Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (163)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.510.11-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Герасимова О.О. 
Вивчення гепатозахисної дії препарату з трави гороху посівного - піфламіну: Автореф. дис... канд. фармацевт. наук: 14.03.05 / О.О. Герасимова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено фармакологічне вивчення субстанції та таблеток піфламіну, одержаних з трави гороху посівного. Встановлено, що піфламін у дозі 150 мг/кг має широкий спектр фармакологічної активності: антиоксиданту, мембрано- та судиностабілізувальну, протизапальну, за якими він перевищує препарат порівняння - рослинний гепатопротектор "Силібор". На моделях токсичних гепатитів з гострим, субхронічним і хронічним перебігом за допомогою біохімічних і гістологічних досліджень доведено терапевтичну ефективність піфламіну у дозі 150 мг/кг. Виявлено переваги піфламіну перед силібором за показниками інгібування вільнорадикальних процесів, активності антиоксидантної системи, нормалізації синтетичних і репаративних процесів у печінці. Досліджено, що гепатозахисна дія піфламіну забезпечується комплексом біологічно активних речовин трави гороху посівного, реалізується через антиоксидантний механізм, стабілізацію клітинних мембран, послаблення проявів цитолізу гепатоцитів і виявляється у відновленні функціонального стану печінки та нормалізації процесів обміну. Встановлено, що піфламін є "відносно нешкідливим", не чинить ульцерогенної дії, посилює перистальтику кишечнику, не впливає на секрецію та кислотність шлункового соку. Піфламін рекомендовано як гепатопротекторний засіб для патогенетичного лікування уражень печінки токсичної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.742 піфламін + Р413.510.11-52 +
Шифр НБУВ: РА322840

Рубрики:

      
2.

Шаповалов К.А. 
Клініко-патогенетична характеристика хронічного алкогольного гепатиту, сполученого з хронічним некалькульозним холециститом, та лікування в амбулаторно-поліклінічних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К.А. Шаповалов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Узагальнено дані комплексного клініко-лабораторного й інструментального обстеження 164-х хворих на хронічний алкогольний гепатит (ХАГ), сполучений з хронічним некалькульозним холециститом (ХНХ) віком від 20-ти до 60-ти років. Установлено патогенетичну роль метаболічних й імунологічних порушень у загостренні захворювання. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання комбінації глутаргіну й ербісолу, а також реамберину у комплексній терапії хворих на (ХАГ), сполучений з ХНХ. За цього відзначено зменшення термінів покращення загального стану пацієнтів, відновлення імунологічних і біохімічних показників, досягнено стійкої повноцінної ремісії захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52 + Р413.520.11-52 +
Шифр НБУВ: РА341858

Рубрики:

      
3.

Гарник К. В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування оптимізації лікування хворих на неалкогольний стеатогепатит у сполученні з остеопорозом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / К. В. Гарник ; Держ. ун-т "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с. — укp.

Одержано нові дані про особливості клінічних і лабораторних -- імунологічних і біохімічних показників у разі неалкогольного стеатогепатиту (НАСГ) у сполученні з остеопорозом (Оп). В клініці НАСГ, сполученого з Оп, має місце поєднання клінічних проявів ураження печінки з підвищеною частотою переломів кісток в анамнезі. Вперше встановлено, що для НАСГ у сполученні з Оп, характерне помірне підвищення в крові активності АлАТ, АсАТ, гамаглутамілтранспептидази (ГГТП) і суттєве збільшення активності лужної фосфатази (ЛФ), якою багата кісткова тканина, причому підвищення активності ЛФ зберігається тривалий час на фоні нормалізації в ході лікування інших біохімічних показників, що характеризують функціональний стан печінки. Вперше доведено, що для нормалізації активності ЛФ необхідне проведення медичної реабілітації із застосуванням вітамінно-амінокислотно-кальцієвого комплексу на фоні диференційованого дієтичного харчування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-5 + Р418.11-5
Шифр НБУВ: РА382876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рябоконь 
Клініко-патогенетичні особливості та оптимізація терапії гепатитів B і C в поєднанні з EBV-інфекцією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Юрій Юрійович Рябоконь ; Державна установа "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-5 + Р413.510.11-5 + Р514.35-5
Шифр НБУВ: РА363298

Рубрики:

      
5.

Михайліченко І.С. 
Патогенетичне обгрунтування розробленої терапії хворих на неалкогольний стеатогепатит, поєднаний з хронічним панкреатитом та цукровим діабетом 2-го типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І.С. Михайліченко ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено комплексну терапію із застосуванням дієти, цитрарнініну та пентоксифіліну, що забезпечує більш швидку позитивну клініко-лабораторну динаміку, нормалізацію функції системи L-аргінін-NO, зниження вмісту прозапальних і підвищення рівня протизапальних цитокінів, покращання показників вуглеводного та жирового обміну у хворих на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) і сприяє запобіганню в майбутньому розвитку цукрового діабету, а також стабілізацію обміну білків сполучної тканини, що обумовлює сповільнення процесів фіброгенезу в печінці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-5 + Р413.601.1-37 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА372364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Харченко 
Сучасні патогенетичні підходи в лікуванні хворих алкогольною хворобою печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Вячеслав Вікторович Харченко ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52
Шифр НБУВ: РА330033

Рубрики:

      
7.

Голубєва М.Г. 
Фармакотерапевтична ефективність амізону при експериментальних токсичних гепатитах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / М.Г. Голубєва ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наявність гепатопротекторної дії амізону було доведено за умов 3-х моделей експериментальних токсичних гепатитів (гострого тетрахлорметанового, хронічного алкогольно-тетрахлорметанового та хронічного медикаментозного ізоніазид-ріфампіцинового) за допомогою фармакологічних, біохімічних та гістоморфологічних методів. Встановлено гепатопротекторну активність амізону, яка обумовлена пригніченням вільнорадикальних процесів, підтриманням активності антиоксидантних систем організму, зниженням активності ферментів цитолізу, холестазу, нормалізацією обміну речовин, відновленням жовчогінної та детоксикуючої функцій печінки, морфологічної картини периферичної крові, відновленням архітектоніки печінкової тканини. Терапевтична дія амізону за умов токсичних гепатитів подібна або перевершує ефект препаратів порівняння - силібору, токоферолу ацетату, тіотриазоліну. Встановлено, що вплив амізону за парентерального та ентерального введення порівнянний. Найвиразніший лікувальний ефект амізону відмічений за умов хронічного алкогольно-тетрахлорметанового гепатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52 +
Шифр НБУВ: РА335549

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського