Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (45)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.11-54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Шандра Г.В. 
Використання радонових напівванн в комплексному відновлювальному лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця похилого віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Г.В. Шандра ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Клініко-патогенетично обгрунтувано доцільність застосування радонових напівванн у лікуванні хворих з ішемічною хворобою серця (ІХС) похилого віку та супровідною патологією (артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом, деформуючим остеоартрозом). На підставі вивчення 860-ти історій хвороби виявлено, що 20,0 % хворих на ІХС, які перебували на лікуванні у Знам'янській бальнеологічній лікарні, є особами похилого віку з наявністю супровідної патології у вигляді артеріальної гіпертензії, деформуючого остеоартрозу, цукрового діабету. Одержано нові дані про можливість і доцільність застосування радонотерапії для лікування хворих на ІХС похилого віку. Виявлено позитивний вплив радонових напівванн на клінічний пребіг ІХС у пацієнтів даної категорії, а також функціональний стан електричної активності міокарда, центральної та мозкової гемодинаміки, процеси терморегуляції. Виявлено імовірне зниження підвищеного артеріального тиску у хворих з поєднаною артеріальною гіпертензією, а також поліпшення вуглеводного та ліпідного обміну в осіб з супровідним цукровим діабетом II типу, зменшення проявів запалення та деформуючого остеоартрозу. Доведено, що застосування радонових вод Знам'янського родовища у вигляді напівванн підвищує ефективність лікування хворих на ІХС, зокрема, з наявністю супровідної патології, запобігає ускладненням медикаментозної терапії та прогресуванню захворювань у похилому віці, покращує їх фізичну працездатність та якість життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-544.3 +
Шифр НБУВ: РА358718

Рубрики:

      
2.

Юшковська О.Г. 
Відновлення роботоздатності та якості життя хворих на ішемічну хворобу серця на санаторно-курортному етапі реабілітації: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.Г. Юшковська ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2007. — 48 с. — укp.

З використанням результатів комплексного клініко-функціонального та психосоматичного дослідження створено саногенетичну концепцію підвищення роботоздатності та якості життя хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) на санаторно-курортному етапі реабілітації. Досліджено вплив функціонального стану, психологічних чинників, індивідуальних особливостей особистості та якості життя даної групи хворих на ефективність реабілітації. Науково обгрунтовано нову систему відновлення стану здоров'я та фізичної роботоздатності хворих з різними формами ІХС з урахуванням показників вегетативного статусу, психосоматичного стану та толерантності до фізичного навантаження. Обгрунтовано доцільність використання саногенетичного підходу з метою найбільш адекватного здійснення індивідуалізованої медичної реабілітації хворих на ІХС і запропоновано принципово нову систему оцінки її ефективності. Виділено психологічні предиктори, що впливають на ефективністьмедичної реабілітації, динаміку роботоздатності та якості життя хворих на ІХС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-549 +
Шифр НБУВ: РА353831

Рубрики:

      
3.

Новак Г. О. 
Ефективність застосування нормобаричної гіпоксітерапії та "сухих" вуглекислих ванн у комплексному санаторно-курортному лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця з артеріальною гіпертензією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Г. О. Новак ; ДУ "Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України". — О., 2011. — 24 с. — укp.

За результатами обстеження 146-ти хворих встановлено, що застосування курсу нормобаричної гіпоксітерапії забезпечує загальне клінічне покращання стану хворих. Доведено, що гіпоксична адаптація значною мірою позитивно впливає на центральну та периферичну гемодинаміку, зокрема, покращує показники ауторегуляції периферичного кровообігу, підвищує фракцію викиду серця, нормалізує показники ліпідного обміну, зменшує прояви вегетативного дисбалансу, забезпечує зменшення кількості епізодів добових порушень ритму. Підкреслено, що включення в комплекс відновного лікування "сухих" вуглекислих ванн позитивно впливає на стан хворих, зниження артеріального тиску, частоти серцевих скорочень і зменшення периферичного опору судин, активізує нормалізацію вегетативної регуляції за рахунок підвищення тонусу парасимпатичного відділу. Внаслідок застосування "сухих" вуглекислих ванн спостерігається нормалізація показників ліпідного обміну, а сумісне використання нормобаричної гіпоксітерапії та "сухих" вуглекислих ванн забезпечує потенціюючу позитивну дію цих процедур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-549 + Р410.09-549
Шифр НБУВ: РА385192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Іщук В.О. 
Ефективність інтервальних нормобаричних гіпоксичних тренувань у літніх хворих із стабільною стенокардією напруги І та ІІ функціональних класів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.О. Іщук ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Держ. установа "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування стабільної стенокардії напруги I та II функціональних класів (ФК) у хворих літнього віку шляхом застосування курсу інтервальних нормобаричних гіпоксичних тренувань (ІНГТ) на фоні вживання препаратів, передбачених базовою терапією. Для розв'язання зазначених завдань обстежено 50 здорових і 65 хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) зі стабільною стенокардією напруги I та II ФК віком 60 - 74 роки. Проведення ІНГТ на апаратному комплексі "Гіпотрон" за умов індивідуального добору режиму тренувань є безпечним у 97, 2 % здорових людей літнього віку та 95,7 % - літніх хворих на ІХС. ІНГТ зменшують клінічні прояви ІХС, підвищують фізичну працездатність (ФП), скорочують тривалість добової ішемії міокарда, знижують функціональний вік серцево-судинної системи та підвищують стійкість організму до гіпоксії. ІНГТ є ефективнішими в осіб зі зниженою ФП. Сприятливий вплив ІНГТ зумовлений економізацією діяльності серцево-судинної, дихальної систем і споживання кисню на фізичне навантаження, поліпшенням судинорухової функції ендотелію та мікроциркуляції. Проведення ІНГТ можна рекомендувати здоровим літнім людям як метод підвищення адаптаційних можливостей організму та у літніх хворих на ІХС на тлі стандартного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-54 + Р410.140.67-54 +
Шифр НБУВ: РА352240

Рубрики:

      
5.

Тимошенко О.В. 
Ефективність психоемоційної і функціональної реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця на санаторному етапі відновного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Тимошенко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Науково обгрунтовано використання методу біоадаптивної регуляції з біологічно зворотним зв'язком у комплексній терапії ішемічної хвороби серця на санаторно-курортному етапі відновного лікування. Доведено, що основний вплив даного методу як стрес-лімітувальногоючого фактора реалізується шляхом підвищення стійкості до психоемоційних навантажень, зниження активності нервового та гуморального каналів симпато-адреналової системи, зменшення задишки, гіпервентиляційного синдрому, формування оптимального патерна дихання. Виявлено високу ефективність методу щодо зниження психоемоційної напруги, нейротизму, фобій, проявів стрес-реакцій, підвищення варіабельності ритму серця, функціональних резервів серцево-судинної системи, фізичної працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-54
Шифр НБУВ: РА318059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Артьоменко О.В. 
Застосування озонотерапії у комплексному відновлювальному лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.В. Артьоменко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 24 с. — укp.

Розроблено нові підходи щодо лікування хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) зі стабільною стенокардією напруження, засновані на комплексному використанні медикаментозної та озонової терапії. Встановлено значно вищу ефективність запропонованої методики у порівнянні з застосуванням низькочастотної магнітотерапії або плацебо. Виявлено, що включення дослідженої схеми лікування до програми амбулаторного етапу реабілітації хворих на ІХС зі стабільною стенокардією напруження покращує фармакоекономічну ефективність терапії, зменшуючи необхідність застосування додаткової антиангінальної на 61,5 %, а також частоту повторних госпіталізацій у зв'язку з серцево-судинними ускладненнями на 58,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-54 +
Шифр НБУВ: РА332904

Рубрики:

      
7.

Куртян Т.В. 
Оптимізація фізичної реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця з урахуванням індивідуальної толерантності до фізичного навантаження: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / Т.В. Куртян ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової задачі підвищення ефективності фізичної реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) на амбулаторному етапі з застосуванням у комплексному відновному лікуванні розробленого індивідуального методу велоергометричного тренування. Доведено, що вплив фізичних тренувань аеробної спрямованості призводить до підвищення толерантності до фізичного навантаження, що доводить оптимізацію коронарного кровообігу, а додатковий прийом малату цитруліну стимулює покращання біоенергетичного обміну у міокарді та прискорення виведення продуктів метаболізму клітин, що зумовлює оптимізацію енергозабезпечення кардіоміоцитів. Розроблено новий комплексний метод лікування хворих на ішемічну хворобу серця на амбулаторному етапі з застосуванням індивідуальних велоергометричних тренувань. Для верифікації ефективності проведеного у пацієнтів лікування вивчено динаміку рівня соматичного здоров'я за методикою Г.Л. Апанасенка, показники велоергометрії та метаболічних процесів у кардіоміоцитах, а також біохімічних величин. Після проведення запропонованого велоергометричного тренування на фоні застосування малату цитруліну в обстежених пацієнтів виявлено зменшення у сироватці крові вмісту лактату, креатиніну, а також показника окисної модифікації білків та збільшення показників сечовини, креатиніну й активності загальної креатинфосфокінази. Застосування розробленого методу дозволило підвищити ефективність відновлювального лікування хворих на ІХС. Позитивний ефект мав прояв у підвищенні толерантності до фізичного навантаження, покращанні біоенергетичного обміну в кардіоміоцитах і прискореному виведенні продуктів метаболізму клітин, що призводить до оптимізації енергозабезпечення кардіоміоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-54 +
Шифр НБУВ: РА359868

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського