Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>U=Р456.144$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Челішвілі 
Використання методу кріовпливу і антиоксидантної терапії в комплексному хірургічному лікуванні хворих похилого та старечого віку з гнійно- запальними захворюваннями м'яких тканин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Анатолій Леонідович Челішвілі ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144
Шифр НБУВ: РА308985

Рубрики:

      
2.

Каратєєва С. Ю. 
Ефективність хірургічного лікування гнійно-запальних ускладнень у хворих на цукровий діабет при застосуванні озонотерапії (клінічно-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / С. Ю. Каратєєва ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану тактику, що застосована до хворих на цукровий діабет (ЦД) з гнійними ускладненнями м'яких тканин. Науково обгрунтовано причинно-наслідковий зв'язок між процесами, що призводять до порушень регенерації тканин у хворих на ЦД. Вперше встановлено, що в старих щурів з гнійними процесами на тлі ЦД застосування озонотерапії не виявляє протекторних властивостей на підшлункову залозу, систему гемостазу та протеоліз плазми крові, що зумовлює необхідність стриманого застосування даного методу в такої категорії тварин. Вперше встановлено, що у хворих на ЦД, ускладнений гнійними процесами м'яких тканин, мікробний спектр складає грампозитивна кокова флора з переважанням стафілококів і синьогнійних паличок. Патогенетично обгрунтовано доцільність застосування внутрішньовенної дозованої озонотерапії в комплесному лікуванні досліджуваних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р456.144-59
Шифр НБУВ: РА380347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Трофимов В.Є. 
Застосування 0,8 % електрохімічно активованого розчину хлориду калію при лікуванні хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Є. Трофимов ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2003. — 20 с. — укp.

На основі клінічного аналізу результатів лікування 151-го хворого на гнійно-запальні процеси показано високу ефективність та обгрунтовано необхідність місцевого застосування 0,8 % електрохімічно активованого (ЕХА) розчину хлориду калію (кислий, нейтральний аноліт). Зазначено, що запропонований метод лікування реалізується комплексними багатоспрямованими впливами - антибактеріальним, протизапальним, некролітичним, імуностимулювальним, репаративним, що сприяє значному покращанню перебігу ранового процесу. Розроблено диференційний підхід щодо застосування 0,8 % ЕХА розчину хлориду калію з урахуванням морфометричних показників біоптатів рани. Доведено, що метод лікування гнійних ран з місцевим застосуванням 0,8 % ЕХА розчину хлориду калію дозволив зменшити кількість ранніх післяопераційних ускладнень в 3,8 рази, скоротити тривалість перебування хворих у стаціонарі в 2 рази у порівняні з хворими, що лікувалися 25 %-им розчином димексиду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52 +
Шифр НБУВ: РА327373

Рубрики:

      
4.

Бондарев Р.В. 
Застосування йоддицерину у лікуванні гнійно-запальних процесів м'яких тканин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.В. Бондарев ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Представлені результати комплексного обстеження хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин різної локалізації. Запропоновано і науково обгрунтовано спосіб хірургічного лікування хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин. Вивчено вплив йоддицерину на перебіг ранового процесу. Установлено, що застосування йоддицерину в дегенеративно-запальній фазі сприятливо впливає на перебіг післяопераційного періоду, зменшує число післяопераційних ускладнень і несприятливих наслідків лікування. Вивчення клінічної ефективності розробленого способу лікування на 85 хворих з гнійно-запальними процесами показало його високу ефективність, обгрунтовану необхідність застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52

Рубрики:

      
5.

Куновський В.В. 
Застосування нового лікарського засобу флумексиду у комплексному хірургічному лікуванні гнійно-запальних захворювань шкіри та підшкірної основи (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Куновський ; Львів. держ. мед. ун-т ім.Д.Галицького. — Л., 1998. — 15 с. — укp.

На основі обстеження 155 пацієнтів з використанням загальноклінічних, лабораторно-біохімічних та спеціальних методик доведена ефективність і доцільність у порівнянні з традиційними методами лікування використання нового лікарського засобу - флумексид - у комплексному хірургічному лікуванні хворих на ГЗЗШПО. Запропоновано методику місцевого застосування флумексиду для лікування гнійно-запальних захворювань шкіри та підшкірної основи. Запропонована методика лікування є нескладною, загальнодоступною і можливою для використання у роботі хірургічних лікувальних закладів практичної охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144

Рубрики:

      
6.

Чорна І.О. 
Застосування пептидних біорегуляторів в комплексному лікуванні місцевих нагнійно-запальних процесів м'яких тканин (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.О. Чорна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано застосування пептидного біорегулятора "Вермілат для ін'єкцій" у комплексному лікуванні ран у хворих з місцевими нагнійно-запальними процесами м'яких тканин у ІІ - ІІІ фазах ранового процесу. За результатами експериментальних і клінічних досліджень визначено вплив на процеси ранозагоєння вермілату у порівнянні з аналогами за дією - актовегіном і солкосерілом. Доведено, що вермілат сприяє формуванню структурно сформованого рубця та здійснює керувальний вплив на процеси вільно-радикального окиснення ліпідів і гемостаз та має стимулювальний вплив на процеси репарації в ранні терміни ранозагоєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52
Шифр НБУВ: РА316737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мартемянов 
Застосування серветок з іммобілізованим металокомплексом Cu2+ для лікування гнійних ран м'яких тканин (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Володимир Володимирович Мартемянов ; Дніпропетровська держ. медична академія. — Д., 2009. — 25 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5
Шифр НБУВ: РА368335

Рубрики:

      
8.

Кравців М. І. 
Комплексне лікування гнійних ран м'яких тканин (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. І. Кравців ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше експериментально розроблено та впроваджено в клініку спосіб лікування гнійних ран м'яких тканин з використанням комбінованої метаболітотропної терапії шляхом використання в комплексному лікуванні метаболітотропних препаратів. Розроблено алгоритм прогнозу перебігу ранозагоєння у хворих з запально-гнійними ураженнями м'яких тканин з використанням методів логістичного регресійного аналізу. Вивчено енергетичний стан тканин ділянки рани в процесі ранозагоєння в експерименті та клініці. Досліджено динаміку клінічних, біохімічних, патоморфологічних і мікробіологічних змін у хворих з запально-гнійними ураженнями м'яких тканин з використанням запропонованих способів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5
Шифр НБУВ: РА377264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Тбілєлі С.М. 
Літоніт у комплексному лікуванні хворих з гнійною інфекцією м'яких тканин (патогенетичне обгрунтування і результати): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.М. Тбілєлі ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування гнійної інфекції шляхом опрацювання комплексного способу базисної терапії з застосуванням нового фармакологічного засобу - літоніту. Встановлено ранозагоюючу спрямованість дії літоніту, що виявляється у підвищеному утворенні кровоносних судин і регенерації тканин, нормалізації редокс-стану та кислотно-лужного гомеостазу, активізації механізмів імунного захисту. Запропоновано новий метод - лазерну кореляційну спектроскопію - для інтегральної скринінгової оцінки важкості гнійно-запального процесу й ефективності терапії, що використовується. За отриманими результатами розроблено та впроваджено у практик новий патогенетично обгрунтований метод лікування гнійно-запальних процесів, що включає застосування літоніту в комплексному лікуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52
Шифр НБУВ: РА313457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Косульников С.О. 
Нові методи лікування гнійно-запальних процесів м'яких тканин (клінічно-експериментальне дослідження): Автореф.дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.О. Косульников ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено клінічні, мікробіологічні, біохімічні, імунологічні та патогістологічні зміни у 104 хворих, які відбулися через гнійно-некротичних процеси м'яких тканин або були наслідком синдрому Фурньє. Розроблено новий комплексний метод хірургічного лікування хворих з поширеними некротичними фасціїтами. Відсепаровування життєздатних шкірних клаптів з урахуванням анатомічних ділянок і кровопостачання дозволяє провести радикальну обробку та санацію вогнища композицією окисників (пероксиду водню та спиртового розчину йоду). Запропонований методу зберегає життєздатність шкіри та захищає рану від значних лімфо- та плазмовтрат, забезпечує візуальний контроль за розвитком некротичного процесу. Внаслідок укриття рани повноцінними шкірно-жировими клаптями у пацієнта зменшується біль у період від санації до санації. Фіксація шкірно-жирового клаптя запобігає його скороченню, дозволяє після загоювання рани одержати хороший косметичний ефект. На підставі аналізу імунологічних і гістологічних змін у хворих з поширеними гнійно-некротичними процесами встановлено, що в патогенезі поширених гнійно-некротичних процесів важливу роль відіграють механізми інфекційно-алергічної реакції, розвиток вторинного імунодефіциту внаслідок довготривалої дії антигенів бактеріального походження та некротизованих тканин. Виявлено, що анемія у пацієнтів з поширеними гнійно-некротичними процесами розвивається на фоні зростання концентрації еритропоетину в сироватці крові на відміну від хворив без анемії або здоровимх пацієнтів.Встановлено, що середні показники концентрації інтерлейкінів TNF та IL-1 у крові підвищені у хворих обох груп.Доведено, що в розвитку гангрени Фурньє відіграють певну роль механізми інфекційної алергії. За допомогою запропонованої програми лікування кількість хворих з поширеними некротичними фасціїтами скорочено удвічі строк їх госпіталізації, а летальність знизилася з 20 % до 4,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5
Шифр НБУВ: РА314475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Превар А.П. 
Оптимізація комплексного лікування гострих гнійно-запальних захворювань м'яких тканин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.П. Превар ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 22 с. — укp.

Здійснено клінічне обстеження та лікування 109-ти хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин (ГЗЗМТ) та установлено, що найбільш частим збудником ГЗЗМТ були стафілококи (68 % спостережень) та ентеробактерії (32 %). Мікроорганізми виділено у монокультурі (78 %) та в асоціаціях стафілококів з грамнегативною флорою (22 %). На підставі результатів мікробіологічних і клінічних досліджень показано високу протимікробну та лікувальну ефективність антисептичних і багатокомпонентних мазевих препаратів на гідрофільній основі з вмістом декаметоксину. Завдяки високій протимікробній ефективності препаратів четвертинно-амонієвих сполук у хворих з ГЗЗМТ у рановому вмісті у перші 2 доби переважає лімфоцитарно-макрофагальний ексудат, що призводить до проліферації фібробластів і утворення юної грануляційної тканини, що сприяє прискоренню репаративних процесів. Установлено, що застосування у комплексі лікування гнійної рани засобів, що впливають на рановий процес через систему мікроциркуляції, дає змогу забезпечити полівалентний вплив на стан місцевого гомеостазу. Відзначено, що використання регіонарної стимуляції мікрогемодинаміки дає змогу прискорити загоєння ран і скоротити терміни стаціонарного лікування хворих з ГЗЗМТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144 +
Шифр НБУВ: РА334263

Рубрики:

      
12.

Захарчук О.В. 
Особливості клінічного перебігу гнійно-запальних захворювань м'яких тканин у хворих-наркоманів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Захарчук ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2005. — 24 с. — укp.

Вперше у порівняльному аспекті наведено оцінку ступеня порушення в системі перекисного окиснення ліпідів - антиоксидантного захисту (ПОЛ - АОЗ) у хворих-наркоманів з локалізованою рановою інфекцією (ЛРІ) та сепсисом. Встановлено діагностичні можливості дослідження серотонінергічної системи та моноамінооксидази (МАО) у хворих-наркоманів. Визначено взаємозв'язок між серотонін-мелатоніновою системою, активністю МАО та антиоксидантним захистом у хворих з гнійно-запальними ускладненнями ін'єкційної опійної наркоманії (ГЗУОН). Обгрунтовано найбільш ефективні способи проведення цілеспрямованої корекції порушень в системі ПОЛ - АОЗ та серотонінергічній системі. Експериментально доведено доцільність використання вітчизняного препарату "Антраль" для цілеспрямованої корекції процесів пероксидації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-3 + Р645.021.1-3 +
Шифр НБУВ: РА336119

Рубрики:

      
13.

Шаповал С.Д. 
Особливості перебігу та лікування сепсису у хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / С.Д. Шаповал ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Запропонована науково обгрунтована Програма підвищення ефективності терапії хворих сепсисом. Для її практичної реалізації, в результаті проведених клінічних досліджень, вивчені характер та спрямованість реакцій нейро-ендокринної, антиоксидантної систем, а також імунного статусу на пошкоджуючу дію синдрому системної запальної відповіді. Одночасно з цим оптимізовано етап ранньої діагностики сепсису з оцінкою порівняльної інформативності основних клінічних та лабораторних критеріїв. Обгрунтовано критерії (об'єктивні маркери) оцінки ваги синдрому ендогенної інтоксикації при сепсисі та динамічному контролю ефективності детоксикаційної терапії. Оптимізована програма інтенсивного лікування сепсису шляхом удосконалення етапів місцевого лікування первинного гнійного осередку, а також загальної комплексної терапії з використанням нових біоадаптогенів, факторів неспецифічної адаптаційної відповіді та кріоконсервованих біосорбентів. Вивчення клінічної ефективності розробленої програми інтенсивного лікування сепсису з упровадженням нових розробок у клінічну практику показало їхню високу ефективність: забезпечило зниження летальності хворих з 23,6 до 17,4% та скорочення термінів перебування в стаціонарі в 1,2 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144

Рубрики:

      
14.

Желіба М.Д. 
Профілактика та лікування післяопераційної ранової інфекції і гнійно-запальних захворювань м'яких тканин: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / М.Д. Желіба ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 35 с. — укp.

За результатами мікробіологічних і клінічних досліджень доведено протимікробну та лікувальну ефективність декаметоксину та препаратів на його основі. Виявлено взаємопотенціюючий ефект протимікробної дії декаметоксину та перекису водню. Визначено високу адсорбційну здатність полісорбу відносно мікроорганізмів, яка дозволяє використовувати його як матрицю для створення нових препаратів. Застосовано внутрішньоартеріальне введення антибіотиків в еритроцитарні тіні - носії для лікування гнійних процесів на стопі хворих на цукровий діабет. Зроблено висновок, що антисептична обробка шкіри операційного поля амосептом та застосування 3 %-го розчину натрію хлориду для промивання операційної рани значно зменшують ризик розвитку нагноєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52
Шифр НБУВ: РА317830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського