Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Р569.67$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Малецький А.П. 
Ефективність органозберігаючого лікування хворих увеальною меланомою залежно від клініко-морфологічних характеристик пухлини та протипухлинної резистентності організму: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / А.П. Малецький ; Ін-т очних хвороб і ткан. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2001. — 32 с.: рис. — укp.

Наведено результати клінічних досліджень і лікування 327 хворих на увеальну меланому. Вивчено роль протипухлинної резистентності організму і визначено прогностичні тести у реалізації органоощадної терапії хворих на увеальну меланому. Встановлено, що лаферон чинить імунокоригуючу дію на клітинний і гуморальний імунітет. Розроблено лазерну офтальмологічну установку, що працює в режимі коагуляції та розтину тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.67-52
Шифр НБУВ: РА314060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Попова У.Р. 
Значущість клінічних і цитологічних ознак в диференційній діагностиці меланоцитарних та епітеліальних новоутворень кон'юнктиви: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / У.Р. Попова ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Уточнено комплекс значущих клінічних ознак у разі доброякісних меланоцитарних новоутворень кон'юнктиви (відсутність васкуляризації та живильних судин, пігментації та інфільтрації, наявність кіст), який має діагностичну інформативність 63 %, та у разі злоякісних новоутворень (наявність живильних судин, інфільтрації, локалізація на кон'юнктиві та рогівці склери) становить 82 %. Уточнено комплекс значущих клінічних ознак у разі доброякісних епітеліальних новоутворень кон'юнктиви (чарунковата поверхня, відсутність інфільтрації та живильних судин, локалізація на сльозному м'ясці), який має діагностичну інформативність 61 %, у разі злоякісних новоутворень (наявність виразок і горбиста поверхня новоутворення, наявність живильних судин, інфільтрації, васкуляризації, локалізація на кон'юнктиві склери, рогівці та у склепіннях) становить 75 %. Вперше виявлено комплекс значущих цитологічних ознак з використанням удосконаленого способу імпресійної цитології, якими є у разі доброякісних новоутворень кон'юнктиви - розподілення клітин комплексами, у разі злоякісних - наявність лімфоцитарної інфільтрації, ядерного та клітинного поліморфізму, дифузне розподілення клітин. З'ясовано, що інформативність комплексу у разі меланоцитарних новоутворень становить 89 %, у разі епітеліальних - 87 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.67-4 +
Шифр НБУВ: РА369287

Рубрики:

      
3.

Величко Л.М. 
Імунокорекція alpha 2b-інтерфероном - елемент оптимізації лікування хворих на увеальну меланому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Л.М. Величко ; НАН України. Ін-т експеримент. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ефективності включення рекомбінантного alpha 2b-інтерферону - лаферону (ІФН) до традиційної схеми лікування хворих на увеальну меланому. Дослідження функціональної активності макрофагів і природних кілерних клітин, а також стану Т-клітинного та гуморального імунітету у 88 хворих на увеальну меланому виявило значні порушення функціонування систем неспецифічного та специфічного імунітету. Включення ІФН до традиційної схеми лікування цих хворих дозволило відновити функціональну активність ефекторних клітин неспецифічного протипухлинного імунітету, а також нормалізувати стан Т-клітинної та гуморальної ланок імунітету. Імунокорекція з використанням ІФН у процесі комплексної терапії супроводжувалась достовірним зниженням відсотку хворих з прогресивним ростом пухлини та достовірним збільшенням швидкості резорбції пухлини, а також попереджувала появу ускладнень у вигляді глаукоми та увеїту. Одержані результати свідчать про необхідність включення ІФН до комплексної схеми лікування хворих на увеальну меланому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.67-52
Шифр НБУВ: РА308402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Яковенко Т.О. 
Оптимізація діагностики лімфопроліферативних новоутворень орбіти та придатків ока: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Т.О. Яковенко ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Розроблено оптимальну схему діагностики у випадку лімфопроліферативних новоутворень орбіти та придатків ока. Виявлено, що серед лімфом орбіти та придатків ока превалюють лімфоми маргінальної зони (69 %), CD5-тип становить 84 % від усіх лімфом маргінальної зони. Наявність мілкоклітинної лімфоми, яка має моноформну структуру, у хворого віком більше 62-х років становить не менше 92,6 %. Дифузні B-крупноклітинні лімфоми орбіти та придатків ока мають прояв за лімфобластного варіанта. Важливою ознакою для проведення диференційної діагностики між CD5+ та CD5- лімфомами маргінальної зони орбіти та придатків ока є мітотичний індекс, для CD5+ лімфом цієї зони він становить більше 0,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.67-4 +
Шифр НБУВ: РА356440

Рубрики:

      
5.

Раїф А. Х. Салех 
Підвищення ефективності різних видів органозберігаючого лікування хворих на увеальну меланому на основі врахування прогностичного значення клініко-морфологічних ознак і показників виживання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Раїф А. Х. Салех ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено зміну прогностичного значення клінічних, морфологічних ознак увеальних меланом, підданих фотокоагуляції та комбінованому лікуванню за допомогою методів багатофакторного аналізу. Розроблено спосіб точного виміру розміру меланом переднього відділу ока в динаміці органозберігаючого лікування з використанням ультразвукової біометрії. Виявлено фактори, що визначають швидкість зміни розміру новоутворень за умов фотокоагуляції та комбінованого лікування та їх прогностичне значення. Вивчено особливості структурних змін пухлинної тканини, а також досліджено ймовірність розвитку ускладнень комбінованої терапії меланом увеального тракту та їх клінічні особливості, а також способи профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.67-5 +
Шифр НБУВ: РА326580

Рубрики:

      
6.

Полякова С. І. 
Пухлини слізної залози епітеліального генезу (клініка, діагностика, прогноз, лікування): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.18 / С. І. Полякова ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2011. — 31 с. — укp.

Встановлено значущі клінічні, інструментальні (комп'ютерна томографія, ядерно-магнітний резонанс), імунологічні та морфологічні ознаки, які дозволяють діагностувати доброякісний або злоякісний характер пухлини та прогнозувати розвиток її рецидиву. Доведено, що тяжкість пухлинного процесу у слізній залозі пов'язана з вираженою імунодепресією. Пухлини слізної залози епітеліального генезу є імунозалежними, про що свідчить порушення імунологічних реакцій, які коригуються індукцією інтерферонів alpha-, beta-, gamma- типів, які стабілізують пухлинний процес, що забезпечує зниження рецидивів пухлин на 20,6 % за п'ятирічного терміну спостереження. На підставі аналізу віддаленних результатів лікування та виживання хворих встановлено прогностичні фактори виживання, що дозволяє оптимізувати тактику лікування та знизити смертність хворих на 33,0 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.67
Шифр НБУВ: РА379427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського