Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (84)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.11-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Абдуллаєв Р.Я. 
Деякі аспекти ехокардіографічної діагностики механізмів розвитку та прогресування серцевої недостатності при різних формах ішемічної хвороби серця: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Р.Я. Абдуллаєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми розвитку хронічної серцевої недостатності (ХСН) в хворих з різними формами ішемічної хвороби серця. Встановлено, що ексцентрична гіпертрофія міокарда (ГМ) лівого шлуночка (ЛШ) у разі стабільної стенокардії на фоні артеріальної гіпертензії (АГ) часто супроводжується псевдонормалізацією діастолічного наповнення, що вказує на гірший прогноз. У всіх хворих на постінфарктний кардіосклероз (ПІК) на фоні ГМЛШ зареєстровано діастолічну дисфункцію: найменша величина співвідношення E/A спостерігається за умов верхівкової гіпертрофії; найменший час ізоволюмічної релаксації та найбільший час уповільнення Є відначаються у разі переважної гіпертрофії ЗСЛШ. З'ясовано, що псевдонормалізація діастолічного наповнення ЛШ переважає серед хворих на ХСН на фоні ГМЛШ. У пацієнтів з ПІК без ХСН вірогідне збільшення кінцевого діастолічного об'єму спостерігається лише у разі незначної гіпертрофії ЛШ, а зниження фракції викиду - у разі вираженої гіпертрофії ЛШ. Визначено, що систолічна дисфункція серед хворих на ПІК переважає за відсутності ГМЛШ та наявності ХСН, дисфункція папілярних м'язів найчастіше відбувається за умов асинергії нижньої та задньобічної стінок ЛШ. Розширення мітрального кінця в більшості випадків відзначається за умов акінезії чи дискінезії базальних сегментів ЛШ і найчастіше є причиною мітральної регургітації у хворих на ішемічну кардіоміопатію та ХАЛШ. Доведено, що існує взаємозв'язок між локалізацією аневризми, індексом сегментарної скоротливості та глобальною систолічною та діастолічною функціями ЛШ. Визначено, що асиметричне стоншення сегментів стінок ЛШ, наявність демаркаційної лінії, потовщення проксимальних відділів стовбура лівої коронарної артерії - найінформативніші показники ішемічної кардіоміопатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-433.7 +
Шифр НБУВ: РА324353

Рубрики:

      
2.

Січінава 
Діагностика ішемічної хвороби серця у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень та оцінка можливостей їх лікування кардіоселективними [бета]- адреноблокаторами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Діана Шотівна Січінава ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-4 + Р412.3-3
Шифр НБУВ: РА359339

Рубрики:

      
3.

Корчинська О.І. 
Комплексна радіонуклідна оцінка стану міокарда в діагностиці і лікуванні захворювань серцево-судинної системи: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / О.І. Корчинська ; Укр. НДІ онкології та радіології. — К., 1999. — 38 с. — укp.

На основі розширення діагностичних можливостей радіонуклідної вентрикулографії (РНВГ) створено достатній і фізіологічно обгрунтований комплекс параметрів для оцінки внутрішньосерцевої гемодинаміки і скоротливої функції міокарда правого і лівого шлуночка серця. Комплекс дає можливість аналізувати загальну і регіонарну скоротливість міокарда, об'ємні та систоло-діастоличні характеристики серцевого скорочення. Алгоритм, розроблений на основі математичної диференціації кривої "активність-час", забезпечив методичний підхід до вивчення структури діастоли, а саме - визначення фракції наповнення і відповідних їм об'ємів в першу і другу третини діастоли. Створений комплекс вперше застосовано для аналізу даних правої вентрикулографії, дозволив в повному об'ємі характеризувати функціональний стан правого шлуночка, а також проводити поєднане вивчення бівентрикулярних порушень міокарда. Всі параметри комплексу верифіковані з даними інших методів дослідження (рентгенконтрастної вентрикулографії, ехокардіографії). Клінічну апробацію комплексу проведено на підставі обстеження 610 хворих серцево-судинними захворюваннями (ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, легеневе серце). Шляхом математичного моделювання виявлено найбільш прогностично значимі критерії міокардинальної недостатності при ішемічній хворобі серця, гіпертонічній хворобі, компенсованому легеневому серці за даними РНВГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-436.7 + Р410.11-56
Шифр НБУВ: РА307181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Левітан А.М. 
Особливості регіональної і глобальної систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка у хворих на ішемічну хворобу серця за даними стресової ехокардіографії з черезстравохідною стимуляцією передсердь: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.М. Левітан ; Крим держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше доведено високу безпеку проведення стрес-ЕхоКГ з черезстравохідною стимуляцією передсердь (ЧССП) за амбулаторних умов у хворих на стабільні форми ішемічної хвороби серця (ІХС). Визначено особливості індукованих під час проведення стрес-ЕхоКГ змін регіональної та глобальної систолічної і діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ) у зазначених хворих. Надано порівняльну характеристику результатів проведення стрес-ЕхоКГ з ЧССП хворих на стабільні форми ІХС та хворих на артеріальну гіпертензію. На підставі даних проспективного спостереження установлено високу значушість результатів стрес-ЕхоКГ з ЧССП для прогнозування розвитку в осіб з ІХС нестабільної стенокардії, гострого інфаркту міокарда, раптової смерті, хронічної серцевої недостатності та прогресуючого зниження систолічної функції ЛШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-43 +
Шифр НБУВ: РА337652

Рубрики:

      
5.

Оборнєв О.Л. 
Променева діагностика змін серця і малого кола кровообігу у хворих на ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.Л. Оборнєв ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного вивчення 215-ти хворих, зокрема, 48-ми - на гострий інфаркт міокарда, 167-ми - на хронічну ішемічну хворобу серця досліджено проблему діагностики змін серця і малого кола кровообігу у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) за допомогою променевих методів. На підставі результатів комплексного променевого дослідження встановлено залежність стану лівого шлуночка у хворих на ІХС від локалізації ураження коронарних артерій. Визначено вентриколографічну семіотику змін лівого шлуночка залежно від локалізації та поширеності постінфарктного кардіосклерозу. Виявлено ультразвукові детермінанти порушення функціонального стану міокарда, що залежать від локалізації та поширеності ураження серцевого м'яза. Показано значення допплерографічних швидкісних параметрів трансмітрального кровотоку в діагностиці доклінічної стадії лівошлункової недостатності у даних хворих. Визначено ренгенологічну картину малого кола кровообігу у випадку гострого інфаркту міокарда та хронічної ІХС і залежно від стану коронарних артерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-43 +
Шифр НБУВ: РА335696

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського