Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (58)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.1-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Корнацький В.М. 
Адаптаційні технології оптимізації первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню із кардіологічною патологією: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / В.М. Корнацький ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Висвітлено проблеми адаптації системи первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню на моделі хворих кардіологічного профілю за сучасних умов в Україні. Встановлено, що зі зміною суспільно-політичних і соціально-економічних умов демографічної ситуації та рівня здоров'я населення України протягом 1975 - 2000 рр. настали негативні динаміка: народжуваність зменшилась на 51,6 %, смертність зросла на 53 %, середня тривалість життя скоротилась на 2 роки і стала меншою від країн Євросоюзу в середньому на 10 років. Виявлено негативний вплив на стан здоров'я і середню тривалість життя хвороб системи кровообігу, смертність від яких у 2000 р. склала 60,9 % в структурі всіх хвороб. Науково обгрунтовано та розроблено механізми адаптаційних технологій перебудови системи організації первинної медико-санітарної допомоги дорослому населенню України на моделі хворих кардіологічного профілю. Проаналізовано ефективність впровадження запропонованих імітаційних моделей адаптаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-52
Шифр НБУВ: РА318668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
2.

Кирієнко 
Діагностика діабетичної автономної нейропатії серця і оцінка впливу на її перебіг альфа-ліпоєвої кислоти та лазеротерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Дмитро Васильович Кирієнко ; Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-542 + Р410.1-542
Шифр НБУВ: РА330788

Рубрики:

      
3.

Струтинський Р.Б. 
Дослідження впливу нових активаторів АТФ-залежних калієвих каналів на функції серця та вазомоторні реакції в нормальних та патологічних умовах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Р.Б. Струтинський ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено, що ПФ-10 посилює скоротливу активність міокарду, проявляє антиаритмічну дію та значно покращує функцію ішемізованого серця у період його реперфузії, проявляє кардіопротекторні властивості, подібні до феномену ішемічного прекондиціювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-52 + Е70*732.12-64 +
Шифр НБУВ: РА322486

Рубрики:

      
4.

Кєтінг О.В. 
Зміни біоелектричної активності серця під впливом антрациклінів та способи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Кєтінг ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 24 с. — укp.

За допомогою електрокардіограми спокою з розрахунком дисперсії реполяризації шлуночків і холтерівського моніторування оцінено біоелектричну активність серця за гострого та хронічного впливу антрациклінів. Доведено, що верапаміл і пропранолол істотно зменшують тяжкість безбольової ішемії міокарда та вираженість дисперсії реполяризації шлуночків у обстежених хворих, причому верапаміл найбільш ефективний у пацієнтів, що отримали великі сумарні дози антрациклінів, а пропранолол - малі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-52
Шифр НБУВ: РА317205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Погурельська 
Значення операції аортокоронарного шунтування для ефективності реабілітації хворих, які перенесли інфаркт міокарда, в залежності від структурно- функціональних особливостей міокарда: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Олена Павлівна Погурельська ; АМН України; Національний науковий центр "Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11 + Р410.1-5
Шифр НБУВ: РА367149

Рубрики:

      
6.

Іжицька 
Клініко-гемодинамічні закономірності медикаментозної корекції дисфункції міокарда у хворих на алкогольний цироз печінки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Наталія Віталіївна Іжицька ; Івано-Франківський національний медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40 + Р410.1-5
Шифр НБУВ: РА365562

Рубрики:

      
7.

Радченко О.В. 
Клініко-гемодинамічні та метаболічні ефекти моксонідину у хворих на метаболічний синдром Х: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Радченко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 22 с. — укp.

Проведено дослідження діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ), варіабельності серцевого ритму (ВРС) та активності ренін-ангіотензинованої системи (РАС). Здійснено оцінку впливу моксонідину за умов його застосування як у монотерапії, так і в комбінаціях з бетаксололом та індапамідом на клініко-гемодинамічні та метаболічні показники у хворих на МСХ. Встановлено, що у даної категорії пацієнтів значно знижена ВРС у порівнянні з хворими на есенціальну артеріальну гіпертензію (ЕАГ) та здоровими особами. За наявності МСХ також виявлено зниження загальної потужності спектра, високочастотної та низькочастотної компоненти зі спрямованістю симпатовагального балансу на домінування симпатичної ланки ВНС. У 85 % хворих на МСХ виявлено порушення діастолічної функції лівого шлуночка (ДФЛШ), переважно 71 % за гіпертрофічним типом. Зазначено, що дана патологія характеризується залежністю між ступенем діастолічної дисфункції та наявністю гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ), підвищенням артеріального тиску (АТ) та його варіабельності, рівня глікемії та компенсаційних функціональних можливостей підшлункової залози за умов інсулінорезистентності. Виявлено підвищення активності ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) зі збільшенням ступеня діастолічної дисфункції. Доведено ефективність усіх схем терапії з перевагою антигіпертензивної дії комбінованого методу лікування. Встановлено позитивний вплив проведеної терапії на вуглеводний обмін і деякі показники ліпідного обміну, а також активність АПФ. Експериментально доведено позитивну дію моксонідинів у монотерапії та в комбінації з бетаксололом на агрегаційні властивості тромбоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-52 +
Шифр НБУВ: РА336878

Рубрики:

      
8.

Ковальов В.Б. 
Клініко-інструментальна характеристика і медикаментозна профілактика ранніх кардіальних ускладнень у хворих після променевої терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.Б. Ковальов ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-інструментальні особливості ранніх кардіальних ускладнень променевої терапії (ПТ) у хворих на рак молочної залози (РМЗ). Розроблено метод профілактики цих ускладнень з використанням біофлавоноїду кверцетину. Відзначено, що ранні кардіальні ускладнення ПТ у хворих на РМЗ представлені вторинною радіогенною кардіоміопатією та безсимптомним ексудативним перикардитом. Визначено, що радіогенна кардіоміопатія в початковий період після завершення променевої терапії зумовлює порушення ритму серця, зниження скоротливості міокарда лівого шлуночка, реполяризаційні розлади. З'ясовано, що клінічні прояви ранніх постпроменевих кардіальних ускладнень виражені незначно, тому інструментальні методи відіграють головну роль у їх діагностиці. Доведено, що призначення біофлавоноїду кверцетину хворим на РМЗ у період проведення ПТ сприяє виникненню кардіопротекторних властивостей - попереджає розвиток ранніх постпроменевих ексудативних перикардитів, зменшує виразність або повністю запобігає проявам радіогенної кардіоміопатії - погіршенню скоротливості міокарда лівого шлуночка, аритмічному синдрому, реполяризаційним порушенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-56 + Р410.1-52
Шифр НБУВ: РА316067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Слугоцька І.В. 
Клініко-патогенетичні передумови розвитку та лікування безсимптомної дисфункції лівого шлуночка серця у хворих на залізодефіцитну анемію з метаболічною кардіоміопатією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Слугоцька ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено 150 хворих на залізодефіцитну анемію (ЗДА) віком 19 - 55 років з тривалістю від 2-х до 14-ти років, з різними ступенями тяжкості анемії та різними проявами дисфункції лівого шлуночка (ЛШ) з використанням клінічних, інструментальних, біохімічних, фільтраційного, імуноферментних методів. Установлено взаємозв'язок між показниками лейкоцитограми, гемограми, вмістом фактора росту пухлин-alpha (TNF-alpha) і трансформуючого фактора росту beta (TGF-beta) у плазмі хворих на ЗДА зі зрушеннями скоротливості міокарда. Зазначено, що клініко-інструментальна верифікація безсимптомної дисфункції міокарда як ранній прояв метаболічної кардіоміопатії за умов хронічного залізодефіциту можлива шляхом оцінювання стану серцевої гемодинаміки за умов стрес-тестів. Розроблено алгоритм лікування хворих на ЗДА з безсимптомною дисфункцією ЛШ. З'ясовано, що застосування на фоні стандартного лікування атенололу, АТФ-лонгу та кардонату дозволяє стримати прогресування порушень скоротливості міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-5 + Р410.1-5 +
Шифр НБУВ: РА361120

Рубрики:

      
10.

Царьов О.В. 
Оптимізація електричної дефібриляції серця та методи фармакологічного захисту міокарда у комплексі серцево-легеневої реанімації (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.30 / О.В. Царьов ; Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2009. — 23 с. — укp.

Вперше в дослідженнях на поросятах з експериментальною моделлю зупинки кровообігу за механізмом фібриляції шлуночків (ФШ) вивчено показники біоелектричного та функціонального стану. Зроблено морфологічний аналіз міокарда з застосуванням різних форм біполярного дефібрилюючого імпульсу та методів його фармакологічного захисту. Доведено безпеку й ефективність їх застосування. Вперше обгрунтовано та розроблено технологію проведення електричної дефібриляції серця з урахуванням форми дефібрилюючого імпульсу, екстракардіальних факторів і методів фармакологічного захисту серця з використанням перфторану та реамберину у комплексі серцево-легеневої реанімації у хворих з зупинкою кровообігу за механізмом ФШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-54 +
Шифр НБУВ: РА366694

Рубрики:

      
11.

Століка О. І. 
Роль кверцетину в профілактиці гострої кардіотоксичної дії антрациклінових антибіотиків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / О. І. Століка ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено ефективність кверцетину для профілактики гострого ушкодження міокарда антрациклінами у експериментальних тварин. Визначено роль тканинної Д-ЕхоКГ у діагностиці систолічної і діастолічної дисфункції, що розвинулася під впливом гострої кардіотоксичної дії антрациклінових антибіотиків. Проаналізовано взаємозв'язок між тривалістю ішемії міокарда в першу добу після введення антрациклінів і ступенем сегментарної діастолічної дисфункції міокарда. Встановлено, що підвищення рівня МДА більше 5,0 мкмоль/л, тривалість ішемії більше 200 хв за даними добового моні торування ЕКГ, зниження пікової систолічної швидкості руху фіброзного кільця мітрального клапану (Sm) менше 7 см/с, а також відношення ранньої діастолічної швидкісті руху фіброзного кільця мітрального клапана (Em) до пізньої діастолічної швидкісті руху фіброзного кільця мітрального (Am) менше 0,8 за результатами тканинної Д-ЕхоКГ є предикторами збереження дисфункції міокарда через місяць після введення антрациклінів. Розроблено спосіб профілактики гострої кардіотоксичної дії антрациклінів за допомогою кверцетину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-7 + Р284.120 + Р410.1-5
Шифр НБУВ: РА377540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Захама С. 
Роль кверцетину в профілактиці хронічної кардіотоксичної дії антрациклінових антибіотиків: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Захама С. ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше у пацієнтів, які вживали антрациклінові антибіотики, проаналізовано вплив кверцетину на стан перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантної системи, рівень тропоніна T у крові, зміни біоелектричної активності міокарда та варіабельність серцевого ритму, систолічну та діастолічну функції серця. Вивчено динаміку маркерів ушкодження міокарда у експериментальних тварин. Доведено ефективність кверцетину стосовно запобігання морфологічних ушкоджень міокарда на моделі експериментальної антрациклінової кардіоміопатії. Розроблено спосіб профілактики хронічної кардіотоксичної дії антрациклінових антибіотиків за умов використання кверцетину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.120 + Р410.1-5 +
Шифр НБУВ: РА352596

Рубрики:

      
13.

Добровольська І.М. 
Фармакотерапевтична корекція ендотеліальної дисфункції при гострому коронарному синдромі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.М. Добровольська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Вивчено вплив терапії інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту (ІАПФ) ізольовано та у комбінації з препаратами з групи статинів на центральну і периферичну гемодинаміку, функціональний стан ендотелію, активізацію процесів внутрішньосудинного тромбоутворення та перекисного окиснення ліпідів у хворих на гострий коронарний синдром. Виявлено, що включення ІАПФ до схем лікування хворих на нестабільну стенокардію та мілковогнищевий інфаркт міокарда призводить до значного поліпшення скоротливості міокарда, зменшення явищ дилятації порожнин лівого шлуночка, прогресивного зниження загального периферичного опору судин. Показано, що інгібітори АПФ і статини зменшують дисфункцію ендотелію шляхом нормалізації співвідношення ендотеліальних вазоконстрикторних і вазоділатуючих чинників, сприяють відновленню порушеної рівноваги активності антиоксидантних і оксидантних систем та усуненню ушкоджуючих ефектів вільнорадикального окислювання на ендотелій судинної стінки. Установлено, що комбіноване застосування інгібіторів АПФ і статинів у разі загострення коронарної хвороби серця сприяє стабілізації процесу та зменшенню вірогідності реінфарктів і випадків раптової коронарної смерті внаслідок позитивного впливу на гемодинамічні параметри та функціональний стан ендотелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-52 +
Шифр НБУВ: РА325811

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського