Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Р418.12-54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Арват 
Застосування контрастної кріотерапії у комплексному санаторно-курортному лікуванні хворих на остеоартроз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Альбіна Миколаївна Арват ; Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2009. — 26 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-54 + Р458.280.40-54
Шифр НБУВ: РА365986

Рубрики:

      
2.

Антіпова Н.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування електромагнітних хвиль дециметрового та міліметрового діапазонів у комплексному відновлювальному лікуванні хворих на реактивні артрити: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.М. Антіпова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 25 с. — укp.

Охарактеризовано особливості проявів суглобового синдрому, запальних реакцій, зміни в імунному статусі, системах перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантній системі (АОС) у хворих на реактивні артрити (РеА) на госпітальному етапі відновлювального лікування. Установлено, що зміни в імунному гомеостазі виявляються вираженими порушеннями у клітинній ланці імунітету, які свідчать про наявність вторинного Т-клітинного імунодефіциту з недостатністю хелперної та супресорної популяцій Т-лімфоцитів, зниження фагоцитарної активності нейтрофілів, у гуморальній ланці у вигляді дисімуноглобулінемії. Вперше вивчено дію фармако-фізіотерапевтичних комплексів, які включають електромагнітні дециметрові або міліметрові хвилі у хворих на РеА на госпітальному етапі роботи. Вперше встановлено, що включення до фармако-фізіотерапевтичного комплексу електромагнітних дециметрових хвиль на ділянку надниркових залоз або міліметрових хвиль на ділянку тимуса здійснює виражений терапевтичний ефект на прояви суглобового синдрому, позасуглобові ураження, сприяє нормалізації лабораторних показників запалення, відновленню порушень в імунному гомеостазі, системах ПОЛ і АОС. Визначено умови перебігу РеА, за наявності яких можливості застосування фармако-фізіотерапевтичних лікувально реабілітаційних комплексів обмежені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-542
Шифр НБУВ: РА315299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Куликович Ю.М. 
Механізм анальгетичної дії електромагнітних полів міліметрового діапазону у хворих на хронічний гонартроз (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Ю.М. Куликович ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-542
Шифр НБУВ: РА310206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Вишневський В.О. 
Патогенетичне обгрунтування принципів етапного відновлювального лікування хворих на артроз (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / В.О. Вишневський ; Укр. наук.-дослід. ін-т мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 32 с. — укp.

Проведено модельні досліди на щурах лінії Вістар з артрозом колінного суглоба з та без синовіту уточнено уявлення про механізми дії низькоінтенсивного лазерного випромінювання та електромагнітних хвиль міліметрового діапазону у вигляді монотерапії або у поєднанні з нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) або з остеозом - препарата з хондромодульними властивостями. Встановлено, що фізіофармакологічний лікувальний комплекс посилює терапевтичний ефект, що проявляється у превалюванні відновних процесів і купіруванні деструктивних. На підставі одержаних даних сформовано ЛВК для хворих на артроз, що включають лазерне випромінювання, НВЧ-терапію, бальнеотерапію та їх поєднання з НПЗП і препаратом хондромодульної дії (остеоїзом, алфлутопом і гіалуроновою кислотою - гіалганом). На підставі результатів клінічного обстеження 463-х хворих на гонартроз I, II, III стадій у період відносної ремісії виявлено ознаки хронізації патологічного процесу. Доведено, що наявність дисбалансу у функціонуванні оксидантної та антиоксидантної систем, який супроводжується підвищенним рівнем лізосомальних ферментів, дозволяє прогнозувати нестійкість терапевтичного ефекту, короткий період ремісії, хронізацію та прогресування захворювання і обумовлює необхідність проведення повторних лікувальних курсів. Показано ефективність трьох- або двохетапного відновлювального лікування, що дозволяє доягти стійкого періоду ремісії від 6-ти до 12-ти місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-54 +
Шифр НБУВ: РА340195

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського