Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Шутов Л.П. 
Ефект хронічного прикладання німодипіну на кальцієвий гомеостаз у нейронах дорсального рогу спинного мозку щурів за умов розвитку діабетичної нейропатії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Л.П. Шутов ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Виявлено нормалізуючий вплив хронічного введення німодипіну на больові поведінкові реакції діабетичних щурів: зменшення больової чутливості на гострий біль під час формалінового тесту та часткову компенсацію термічної гіпоалгезії. Доведено нормалізуючий вплив хронічного введення німодипіну на діабет-індуковані порушення кальцієвого гомеостазу у нейронах дорсального рогу. Показано, що виявлені ефекти від хронічного введення німодипіну мають місце тільки за умов експериментального діабету. Шляхом порівняння ефектів від хронічного введення німодипіну та еналаприлу показано, що позитивна дія німодипіну опосередкована процесами, пов'язаними з прямим впливом на нейрони та з його вазодилаторним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р627.5-29 +
Шифр НБУВ: РА342450

Рубрики:

      
2.

Кривко Ю.Я. 
Зміни структурних компонентів спинного мозку і спинномозкових нервів при експериментальному цукровому діабеті та їх корекції нікотинамідом: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.03.01 / Ю.Я. Кривко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Вивчено особливості структурної організації компонентів спинного мозку та спинномозкових нервів як складових простої рефлекторної дуги за умов фізіологічної норми й у разі її порушень на ранніх етапах розвитку діабетичної дистальної сенсорномоторної нейропатії (СМН) у щурів зі стрептозотоциновим діабетом. З'ясовано можливості фармакологічної корекції цих порущень. Розроблено концепцію морфогенезу діабетичної СМН, визначено порушення структурної організації компонентів спинного мозку та спинномозкових нервів як складових простої рефлекторної дуги за стрептозотоциніндукованого цукрового діабету у щурів та обгрунтовано можливості корекції цих порущень нікотинамідом. Одержано комплексну системну морфологічну та додаткову біохімічну характеристику діабетичної СМН на етапах її розвитку та за умов дії нікотинаміду, що є підгрунтям для пошуку й апробації нейро- й ангопротекторних препаратів з антиапоптозними властивостями з метою зменшення ризику виникнення та рецидивів ускладнень цукрового діабету, що сприятиме підвищенню ефективності лікування та покращання якості життя хворих на цукровий діабет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р627.5-29
Шифр НБУВ: РА375402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Довгий І.Л. 
Консервативне лікування неврологічних проявів дегенеративно-дистрофічних захворювань попереково-крижового відділу хребта, ускладнених грижами міжхребцевих дисків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.Л. Довгий ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Проведено обстеження та лікування 168-ми пацієнтів із неврологічними проявами дегенеративно-дистрофічних захворювань попереково-крижового відділу хребта, ускладнених грижами міжхребцевих дисків. За допомогою клінічних і параклінічних методів дослідження (магнітно-резонансної та комп'ютерної томографії, рентгенографії, акупунктурного методу діагностики за Накатані, ауріколодіагностики) установлено дані захворювання попереково-крижового відділу хребта, ускладнені грижами міжхребцевих дисків. Показано найбільш ефективне та патогенетично обгрунтоване комплексне консервативне лікування даної патології із застосуванням інфрачервоної лазеропунктури та мануальної терапії в порівнянні із полісегментарною електростимуляцією в поєднанні з мануальною та медикаментозною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-5 +
Шифр НБУВ: РА325109

Рубрики:

      
4.

Мороз О.М. 
Медико-соціальна експертиза та реабілітація хворих з неврологічними проявами остеохондрозу поперекового відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.М. Мороз ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З урахуванням клінічних, функціональних, спондилографічних, нейровізуалізаційних, нейропсихологічних особливостей у хворих з неврологічними проявами поперокового остеохондрозу з'ясовано, а також удосконалено критерії медико-соціальної експертизи обмеження життєдіяльності. Наведено теоретичне узагальнення та нове розв'язання проблеми щодо комплексного визначення клініко-реабілітаційних груп, реабілітаційного потенціалу та прогнозу у хворих з вертеброгенними ураженнями нервової системи. Показано роль стандартизованих оціночних бальних шкал для визначення виду та ступеня обмеження життєдіяльності за наявності певних морфофункціональних змін у випадку неврологічних проявів поперекового остеохондрозу, які мають значення для встановлення групи інвалідності та організації реабілітаційного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-5 +
Шифр НБУВ: РА337478

Рубрики:

      
5.

Чурілін О.О. 
Морфологічні особливості ядер передніх рогів спинного мозку після хронічної інтоксикації барбітуратами в різні вікові періоди (експериментально-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.О. Чурілін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше за результатами комплексного цитоморфологічного та морфометричного дослідження вивчено динаміку, взаємозв'язок і взаємообумовленість структурних змін нейронів і клітин макроглії рухових центрів спинного мозку в щурів різних вікових груп за хронічної інтоксикації різними барбітуратами у різних дозах, а також залежно від терміну експерименту. Установлено, що тривале застосування барбітуратів ("Фенобарбітон" та "Бензонал") спричинює поліморфізм морфологічних неспецифічних змін нейронів і макроглії всіх рухових ядер спинного мозку щурів. Доведено доцільність затосування силібору як коректора несприятливих морфологічних змін рухових центрів спинного мозку у разі хронічної інтоксикації барбітуратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-29 +
Шифр НБУВ: РА337834

Рубрики:

      
6.

Шобат Л.Б. 
Морфологія та реактивні зміни мотонейронів спинного мозку в умовах ауто- та алопластики сідничого нерва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Л.Б. Шобат ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами світлооптичних досліджень одержано нові дані про кількісні та якісні зміни у складі нейроцитів та їх гліальному оточенні в рухових центрах спинного мозку за умов різних видів ауто- та алопластики периферійного нерва. Визначено закономірності динаміки змін морфо-функціонального стану мотонейронів спинного мозку на різних етапах після ушкодження та пластики периферійного нерва за умов різних способів пластичних операцій. Уперше вивчено деструктивні та адаптаційно-компенсаторні явища у мотонейронах спинного мозку у постопераційному періоді. Проведено порівняльний аналіз стану мотонейронів рухових центрів спинного мозку за умов ауто- та алонейропластики. Визначено три етапи змін мотонейронів спинного мозку після різних способів нейропластики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-3 + Р625.961-3 +
Шифр НБУВ: РА329842

Рубрики:

      
7.

Родинський О.Г. 
Нейрофізіологічний аналіз функціонування спинного мозку в умовах особливо високої збудливості та можливості її корекції: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / О.Г. Родинський ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 35 с. — укp.

Визначено шляхи та розкрито механізми розвитку принципово нового рівня зростання збудливості спинного мозку (СМ), гіперрефлексії - спінальної суперрефлексії (СР) - стану, за якого амплітуда рефлекторних розрядів близька до порога дії найбільш збудливих нервових волокон. Вивчено закономірності функціонування СМ за цих умов. На підставі результатів дослідження механізмів функціонування СМ за умов особливо високої збудливості з'ясовано, що маніпуляції з аферентним входом сегментарних рефлекторних дуг (денеривація, блокада аксотоку, тетанізація) або системна дія гуморальних чинників (блокатора потенціалзалежних калієвих каналів - 4-амінопіридину (4-АП) чи L-тироксину) характеризують механізми, які можуть зумовлювати підвищення рефлекторної активності СМ, але окремо кожен з цих факторів забезпечує збільшення моносинаптичних рефлекторних відповідей не більше, ніж на 250 - 300 %. Зазначено, що лише поєднання денервації з дією блокатора потенціалзалежних калієвих каналів - 4-АП дозволило створити стан особливо високої збудливості СМ - суперрефлексію. За цього випадку амплітуда моносимпатичних рефлекторних розрядів вентрального корінця (МР ВК) на 800 - 900 % перевищувала аналогічний показник у інтактних тварин та сягала порога збудження волокон ВК. Показано, що за умов СР виникає другий компонент МР ВК, який відображає збудження волокон, що не задіяні у рефлекторному розряді. Вивчено сегментарні та супраспінальні впливи на нейрони СМ за умов особливо високої збудливості СР і можливості корекції цих станів за допомогою нейропротектора - рилузола. Зроблено висновок про порушення закону ізольованого проведення у нервовому стовбурі за умов СР, цьому сприяє збудження більшості волокон ВК, велика ампітуда їх сумарного потенціалу, зростання синхронізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5 +
Шифр НБУВ: РА355010

Рубрики:
  

      
8.

Джужа Т.В. 
Особливості використання лазеропунктури в лікуванні больових рефлекторних проявів поперекового остеохондрозу у хворих старших вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.В. Джужа ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З використанням даних неврологічних обстежень та результатів інтегральної оцінки клінічних досліджень вивчено особливості формування больового компоненту рефлекторних проявів поперекового остеохондрозу (РППО) у хворих похилого та старечого віку. Базуючись на диференційованому підході до лікування больових рефлекторних синдромів у хворих з різним рівнем адаптаційних можливостей розроблено три терапевтичних комплекси, що передбачають використання низькоенергетичного лазерного опромінювання (НЕЛО), рефлексотерапії (РТ), психокорекційних заходів і базової фармакотерапії. Визначено етапи необхідних обстежень, досліджено їх інформативність для характеристики змін вегетативного гомеостазу у процесі лікування больових рефлекторних синдромів у хворих старших вікових груп (СВГ). Розроблено нову поведінкову методику, що враховує зворотний біологічний зв'язок для проведення психокорекції. Апробовано й адаптовано для використання в геріатричному стаціонарі проекційний кольоровий психологічний тест М.Люшера. Уперше запропоновано методику об'єктивного, доказового контролю клінічних результатів, що базується на вивченні механізмів фотоефектів лазеропунктури (ЛП) та вікових особливостей формування саногенетичних і патогенетичних процесів за больових рефлекторних синдромів. Показано можливість використання математичних критеріїв для узагальнення даних кількісної оцінки функціонального стану хворих за результатами комплексних обстежень та одержання об'єктивної характеристики процесу лікування. Досліджено специфічніть впливу ЛП на рефлекторні м'язово-онічні, нейросудинні, нейродистрофічні синдроми та вегетативні порушення у разі больових РППО у хворих СВГ. Обгрунтовано принципи диференційованого використання комплексних методик НЕЛО та РТ для їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-542 +
Шифр НБУВ: РА337511

Рубрики:

      
9.

Краюшкіна І.А. 
Особливості рефлекторних відповідей спинного мозку в умовах надмірної спінальної гіперрефлексії (електрофізіологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / І.А. Краюшкіна ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням гіперзбудливості спинного мозку. На білих щурах створені дві моделі надмірної спінальної гіперрефлексії (НСГ). Це травматична (переріз нерва та спинного мозку) та хімічна (дія тироксину, тироліберину та 4-амінопіридину) моделі. Електрофізіологічними методами показано, що в умовах НСГ амплітуда рефлекторної моносинаптичної відповіді вентральних корінців близька або навіть перевищує поріг збудження їх волокон. В цих умовах можливе передавання збудження у нервовому стовбурі із збуджених на незбуджені волокна. Припускається участь цього механізму в патологічних процесах центральної нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-3

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського