Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (52)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р411.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Криворучко О.Г. 
Вікові і реактивні особливості лімфоїдних утворень легень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.09 / О.Г. Криворучко ; М-во охорони здоров'я України. Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості структури, гістогенезу, вікові зміни лімфоїдних утворень легень людини, а також вивчено генезис лімфоїдних утворень легень щурів у нормі та їх реактивні зміни після внутрішньоутробного антигенного впливу. Встановлено присутність у легенях плодів людини дифузно розташованих лімфоцитів. Зазначено, що їх кількість рівномірно зростає від третього до восьмого місяця внутрішньоутробного розвитку. Обгрунтовано міжклітинні взаємодії між лімфоцитами, епітеліальними та сполучнотканинними структурами легень. Встановлено етапи розвитку лімфоїдних утворень легень щурів: дифузно розташовані лімфоцити - ліфоїдні скупчення - периваскулярні лімфоїдні вузлики - лімфоепітеліальні лімфоїдні вузлики. Внутрішньоутробне введення антигену прискорює розвиток лімфоїдних утворень легень, змінює динаміку морфологічних популяцій лімфоцитів, призводить до збільшення кількості незрілих PNA+ лімфоцитів у легенях, впливає на формування та функціональний стан альвеолярних макрофагів і епітеліоцитів респіраторного відділу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.3-29
Шифр НБУВ: РА317577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Головацький Т.А. 
Зміни морфологічних параметрів судин гемомікроциркуляторного русла в лімфатичних вузлах у нормі і при антигенній стимуляції (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Т.А. Головацький ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено дані стосовно щільності та діаметру артеріол, апілярів і венул у лівому регіональному та правому контрлатеральному підколінних лімфатичних вузлах собак у нормі та їх змін після антигенної стимуляції організму вакциною БЦЖ. Установлено, що судини гемомікроциркуляторного русла в нормі в різних структурних компонентах лімфовузла відрізняються між собою за щільністю та діаметром. Виявлено, що найбільшими є діаметр і щільність артеріол у мозкових тяжах, капілярів - у світлому центрі лімфоїдних вузликів, а венул - у паракортикальній зоні. Показано, що антигенна стимуляція організму викликає системні фазові зміни щільності та діаметра артеріол, капілярів і венул у всіх структурних зонах регіонарного та контрлатерального підколінних лімфовузлів. Визначено, що через шість годин після введення антигену в 1,5 - 2 рази зменшується щільність і діаметр мікросудин, з першої доби ці параметри починають зростати та є максимальні через 7 - 14 діб і перевищують у 1,8 - 2,4 рази контрольні. Через місяць ці показники нормалізуються. Після дії антигену "активуються" ендотеліоцити посткапілярних венул - утричі збільшується кількість мікроворсинок, піноцитозних міхурців і мітохондрій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.3-29 +
Шифр НБУВ: РА326355

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Калініченко М.В. 
Морфофункціональна характеристика клітинного складу піднижньощелепних лімфатичних вузлів щурів в нормі, при трансплантації кріоконсервованої плаценти та асептичному стоматиті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / М.В. Калініченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни структурних елементів піднижньощелепних лімфатичних вузлів у разі підшкірної трансплантації кріоконсервованої плаценти. Встановлено компенсаторно-відновні процеси в регіональних лімфатичних вузлах за умов корекції гострого асептичного запалення слизової оболонки порожнини рота підшкірною трансплантацією кріоконсервованої плаценти. Одержано комплексну характеристику будови піднижньощелепних лімфатичних вузлів у разі введення кріоконсервованої плаценти у ранні та віддалені терміни після трансплантації кріоконсервованої плаценти. Уточнено роль регіонарної лімфоїдної тканини у реалізації відповіді організму на трансплантацію біологічно активних тканин. Розвинуто концепцію про доцільність використання кріоконсервованої плаценти перебігу запальних процесів і стимуляції імунної системи з метою активізації захисних механізмів організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.12 + Р411.3-29 + Р661.220.111-29 +
Шифр НБУВ: РА363859

Рубрики:

      
4.

Мелещенко А. В. 
Реадаптаційні зміни морфогенезу надниркових залоз та лімфатичних вузлів після довготривалого гіпертермічного впливу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / А. В. Мелещенко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено морфофункціональний стан надниркових залоз і соматичних лімфатичних вузлів статевозрілих щурів у різні терміни періоду реадаптації після шестидесятиденного перебування за умов гіпертермічного впливу екстремального ступеня вираженості та за фармакологічної корекції екстрактом із листя Гінкго білоба. Використано анатомічні, гістологічні, ультрамікроскопічні, морфометричні та статистичні методи дослідження. Встановлено, що екстремальна хронічна гіпертермія призводить до розвитку гідропічної дистрофії, фокального та тотального некрозу клітин паренхіми надниркових залоз та індукції апоптозу імунокомпетентних клітин лімфатичних вузлів. Одержано морфологічне обгрунтування можливості застосування препарату рослинного походження екстракту з листя Гінкго білоба з метою профілактики та корекції змін досліджуваних органів ендокринної й імунної систем, які виникають під впливом екстремальної хронічної гіпертермії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.17-5 + Р411.3-5 + Е60*801.1-636-601.1
Шифр НБУВ: РА379451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Вайнагій О.М. 
Структурні зміни в лімфатичних вузлах під дією низькоінтенсивного червоного лазерного випромінювання (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.М. Вайнагій ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.3-29

Рубрики:

      
6.

Танасійчук І.С. 
Цитологічні показники лімфатичних вузлів в нормі, при хронічних лімфаденітах та дрібноклітинних лімфосаркомах: квантифікаційний аналіз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / І.С. Танасійчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше одержано дані про вікові особливості цитоморфологічних і цитогенетичних показників клітинних елементів лімфатичних вузлів у нормі. Доведено, що кожному віковому періду властива певна формула лімфограми (ФЛ) та конкретні характеристики рівня активності ядерцевого апарату лімфоїдних клітин. Встановлено залежні від віку цитоморфологічні та цитогенетичні параметри лімфоїдних клітин вузлів за хронічних гіперпластичних лімфаденітів (ХГЛ) та дрібноклітинних лімфосарком (ДЛ). Досліджено активність ядерцевого апарату лімфоїдних клітин лімфатичних вузлів (ЛВ) у нормі та за ЛПП шляхом кількісного аналізу вмісту визначених підтипів ядерець нуклеолонемного типу. З урахуванням основних принципів доказової медицини обгрунтовано цитоморфологічні та цитогенетичні параметри для використання під час цитологічної діагностики ЛПП різного генезу. Вперше на підставі комплексу цитоморфологічних і цитогенетичних критеріїв з урахуванням віку хворого розроблено алгоритм диференційної діагностики ХГЛ та ДЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413 + Р411.301.1 +
Шифр НБУВ: РА344634

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського