Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.565.011$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Федак В.І. 
Дегенеративні захворювання суміжних (до оперованого) сегментів хребта (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В.І. Федак ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми хірургічного лікування дегенеративних захворювань поперекового відділу хребта з використанням міжтілового спондилодезу. Проведено ретроспективне клініко-рентгенологічне обстеження групи хворих і виявлено незадовільні результати. Встановлено, що якість спондилодезу (зниження індексу міжтілового проміжку та порушення його форми, резорбція кісткової тканини навколо фіксатора, зміщення імплантанту у фронтальній площині) та наявність антелістезу та ретролістезу, спондилоартрозу, є факторами, що негативно впливають у післяопераційному періоді на структурну організацію суміжних хребтових сегментів. Проведено морфологічні експериментальні дослідження на тваринах. Виявлено, що матеріали з низькими остеоінтеграційними властивостями мають значний вплив на дегенерацію суміжних хребтових сегментів (міжхребцевого диска та дуговідросчастих суглобів). Доведено доцільність виконання ендопротезу із корундової кераміки з системою отворів у середній його частині й округленням по зовнішньому та внутрішньому периметрам ендопротезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.565.011-5
Шифр НБУВ: РА375293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Волосюк Я. О. 
Діагностика і хірургічне лікування нейрокомпресійних синдромів при спондилолістезі поперекового відділу хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / Я. О. Волосюк ; АМН України ; Ін-т нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичне узагальнення та запропоновано нове розв'язання задачі вибору оптимального методу нейрохірургічного лікування спондилолістезу поперекового відділу хребта з неврологічними проявами в залежності від ступеня та виду. З'ясовано, що неврологічні прояви мають безпосередній зв'язок зі ступенем та видом спондилолістезу. Розроблено абсолютні та відносні показання щодо оперативного лікування хворих з верифікованим спондилолістезом поперечного відділу хребта, що спричиняє нестабільність хребта та неврологічні розлади, які знижують якість життя. Розроблено схему хірургічного лікування. На підставі аналізу результатів хірургічного лікування хворих зі спондилолістезом поперечного відділу хребта визначено значний регрес неврологічної симптоматики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58-4 + Р457.565.011-59
Шифр НБУВ: РА369515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Голка Г.Г. 
Сучасні підходи до діагностики та лікування туберкульозного спондиліту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / Г.Г. Голка ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Охарактеризовано клінічні та патоморфологічні прояви туберкульозного спондиліту (ТС) залежно від імунологічних показників. Розроблено нові підходи до діагностики та лікування хворих. Досліджено роль і значення сучасних променевих методів діагностики (ультразвукової діагностики, комп'ютерної томографії, магніто-резонансної томографії). На підставі аналізу результатів обстеження з використанням променевих методів виділено найбільш характерні типи деструкції хребців у разі ТС. Розроблено комплексну етапну методику лікування хворих на ТС з урахуванням форми туберкульозного процесу, наявності ускладнень, супутньої патології. Запропоновано консервативний метод лікування зазначеної хвороби. Установлено, що радикальні оперативні втручання у хворих з ускладненими формами ТС доцільно проводити після короткочасного інтенсивного курсу комплексної терапії впродовж 4 - 8-ми тижнів. Обгрунтовано можливість і доцільність використання керамічних імплантатів, насичених препаратами спрямованої дії, що дає змогу ліквідувати специфічний процес, відновлення анатомічної цілісності та опороздатності хребтового стовпа, усунення або зменшення тяжкості спинномозкових розладів. Розроблено методику малоінвазивних оперативних втручань для хворих з наявністю вираженої супутньої патології та поліорганними специфічними ураженнями, що дає змогу розширити показання для хірургічного лікування, значно зменшити ризик оперативних втручань та ризик генералізації туберкульозного процесу у хворих на ТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.565.011 +
Шифр НБУВ: РА335138

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського