Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (45)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.465.204.66$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Нетіков Д.О. 
Внутрішньодуоденальне стентування в комплексі хірургічних методів лікування стенозуючих пілородуоденальних виразок, ускладнених кровотечею: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Д.О. Нетіков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено експериментально-клінічне дослідження з використанням результатів вивчення технології внутрішньодуоденального стентування у разі ускладненої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ДПК). Запропоновано комплексний хірургічний підхід до лікування хворих зі стенозуючими пілородуоденальними виразками, ускладненими кровотечею. Установлено, що внутрішньодуоденальне стентування спричинює зниження глибини та ступеня виразності дистрофічних і деструктивних процесів на субклітинному рівні, призводить до більш раннього включення механізмів внутрішньоклітинної репарації, а також скорочує час відновлення типової ультраструктурної організації клітин слизової оболонки ДПК. У порівняльному аспекті проаналізовано результати хірургічного лікування 128-ми хворих, оперованих з приводу ускладненої виразкової хвороби ДПК. Хворих було розподілено за двома групами - основною та порівняння. В основній групі, крім відомих методів ендоскопічного гемостазу, було застосовано внутрішньодуоденальне стентування для зупинки виразкової кровотечі та ремоделювання звуженого просвіту ДПК. Розроблено новий спосіб прогнозування анастомозу з метою вивчення порушень білкового та водно-електролітного обмінів. Розроблено технологію комплексного лікування хворих зі стенозуючими пілородуоденальними виразками, що передбачає застосування внутрішньодуоденального стентування та дозволяє підвищити ефективність ендоскопічного гемостазу з 37,5 % до 53,3 %, знизити кількість ускладнень - анастомозиту з 17,4 % до 5,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66 +
Шифр НБУВ: РА341642

Рубрики:

      
2.

Тумак І.М. 
Гострі гастродуоденальні кровотечі виразково-ерозивного генезу у хворих з хронічною серцевою недостатністю: особливості перебігу і лікувальної тактики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.М. Тумак ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації показано вплив хронічної серцевої недостатності (ХСН) на частоту виникнення і перебіг гострих виразково-ерозивних уражень та хронічних гастродуоденальних виразок з геморагічними ускладненнями. Встановлено незалежні предиктори несприятливого висліду лікування, вивчено постгеморагічні серцеві ускладнення. Досліджено фактори ризику і розроблено індекси прогнозування рецидиву кровотечі. На основі оцінки ризику рецидиву кровотечі та операційного (серцевого) ризику розроблено алгоритм тактики лікування виразкових кровотеч на фоні серцево-судинної патології, вирішення питання про доцільність операції, її об'єм і термін виконання. Доведено, що терапія H2-блокаторами та омепразолом істотно знижує частоту рецидивів кровотечі, у т.ч. у хворих з ХСН. Розроблено підходи до профілактики і терапії серцевих ускладнень в постгеморагічному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66

Рубрики:

      
3.

Вакуленко 
Диференційований підхід до вибору метода операції у хворих з перфоративною виразкою дванадцятипалої кишки залежно від терміну перфорації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Віталій Вікторович Вакуленко ; Запорізька медична академія післядипломної освіти. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66
Шифр НБУВ: РА340220

Рубрики:

      
4.

Іващук О.І. 
Лікування хворих похилого та старечого віку з виразкою дванадцятипалої кишки, ускладненою гострою кровотечею (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.І. Іващук ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 30 с.: рис. — укp.

Розроблено новий підхід щодо лікування, який грунтується на вікових особливостях етіопатогенезу та перебігу захворювання. Зазначено, що одержані результати вказують на різну патогенетичну роль кислотного фактору та H. pylori для застарілого та старечого типів виразки. Доведено, що зміни локальної фібринолітичної активності цибулини дванадцятипалої кишки відіграють роль у виникненні кровотечі та її рецидиву. Показано, що посиленню явищ ендотоксикозу сприяють зміни флори слизової оболонки тонкої кишки, а також розкриття та розширення судин усіх її оболонок. Досліджено, що даний магістральний тип галуження верхніх панкреатодуоденальних артерій несприятливо впливає на перебіг захворювання. Встановлено, що застосування даного комплексу заходів, який включає лікувальний алгоритм, ендоскопічне підведення інгібіторів фібринолізу, використання методів локального гемостазу у ході операцій на висоті кровотечі, активну хірургічну тактику "before", дозволяє суттєво покращати результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66 +
Шифр НБУВ: РА323373

Рубрики:

      
5.

Васильчук О.В. 
Малоінвазивні технології в лікуванні перитоніту при перфоративній виразці дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Васильчук ; Київ. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 19 . — укp.

Запропоновано новий підхід щодо вирішення наукової проблеми поліпшення результатів лікування хворих з проривною виразкою дванадцятипалої кишки, ускладненою перитонітом, шляхом застосування мініінвазивних технологій для санації черевної порожнини за умов карбопневмоперитонеуму. Вперше експериментально досліджено вплив карбоперитонеуму на процеси бактеріальної транслокації за перитоніту, спричиненого перфорацією дванадцятипалої кишки. Обгрунтовано доцільність виконання та встановлено ефективність лапароскопічних та лапароскопічно-асистованих операцій у хворих з проривною виразкою дванадцятипалої кишки у різні періоди перитоніту. Вперше проведено порівняльну оцінку ефективності лапароскопічних та загальноприйнятих методів лікування перитоніту за проривної виразки дванадцятипалої кишки. На підставі результатів багатофакторного аналізу розроблено диференційований підхід щодо вибору методу оперативного втручання, способу лапароскопічної санації черевної порожнини та динамічної санаційної відеолапароскопії залежно від поширення та характеру перитоніту за проривної виразки дванадцятипалої кишки. Встановлено, що лапароскопічне лікування перитоніту за проривної виразки дванадцятипалої кишки, проведене за певними показаннями, досить надійний та ефективний метод лікування даної категорії хворих. Показано, що використання відеолапароскопічних технологій дозволяє зменшити витрати наркотичних знеболювальних засобів, скоротити тривалість лікування хворого у стаціонарі в середньому на 3-и дні та запобігти таким післяопераційним ускладненням, як спайкова непрохідність кишечника та післяопераційна грижа передньої черевної стінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66-387 + Р457.465.101.1-38 +
Шифр НБУВ: РА341811

Рубрики:

      
6.

Фірас Таляль Оді Сархан 
Обгрунтування реабілітаційного лікування та оцінка його результатів у хворих з ушиванням перфоративної виразки дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Фірас Таляль Оді Сархан ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше у хворих, оперованих з приводу перфоративної виразки дванадцятипалої кишки, визначено дію неспецифічної антибіотикотерапії, проведеної з метою лікування перитоніту, на персистенцію мікроорганізму Helicobacter pylori. У хворих з перфоративною виразкою дванадцятипалої кишки встановлено взаємозв'язок між характерними морфо-функціональними змінами слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки, а також станом дифузної ендокринної системи центрального відділу шлунка та його контамінацією Helicobacter pylori. Вперше у хворих у ранньому післяопераційному періоді за даними внутрішньошлункової pH-метрії проведено порівняльну оцінку ефективності дії антисекреторних препаратів (квамателу, омезу, лосеку). Доведено ефективність та необхідність проведення антихелікобактерної терапії у хворих у ранньому післяопераційному періоді після ушивання перфоративної виразки дванадцятипалої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66-52 +
Шифр НБУВ: РА340601

Рубрики:

      
7.

Бобков О.В. 
Особливості клініки, діагностики та лікування кровоточивих гострих виразок та ерозій шлунка та дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Бобков ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження з метою покращання результатів лікування кровоточивих ерозій та гострих виразок шлунка й дванадцятипалої кишки (КЕ, КГВ), що базується на цілеспрямованій діагностиці причинних захворювань і патологічних станів, а також правильній лікувальній тактиці. На підставі ретроспективного аналізу 836-ти історій хвороби пацієнтів з зазначеною патологією виявлено, що чинниками виникнення КЕ і КГВ є захворювання шлунка, соматичні хвороби, аліментарно-екологічні фактори, ульцерогенні медикаменти, стрес. Створено діагностичний алгоритм, що передбачає виявлення причинного захворювання чи патологічного стану, а також лікувальний алгоритм, який враховує особливості ураження слизової оболонки, характеристики шлунково-кишкової кровотечі та причинний фактор, а також дає змогу розробити лікувальну тактику у конкретному випадку. Відзначено, що лікувальний процес має містити складові: ендоскопічний гемостаз у випадку активної кровотечі, подальше лікування ураження слизової оболонки та одночасний терапевтичний вплив на причинне захворювання чи патологічний стан. У лікуванні з'ясовано ефективність застосування місцевої озонотерапії. Зазначено, що завдяки застосуванню запропонованих шляхів лікування має місце скорочення строків загоєння з КЕ з 7 - 10-ти діб, до 5 - 7, а КГВ - з 10 - 14-ти до 7 -10-ти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66 +
Шифр НБУВ: РА337271

Рубрики:

      
8.

Табірі Стефен 
Особливості хірургічного лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, ускладненої кровотечею, у хворих з надмірною вагою тіла: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Табірі Стефен ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено функції зовнішнього дихання, кислотно-лужний стан крові, імунної системи у разі хірургічного лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ДПК), ускладненої гострою шлунково-кишковою кровотечею, у пацієнтів з надмірною вагою тіла, що можуть бути використані окремо та в комплексі для характеристики і прогнозу ускладнень у ранньому післяопераційному періоді. Виявлено ультраструктурні особливості слизової оболонки ДПК за даних умов. Уперше встановлено пряму залежність між наявністю Helicobacter pylori і ступенем надмірної маси тіла в пацієнтів з виразкою ДПК, зо кровоточить. Запропоновано спосіб хірургічної корекції надмірної маси тіла у зазначених хворих. На підставі результатів клінічного перебігу та вивчення деяких систем гомеостазу до операції й у ранньому післяопераційному періоді розроблено алгоритм діагностики, лікувальної тактики у пацієнтів з виразковою хворобою ДПК, ускладненою гострою шлунково-кишковою кровотечею, та надмірною вагою тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66
Шифр НБУВ: РА326697

Рубрики:

      
9.

Пєєв С.Б. 
Особливості хірургічного лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, ускладненої профузною шлунково-кишковою кровотечею (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.Б. Пєєв ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано комплексний хірургічний підхід щодо лікування хворих з профузною кровотечею виразкового генезу та засоби профілактики у післяопераційному періоді ішемічних та реперфузійних ушкоджень кишечнику та печінки. Встановлено, що застосування даного лікувально-тактичного підходу дозволяє знизити кількість ускладнень у післяопераційному періоді у 1,5 рази, розвиток ранніх поліорганних порушень - на 33,1 %, загальну летальність - з 17,7 % до 3,6 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66
Шифр НБУВ: РА330683

Рубрики:

      
10.

Савві С.О. 
Особливості хірургічного лікування хворих з дуоденальними кровотечами виразкової етиології з урахуванням порушень моторно-евакуаторної функції дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.О. Савві ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Зазначено, що хірургічні способи лікування у випадку виразкових дуоденальних кровотеч не оптимізовані через те, що не зважають на стан моторно-евукаторної функції дванадцятипалої кишки. Розроблено та впроваджено до клінічної практики спосіб експрес-діагностики тонічного стану дванадцятипалої кишки, придатний до застосування за умов ургентної хірургії. За результататми проведених досліджень внутрішньодуоденальної кислотності у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки, ускладнену кровотечею, зроблено висновок, що порушення дуоденальної прохідності є причиною порушень кислоутворювальної та кислонейтралізуючої функцій шлунка. Проведено порівняльну оцінку ефективності традиційних і впроваджених методів діагностики та хірургічної корекції порушень моторно-евакуаторної функції дванадцятипалої кишки в основній і контрольній групах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66
Шифр НБУВ: РА315202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Луговий О.Б. 
Особливості хірургічної тактики у хворих на виразкові дуоденальні кровотечі в умовах поліморбідності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Б. Луговий ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено морфофункціональні просторові та імуноморфологічні характеристики периуцерозної зони дванадцятипалої кишки (ДПК). Виявлено три варіанти активності виразкового процесу за умов тривалих, рецидивних та зупинених кровотеч. Досліджено динаміку змін концентрації секреторного імуноглобуліну A (SIgA) та його кореляційний зв'язок з важкістю структурних уражень стінки ДПК за різних варіантів клінічного перебігу виразкової кровотечі. Встановлено значення динамічної оцінки вмісту SIgA як прогностичного критерію оцінки стану виразкового процесу, його активності та пов'язаного з ним ризику відновлення кровотечі. Застосовано шкалу операційно-анестезіологічного ризику за методом Detsky - Larsen - Goldman (1995) для об'єктивної оцінки безпеки оперативного втручання у хворих на гостру виразкову дуоденальну кровотечу різних вікових груп за умов поліморбідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66 +
Шифр НБУВ: РА324428

Рубрики:

      
12.

Козлов С.М. 
Оцінка факторів ризику при виборі хірургічної тактики в хворих з гострокровоточивими пілородуоденальними виразками: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.М. Козлов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Робота присвячена питанням оптимізації хірургічної тактики, терміну та методів хірургічного лікування хворих з гострокровоточивими пілородуоденальними виразками. При монофакторному аналізі виявлена частота ранніх післяопераційних ускладнень при різних способах хірургічного лікування залежно від екстреності втручання, ступеня кровотечі, віку пацієнта. Післяопераційні ускладнення та летальність після резекційних методів були у 5,8 та 6,5 раз вищими, ніж після органозберігаючих втручань, у пацієнтів у віці старших за 60 років - відповідно у 5,4 та 4,9 раз вищими, ніж у групі пацієнтів у віці до 60 років. Оскільки 80% екстрених операцій робили на висоті раннього рецидиву виразкової кровотечі (РРВК), з використанням методики покрокового дискримінантного аналізу були вивчені фактори, що визначають його розвиток. Розроблена система прогнозування РРВК, виділені групи ризику та обгрунтовано виконання невідкладних втручань для його попередження. Запропонований алгоритм вибору хірургічної тактики включає виконання невідкладних втручань для пацієнтів з високим ризиком РРВК, обмеження використання резекційних методів тільки випадками декомпенсованого стенозу, спосіб виконання органозберігаючого втручання при навколососочковому розташуванні виразки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66

Рубрики:

      
13.

Король Я.А. 
Паліативні операції в лікуванні виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, ускладненої кровотечею: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Я.А. Король ; Львів. держ. мед. ун-т. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "паліативні операції" стосовно хірургічних втручань з приводу виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, ускладненої кровотечею. Виконано систематичний аналіз паліативних операцій (ПО), досліджено структуру ускладнень, післяопераційну летальність та її причини, створено їх класифікацію. Встановлено незалежні передвісники та розроблено індекси прогнозування летального кінця оперативного лікування. Досліджено віддалені наслідки та прведено прогнозування рецидиву виразки після ПО у різні періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66
Шифр НБУВ: РА310771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Численко І.В. 
Порівняльна характеристика віддалених результатів різних видів органозберігаючих операцій при проривній пілородуоденальній виразці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.В. Численко ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено шляхи поліпшення результатів органоощадних операцій з приводу проривної пілородуоденальної виразки на підставі вивчення та порівняльної оцінки віддалених результатів різних видів оперативних втручань. Вивчено вплив стовбурової, комбінованої та селективної проксимальної ваготомії на секрецію та моніторно-евакуаторну функцію шлунка. Доведено, що виконання селективної проксимальної ваготомії забезпечує адекватне зниження секреції хлористоводневої кислоти у віддалені строки у 91 % пацієнтів. Встановлено залежність частоти та вираженості післяопераційних розладів у віддалені терміни (5 - 10 років) після операції від виду ваготомії та втручання на самій виразці. Вивчено динаміку перебігу післяопераційних порушень у хворих III та IV груп за шкалою Visick. Уточнено критерії індивідуального підходу до вибору виду органоощадної операції, зокрема, до селективної проксимальної ваготомії з зашиванням перфоративного отвору та селективної проксимальної ваготомії з дуоденопластикою. Виконання органоощадних операцій з приводу проривної пілородуоденальної виразки забезпечує у віддаленому періоді низьку (7,6 %) частоту рецидиву виразки у порівнянні з такою після зашивання перфоративного отвору (53,3 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66-38
Шифр НБУВ: РА313603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гнатів В.В. 
Системний і регіонарний кисневий баланс та периопераційна інтенсивна терапія при ускладнених формах виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / В.В. Гнатів ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 39 с. — укp.

Розглянуто проблеми оптимізації периопераційної інтенсивної терапії хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки, ускладнену пенетрацією, кровотечею, прободінням, стенозуванням. Удосконалено методику дослідження кисневого балансу (діагностики ступеня гіпоксій на рівні легень, еритрона, системи кровообігу, тканинного дихання). Досліджено та проаналізовано якісні та кількісні особливості порушень системного кисневого балансу у 368-ми хворих з різним ступенем тяжкості ускладненої виразкової хвороби, а також регіонарного кровобігу та кисневого гомеостазу тканин гастродуоденальної зони. Встановлено діагностичні та прогностичні критерії порушень. Розроблено алгоритми периопераційної інтенсивної терапії. Розроблено та впроваджено спосіб ліквідації гіпоксії шлунково-кишкового тракту способом безперервної тривалої шлункової оксигенотерапії та доведено його високу ефективність під час профілактики стресових та лікування пептичних виразок і відновлення функціонального стану шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66-585 +
Шифр НБУВ: РА343155

Рубрики:

      
16.

Повч О.А. 
Хірургічна тактика при виразковій хворобі, ускладненій одночасно перфорацією та кровотечею: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.А. Повч ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню клінічного перебігу, діагностики та вибору хірургічної тактики при виразковій хворобі (ВХ), ускладненій одночасно перфорацією та кровотечею. Виділені два варіанти поєднання перфорації та кровотечі при ВХ: одночасне виникнення ускладнень (27,9%) та перфорація у ранньому, після зупинки кровотечі, періоді (72,1%). Запропонована класифікація перфоративних гострокровоточивих гастродуоденальних виразок (ПГГДВ). Встановлено, що різноманітність варіантів поєднань перфорації та кровотечі обумовлюють атиповість клінічного перебігу ПГГДВ, порівняно з перфоративними гастродуоденальними виразками (ПГДВ). Виділений синдром "малих" ознак поєднання перфорації та кровотечі, виявлення якого зумовлює необхідність застосування додаткових методів дослідження (оглядової рентгенографії червоної порожнини, фіброезофагогастродуоденоскопії, пневмогастрографії, лапароцентезу) для своєчасної діагностики даної патології. Вивчені особливості перебігу перитоніту на фоні крововтрати різного ступеню важкості і впроваджена в клінічну практику комплексна програма ведення хворих із ПГГДВ у перед- та післяопераційному періоді. Розроблена раціональна хірургічна тактика при ПГГДВ у залежності від локалізації виразки, варіанту клінічного перебігу поєднання перфорації та кровотечі, ступеню важкості крововтрати, проявів перитоніту. Покращання діагностики разом із впровадженням засобів інтенсивної терапії при ПГГДВ дозволило зменшити кількість палліативних оперативних втручань в 1,8 рази, знизити післяопераційну летальність в 3,5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66

Рубрики:

      
17.

Іскра Н.І. 
Шляхи оптимізації хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н.І. Іскра ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

На підставі динамічного спостереження та аналізу результатів лікування 82-х Hp-позитивних хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки (ДПК), ускладнену перфорацією, розроблено та впроваджено схему їх діагностики та лікування. Цей комплекс ерадикуючої терапії та методика видалення рубцево змінених тканин у даних хворих дають змогу проводити антихелікобактерну терапію з моменту оперативного втручання, супроводжуються ерадикацією Hp через 1 місяць у 85 % випадків, сприяють стабілізації стану клітинної та гуморальної ланок імунітету, зменшують кількість негативних сторонніх ефектів та рецидив виразки на 4 %, а також максимально зберігають фізіологічність бульбарної зони ДПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.66 +
Шифр НБУВ: РА324210

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського