Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.2-29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Савицький Я.М. 
Вплив меланіну на секреторну функцію шлунка, процеси цитопротекції та моторику проксимального відділу травної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Я.М. Савицький ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького МОЗ України. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив меланіну, одержаного з чорних дріжджів Nadsoniella nigra var. hesuelica, на моторно-евакуаторну функцію шлунка та дванадцятипалої кишки в собак, шлункову секрецію в собак і щурів та цитопротекторні процеси в слизовій оболонці шлунка в щурів. Установлено, що меланін посилює харчову моторику шлунку та дванадцятипалої кишки, стимулює їх моторну активність, прискорює евакуацію з шлунку їжі вуглеводного складу та швидкість пропульсії за тонкою кишкою, пригнічує стимульовану шлункову секрецію в собак та щурів, не впливає на базальну секрецію соляної кислоти в щурів. При цьому зменшується об'єм шлункового соку, дебіт соляної кислоти та не змінюється дебіт пепсину. Виявлено виражену цитопротективну дію меланіну на слизову оболонку шлунка щурів, що супроводжується зменшенням її ураженості та ступеня структурно-геморагічних пошкоджень, викликаних методами іммобілізаційного стресу, введенням серотоніну та етанолу. Встановлено, що меланін зменшує інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів та збільшує активність ферментів антиоксидантної системи, що зумовлює його цитопротективний вплив, а його гастропротективна дія може бути співставленою з результатами застосування ранітидину, гастроцепіну та омепразолу. Доведено, що застосований меланін виявляє більш виражену цитопротективну дію, ніж препарат "Бефунгін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 + Е60*734.23-648
Шифр НБУВ: РА320260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Трушенко О.С. 
Координація періодичної діяльності гастродуоденальної зони при порушенні її функціонально-морфологічної цілісності: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.С. Трушенко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено моторно-секреторну діяльність шлунка та дванадцятипалої кишки у разі порушень функціонально-морфологічної цілісності гастродуоденальної зони у собак і щурів. Виявлено, що вегетативний дисбаланс обумовлює зміни тривалості фаз періодичної моторно-секреторної діяльності шлунка, прояви кислої секреції натще, посилення відповідної реакції шлункових залоз на екзогенну стимуляцію гістаміном та явище "відмови в регуляції", встановлено більшу чутливість моторних ритмів до регуляторних зсувів у порівнянні з секреторною діяльністю шлунка. Проведено моделювання дуоденогастрального рефлюксу у щурів, що обумовило порушення фазності міоелектричної активності гастродуоденальної зони, а також переважання пікової активності та тенденцію до розповсюдження дуоденальних ритмів на шлунок. З'ясовано, що дані процеси супроводжувались зниженням агресивних властивостей шлункового соку (на 6-й день) та збільшенням його об'єму (на 12-й день). Виявлено, що NO-ергічна регуляція зберігає свій гальмівний вплив відносно скоротливої активності антрального відділу шлунка та цибулини дванадцятипалої кишки, на 12-й день встановлено зниження обсягу шлункового соку за умови блокади NO-синтаз за практично незмінних концентрацій пепсину, глікопротеїнів і pH.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 + Е60*734.23 +
Шифр НБУВ: РА358698

Рубрики:

      
3.

Бондарчук Т.І. 
Морфо-функціональні, метаболічні процеси та кровотік у слизовій оболонці шлунка при різних його функціональних станах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Т.І. Бондарчук ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено закономірності секреції шлункових залоз за різних функціональних станів шлунка (гіпер- та гіпосекреція) у взаємозв'язку з процесами ліпопероксидації, морфо-функціональним станом слизової оболонки шлунка (СОШ), рівнем кровотоку та залежно від інтенсивності моторики проксимального відділу травного тракту. Виявлено суттєву активізацію антиоксидантного захисту за рахунок різкого зростання активності каталази, та зниження активності супероксиддисмутази

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29
Шифр НБУВ: РА317319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Калинюк І.Г. 
Морфологічні зміни в лімфоїдних структурах шлунка в динаміці постнатального онтогенезу в нормі та при антигенній стимуляції (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.Г. Калинюк ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше подано детальну морфологічну та морфометричну характеристику лімфоїдних структур слизововї оболонки шлунка білих щурів-самців. Показано динаміку змін топографії, будови та цитоархітектоніки лімфоїдних структур слизової оболонки шлунка протягом постнатального онтогенезу. Встановлено особливості топографії, будови та цитоархітектоніки мімфоїдних структур слизової оболонки шлунка білих щурів-самців різних вікових груп у нормі. Експериментально доведено, що антигенна стимуляція викликає системну реакцію в лімфоїдних утвореннях слизової оболонки всіх частин шлунка різних вікових груп щурів, що проявляється фазовими змінами щільності лімфоцитів, плазмоцитів, макрофагоцитів і тканинних базофілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 + Е60*694.3*669.343.24 + Е60*734.12 +
Шифр НБУВ: РА343682

Рубрики:

      
5.

Мандрик Ю.В. 
Роль Msub1/sub-холіно-, Dsub2/sub-дофамінових рецепторів і L- Casup2+/sup каналів у регуляції секреції, кровоплину та захисту слизової оболонки шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Ю.В. Мандрик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 +
Шифр НБУВ: РА339712

Рубрики:

      
6.

Шутурма О.Я. 
Структурно-функціональні зміни дванадцятипалої кишки при експериментальному кріогенному панкреатиті та їх корекція: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / О.Я. Шутурма ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за допомогою мікроскопічних, електронно-мікроскопічних, морфометричних, біохімічних та імунологічних методів дослідження вивчено особливості та динаміку морфофункіональних змін стінки дванадцятипалої кишки, зміни стану антиоксидної системи й імунологічної реактивності оганізму дослідних тварин за експериментального кріогенного панкреатиту у різні терміни досліду, запропоновано адекватні методи корекції даної патології. Уперше виявлено особливості деструктивних змін усіх структур слизової оболонки дванадцятипалої кишки за експериментального панкреатиту. Доведено, що на фоні значних розладів судинної системи органу порушується структура слизової оболонки та її підслизової основи, суттєво змінюються їх морфометричні параметри, виявляються істотні мікроциркуляторні розлади. Уперше показано, що суттєва активізація процесів вільнорадикального окиснення, підвищене накопичення у крові токсичних продуктів перекисного окиснення ліпідів, ослаблення ферментативних і неферментативних систем антиоксидного захисту призводять до прогресування патологічного процесу. Виявлено суттєве зниження активності клітинного імунного захисту й активацію гуморальної ланки імунітету. Уперше встановлено, що застосування вуглецевого сорбенту ГСГД та антиоксидного комплексу ліволін форте сприяє нормалізації структури, морфометричних параметрів усіх компонентів слизової оболонки та підслизової основи дванадцятипалої кишки, біохімічних та імунологічних показників крові білих щурів за умов кріогенного ураження підшлункової залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-29 + Р413.2-29 +
Шифр НБУВ: РА360126

Рубрики:

      
7.

Кондаурова Г.Ю. 
Структурно-функціональні особливості слизової оболонки шлунка щурів при введенні бісфосфонатів у комбінації з гідрокортизоном: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Г.Ю. Кондаурова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональний стан слизової оболонки шлунка (СОШ) щурів за умов введення золедронової кислоти та її комбінації з гідрокортизоном у щурів різних вікових серій у різні терміни спостереження з використанням гістологічних, гістохімічних, морфометричних, статистичних методів, методу електронної мікроскопії. Установлено, що введення золедронової кислоти та її комбінації з гідрокортизоном призводить до змін структурних компонентів СОШ у щурів, які спостерігаються на всіх рівнях структурної організації. Ступінь цих змін залежить від віку тварин і тривалості впливу даних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 +
Шифр НБУВ: РА355634

Рубрики:

      
8.

Андрушенко В.В. 
Структурно-функціональні особливості слизової оболонки шлунка щурів різних вікових періодів при зміні імунного статусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / В.В. Андрушенко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональний стан слизової оболонки шлунка (СОШ) у випадку імунодефіциту (видалення тимусу) та за умов імуностимуляції (введення циклоферону) у щурів різних вікових груп у різні терміни спостереження з використанням гістологічних, морфометричних, математичних методів дослідження та методу електронної мікроскопії. Установлено, що тимектомія та введення циклоферону призводять до змін структурних компонентів СОШ щурів різного віку, які відбуваються на всіх рівнях структурної організації. Відзначено, що вираженість цих змін залежить від віку тварин і тривалості впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 +
Шифр НБУВ: РА341092

Рубрики:

      
9.

Максимович Я.С. 
Участь системи оксиду азоту в механізмах регуляції біохімічних процесів в динаміці розвитку і загоєння стрес-індукованих уражень слизової оболонки шлунка щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Я.С. Максимович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено активність синтази оксиду азоту у слизовій оболонці шлунка (СОШ) за умов розвитку та загоєння стрес-індукованих уражень. Установлено, що під впливом пошкоджувального фактора відбувається активація NOS, яка супроводжується підвищенням рівня нітрит-іонів і пероксинітриту в тканинах. Відзначено, що зазначені зміни у СОШ супроводжуються розвитком структурно-геморагічних уражень. Введення неселективного інгібітору L-NAME здійснює значний гастропротекторний ефект і призводить до зниження активності синтази оксиду азоту, зменшення рівня нітрит-іонів і пероксинітриту у порівнянні з показниками тварин, що піддавалися дії лише стресу. У разі застосування селективних інгібіторів нейрональної та індуцибельної NOS , а також під час дослідження характеру експресії мРНК кожної ізоформи встановлено, що основний внесок у гіперпродукцію оксиду азоту здійснюють конститутивні ізоформи синтази оксиду азоту, а у процеси загоєння залучений оксид азоту, синтезований індуцибельною ізоформою ферменту. Відзначено, що під впливом пошкоджувального фактора відбувається активація cGP-залежної протеїнкінази. Показано інтенсифікацію процесів перебігу перекисного окиснення ліпідів і порушення функціонування ферментів антиоксидантної системи захисту за умов розвитку стрес-індукованих уражень СОШ, а також нормалізацію досліджених показників під час процесів загоєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 +
Шифр НБУВ: РА364039

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського