відновлення активних рухів у кінцівках та соціально-побутової активності загалом хворих на ішемічний інсульт. Встановлено, що можливості лікування хворих після перенесеного ішемічного інсульту у відновному періоді залежать не лише від функціонального стану органів та систем, етіології, клініки, топографії зони інфаркту мозку, а й від терміну проведення кінезитерапії. Встановлено, що ефективність кінезитерапії прямо пропорційна її інтенсивності. Доведено пріоритетну роль кінезитерапії у медичній реабілітації хворих у відновному періоді після перенесеного ішемічного інсульту. Розроблено комплексну мультидисциплінарну реабілітаційну програму для лікування хворих з наслідками після перенесеного мозкового ішемічного інсульту у вигляді статико-динамічних порушень. Вперше визначено прогностичні критерії відновлення рухової функції на базі даних цитокінового статусу у хворих з наслідками після перенесеного мозкового ішемічного інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5 +
Шифр НБУВ: РА352383

Рубрики:

      
2.

Паламарчук І.С. 
Диференційний підхід до лікування хворих з атеросклеротичною та гіпертонічною дисциркуляторною енцефалопатією і профілактики інсультів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.С. Паламарчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 25 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення клінічних особливостей порушення функцій стану вегетативної та центральної нервової системи, імунозапального статусу у хворих з дисциркуляторною енцефалопатією, зумовленою церебральним атеросклерозом і артеріальною гіпертензією (АДЕ). Обгрунтовано принципи їх лікування та методи профілактики інсультів. У хворих на АДЕ визначено порушені ланки в імунній системі, які характеризуються активацією аутоімунного процесу, що має прояв у зміні кількості аутоантитіл до нейроспецифічних білків (основого білку, мієліну, нейроспецифічної єнолази, кальційзв'язувального білку S-100). Установлено півкульні особливості активації процесів запалення та змін міжсистемних взаємозв'язків між показниками біоелектричної активності головного мозку та рівнями процесів (вмістом аутоантитіл) у хворих з АДЕ. Висвітлено різні аспекти впливу лазеротерапії на аутоімунні процеси, вегетативний статус та біоелектричну активність головного мозку у хворих на АДЕ. Рекомендовано пріоритетні групи медикаментозних препаратів для лікування таких хворих. Обгрунтовано доцільність і ефективність застосування лазеротерапії для їх комплексного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5 + Р627.704-5 +
Шифр НБУВ: РА352584

Рубрики:

      
3.

Горбачова С.В. 
Експериментальне обгрунтування використання лікарської комбінації гліцину, магнію і ГАМК при церебральній ішемії: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / С.В. Горбачова ; АМН України, Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Вивчено терапевтичну ефективність та особливості нейропротективної дії гліцину та його комбінацій за умов церебральної ішемії. На підставі дослідження нейрофармакологічного профілю виявлено антигіпоксичну й антиамнестичну активність гліцину. На моделях порушень мозкового кровообігу доведено нейропротективну активність комбінації гліцину, магнію хлориду та gamma-аміномасляної кислоти під робочою назвою магнелонг у разі внутрішньочеревного введення експериментальним тваринам. Виявлено, що нейропротективний ефект магнелонгу обумовлений взаємопотенційною дією гліцину та магнію та спрямований на зменшення загибелі нейронів у разі глутаматної ексайтотоксичності in vitro та за умов церебральної ішемії. Виявлено здатність магнелонгу активувати окисну продукцію енергії за рахунок інтенсифікації шунта Робертса та дикарбонової ділянки циклу Кребса, знижувати окисну модифікацію білків, активувати супероксиддисмутазу, глутатіонпероксидазу та каталазу. Встановлено, що дана комбінація гальмує розвиток неврологічного та когнітивного дефіциту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52 +
Шифр НБУВ: РА362487

Рубрики:

      
4.

Верещакіна В.В. 
Застосування гідролазерної терапії та електросон-форезу йодиду калію в комплексному відновлювальному лікуванні хворих на дисциркуляторну енцефалопатію I - II стадій атеросклеротичного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.В. Верещакіна ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексних клініко-функціонального, лабораторного досліджень з'ясовано зміни неврологічного статусу, церебральної гемодинаміки, показників ліпідного обміну, а також вегетативний дисбаланс і зниження адаптаційних можливостей у хворих на атеросклеротичні дисциркуляторні енцефалопатії (АДЕ) I - II ступеня. Уперше розроблено метод комплексного фармако-фізіотерапевтичного лікування АДЕ з використанням гідролазерної терапії та трансцеребрального електрофорезу йодиду калію за допомогою прямокутних струменів. Установлено, що застосування даного лікувального комплексу забезпечує регрес клінічної симптоматики, поліпшує мнестичну діяльність, сприяє поліпшенню мозкового кровообігу та біоелектричної активності головного мозку в зазначених пацієнтів у більш значному ступені, ніж за умов тільки медикаментозного лікування. Показано, що гідролазерна терапія та електросон-форез йодиду калію у комплексному лікуванні хворих на АДЕ коригують вегетативні порушення завдяки зниженню активості симпатоадреналової системи. Висвітлено механізми комбінованої дії фармако-фізіотерапевтичного комплексу, розроблено показники для призначення цього способу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5 +
Шифр НБУВ: РА331183

Рубрики:

      
5.

Гуменюк Ю.М. 
Клініко-біохімічні особливості патогенезу, симптоматики та діагностики транзиторних ішемічних атак на фоні артеріальної гіпотонії, їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.М. Гуменюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених досліджень розроблено критерії ранньої діагностики розвитку розладів мозкового кровообігу, зокрема, транзиторних ішемічних атак (ТІА) на фоні артеріальної гіпотонії (АГ), проаналізовано особливості їх клінічних проявів. Встановлено роль динаміки тонусу церебральних судин (артеріального та вєнозного), біохімічних інградієнтів (оксиду азоту й ендотеліну-І) у клінічних проявах ТІА головного мозку. На підставі вивчення особливостей патогенезу, клінічних проявів ТІА на фоні АГ у вертебро-базилярному та каротидному басейнах запропоновано диференційований підхід до їх лікування з використанням препаратів, що мають антигомотоксичний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.031-52 + Р627.703-52 +
Шифр НБУВ: РА342411

Рубрики:

      
6.

Іванюк О.П. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування карведилолу та краталу в комплексному лікуванні хворих на дисциркуляторну енцефалопатію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Іванюк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено клініко-патогенетичне обгрунтування доцільності використання карведилолу та краталу за умов комплексного лікування хворих на дисциркуляторну енцефалопатію (ДЕ) I та II стадії. Установлено позитивний вплив даних препаратів на клінічний перебіг, когнітивні функції, рівень про- й антиоксидантів у крові, церебральну гемодинаміку у хворих на ДЕ. У разі застосування карведилолу у базисній терапії таких хворих на фоні церебрального атеросклерозу з артеріальною гіпертензією виявлено покращання функціональних можливостей артеріального русла судин головного мозу. Розроблено рекомендації стосовно лікування хворих на ДЕ з використанням карведилолу та краталу залежно від генезу захворювання та стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52 +
Шифр НБУВ: РА350005

Рубрики:

      
7.

Андріюк Л.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування факторів нуклеїнової природи для діагностики, лікування та профілактики судинних захворювань головного мозку: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / Л.В. Андріюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Уперше у клінічній ангіоневрології досліджено корелятивні взаємовідношення змін показників нуклеїнового гомеостазу в крові та лікворі, а також клінічного перебігу у хворих з різними формами хронічних і гострих ішемічних уражень головного мозку. Виявлено, що зміни стану нуклеїнового гомеостазу залежать від гостроти процесу, механізму розвитку патологічного процесу, тяжкості перебігу, локалізації судинних дисгемій. Визначено стан локального нуклеїнового гомеостазу в головному мозку за його гострих ішемічних уражень. Підтверджено наявність феномену "вимивання" за гострих ішемічних порушень головного мозку, яке полягає у зниженні рівнів ДНК і РНК у зоні некрозу та межовій зоні інфаркту та їх одночасному підвищенні у крові та лікворі. Уперше експериментально досліджено стан локального нуклеїнового гомеостазу головного мозку та його співвідношення з показниками нуклеїнового гомеостазу у крові та лікворі за гострих ішемічних уражень головного мозку. Досліджено патогенетичне значення стану показників нуклеїнового гомеостазу у процесах хронізації та загострення цереброваскулярних захворювань ішемічного генезу, а також у компенсаторних, репаративних і деструктивних процесах у тканині головного мозку за хронічної та гострої цереброваскулярної патології ішемічного генезу. Уперше для корекції клінічного перебігу та порушеного нуклеїнового гомеостазу у разі ішемічних уражень головного мозку різного генезу застосовано препарати нуклеїнової природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52 +
Шифр НБУВ: РА342417

Рубрики:

      
8.

Литвиненко Н.В. 
Клінічні прояви та патогенетичне лікування хронічних порушень мозкового кровообігу у осіб, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / Н.В. Литвиненко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу хронічних порушень мозкового кровообігу в осіб, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання. Показано багатофакторність патогенезу захворювання: виснаження ланок прооксидантно-антиоксидантної системи, атерогенні зміни ліпідного обміну, розвиток синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові, активацію B-лімфоцитарної ланки внаслідок пригнічення місцевого імунітету, дисбаланс з боку ендокринної системи. З'ясовано залежність зазначених змін від стадії захворювання, віку пацієнта, психодинамічних властивостей особистості, дози опромінення, психогенного фактору. В експерименті виявлено незалежні від дози опромінення активацію генерації активних форм кисню та дезінтегративні зміни у нейросекторних клітинах гіпоталамусу. Одержані дані дозволили удосконалити принципи патогенетичної терапії мозкових дисциркуляцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5
Шифр НБУВ: РА319696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ревенько І. Л. 
Медико-соціальне обгрунтування оптимізованої моделі медичної допомоги хворим із судинно-мозковими захворюваннями: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / І. Л. Ревенько ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано систему надання медичної допомоги хворим на інсульти в регіонах країни. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено оптимізовану етапну модель надання медичної допомоги хворим на інсульти, основними елементами якої стали: інформаційне забезпечення населення та медичних працівників про симптоми інсульту й алгоритм дій за його винекнення, скорочення догоспітального періоду й удосконалення діагностично-лікувального процесу в спеціалізованому інсультному та реабілітаційному відділеннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5 + Р11(4УКР)286.1
Шифр НБУВ: РА381335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Галиця 
Нейропротективна дія конденсованих похідних [1,2,4]-триазинонів при моделюванні гострого порушення мозкового кровообігу: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Вадим Вячеславович Галиця ; АМН України; Державна установа "Інститут фармакології та токсикології". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52
Шифр НБУВ: РА365942

Рубрики:

      
11.

Ходаківський О.А. 
Нейропротекторна дія похідних 4-оксо(аміно-)хіназоліну при експериментальній ішемії головного мозку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.А. Ходаківський ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 21 с. — укp.

На моделях гострого порушення мозкового кровотоку (ГПМК) (двобічної перев'язки сонних артерій) у ненаркотизованих щурів, гіпоксії замкнутого простору та гострої асфіксії встановлено, що похідні 4-оксо-(аміно)-хіназоліну з носіями церебропротекторної та антигіпоксичної активностей, значною мірою притаманні 4-[оксо-3(4H)-хіназолін]бензойній кислоті (сполука ПК-66). З'ясовано, що чотириденне лікування щурів з ГПМК (двобічною оклюзією загальних сонних артерій) сполукою ПК-66 (10 мг/кг в/ш), так само як месидолом (100 мг/кг в/ш), сприяє зниженню неврологічного дефіциту, послаблює прояви енергодефіциту, нормалізує показники оксидантно-антиоксидантної рівноваги й окисної модифікації білків в ішемізованому головному мозку. Зазначені зміни метаболічних процесів корелювали з позитивною динамікою морфометричної картини сенсомоторної кори головного мозку на 21-у добу після ГПМК, що мало прояв у практично повному відновленні площі нейронів і вмісту в них нуклеїнових кислот, вірогідному зменшенні показників зростання щільності нейроглії та кількості деструктивно змінених нейронів. Нейропротекторна дія 4-[оксо-3(4H)-хіназолін]бензойної кислоти (сполуки ПК-66) зумовлена її спроможністю стимулювати церебральну гемодинаміку, нормалізувати метаболічні процеси в ішемізованому мозку та наявністю у неї протигіпоксичного та цитопротекторного ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52 +
Шифр НБУВ: РА364383

Рубрики:

      
12.

Кметь О.Г. 
Підвищення ефективності пірацетаму за гострої гіпоксії шляхом застосування блокаторів глутаматних рецепторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.Г. Кметь ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано ефективність окремого і поєднаного застосування пірацетаму та блокаторів NMDA-глутаматних рецепторів (мемантину та амантадину) за умов гострої гіпобаричної гіпоксії. Відзначено, що пірацетам у дозі 200 мг/кг нормалізує функціональну активність центральної нервової системи. Розглянуто питання застосування пірацетаму (200 мг/кг) та блокаторів глутаматних рецепторів (мемантину (10 мг/кг) та амантадину (100 мг/кг)), висвітлено зміни в головному мозку тварин. Доведено, що введення пірацетаму та мемантину нормалізує стан прооксидантно-антиоксидантної системи головного мозку статевонезрілих щурів за умов гострої гіпоксії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52 +
Шифр НБУВ: РА342241

Рубрики:

      
13.

Сопільник А.М. 
Сучасні методи магнітотерапії у комплексному лікуванні початкових проявів недостатності мозкового кровообігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / А.М. Сопільник ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 22 с. — укp.

Розглянуто можливості та клініко-патогенетично обгрунтовано застосування частотно-модульованої багаторівневої системи магнітотерапії (ЧМБРС МТ) у лікуванні хворих з початковими проявами недостатності мозкового кровообігу (ППНМК). Одержано нові відомості щодо основних механізмів розвитку даної судинної патології, пов'язаних на перших етапах з дисфункцією вегетативних вазомоторних центрів, яка призводить до порушень тонусу та реактивності мозкових судин. Доведено, що ЧМБРС МТ активно впливає на стан вегетативної нервової системи, загальну гемодинаміку мозку, ліпідний обмін, що стимулює саногенетичні процеси та значно гальмує прогресування судинної патології. На достатній кількості матеріалу доведено перевагу ЧМБРС МТ перед монозональною магнітотерапією, а за деякими показниками і перед медикаментозним лікуванням. На підставі безпосередньо одержаних даних і катамнестичних спостережень виявлено дію ЧМБРС МТ протягом 6 - 9 місяців після закінчення курсу лікування, що позитивно впливає на перебіг захворювання. Наведені результати свідчать про доцільність застосування ЧМБРС МТ у лікуванні хворих (ППНМК), що може призвести до зниження частоти виникнення мозкового інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-542 +
Шифр НБУВ: РА320321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Крилова О. В. 
Фармакокінетичний аналіз церебропротекторної дії координаційної сполуки германію з оксиетилідендифосфоновою кислотою та пірацетамом: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / О. В. Крилова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано фармакокінетичний профіль координаційної сполуки германію з оксиетилідендифосфоновою кислотою та пірацетамом (ВГПН-1) як потенціального церебропротектора за умов гострої ішемії ГМ. Виявлено, що ВГПН-1 за умов одноразового внутрішньоочеревинного введення відноситься до IV класу токсичності. Доведено, що найвищу протиішемічну активність ВІТІН-1 реалізує в дозі 114,9 мг/кг у разі внутрішньоочеревинного введення через 20,43 хв з моменту перев'язки обох сонних артерій. Встановлено, що за умов патології потенційний церебропротектор достатньо швидко надходить до системного кровообігу, у повному об'ємі нагромаджується в усіх біосубстратах. У процесі І фази біотрансформації ВІТІН-1, як в нормі, так і за умов цереброваскулярної патології дисоціює на складові компоненти, які не проходять II фазу біотрансформації. Аналіз процесів екскреції дозволяє встановити, що ВІТІН-1 переважно виводиться з сечею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52
Шифр НБУВ: РА376329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ісмаіл Б.І. Амро 
Фізична реабілітація хворих із хронічною цереброваскулярною патологією: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / Ісмаіл Б.І. Амро ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему реабілітації хворих з хронічною недостатністю мозкового кровообігу (дисциркуляторною енцефалопатією (ДЕ)). Встановлено, що у 78,3 % хворих з хронічною ДЕ спостерігається підвищення тонусу церебральних артерій, зменшення їх еластичності та кровонаповнення, а також зниження біоелектричної активності мозку та фізичної працездатності. Обгрунтовано доцільність проведення ранніх реабілітаційних заходів, спрямованих на запобігання прогресуванню захворювання та усунення вказаних порушень. Доведено, що найкращий реабілітаційний ефект досягається за диференційованого комплексного застосування кінезі-, фізіо-, праце- і психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-54
Шифр НБУВ: РА372578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шеремета Р.О. 
Церебропротекторні властивості нових амінокислотних похідних 1,4-нафтохінону (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Р.О. Шеремета ; АМН України. Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 22 с. — укp.

Вперше теоретично й експериментально доведено наявність церебропротекторної дії у нових амінокислотовмісних похідних 1,4-нафтохінону (НХ), встановлено залежність даного ефекту від хімічної структури сполук. Виявлено, що досліджувані сполуки у разі профілактичного введення в організм зменшують показник летальності щурів з гострими порушеннями мозкового кровотоку (ГПМК) і збільшують тривалість їх життя. Виявлено, що лікувальна дія сполуки 17 у разі ГПМК супроводжується нормалізувальним впливом на біоенергетичні процеси й оксидантно-антиоксидантний гомеостаз, що корелює з позитивною динамікою морфологічної картини ішемізованого мозку. Доведено, що механізм церебропротекторного ефекту сполуки 17 обумовлений наявністю стимулювальної дії на мозковий кровотік, здатністю усувати енергодефіцит в ішемізованому мозку, нормалізувати прооксидантно-антиоксидантну рівновагу та покращувати реологічні властивості крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52 + Р627.703-29 +
Шифр НБУВ: РА358440

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського