Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Р418.120.161-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Галютіна О.Ю. 
Метаболічні фактори ризику у хворих на ревматоїдний артрит: зв'язок з перебігом захворювання та характером фармакотерапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.Ю. Галютіна ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено метаболічні фактори ризику (гіпергомоцистеїнемію (ГГЦ), дисліпідемію та "С"-реактивний протеїн (СРП)) серцево-судинної патології у хворих на ревматоїдний артрит (РА), встановлено їх зв'язок з перебігом захворювання та характером фармакотерапії. У хворих на РА виявлено підвищення рівня гомоцистеїну (ГЦ) і дисліпідемію, проявом якої є зростання вмісту тригліцеридів (ТГ) і зниження рівня холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ХС ЛПВЩ) у крові. У хворих з максимальною активністю, тривалістю РА та ГГЦ виявлено зменшення ендотелійзалежної вазодилатації плечових артерій і збільшення активності фактора Віллєбранда, товщини комплексу інтима-медіа загальної сонної артерії та кількості атеросклеротичних бляшок у загальній сонній артерії. З'ясовано, що гіпертрофія міокарда лівого шлуночка та діастолічна дисфункція більш характерні для хворих з високим вмістом ГЦ, СРП і фактора некрозу пухлин-альфа (ФНП-alpha), високим значенням шкали активності хворого та HAQ. Доведено, що виразність безбольової ішемії міокарда у хворих на РА асоціюється з ГГЦ і маркерами запалення. Встановлено, що предикторами ураження серцево-судинної системи у хворих на РА є високі показники активності РА (СРП, ФНП-alpha), рівні ГЦ у крові та зниження вмісту ХС ЛПВЩ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-3 + Р418.120.161-3
Шифр НБУВ: РА359360

Рубрики:

      
2.

Урсол Н.Б. 
Ревматоїдна міопатія: методи оцінки, фармакологічна та функціональна корекція (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Н.Б. Урсол ; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска" АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання щодо корекції патологічних змін у м'язах у разі ревматоїдного артриту (РА) за допомогою ізометричного навантаження та тіотриазоліну (ТТ). На моделі ад'ювантного артриту щурів оцінено роль аутоімунного запалення в розвитку міопатії. Вивчено вплив терапії метотрексатом (МТ) і можливість зменшення його негативних ефектів за допомогою ТТ. Встановлено, що у хворих на РА відбувається втрата маси тіла переважно за рахунок м'язового компонента з відносним накопиченням жиру. Виявлено тісний кореляційний зв'язок між часткою м'язів та рівнем в крові прозапальних цитокінів. Доведено, що маса м'язів та індекс м'язової сили впливають на функціональні можливості пацієнтів. Розроблено комплекс дозованого індивідуалізованого ізометричного навантаження для корекції міопатії, який виявився ефективним засобом нормалізації композиції тіла та покращання функціонального стану хворих. Показано в експерименті та підтверджено в клініці, що ТТ володіє власною протизапальною активністю у випадку РА, підсилює позитивний вплив ізометричного навантаження, зменшує гепатотоксичну дію МТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-3 +
Шифр НБУВ: РА345752

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського