Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (291)Книжкові видання та компакт-диски (77)
Пошуковий запит: (<.>U=Р56-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Карацуба Т.А. 
Антиметастатичні властивості протипухлинних засобів хлофідену, бротеофіну, мебіфону при пухлинній хворобі (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Т.А. Карацуба ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено антиметастатичну дію нових протипухлинних препаратів: хлофідену, бротеофіну, мебіфону та визначено, що за їх використання гальмується приживлення, ріст та метастазування експериментальних пухлин. Установлено, що хлофіден має високу антиметастатичну дію за умов ад'ювантної та неоад'ювантної терапії. Виявлено, що виражена антиметастатична дія притаманна бротеофіну тільки в режимі неоад'ювантної терапії. Показано доцільність створення комплексу хлофідену, бреофіну та адріабластину, що дало змогу знизити дози інгредієнтів у 1,5 - 2 рази, одержати високий протипухлинний ефект, але антиметастатична дія за цього є слабкішою, ніж у монопрепаратів. Уперше виявлено здатність адреналіну гідротартрату та верапамілу підсилювати процеси метастазування, знімати антиметастатичну дію хлофілдену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52 +
Шифр НБУВ: РА335105

Рубрики:

      
2.

Пуськов О.М. 
Вплив модуляторів активності адрено- та холінореактивних систем на пухлинний ріст та протипухлинну активність хлофідену (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.М. Пуськов ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Отримано дані стосовно протипухлинної активності адреналіну гідрохлориду, меліпраміну, обзидану, резерпіну, атропіну сульфату та прозерину у випадку лімфосаркоми Пліса. Показано, що адреналіну гідрохлорид має здатність значно підсилювати протипухлинну дію цитостатика хлофідену. Відзначено ефект стимуляції пухлинного росту прозерином, зняття останнім протипухлинної дії хлофідену. З'ясовано здатність атропіну сульфату підсилювати протипухлинну дію хлофідену. Отримано нові відомості щодо змін холінестеразної активності крові та рівня нуклеїнових кислот в органах і тканинах за умов пухлинного росту під час цитостатичної терапії та у разі застосування модуляторів активності адренергічної та холінергічної систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52
Шифр НБУВ: РА311565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гоголь С.В. 
Дослідження дії екзогенного церулоплазміну при хіміотерапії злоякісних новоутворень в експерименті та клініці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.В. Гоголь ; НАН України. Ін-т експеримент. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі проведених експериментальних досліджень встановлено, що церулоплазмін (ЦП) сприяє протипухлинному впливу доксорубіцину та цисплатину, у разі використання лише ЦП зафіксовано зменшення маси карциноми Герена на 27 %. Доведено, що внаслідок використання ЦП під час хіміотерапії у тварин з прищепленими пухлинами відбувається стабілізація структурно-функціонального стану мембран гепатоцитів, еритроцитів і кардіоцитів, зниження вираженості інтоксикації, викликаної доксорубіцином і цисплатином. Виявлено гальмування процесу перекисного окиснення ліпідів, зумовлене ЦП, у печенці, серці та нирках із суттєвим зниженням вмісту малонованого діальдегіду. Висунуто гіпотезу про можливість впливу ЦП на підвищення ступеня антиоксидантного захисту за рахунок збільшення відновленого глутатіону в печінці на 19 %, зниження рівня токсичних метаболітів у крові та підвищення вмісту гемоглобіну в крові та еритроцитах хворих з рецидивами раку прямої кишки - відбувається стабілізація клітинних мембран. Встановлено, що завдяки ЦП знижується ступінь вираженості біохімічних ознак ендотоксикозу після проведення хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29 + Р56-52
Шифр НБУВ: РА316941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Трохименко Н.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності комбінованого застосування протипухлинної вакцини з інтерфероном різного походження (експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Н.В. Трохименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено значне гальмування пухлинного росту, подовження латентного періоду та збільшення тривалості життя вакцинованих тварин. Зазначено, що дані препарати активують всі типи лімфоцитів-ефекторів, а саме: цитолічну активність лімфоцитів (ЦТЛ), природних кілерних клітин (ПКК) і макрофагів (Мф). Показано, що дані препарати активують ЦТЛ і ПКК, а також активацію Мф. Встановлено, що саме під час комбінованого введення ПВ з alpha-ІФН підвищується функціональна активність ЦТЛ і Мф. Виявлено, що введення ПВ з аміксином у дозі 25 мг/кг супроводжується підвищенням активності Мф і зниженням рівня циркулюючих імунних комплексів (ЦІК), що свідчить про несприятливий прогноз перебігу захворювання. Суттєве підвищення активності ЦТЛ вивлено у разі введення ПВ з пробіотиком субалін, тобто динаміка імунологічних ефектів, викликаних комбінованим застосуванням ПВ з alpha-ІФН, аміксином і субаліном у більшості випадків є односпрямованою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52 +
Шифр НБУВ: РА367679

Рубрики:

      
5.

Водяник М.О. 
Коопераційні моноклональні антитіла проти фактора некрозу пухлин людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.08 / М.О. Водяник ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено функціональні та імунохімічні властивості моноклональних антитіл (мкАт), які мають взаємопідсилююче або коопераційне зв'язування молекул антигену. На прикладі отриманих 23 мкАт проти фактора некрозу пухлин (ФНП) встановлено, що генерація кооперційних мкАт має селективну перевагу і більшість з анти-ФНП мкАт належать за специфічністю до двох коопераційних епітопів Al і Cl. За функціональними властивостями коопераційні анти-ФНП мкАт складають два типи нейтралізуючих мкАт. Cl мкАт є нейтралізуючими антитілами конкурентного типу, ефект яких проявляється внаслідок екранування рецептор-зв'язуючої ділянки ФНП, а Al складають мкАт алостеричного типу, які викликають нейтралізацію ФНП зміною його біологічної активної конформації. Спільне використання Al і Cl мкАт забезпечує синергічну нейтралізацію ФНП та його ефективне зв'язування зі складу комплексів з розчинними ФНП рецепторами. Ці властивості дозволили розробити на основі Al і Cl мкАт максимально ефективні методи детекції та нейтралізації ФНП. Використання антитіл зі складу головної коопераційної пари забезпечує однотипність зв'язування антигенів, що може бути використано для вирішення актуального питання стандартизації тест-систем щодо визначення цитокінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52
Шифр НБУВ: РА315056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Філяк О.С. 
Механізми участі трансформуючого фактора росту бета у відповіді ракових клітин на дію деяких протипухлинних препаратів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.С. Філяк ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52 +
Шифр НБУВ: РА338774

Рубрики:

      
7.

Кориневська А.В. 
Механізми цитотоксичної дії ландоміцину Е на пухлинні клітини in vitro: автореф. дис... канд. біол. наук : 14.01.07 / А.В. Кориневська ; НАН України; Ін-т експеримент. патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше охарактеризовано антипроліферативну дію нового антибіотика ЛЕ на 27-ми лініях клітин різного тканинного та видового походження. Проведено порівняльний аналіз активності ЛЕ та відомих протипухлинних препаратів - адріаміцину, метотраксату, цисплатину, вінкристину, флуороурацилу. Доведено загибель пухлинних клітин шляхом апоптозу під впливом ЛЕ. Вперше показано, що зниження чутливості до ЛЕ клітин, які резистентні до протипухлинних препаратів внаслідок надекспресії у них білків родини ABC-транспортерів, таких як P-gp, MRP1 і BCRP, відрізняється не більше як у 2,5 разів у порівнянні з вихідними пухлинними клітинними лініями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52 +
Шифр НБУВ: РА367075

Рубрики:

      
8.

Тадеєва Ю. П. 
Моделювальний комплекс для дослідження електромагнітної гіпертермії людини у радіочастотному діапазоні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / Ю. П. Тадеєва ; М-во освіти і науки України, Міжнар. ННЦ інформац. технологій та систем НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Запропоновано метод визначення поглиненої дози електромагнітного випромінювання тканинами людини. Сформульовано структурно-функціональний підхід щодо деталізації математичних моделей електромагнітної гіпертермії людини відповідно до характеристик електромагнітного впливу. Побудовано та реалізовано єдиний моделювальний комплекс для дослідження ефектів всіх видів електромагнітних гіпертермій на людину, що дозволяє одержати випереджаючий прогноз функціонального стану людини за даних впливів, визначити динаміку гіпертермічного режиму у пухлині та можливе пошкодження здорових тканин за локальній гіпертермії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-522 + Р56-54
Шифр НБУВ: РА373656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Какарькін О.Я. 
Оптимізація хіміотерапії злоякісних пухлин шляхом модуляції біотрансформації циклофосфаміду (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.Я. Какарькін ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Доведено принципову можливість підвищення ефективності та безпечності лікування циклофосфамідом (ЦФ) шляхом спрямування його метаболізму в бік більш повного перетворення в алкілюючі метаболіти та зменшення утворення токсичних метаболітів або протидії небажаним ефектам цього утворення за допомогою антиоксидантно-сорбентного комплексу (АОСК). Експериментально обгрунтовано доцільність і можливість прогнозування індивідуальних особливостей біоактивації ЦФ до алкілюючих метаболітів ізоферментами цитохрому Р450 за допомогою амідопіринового тесту, а також інактивації цих метаболітів шляхом визначення активності ізоформ альдегіддегідрогенази та глутатіон-S-трансферази. Встановлено, що збільшення дози ЦФ за умов експерименту супроводжується зменшенням частки фармакологічно активних метаболітів і зростанням утворення токсичного метаболіту акролеїну. Виявлено, що фенобарбітал, збільшуючи частку активних метаболітів, значно посилює токсичність ЦФ, тоді як токоферол, ретинол, селеніт натрію, силард та антиоксидантний препарат Три Ві плюс, поряд з підсиленням біоактивації ЦФ, знижують його токсичність, гальмуючи утворення акролеїну. Встановлено, що ЦФ у високих дозах і за тривалого застосування здатний гальмувати власний метаболізм, проявляє при цьому мембранотоксичну дію, а застосування антиоксидантних препаратів та сорбенту запобігає індукованому пухлиною та цитостатиком гальмуванню монооксигеназної системи печінки. Доведено можливість ефективного захисту від уро-, нефро-, пульмо- та гепатотоксичних ефектів ЦФ за допомогою АОСК. За результатами клінічних досліджень підтверджено здатність цього комплексу зменшувати частоту та виразність побічних ефектів хіміотерапії хворих на РМЗ, ступінь ендогенної інтоксикації та відновлювати їх антиоксидантний статус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-522 +
Шифр НБУВ: РА321201

Рубрики:

      
10.

Хавич О.О. 
Стан оксидантно-антиоксидантної системи організму при пухлинному рості та його корекція настоянкою болиголову плямистого: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.О. Хавич ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено динаміку стану перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та активності антиоксидантної системи організму на моделях карциноми Герена та карциносаркоми Уокера, що дозволило вважати зазначені моделі придатними для пошуку антиоксидантів, активних у випадку пухлинного росту. Уперше одержано дані щодо постадійного вивчення стану процесів ПОЛ та активності антиоксидантної системи крові у жінок, хворих на злоякісні пухлини молочної залози. Показано можливість використання поряд з існуючими одержаних показників для діагностики доброякісних пухлин, раку молочної залози, а також визначення стадії пухлинного процесу. Уперше виявлено антиоксидантні властивості настоянки болиголову плямистого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-20 + Р56-52 +
Шифр НБУВ: РА325267

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського