Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (154)Книжкові видання та компакт-диски (68)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.25-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Шманько О.П. 
Відновлення опорності передніх відділів хребта грудної та поперекової локалізації шляхом індивідуального ендопротезування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.П. Шманько ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено клінічне й експериментальне дослідження з метою теоретичного обгрунтування та клінічного використання способу вентрального відновлення опорості передніх відділів хребта грудної та поперекової локалізації з урахуванням індивідуальних особливостей конкретного пацієнта та патологічного стану, що зумовлює порушення міжтілової опори. На підставі ретроспективного аналізу клінічного матеріалу встановлено, що основною причиною більшості незадовільних анатомічних результатів відновлення міжтілової опори є невідповідність механічних характеристик використаних імплантатів механічним характеристикам тіл хребців конкретного пацієнта. Використання запропонованої системи автоматизованого дослідження напружено-деформованого стану елементів системи хребець - ендопротез для моделювання операцій ендопротезування дозволяє оптимально підібрати параметри ендопротезів і схем хірургічних операцій з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтів. Застосування розробленого оригінального пристрою для відновлення міжтілової опори дозволяє знизити негативні наслідки (реакції) взаємодії імплантата та тіла хребців, розташованих вище та нижче ендопротеза за рахунок його установлення, механічні характеристики якого відповідають (дорівнюють) або близькі до механічних характеристик кісткової тканини хребта конкретного пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-5 + Р458.195.5-5 +
Шифр НБУВ: РА348503

Рубрики:

      
2.

Кірдогло Г.К. 
Застосування диференційованих комплексів відновлювального лікування з використанням кінезотерапії у хворих на дорсалгії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Г.К. Кірдогло ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності відновлювального лікування хворих на дорсалгію. Зазначено, що курс реабілітації (КР) одержали 207 пацієнтів, зокрема 85 з остеохондрозом хребта (ОХ), 71 - з міофасціальним больовим синдромом (МФБС), 51 - з фіброміалгією (ФМ). Доведено, що хворі мали біль у м'язах спини, обмеження фізичної активності, тугорухливість, загальну слабкість, вегетативні функції. Визначено фактори ризику, що ініціюють розвиток захворювання, домінування порушення рухового стереотипу. Розроблено методологію відновлювального лікування хворих на дорсалгію із застосуванням кінезотерапії (зайняття на лікувальних тренажерах, партерна гімнастика, гідрокінезотерапія). Зазначено, що у разі ОХ застосована кінезотерапія, МФБС - кінезотерапія в комплексі з електропунктурою, спрямована на інактивацію міофасціальних тригерних болючих точок, ФМ - кінезотерапія в комплексі з медикаментозними засобами (мебікар, мідокалм). Визначено високу ефективність розроблених методів лікування, зокрема, зі значним покращенням КР завершили 85 (57,4 %), 56,2 % хворих з ОХ, 67,3 - МФБС, 43,7 - ФМ, з покращенням виписано 35,8 % пацієнтів, 10 хворих без змін. Доведено, що позитивний ефект більше 6-ти місяців зберігся у 57-ми (70,3 %) пацієнтів з анкетованих (48,7 % - ОХ, 40,7 - МФБС, 26,6 - ФМ), оцінка ефективності лікування корелює з показниками якості життя за даними опитувальників Освестрі, МакГілла, індексу Цунга у хворих з ОХ якість життя покращилася в 2,1 раза (46,6 %), МФБС - 36,7, ФМ - 46,2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-5
Шифр НБУВ: РА372584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Костицька О. М. 
Обгрунтування можливості використання культивованих клітин міжхребцевого диска для лікування хворих з дегенеративними захворюваннями хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / О. М. Костицька ; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено культивовані клітини міжхребцевого диска щурів різного віку та встановлено, що культура високої щільності дозволяє одержати клітини хрящового диферону з формуванням макромолекул матриксу. Ультраструктурна організація клітин культивованих на колагенових матрицях свідчить про їх високий метаболічний потенціал. Ушкодження міжхребцевого диска призводить до розвитку значних деструктивних змін. Репаративні прояви в ушкодженому диску залежать від кількості трансплантованих клітин. Застосування за трансплантації клітин умов рестабілізації хребтового сегмента оптимізує регенерацію, дозволяє припинити розвиток деструктивних змін у ньому. Доведено можливість оптимізації регенерації міжхребцевого диска старих щурів за трансплантації алогенних клітин молодих тварин. Обгрунтовано можливість використання аутологічних культивованих клітин у оптимізації репарації міжхребцевого диска людини, проведено клінічну апробацію методу та розглянуто пропозиції для клінічного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-59 + Р454.998
Шифр НБУВ: РА380607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бариш О. Є. 
Сучасні принципи стабілізуючих операцій при хірургічному лікуванні захворювань та ушкоджень шийного відділу хребта (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / О. Є. Бариш ; Ін-т патології хребта та суглобів імені М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок змін напружено-деформованого стану стабілізованого та суміжного шийних хребтових рухових сегментів у разі моносегментарного переднього міжтілового спондилодезу різними імплантатами. Доведено неефективність відновлення міжтілової опори після субтотальної корпектомії без додаткової вентральної інструментальної фіксації та визначено оптимальний варіант спондилодезу. Визначено здатність різних варіантів моно- та бісегментарного спондилодезу забезпечити реконструкцію сегментарного шийного сагітального контуру. Встановлено переваги даних нових металевих імплантатів з оригінальною топографією контактної поверхні та пористим керамічним алюмооксидним покриттям за рахунок покращення їх інтегративних властивостей. Вдосконалено методику рентгенівської діагностики структурно-функціонального стану хребтових рухових сегментів для здійснення нового підходу щодо планування хірургічних втручань та оцінки їх результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-59 + Р458.195.5-59
Шифр НБУВ: РА372889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського