Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (112)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Пасічник В. В. 
Вдосконалення методів переміщення та фіксації м'яких тканин у естетичній та реконструктивно-відновній хірургії обличчя та шиї: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. В. Пасічник ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Розроблено методологію атравматичної мобілізації, репозиції та фіксації переміщених м'яких тканин обличчя та шиї, яка забезпечує більш високу якість, надійність та довговічність досягнутих результатів. Вперше реалізовано можливість доопераційного й інтраопераційного оцінювання інволютивних змін обличчя за допомогою запропонованої класифікації, що базується на врахуванні виразності та локалізації вікових змін м'яких тканин обличчя та шиї. Обгрунтовано класифікацію способів фіксації переміщених тканин на різних анатомічних площинах обличчя після їх ендоскопічної мобілізації. Вирішено проблему клінічного застосування корундових біокерамічних штифтів у пластичній та реконструктивній хірургії голови та обличчя, що забезпечує надійність, безпечність та довговічність одержаних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.1-99 + Р457.24-99
Шифр НБУВ: РА381332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Данилець 
Діагностика та хірургічне лікування аневризм підколінної артерії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Аркадій Олегович Данилець ; АМН України; Національний ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.36-4 + Р457.170.36
Шифр НБУВ: РА366314

Рубрики:

      
3.

Безруков Г.С. 
Клініко-біохімічна оцінка використання методики пошарового введення поліакриламідного гелю для усунення деформацій м'яких тканин обличчя: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г.С. Безруков ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено метод усунення дефектів і деформацій м'яких тканин обличчя шляхом ін'єкційного пошарового введення в м'які тканини поліакриламідного (ПАА) гелю у комплексі з адаптаційною та імунокоригувальною терапією, яка передбачає застосування траумелю-C. Проведено обстеження та лікування 133-х жінок з типовими варіантами деформацій (міжбрівних, носогубних складок) і дефектів (гіпоплазії губ) м'яких тканин. За цього пацієнток розподілено на три групи залежно від методики усунення вад. У контрольній групі використано традиційну методику одношарового розташування ПАА гелю у тканинах. У першій і другій основних групах імплатанти вводили пошарово. У другій основній групі у терапевтичному комплексі запропоновано використовувати препарат траумель-C, що має імунокоригувальні, антиоксидантні й адаптогенні властивості. На підставі результатів лікування у різні терміни спостережень виявлено вірогідну різницю за більшістю показників, зокрема, кількість наслідків лікування зросла на 26,94 %, а частота розвитку місцевих запальних реакцій знизилась на 11,2 % у пацієнтів, яким проводили пошарове введення ПАА гелю. Характер змін біохімічних показників слини (трипсиноподібної, антитрипсичної, каталазаподібної та антиокисної активності, цитохімічних даних крові (лактатдегідрогенази, сукцинатдегідрогенази), локальної термометрії, біопотенціометрії та реографії засвідчив суттєві позитивні зміни, що розвиваються у ранній і віддалений післяімплантаційний періоди у пацієнток другої основної групи. Це доводить вищу ефективність запропонованого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.163-3
Шифр НБУВ: РА359000

Рубрики:

      
4.

Герасименко 
Клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості пацієнтів з дефектами і деформаціями обличчя і їх психотерапевтична корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Лариса Олександрівна Герасименко ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.163 + Р457.14-37 + Р64-8
Шифр НБУВ: РА359801

Рубрики:

      
5.

Бабалян Ю.О. 
Краніопластика фронтоорбітальних кісткових дефектів черепу (експериментальне та клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю.О. Бабалян ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова" АМН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати експериментального дослідження з використанням для пластики фронтоорбітальних кісткових дефектів черепа (ФОКДЧ) різних пластичних матеріалів. Вивчено особливості тканних реакцій навколо імплантатів з уорундової кераміки, титану, протакрилу-М, а також корундової кераміки з застосуванням для пластики оболонкових дефектів формалізованого гомотрансплантату твердої мозкової оболонки, ранового покриття "Тахокомб". Експериментально обгрунтовано доцільність і переваги використання корундових імплантатів для пластики фронтоорбітальних кісткових дефектів черепа. Виявлено, що спіральна комп'ютерна томографія (СКТ) є найбільш ефективною методикою обстеження хворих з ФОКДЧ, вона показана абсолютно всім потерпілим у разі дефектів, що поширюються глибше 1/3 передньої частини верхньої стінки очної ямки. На підставі даних КТ голови розроблено трьохетапну методику комп'ютерно-математичного моделювання імплантатів для краіопластики фронторбітальних кісткових дефектів, яка дозволяє розраховувати параметри імплантанта у напівавтоматичному режимі, одержувати 3D візуалізацію об'ємної моделі кісткового дефекту та формувати початкові дані для виготовлення імплантанту. Розроблено, експериментально обгрунтовано та впроваджено в практичну нейрохірургію спосіб пластики ФОКДЧ, який передбачає комп'ютерно-математичне моделювання імплантатів і наступну краніопластику корундовими імплантантами. На підставі аналізу результатів нейрохірургічного лікування 32-х хворих з ФОКДЧ з застосуванням таких імплантатів і методики комп'ютерно-математичного моделювання встановлено позитивну динаміку якості життя хворих у найближчий і віддалений період після проведеного хірургічного лікування. Показано, що спосіб краніопластики ФОКДЧ з застосуванням корундових імплантатів і методики комп'ютерно-математичного моделювання дозволяє проводити герметичну краніопластику складних за формою дефектів черепа та покращати рівень соціально-трудової реабілітації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 + Р457.162.05 +
Шифр НБУВ: РА361769

Рубрики:

      
6.

Шамраєва О.О. 
Методи та засоби побудови комп'ютерних моделей черепних імплантатів за томографічними та рентгенографічними даними: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / О.О. Шамраєва ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та засоби автоматизованої побудови моделі черепного імплантату (ЧІ) й обгрунтовано шляхи підвищення точності планування нейрохірургічних операцій щодо реконструкції дефектів черепа. Проведено огляд існуючих методів і засобів для побудови ЧІ. Розглянуто основні методи обробки інтроскопічних зображень. Запропоновано комплексний підхід щодо обробки томографічних і рентгенографічних зображень голови пацієнта. Створено методи автоматизованої побудови об'ємних комп'ютерних моделей ЧІ за результатами комп'ютерної томографії та рентгенографії (РГ) з використанням 3D-моделі черепа пацієнта й усередненої моделі черепа. Розроблено метод автоматизованого визначення геометричних характеристик ЧІ, що дозволяє хірургу визначити оптимальний оперативний доступ. Встановлено медико-технічні вимоги до нейрохірургічного комплексу, призначеного для одержання вихідних даних, їх обробки та виготовлення речовинної копії імплантату. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів побудови моделей ЧІ із вже існуючими, показано ефективність розроблених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.14 + Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА362634

Рубрики:

      
7.

Макарчук О. І. 
Наукове обгрунтування і порівняльний аналіз хірургічних технологій корекції інволютивних змін шкіри обличчя: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / О. І. Макарчук ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В. К. Гусака НАМН України. — Донецьк, 2010. — 36 с. — укp.

Вперше проведено кількісне морфологічне оцінювання тканниних, клітинних і ультраструктурних вікових перебудов шкіри із застосуванням тривимірного комп'ютерного моделювання. Запропоновано й обгрунтовано діагностичний алгоритм кількісного визначення інволютивного статусу шкіри. Вперше показано, що у пацієнтів з нікотиновою залежністю, ішемічною хворобою серця, гіпертонічною хворобою, цукровим діабетом, а також з ожирінням різного ступеня є характерним істотне порушення структури мікроциркулярного русла шкіри. Визначено чіткі показання для проведення різних варіантів фронтліфтингу, середнього фейсліфтингу та композитного ліфтингу за відкритою, ендоскопічною та комбіновою технологіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.163-9
Шифр НБУВ: РА376545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Заітова Р.Ю. 
Оцінка ефективності лікування післяопераційних ран м'яких тканин щелепно-лицьової ділянки із застосуванням активного дренування та клейової пов'язки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.Ю. Заітова ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність лікування післяопераційних ран м'яких тканин щелепно-лицьової ділянки з застосуванням активного дренування та клейової пов'язки Тегадерм у післяопераційному періоді. Встановлено, що поєднане застосування активного дренування та клейової плівкової пов'язки за умов експерименту зумовлює менш виражений прояв місцевих запальних реакцій (стазу судин, периваскулярного набряку, ранньої контракції країв рани). З'ясовано, що у клініці загоєння ран у хворих з застосуванням активного дренування та клейової прив'язки відбувається на фоні менш виражених проявів набряку, локальної гіпертермії та больового компоненту. Відзначено, що рановий процес супроводжується більш вираженою ексудацією у першу добу, про що свідчить зростання кількості ранового відокремлюваного. Загоєння первинним натягненням з епітелізацією рани на сьому добу відзначено у всіх хворих (в основній групі - 100 %, контрольній - 87,04 %). Віддалені результати лікування свідчать про більш високі функціональні й естетичні характеристики післяопераційних рубців, що формувалися за умов використання запропонованого методу закриття рани. За результатами термометричного, реографічного та цитологічного методів дослідження підтверджено ефективність запропонованого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.163 + Р665.43 +
Шифр НБУВ: РА366707

Рубрики:

      
9.

Харьков 
Патогенетичні аспекти вікових та естетичних змін обличчя і шиї, обгрунтування комплексного лікування і методів профілактики ускладнень: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Андрій Леонідович Харьков ; АМН України; Інститут хірургії та трансплантології. — К., 2006. — 30 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.163 + Р457.26
Шифр НБУВ: РА355420

Рубрики:

      
10.

Паращук В. Ю. 
Прогнозування та профілактика тромбоемболічних ускладнень у хворих на лейоміому матки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / В. Ю. Паращук ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено найбільш часті фактори, які викликають порушення гемостатичного гомеостазу, супроводжуються зміною кровотоку й/або венозним стазом у системі нижньої порожнистої вени, і на їх основі розроблено математичну модель прогнозування ризику розвитку тромбоемболітичних ускладнень. Визначено характер васкуляризації вузлів лейоміоми, залежність змін венозного кровотоку та розвитку варикозної хвороби вен малого таза від розмірів і локалізації вузлів лейоміоми матки (ЛМ). Встановлено, що у хворих на ЛМ виникає стан гіперкоагуляції, що погіршується хірургічною травмою. Підсумовано, що за високого ризику розвитку тромбоемболічних ускладнень хірургічне лікування слід проводити на тлі імплантації тимчасового кава - фільтра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р567.714.1-59 + Р457.170.35 + Р457.76-5
Шифр НБУВ: РА379890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського