Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (29)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.204.6-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Скляр Н.І. 
Взаємовідносини асоціантів мукозної мікрофлори шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих на запально-виразкову патологію гастродуоденального тракту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Н.І. Скляр ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 24 с. — укp.

Уперше надано комплексну характеристику мікробних асоціацій слизових оболонок шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК), що включають H.pylori і мукозну мікрофлору, та показано їх роль в обтяженні перебігу гастродуденальної патології. Установлено вплив асоціатів супутньої мікрофлори на підвищення антибіотикорезистентності H.pylori. Виявлено, що у хворих на пептичні виразки ДПК міграція та заселення H.pylori і мукозної мікрофлори з антрального відділу шлунка в бульбарну зону дуоденального тракту відбувається лише в окремих випадках, що вимагає диференційованого підходу стосовно удосконалення етіотропної терапії. Визначено особливості міжмікробних взаємовідносин хелікобактерів з сумісно персистувальною з ним мукозною мікрофлорою та виявлено антагоністів H.pylori. Експериментально установлено ефективність штаму A.viridans, що є основою пробіотика А-бактеріну, стосовно хелікобактерів. Уперше показано вплив мікрорельєфних умов культивування на чутливість асоціантів до протимікробних препаратів та бактеріофагів, а також антагоністичну активність штамів-конкурентів H.pylori.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-13 + Р413.204.6-13 +
Шифр НБУВ: РА339535

Рубрики:

      
2.

Анисимова 
Значення місцевих неспецифічних протеолітичних механізмів у розвитку виразкових уражень шлунково-кишкового тракту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Людмила Василівна Анисимова ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1
Шифр НБУВ: РА358018

Рубрики:

      
3.

Путінцева І.В. 
Клініко-патогенетичні особливості та лікування множинних пептичних виразок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Путінцева ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено розповсюдженість, клінічні прояви, патогенез множинних пептичних виразок: особливості гелікобактерної контамінації та кислотоутворення шлунка, функції надсегментарного та сегментарного відділів вегетативної нервової системи, клітинний і гуморальний імунітет, пероксидацію ліпідів, активність ендогенної антиоксидантної системи, мікрогемоциркуляцію, сурфактантну активність сироватки крові та шлункового соку. Клінічно та патогенетично обгрунтовано доцільність використання в комплексному лікуванні хворих індуктора ендогенного інтерфероноутворення циклоферону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1 + Р124.424.132.04-4
Шифр НБУВ: РА313511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Авраменко А.О. 
Патогенез ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у хворих на хронічний гелікобактеріоз: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / А.О. Авраменко ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 48 с. — укp.

Досліджено роль Helicobacter pylori (HP) в етїології та патогенезі ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони шлунково-кишкового тракту в людини. Сформульовано положення теорії "їдкого лужного плювка". З'ясовано, що підставою утворення ерозивно-виразкових уражень цибулини дванадцятипалої кишки та вихідного відділу шлунка є горизонтальний шлях формування механізму ураження, який залежить від концентрації позаклітинних форм HP, діаметра та тонусу пілоричного стикача, а також від рівня внутрішньошлункового тиску. Підставою утворення медіогастральних виразок шлунка є вертикальний шлях формування механізму ураження, який залежить від концентрації, топографії розселення та локалізації активних форм HP (тіло шлунка з позаклітинним станом HP за в/кривиною та внутрішньоклітинним - за м/кривиною), а також від рівня внутрішньошлункового тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1 +
Шифр НБУВ: РА364763

Рубрики:

      
5.

Ілько А.В. 
Патогенетичне обгрунтування етапного лікування дуоденальної виразки, асоційованої з Helicobacter pylori: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Ілько ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена науковому обгрунтуванню етапного лікування виразки дванадцятипалої кишки на основі вивчення інфікованості Helicobacter pylori, показників кислотопродукції та кислотонейтралізації, в тому числі нічного моніторування pH шлунку, антигелікобактерних схем в амбулаторно-стаціонарних та санаторно-курортних умовах. Обстежено 125 хворих на дуоденальну виразку. З'ясовано, що пептична виразка є кислото- та НР-залежною, анти-НР методи визначаються етапом лікування. Використання комп'ютерного моніторування рН дозволило оптимізувати шляхи корекції показників базальної та нічної секреції шлунку та рекомендувати новий питний прийом мінеральної води "Поляна Квасова".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського