Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (143)Книжкові видання та компакт-диски (53)
Пошуковий запит: (<.>U=Р569.133.1-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Божок Є.М. 
Диференційна діагностика і верифікація раку грудної залози з використанням малоінвазивних променевих методів дослідження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Є.М. Божок ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Визначено основні рентгенологічні та ультразвукові ознаки пухлин грудної залози злоякісного та доброякісного характеру. На підставі узагальнення результатів використання тонкоголкової аспіраційної біопсії та автоматичної трепанобіопсії під ультразвуковим і стереотксичним наведенням встановлено, що точність тонкоголкової аспіраційної біопсії у верифікації раку грудної залози (РГЗ), що не пальпується становить 92 %, а РГЗ, що пальпується - 96 %. Визначено, що точність автоматичної трепанобіопсії у верифікації раку, що не пальпується становить 94 %, що пальпується - 98 %. На підставі аналізу результатів цифрової стереотаксичної біопсії пухлин, які не пальпуються і не визначаються за допомогою ультразвукового дослідження, показано, що точність тонкоголкової аспіраційної біопсії у верифікації РГЗ становить 90 %, точність автоматичної трепанобіопсії - 98 %. Розроблено алгоритм застосування малоінвазивних променевих методів дослідження для диференційної діагностики у верифікації РГЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-436.1 +
Шифр НБУВ: РА343820

Рубрики:

      
2.

Бондарєва В. О. 
Діагностика та прогноз перебігу раку молочної залози: імуноморфологічні аспекти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / В. О. Бондарєва ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено діагностичне значення маркерів і чітко встановлено основні та додаткові критерії під час проведення диференційної діагностики пухлинних, і пухлиноподібних процесів у молочній залозі. Уточнено імунофенотипи за за типів патології. Проаналізовано кореляційні зв'язки у групі передбачувальних маркерів. Доведено та статистично підтверджено, що всі використані маркері (ER, PgR, pS2, Her-2/neu, VEGF, Ki-67, p-53, bcl-2) можуть бути застосовані з високим ступенем вірогідності як прогностичні за захворювання раку молочної залози. Одержані дані дозволяють на підставі імуноморфологічного профілю новоутворень молочної залози чітко визначитися з гістологічним діагнозом, біологічними властивостями патологічного процесу, передбачити можливий клінічний плин і оптимізувати вибір терапевтичних заходів та хірургічного втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4
Шифр НБУВ: РА382457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гончарова С.В. 
Квалітативні та квантитативні стромально-паренхіматозні взаємовідносини в преінвазивних та інвазивних карциномах молочної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / С.В. Гончарова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З застосуванням морфометричних, гістохімічних та імуногістохімічних методів виявлено основні квалітативні та квантитативні стромально-паренхіматозні взаємовідносини у преінвазивних та інвазивних карциномах для об'єктивізації диференціального морфологічного діагнозу та прогнозу. Установлено, що універсальним інтегральним морфологічним проявом і прогнозом фіброзно-кістозної хвороби з типовою та атиповою проліферацією, карциноми in situ та інвазивної карциноми молочої залози є порушення співвідношення сукупності середньогрупових показників - сумарного індексу проліферації, відсотка патологічних мітозів, рівня нагромадження в епітеліальних клітинах рівня білка p53, Ki67i і EDFR-протеази, питомого об'єму мікрогемоциркуляторного русла, вогнищ некрозу й імунно-клітинних інфільтратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4 +
Шифр НБУВ: РА350421

Рубрики:

      
4.

Войт Н.Ю. 
Можливості мамосцинтиграфії в первинній діагностиці і оцінці ефективності протипухлинного лікування хворих на рак молочної залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Н.Ю. Войт ; Нац. ін-т раку. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної наукової проблеми поліпшення радіонуклідної діагностики раку молочної залози (РМЗ). Наведено рекомендації щодо удосконалення мамосцинтиграфії та розроблено радіонуклідні критерії оцінювання ефекту хіміотерапевтичного (ХТ) лікування даної категорії хворих жінок. Проаналізовано результати обстеження 136-ти пацієнток віком від 23-х до 76-ти років. У 96-ти пацієнток морфологічно верифіковано РМЗ. Групу умовного контролю склали 40 жінок з доброякісним ураженням молочних залоз - дифузним фіброаденоматозом, фіброзно-кістозною мастопатією, кістами молочних залоз. Доведено, що позитивний ефект неоад'ювантної хіміотерапії (НАХТ) найчастіше спостерігається у хворих жінок зі значеннями "пухлина/фон" нижче 20 % та індексом ретенції нижче 3. Створено алгоритм, який визначає місце МСГ у комплексі променевих методів діагностики РМЗ у хворих жінок з сумнівними або неінформативними даними мамографії й ультразвукового дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4 +
Шифр НБУВ: РА369014

Рубрики:

      
5.

Тумасьянц Н.Ю. 
Оптимізація бактеріологічної діагностики лактаційних маститів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Н.Ю. Тумасьянц ; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці прискореного способу бактеріологічної діагностики лактаційних маститів стафілококової етіології. Цей спосіб базується на використанні низькотемпературної обробки живильних середовищ, яка супроводжується утворенням свіжоталої води та її стимулюючою дією на розмноження мікроорганізмів. При цьому способі досягнуто скорочення термінів ідентифікації стафілококів та визначення їх чутливості до антибіотиків до 21-27 години (в 2,6-3,7 рази в порівнянні з класичним методом). Застосування цього способу дозволяє в короткий час правильно визначити етіологічний діагноз та точно вибрати антимікробні препарати для лікування хворих на лактаційні мастити, що приводить до скорочення строків перебування хворих у стаціонарі, зменшенню ускладнень та рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-46

Рубрики:

      
6.

Приходченко В.В. 
Оптимізація ранньої діагностики та вторинної профілактики раку грудної залози у загальній лікувальній мережі: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / В.В. Приходченко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 40 с. — укp.

Впроваджено алгоритм селективного скринінгу у діагностиці захворювань грудної залози за умов звернення жінок до поліклініки загальної лікувальної мережі. Обгрунтовано критерії формування "груп ризику" передпухлинних захворювань і раку грудної залози (РГЗ), характерних для жінок регіону. Розроблено алгоритм диспансерного спостереження за жінками "групи ризику" виникнення зазначених захворювань. З використанням моделі штучної нейромережі виділено найбільш вірогідні фактори ризику, які впливають на виникнення РГЗ. Розроблено, апробовано та впроваджено в клінічну практику метод контактної цифрової термографії, за яким доцільно використовувати протокол термограм, критеріїв оцінювання візуальних і кількісних показників термограм. Уперше з використанням даних контактної термографії виділено чотири термографічні форми РГЗ, систематизовано характерні термографічні ознаки дисгормональних порушень, фіброаденом, кіст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4 +
Шифр НБУВ: РА358312

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського