Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (620)Книжкові видання та компакт-диски (234)
Пошуковий запит: (<.>U=Р569.714.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чернадчук С.С. 
Активність протеолітичних ферментів в тканинах тіла матки жінок без новоутворень та з онкозахворюваннями: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.С. Чернадчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено активність ферментів протеолітичної системи, які приймають участь у розвитку новоутворень в органах жіночої репродуктивної системи. Встановлено вікові зміни активності ферментів протеолітичної системи органів репродуктивної системи досліджуваних жінок, а також виявлено збільшення активності ключових ферментів: карбоксипептидаз А та В і металопротеїнази-2 за розвитком та прогресією пухлинної тканини гормоночутливого органа та тіла матки, що пов'язано з індукцією їх біосинтезу як класичними естрогенами, так і некласичними фенолстероїдами, які є важливими регуляторами біосинтезу. Показано різноманітну роль протолітичних ферментів за умов розвитку доброякісного та злоякісного процесів, що може бути використано в прогностичних та диференціальних цілях у випадку розвитку онкопроцесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-2 +
Шифр НБУВ: РА343667

Рубрики:

      
2.

Колеснік Я.Ф. 
Динаміка захворюваності на рак тіла матки та клініко-генеалогічне обгрунтування формування груп ризику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Я.Ф. Колеснік ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено зростання онкогінекологічної захворюваності з підвищенням темпів приросту раку за 1986 - 2002 рр. у Білій Церкві та південних районах Київщини. Відзначено зростання темпів росту і збільшення питомої ваги раку тіла матки (РТМ) серед інших пухлин жіночої статевої системи у даних регіонах. На підставі генетико-популяційного дослідження вперше розраховано кількісні оцінки внеску спадкових та інших факторів у загальну схильність до розвитку РТМ і підтверджено мультифакторіальний характер даної патології. Визначено, що агрегація злоякісних пухлин у родоводах хворих на РТМ відповідає сімейному раковому синдрому I типу. Виявлено нестабільність геному лімфоцитів периферичної крові у хворих на залозисту гіперплазію ендометрію (ЗГЕ). Розраховано індивідуальний генетичний ризик розвитку злоякісних пухлин у родичів пробандів і обгрунтовано необхідність медико-генетичного консультування членів родин хворих на РТМ. Визначено клініко-генеалогічні критерії для формування груп генетичного ризику розвитку неоплазій у родичів хворих на РТМ. Розроблено організаційні принципи нового методологічного підходу до ранньої діагностики і профілактики РТМ шляхом створення реєстру ракових родин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-3 +
Шифр НБУВ: РА330090

Рубрики:

      
3.

Марцинковська В.В. 
Диференційний підхід до ведення жінок з доброякісними пухлинами матки у віддаленому післяопераційному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Марцинковська ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто клініко-патогенетичні особливості захворювання міомою матки на базі поглибленого дослідження хворих з міомою матки в доопераційному періоді. На підставі вивчення особливостей клінічного перебігу післяопераційного періоду, змін гормонального гомеостазу після оперативного втручання, оцінки анатомо-функціональних характеристик збережених яєчників та їх кровообігу за даними ультразвукової допплерометрії, змін вмісту простагландинів (простацикліну та тромбоксану), оцінки параметрів якості життя та сексуальної функції, запропоновано індивідуалізовані програми моніторингу та реабілітації хворих з доброякісними пухлинами матки в післяопераційному періоді, що дозволили підвищити якість життя пацієнток, прооперованих у об'ємі гістеректомії. Розроблено й впроваджено у межах регіону та запропоновано для широкого використання "Карту прооперованої хворої" з метою поліпшення спостереження за даним контингентом хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59 +
Шифр НБУВ: РА330468

Рубрики:

      
4.

Цинтар С.А. 
Диференційні маркери гіперплазій ендометрія в залежності від онкологічної обтяженості спадкового анамнезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.А. Цинтар ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу, клініко-генеалогічного анамнезу, вмісту гормонів у крові та показників апоптозу в жінок з гіперплазіями ендометрія залежно від онкологічної обтяженості їх родоводів. Науково обгрунтовано клініко-генеалогічні та лабораторні (апоптичні) критерії диференційного підходу до хворих на гіперплазії ендометрія залежно від онкологічної обтяженості та спадкового анамнезу за рахунок виділення груп генетичного ризику та динамічного (1 раз на рік) контролю стану факторів апоптозу. Основні результати дослідження впроваджено в клінічну практику лікарів гінекологів з метою використання консервативного (гормонального) й оперативного лікування (абляції ендометрія, пангістеректомії) гіперплазій ендометрія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-4 + Р715.41-4 +
Шифр НБУВ: РА358072

Рубрики:

      
5.

Рибін А.І. 
Диференційований підхід до лікування гіперпластичних процесів ендометрія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.І. Рибін ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено порівняльний аналіз загальної (у сироватці крові та сечі) та місцевої (у слизовій оболонці тіла матки) активності оксиду азоту у жінок з гіперпластичними процесами ендометрія (ГПЕ) і практично здорових пацієнток тієї ж вікової групи. Визначено взаємозв'язок між деяким основними етапами патогенезу ГПЕ. Вперше визначено критерії диференційованого підходу щодо вибору методу лікування (консервативного гормональними препаратами групи гестагенів або органозберігаючого ендохірургічного) ГПЕ у жінок пізнього репродуктивного віку. Здійснено оцінку ефективності використання диференційованого підходу з застосуваннням гормонального й органозберігаючого ендохірургічного методів лікування ГПЕ. Обгрунтовано діагностичні та лікувальні методики та одержано три Деклараційні патенти на корисну модель від Державного департаменту інтелектуальної власності України: "Спосіб диференційної діагностики гіперпластичного процесу ендометрія" (N 3541 від 15.11.2004 р.), "Спосіб вибору тактики лікування за гіперпластичних процесів ендометрія" (N 3540 від 15.11.2004 р.) та "Спосіб лікування гіперпластичного процесу ендометрія" (N 3539 від 15.11.2004 р.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337008

Рубрики:

      
6.

Литвин Д.І. 
Експресія p70S6 кінази в трансформованих клітинах епітеліального походження та аденокарциномі ендометрію людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Д.І. Литвин ; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-29 +
Шифр НБУВ: РА343058

Рубрики:

      
7.

Єфимова Г.С. 
Ефективність ліпохроміну у профілактиці променевих реакцій органів малого таза при радіотерапії раку матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Г.С. Єфимова ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано перебіг місцевих променевих реакцій у слизових оболонках тазових органів хворих на рак тіла та шийки матки за умов поєднано-променевої терапії та післяопераційного опромінювання. Вивчено динаміку показників системи перекисного окиснення ліпідів та імунного статусу під час променевої терапії. Охарактеризовано патологічні та ультрамікроскопічні зміни у слизових оболонках сечового міхура та прямої кишки під дією радіаційного фактора. Запропоновано спосіб корекції променевих реакцій в слизових оболонках тазових органів за допомогою каротиноїдвмісного препарату "Ліпохромін". Доведено, що комплексне застосування ліпохроміну вірогідно знижує частоту та ступінь вираженості місцевих променевих реакцій у слизових оболонках сечового міхура, прямої кишки та вагіни, дозволяє зменшити променеві реакції, запобігти вимушеним перервам у лікуванні або дострокову припиненню променевого лікування. Відмічено нормалізуючий вплив препарату на процеси вільнорадикального окиснення ліпідів і значення корекції неспецифічної імунологічної резистентності організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5
Шифр НБУВ: РА317555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гончарова Г. С. 
Імуноморфологічна діагностика мезенхімальних пухлин тіла матки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / Г. С. Гончарова ; МОЗ України, Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше доведено, що імуноморфологічний аналіз таких біологічних параметрів клітин як проліферація, апоптотична активність, показники процесів регуляції клітинного циклу, чутливості гормональних рецепторів дозволяє оцінити злоякісний потенціал мезенхімальних неоплазій тіла матки. Вперше встановлено основні та додаткові імуногістохімічні критерії для диференційної діагностики між лейоміомами, лейоміосаркомами, ендометріальними стромальними вузлами та саркомами ендометріальної строми різного ступеня злоякісності. Вперше уточнено імунофенотипи кожної нозологічної форми доброякісних і злоякісних мезенхімальних пухлин тіла матки. Вперше розроблено комплексні диференційно-діагностичні критерії для уточнення злоякісного потенціалу новоутворень тіла матки мезенхімального походження та визначення їх гістогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-4
Шифр НБУВ: РА385964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Міхановський О.А. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування кріодеструкції пухлини у хірургічному, комбінованому і променевому лікуванні хворих на рак тіла матки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / О.А. Міхановський ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2003. — 36 с.: рис., табл. — укp.

На підставі аналізу патоморфозу карциноми Герена встановлено, що ефект кріопроменевого впливу залежить від термінів проведення передпроменевої кріодії та доз іонізувального випромінювання. З використанням одержаних даних теоретично обгрунтовано доцільність корекції термінів початку проведення контактної гамма-терапії пухлини ендометрію, що забезпечило поліпшення результатів променевого лікування хворих на рак тіла матки (РТМ). Охарактеризовано кріогенний патоморфоз аденокарциноми ендометрії залежно від термінів кріодеструкції, що дало змогу науково обгрунтувати оптимальний термін здійснювання оперативних втручань у хворих на РТМ після кріодії. Визначено ультразвукову семіотику кріодеструкції РТМ. За допомогою методу математичного моделювання одержано аналітичну залежність, яка дає змогу використовувати дані ультразвукової діагностики для прогнозування глибини кріонекрозу РТМ. На підставі проведеного дослідження генотоксичності метода кріодеструкції аденокарциноми ендометрію, установлено позитивний вплив кріодії на цитогенетичні показники хворих на РТМ у процесі променевого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5 +
Шифр НБУВ: РА327179

Рубрики:

      
10.

Шелигін 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування альфа-2бета інтерферону в лікуванні хворих на лейоміому матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Михайло Сергійович Шелигін ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5
Шифр НБУВ: РА351252

Рубрики:

      
11.

Сімрок В.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікувальної тактики при поєднаних доброякісних процесах матки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / В.В. Сімрок ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 36 с. — укp.

Наведено результати вивчення в 201 жінки з поєднанням міоми матки та внутрішнього ендометріозу гормонального статусу, рівня цитокінів як показника адаптивної реактивності, рівня кортикотропіну та кортизолу - показників системи екстреної адаптації, клітинно-метаболічних показників - цАМФ, лейкотриєнів. У всіх пацієнток встановлено порушення гормонального та імунологічного статусів, пригнічення системи екстреної адаптації, порушення клітинно-тканинного метаболізму. Визначено патогенетичну роль цитокінів у розвитку імунологічної напруги у разі поєднання міоми й ендометріозу матки, що виявляється підвищенням рівня інтерлейкинів-1, інтерлейкинів-2, чинника некрозу пухлин-alpha. Включення до комплексної терапії доброякісних процесів матки лаферону, вобензиму, тіотриазоліну, месуліду та мілдронату сприяє підвищенню ефективності консервативного лікування жінок із доброякісними процесами матки, зниженню частоти оперативних втручань у жінок репродуктивного та пременопаузального віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-3
Шифр НБУВ: РА311128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ямчук М.М. 
Клінічно-морфологічна діагностика, прогнозування та оптимізація лікування хворих з гладком'язовими пухлинами матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.М. Ямчук ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено основні клінічно-морфологічні диференційні критерії діагностики лейоміом та лейоміосарком. Вивчено вміст соматотропного гормону (СТГ) і кортизолу в сироватці крові хворих на гладком'язові пухлини матки (ГМПМ). Установлено, що рівень СТГ - у межах норми, незалежно від гістотипу ГМПМ, а рівень кортизолу вірогідно вищий у хворих на злоякісні ГМПМ. Доведено, що моделювання індивідуального прогнозу дозволяє визначити обсяг хірургічного втручання в даних хворих репродуктивного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59 +
Шифр НБУВ: РА325702

Рубрики:

      
13.

Слободянюк О.В. 
Комбіноване лікування хворих на рак тіла матки з передопераційною радіохіміотерапією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.В. Слободянюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено питання лікування хворих на рак тіла матки (РТМ) з використанням радіомодифікації 5-Fu передопераційного курсу променевої терапії з метою підвищення його ефективності на підставі матеріалів, одержаних під час обстеження 290-та хворих з аденокарциномою ендометрія T1b-2aN0M0 РТМ віком від 42-х до 74-х років, яким було проведено комбіноване лікування. Під час дослідження променевого патоморфозу РТМ виявлено значне пригнічення проліферативних властивостей пухлини й активації апоптозу, збільшення об'єму ушкодженої пухлини після дистанційної гамма-терапії (ДГТ) з радіомодифікацією 5-Fu сумарної вогнищевої дози (СОД) 30 Гр у порівнянні з СОД 20 Гр. Установлено, що проведення передопераційного курсу променевої терапії СОД 30 Гр без радіомодифікації та з нею вірогідно покращує абластику хірургічних втручань у хворих на РТМ. Після проведення передопераційного курсу ДГТ СОД 30 Гр з радіомодифікацією 5-Fu пухлинні клітини в області операційного поля та на піхвовому рубці виявлені не були. Результати проведеного дослідження свідчать, що у разі комбінованого лікування з радіомодифікацією 5-Fu передопераційного курсу ДГТ суттєвих порушень гематологічних показників не визначено та функції основних популяцій білої крові не порушені. З'ясовано, що у пацієнток всіх досліджених груп у процесі комбінованого лікування відбуваються схожі зміни гематологічного статусу. Установлено, що застосування передопераційного курсу ДГТ СОД 30 Гр з радіомодифікацією 5-Fu призводить до збільшення тривалості безрецидивного періоду на 14,2 % та збільшення тривалості трирічної виживаності на 12,2 % у порівнянні з контрольною групою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5 +
Шифр НБУВ: РА358113

Рубрики:

      
14.

Назаренко 
Лапароскопічні органозберігаючі операції в лікуванні міоми матки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Олег Ярославович Назаренко ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59
Шифр НБУВ: РА353499

Рубрики:

      
15.

Косей Н.В. 
Лейоміома матки (клініка, патогенез, діагностика та лікування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Косей ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено питання зниження частоти лейоміоми матки та її ускладнень. Виявлено нові ланки патогенезу, клініко-патогенетичні варіанти розвитку пухлини й оптимізації тактики її органозберігального лікування. За результатами проведеного дослідження виділено два клініко-патогенетичні варіанти розвитку лейоміоми матки - ізольований і поєднаний з дисгормональною патологією молочної та щитовидної залози, які суттєво відрізняютьтся за механізмами розвитку, темпом росту, морфологічною структурою, особливостями клінічного перебігу й ехокардіографічними характеристиками. Встановлено, що як провідні ланки у патогенезі першого визначено запальний процес, переважно бактеріальної етіології, та локальну дигормонемію, а другого - дистрес, системні дисгормональні порушення, метаболічні й аутоімунні розлади. Вдосконалено методи діагностування виділених клініко-патогенетичних варіантів лейоміоми матки та запропоновано етапну систему їх диференційованого лікування з використанням патогенетично обгрунтованої терапії на першому етапі та застосуванням удосконаленого комплексу органозберігальних технологій - на другому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р562,2 + Р569.714.1 +
Шифр НБУВ: РА366357

Рубрики:

      
16.

Шиманська О.Г. 
Міома матки. Доклінічна діагностика. Генетичні та імуно-гормональні аспекти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Г. Шиманська ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне генетичне дослідження міом матки з застосуванням цитогенетичного, генеалогічного, дерматогліфічного, близнюкового методів і методу визначення статевого хроматину. Вивчено вплив порушень гормонального статусу на характеристики ендометрія та імунологічні показники в жінок зі спадковою схильністю до міом. Доведено доцільність використання комплексного генетичного обстеження жінок з родин з накопиченням даного захворювання на предмет прогнозування ризику виникнення міоми матки або виявлення міом на доклінічному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-41
Шифр НБУВ: РА316513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Козаренко 
Можливості ультразвукового дослідження в діагностиці та моніторингу поєднано- променевої терапії раку ендометрію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Тетяна Маратівна Козаренко ; Український НДІ онкології та радіології. — К., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-436.7 + Р569.714.1-56
Шифр НБУВ: РА301758

Рубрики:

      
18.

Попова Т.О. 
Обгрунтування методів діагностики та лікування доброякісних гіперпластичних процесів ендометрію в постменопаузі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.О. Попова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше проведено порівняльний аналіз частоти та структури безсимптомної патології ендометрія в жінок у постменопаузі до 5-ти років і морфофункціональних особливостей ендометрію у разі кровотеч у ранній менопаузі. Визначено діагностичну цінність аспіраційної біопсії за допомогою Pipelle за умов асимптомної патології ендомерію (неспівпадання результатів у 18,1 % випадків у порівняннні з кюретажем) та у випадку кровотеч (неспівпадання в 45,9 % випадків) і доведено доцільність її застосування лише як методу моніторингу стану ендомерія на тлі гормонотерапії. Виявлено, що гормональною характеристикою всіх видів гіперплазії ендометрія у ранній постменопаузі є гіпопрогестеронемія. У жінок з атиповими формами гіперплазії ендометрія на тлі гіпопрогестеронемії установлено також достовірно вищий рівень тестостерону та пролактину, а за неатипових форм виявлено тенденцію до підвищення їх вмісту у порівнянні з відповідними показниками у здорових жінок. Уперше за результатами імуногістохімічного дослідження експресії рецепторів до естрадіолу та прогестерону визначено, що неатипові форми гіперплазії ендометрію супроводжуються збереженням рецепторів до прогестерону на тлі зниження експресії рецепторів до естрадіолу, а атипові - втратою рецепції до естрадіолу та прогестрону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-3 +
Шифр НБУВ: РА333596

Рубрики:

      
19.

Самосійна О. О. 
Обгрунтування принципів профілактики та лікування клімактеричного синдрому у жінок з лейоміомою матки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. О. Самосійна ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України". — К., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено чинники ризику виникнення й особливості перебігу клімактеричного синдрому (КС) у жінок з лейоміомою матки (ЛМ) залежно від характеристик і проявів пухлини. Встановлено, що за наявності лейоміоми КС частіше розвивається у пацієнток із симптомними множинно-вузловими пухлинами субмукозної та інтрамуральної локалізації невеликих розмірів, активним кровопостачанням, низькими показниками судинного опору та швидким ростом ЛМ на тлі центральної дисгормонемії. На підставі проведених клініко-параклінічних досліджень виявлено, що провідною ланкою механізму розвитку КС на тлі ЛМ є активація стресреалізуючої системи, а основними симптомами КС - психопатичні прояви: загальна втомлюваність, зниження працездатності, дратівливість, погіршення пам'яті, неуважність, а також онкофобія. Доведено доцільність застосування дифереційованого підходу до лікування КС у пацієнток з ЛМ залежно від ступеня вираженості клімактеричних порушень і розмірів, кількості та локалізації міоматозних вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-37 + Р712.59-5
Шифр НБУВ: РА382183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Манжура О.П. 
Оптимізація комплексного лікування хворих на рак ендометрія з урахуванням біологічних особливостей пухлин: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.П. Манжура ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що хворих на рак ендометрія (РЕ) має місце різна спрямованість зв'язків між морфологічними та молекулярно-біологічними характеристиками пухлин, а саме: пряму кореляцію між морфологічною формою росту, ступенем диференціювання новоутворень і рівнем експресії прогестерону (ПР) і естрогену (ЕР) та зворотній зв'язок з експресією мутантного білка p53. Показано, що в жінок з аденокарциномою (АКЕ) високого ступеня диференціювання прогестерон- і естрогенпозитивні форми пухлин становили 82,4 % і 68,6 % відповідно, експресія мутантного білка p53 - у 8,8 % випадків. В осіб помірного ступеня диференціювання рецепторпозитивні форми виявлено у 63,6 % і 50,0 % відповідно, експресію мутантного білка p53 - у 30,3 % пухлин; серед АКЕ з низьким ступенем диференціювання експресія рецепторів до стероїдних гормонів не перевищувала 34,4 % і 31,1 % випадків, експресію мутантного білка p53 установлено у 53,1 % пухлин. Доведено, що рівеь пухлинного маркера СА-125 у сироватці крові хворих на серозно-папілярний рак ендометрія є прогностично значущим несприятливим фактором і може використовуватися для моніторингу цих осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5 +
Шифр НБУВ: РА356392

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського