Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (65)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.3-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Абу Сабха Валід 
Біотехнічна система для дослідження параметрів легенів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / Валід Абу Сабха ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено біотехнічну систему для акустичних досліджень легень. Запропоновано модель розповсюдження акустичної хвилі в легеневих повітропроводах. Показано, що формування акустичного сигналу на поверхні грудної клітки (ПФГ) спричинено проходженням акустичної хвилі вздовж акустичної системи, що складається з повітропроводів легенів, паренхіми й імпедансу ділянки грудної клітки. Показано адекватність даної моделі процесам, що відбуваються в реальних легенях. На підставі аналізу характеру механічних імпедансів акустичного тракту та результатів експерименту з'ясовано, що на формування ПФГ впливає природний резонансний контур, що складається з ділянки паренхіми, відповідної ділянки бронхіального дерева та прилеглої ділянки грудної клітки. Синтезовано структурну схему та реалізовано біотехнічну систему для ПФГ досліджень. Відзначено, що особливістю системи є адаптація амплітуди акустичного сигналу до пацієнта, що дає змогу здійснювати оцінку кількісних показників дихання. Наведено результати випробувань можливостей розробленої системи за реальних умов клініки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-43 +
Шифр НБУВ: РА335006

Рубрики:

      
2.

Витриховський О. Я. 
Диференційна діагностика бронхіальної астми і хронічного обструктивного захворювання легень: додаткові критерії та алгоритм їх застосування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / О. Я. Витриховський ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності диференційної діагностики бронхіальної астми (БА) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Розроблено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ у випадках недостатньої інформативності стандартизованих методів обстеження. Визначено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ, яка дозволяє діагностувати захворювання тоді, коли клініко-лабораторні прояви бронхообструктивного синдрому нагадують прояви БА чи ХОЗЛ, та підвищити ефективність діагностики БА до 88,9 %, а ХОЗЛ - до 86,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА379062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Білоконь А.М. 
Діагностика уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.М. Білоконь ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностику уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит завдяки використанню міжфазної тензіореометрії сечі і конденсату вологи видихуваного повітря. Визначено окремі чинники, які впливають на частоту і перебіг ревматоїдного гломерулонефриту, інтерстиціального нефриту, амілоїдозу нирок, плевриту, дифузного інтерстиціального фіброзу, фіброзувального альвеоліту, ревматоїдних легеневих вузликів. Проаналізовано стан легеневого сурфактанту у тварин з експериментальним ад'ювантним артритом. За допомогою фізико-хімічних методів дослідження патологія нирок і легенів діагностується в 4,2 і 4,7 разів частіше, ніж під час загальновизнаного обстеження, а ефективність терапії нефропатії і пневмопатії залежить від початкових фізико-хімічних властивостей сечі і вологи видихуваного повітря. Глюкокортикоїдні гормони позитивно впливають на біофізичний стан сечі, а системна ензимотерапія - на параметри видихуваного повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р414-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА319414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ніконова О.М. 
Ефективність бронхологічних методів діагностики і лікування гострої дихальної недостатності у хворих із хронічними обструктивними захворюваннями легенів. (Клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.М. Ніконова ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності інтенсивної респіраторної терапії гострої дихальної недостатності (ГДН) у хворих із хронічними обструктивними захворюваннями легенів (ХОЗЛ) шляхом вивчення стану імунітету дихальної системи та розробці методів цілеспрямованої корекції виникаючих в ньому порушень. Відображені бронхологічні методи діагностики ГДН, що дають можливість визничити рівень запальних змін у трахеобронхіальному дереві та ступінь пригнічення специфічних та неспецифічних механізмів захисту органів дихання. Розроблений та упроваджений в клінічну практику метод трахеобронхіальної імуномодуляції, спрямований на корекцію порушень антиінфекційного захисту та імунної реактивності дихальної системи. Використання розробленого методу дало можливість знизити летальність хворих на хронічних обструктивний бронхіт та бронхіальну астму на 5% та термін лікування - на 2,3 та 2,6 доби відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-4

Рубрики:

      
5.

Лінник С.М. 
Методи та засоби сегментарної реографії легенів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / С.М. Лінник ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено методи та засоби сегментарної реографії легенів, здійснено огляд математичних моделей їх функціонування. Запропоновано феноменологічну модель легеневого сегмента, що дозволяє адекватно описати процеси зміни його електричного опору на різних фазах дихального циклу. Розроблено метод сегментарного реографічного дослідження легенів, за допомогою якого вперше встановлено зв'язок між пульсовими коливаннями кровонаповнення та фазами дихального цилку, а також проведено діагностику прихованих порушень легеневої структури. Експериментально досліджено особливості сегментарних показників легенів за різних варіацій геометрії електродної техніки та струму, що зондує. Наведено результати реографічних досліджень легенів на різних фазах дихального циклу за реальних умов клініки. Експериментально обгрунтовано доцільність застосування методу сегментарного реографічного дослідження для диференційної діагностики стану легенів. Розроблено апаратно-програмні засоби реєстрації та обробки одержаних результатів й обгрунтовано шляхи технічної та програмної реалізації запропонованих засобів дослідження легенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-433 +
Шифр НБУВ: РА345194

Рубрики:

      
6.

В'юнник О.В. 
Система для пульмофонографічних досліджень захворювань легенів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / О.В. В'юнник ; Харк. нац. ун-т радіоелектроніки. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано електричну модель легенів, в якій враховані такі ланки акустичного тракту людини як ротова порожнина, трахея, бронхи, паренхіма легенів, плевральна порожнина, тканини грудної клітки, що дозволило обгрунтувати взаємозв'язок пульмофонографічних показників зі станом легеневої тканини та плевральної порожнини. Удосконалено метод пульмофонографії за рахунок використання для аналізу всіх складових пульмофонограми, що дозволило проводити диференційну діагностику легеневих патологій. Запропоновано діагностичний критерій стану легенів на підставі визначення амплітудно-частотних характеристик сигналу, який реєструється на поверхні грудної клітки у процесі пульмофонографії, що дозволило зв'язати результат пульмофонографічного дослідження з функціональним станом ділянки легенів людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА375382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Півоварова О.А. 
Стан респіраторної та нереспіраторної функції легень у хворих на цукровий діабет 2-го типу і метаболічний синдром: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.А. Півоварова ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вивчено особливості порушень респіраторної та нереспіраторної функції легень у хворих на цукровий діабет (ЦД) II типу та метаболічний синдром (МС) і запропоновано шляхи покращання діагностики уражень легеневої системи у даних хворих. На підставі вивчення стану респіраторної та нереспіраторної функцій легень у хворих на ЦД II типу та МС встановлено, що присутність ознак МС у хворих на ЦД II типу обумовлює погіршення стану респіраторної та нереспіраторної функції легень у порівнянні з відповідними показниками у хворих на ЦД II типу без ознак МС. У хворих на ЦД II типу у поєднанні з МС та без МС проведено комплексне дослідження функціональних показників, спектрофотометричних, тензіо- та реометричних показників конденсату вологи повітря, що видихається (КВПВ), газового та кислотно-лужного стану (КЛС) крові, гістологічного та морфометричного стану легень і бронхіального дерева. Виявлено особливості стану респіраторної та нереспіраторної функції легень у хворих на ЦД II типу у поєднанні з МС і без МС. Визначено чинники, які впливають на показники функції зовнішнього дихання, реологічні властивості КВПВ, на надмірне виділення NOx. На підставі аналізу результатів гістологічного дослідження виявлено структурні зміни легеневої тканини, які характеризуються ураженням провідної та респіраторної зон за рахунок зменшення легеневої поверхні внаслідок розпаду структури альвеолярних стінок і міжальвеолярних перетинок, а також трансформацією бронхіального дерева та бронхіол у померлих, які хворіли на ЦД II типу у поєднанні з МС і без МС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р415.2-3 + Р412.3-4 +
Шифр НБУВ: РА362899

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського