Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (208)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (292)
Пошуковий запит: (<.>U=Р353.52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Малиш П.М. 
Біохімічні, структурно-функціональні та метаболічні зміни консервованої крові людини в процесі зберігання при позитивній температурі: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.32 / П.М. Малиш ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 37 с. — укp.

Визначено альтераційні та регуляторні системи, сигнальні шляхи упровадження та загибелі консервованих еритроцитів людини. Проаналізовано біохімічні, структурно-функціональні та метаболічні зміни консервованої крові у процесі зберігання. Встановлено тригери загибелі консервованих еритроцитів, якими є: механічна травма клітин крові під час вилучення з кровообігу донора та переміщення до штучного середовища; вплив інгредієнтів гемоконсерванту, таких як глюкоза у високій концентрації, яка обумовлює розвиток осмотичного стресу та глікозування гемоглобіну; стабілізатори системи згортання, що у реакції з бікарбонатами плазми створюють надмірну кількість вуглекислоти, яка спричиняє витискання кисню зі зв'язку з гемоглобіном, індукцію активних форм кисню та розвиток оксидативного стресу. Вперше виявлено ознаки апоптичних процесів у консервованих еритроцитах, такі як екстерналізація фосфатидилсеріну та фосфатидилетаноламіну на поверхні мембрани, внутрішньоеритроцитарне накопичення катіонів кальцію, зниження об'єму клітини. Вперше встановлено, що у консервованому еритроциті функціонує система захисту від оксидативного впливу активних форм кисню й азоту, що включає високо- та низькомолекулярні речовини. Уточнено наукові уявлення про бажану композицію гемоконсервантів й обгрунтовано перспективи досліджень у галузі розробки антиоксидантних стимулів для консервованих еритроцитів людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.51 +
Шифр НБУВ: РА355034

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Трифонова Г. В. 
Властивості кріоконсервованих культур клітин в регенераційних середовищах, що містять низькомолекулярну фракцію з кордової крові: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Г. В. Трифонова ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено у порівняльному аспекті дії фракції до 5 кДа з кордової крові великої рогатої худоби та препарату актовегін на ріст диплоїдної та двох перещеплюваних клітинних культур за додавання до складу ростових середовищ та їх здатності прискорювати відновлювальні процеси у клітинах. Встановлено здатність фракції до 5 кДа з кордової крові й актовегіну прискорювати вступ клітин до розподілу та підвищувати мітотичну активність культур, що вивчаються. Показано покращання процесів адгезії клітинних культур і загальної морфології клітин за додавання фракції до 5 кДа з кордової крові чи актовегіну до середовищ культивування. Доведено доцільність створення регенераційних середовищ для клітинних культур, підданих кріоконсервуванню, де в якості активного начала застосовується фракція до 5 кДа з кордової крові великої рогатої худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*337*55 с8 + Е70*732.2 с8 + Р353.52 с25
Шифр НБУВ: РА376204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Книш О.В. 
Вплив факторів кріоконсервування на морфофункціональні властивості тромбоцитів людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / О.В. Книш ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив певних факторів кріоконсервування на структурну цілісність і функціональні властивості тромбоцитів крові людини на етапах низькотемпературного консервування. Досліджено здатність кріопротекторів різних класів хімічних сполук перехоплювати гідроксильні радикали у модельній системі їх генерації та впливати на інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів у системі "тромбоцити - плазма". Показано, що вихідний морфофункціональний стан тромбоцитів, композиційний склад кріозахисного середовища та швидкість охолодження суспензії клітин у температурному інтервалі кристалізації та зоні евтектичних температур мають визначальний вплив на параметри структурної цілісності та функціональні властивості кріоконсервованих тромбоцитів. Експериментально доведено, що застосування комбінації диметилацетаміду з 1,2-пропандіолу підвищує ефективність кріоконсервування тромбоцитів у порівнянні з застосуванням кожного з кріопротекторів окремо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.3 +
Шифр НБУВ: РА355117

Рубрики:

      
4.

Ходаковський О.В. 
Значення імуногенетичних маркерів крові для відбору донорів антистафілококової плазми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / О.В. Ходаковський ; Держ. установа "Ін-т гематології та трансфузіології АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему одержання антистафілококової плазми для клінічного використання у хворих зі стафілококо-індукованими патологічними процесами. Внаслідок кількісного зменшення донорських кадрів актуальною є необхідність селекції донорів, генетично схильних до антитілоутворення високого рівня. Проведено відбір на підставі типування лейкоцитарних (HLA - A, B, C, DR) та еритроцитарних (ABO, Rh - Hr, MNSs, Lewis, Kell) трансфузійно значимих антигенів і зіставлення фенотипів і гаплотипів з рівнем антитіл після імунізації сорбованим стафілококовим анатоксином. Визначено антигенну характеристику 603-х імунізованих донорів та здійснено порівняння з неімунізованими особами (744), що було репрезентативною вибіркою Південно-Східної геногеографічної зони України. Гаплотипи HLA-A1B8, HLA-A2B14, які є маркерами слабкої імунної відповіді у імунізованих донорів, вірогідно частіше зустрічались у немовлят з генералізованою стафілококовою інфекцією (сепсисом), що доводить генетичну схильність носіїв цих гаплотипів до низької продукції антистафілококових антитіл, рівень яких недостатній для нейтралізації інфекційного агента. Імуногенна характеристика донорів сприяє створенню банка гемопрепаратів і підвищенню ступеня гістосумісності за їх підбору реципієнтам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.52 +
Шифр НБУВ: РА352640

Рубрики:

      
5.

Сергутіна С.Ю. 
Інактивація простих та складних модельних вірусів у плазмі донорської крові (експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.00.31 / С.Ю. Сергутіна ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Вперше в Україні обгрунтовано можливість застосування метиленового синього (МС) барвника як фотосенсибілізатора в ультрафіолетовій області світлового спектра, в якому він поглинає ультрафіолетове опромінення (УФО) з довжиною хвилі 220 - 350 нм, для проведення фотодинамічної вірусінактивації донорської плазми. Визначено дозо-часові режими комбінованого застосування фотосенсибілізатора МС та УФО для проведення ефективної інактивації простих і складних модельних вірусів у плазмі крові людини, які не призводять до суттєвих змін плазмових білкових компонентів. Вперше показано високу ефективність хроматографічного методу видалення залишків МС із фотомодифікованої вірусінактивованої плазми донорської крові із застосуванням TSK-гелю марки "Toyopearl" (Японія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.55 +
Шифр НБУВ: РА342661

Рубрики:

      
6.

Мошко Ю.О. 
Кріоконсервування сироватки кордової крові, визначення її біологічної активності та клінічної ефективності в терапії хронічних сальпінгоофоритів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / Ю.О. Мошко ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше у порівняльному аспекті досліджено білковий і гормональний склад сироватки кордової крові (СКК) до та після кріоконсервування та в процесі збереження за умов низьких температур. Вивчено вплив різних режимів заморожування на склад СКК та структуру і міжмолекулярні взаємодії її білків. Досліджено діелектричні та спектральні параметри СКК, які характеризують стан білків у біосистемі, та їх зміни під впливом низьких температур. Визначено оптимальні методи заготівлі, умови та режими кріоконсервування СКК, що забезпечують її стерильність і повноцінність, а також припустимі терміни її збереження за умов низьких температур. Вивчено біологічну активність кріоконсервованої СКК на підставі клініко-імунологічних досліджень в терапії хронічних сальпінгоофоритів у порівнянні з полібіоліном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.55 + Р715.501.1-53
Шифр НБУВ: РА326500

Рубрики:

      
7.

Арнаута О.В. 
Показники метаболізму клітин крові та їх збереженість за умов консервації факторами штучного гіпобіозу: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / О.В. Арнаута ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено трансфузії консервованої крові тваринам-реципієнтам. Установлено, що у разі зберігання крові за умов штучного вуглекислотного гіпобіозу інтенсивність гліколізу, основного метаболічного циклу клітин крові, істотно знижується, що виявляється у меншому використанні глюкози та відповідно меншій продукції лактату у порівнянні з контрольними зразками крові. Досліджені зразки крові характеризуються більш сталим градієнтом концентрації електролітів між плазмою крові та її форменими елементами. Показники кислотно-лужного стану зазнали значних змін, що взаємпов'язано з особливістю складу дослідженого середовища. Активність АлАТ і АсАТ у плазмі дослідних зразків консервованої крові значно менша, ніж у контролі. За умов штучного вуглекислотного гіпобіозу виявлено кращу збереженість формених елементів, а також стабільність їх морфофункціонального статусу, що трансформується у значно кращий терапевтичний ефект трансфузій такої крові тваринам-реципієнтам. Це доводить суттєвий вплив досліджених факторів консервування донорської крові на її метаболізм і як кінцевий результат - збільшення терміну якісного зберігання донорської крові тварин на 6 - 7 діб у порівнянні з консервуванням стандартним глюкозо-цитратним середовищем "Глюгіцир". На підставі результатів дослідження рекомендовано впровадження нового бікарбонат-вуглекислотного кровоконсервувального середовища до ветеринарної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.3 +
Шифр НБУВ: РА348873

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Горіна О. Л. 
Реабілітація кріоконсервованих лейкоцитів в середовищі, що містить низькомолекулярну фракцію кордової крові: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / О. Л. Горіна ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Показано можливість відновлення функціональних властивостей лейкоцитів донорської крові людини після гіпотермічного або низькотемпературного зберігання в середовищі, яке містить низькомолекулярну фракцію (до 5 кДа) кордової крові великої рогатої худоби (ВРХ) або препарат актовегін. Уперше встановлено, що інкубація лейкоцитів після гіпотермічного зберігання або кріоконсервування в середовищі, що містить таку фракцію кордової крові ВРХ, сприяє відновленню їх фагоцитарної активності та здатності до генерації активних форм кисню. Виявлено дозозалежний ефект досліджуваної фракції та препарату актовегін у складі середовища на функціональну активність лейкоцитів донорської крові після гіпотермічного або низькотемпературного зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.243-716-636-601.2 + Р353.522.3
Шифр НБУВ: РА383827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Зубова О.Л. 
Структурно-функціональний стан популяцій клітин кордової крові після кріоконсервування з непроникаючим кріопротектором ПЕО-1500: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.Л. Зубова ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Зазначено, що еритроцити, заморожені у складі цільної кордової крові за режимом КЦКК, характеризуються високою збереженістю як відразу після розморожування, так і після моделювання трансфузії, за умов цього вміст основних функціональних показників клітини - АТФ і 2,3-ДФГ повністю зберігається після розморожування. Методом електрофорезу в ПААГ із використанням білок зшивального агента діаміду встановлено, що кріоконсервування цільної кордової крові за розробленим режимом викликає зміни просторового розташування білків мембрани еритроцитів, які повністю співпадають з результами, одержаними під час заморожування еритроцитів за оптимальним для них режимом прямим зануренням у рідкий азот. Показано, що кріоконсервування цільної кордової крові за методом КЦКК не призводить до змін вмісту таких біологічно активних речовин плазми кордової крові як тестостерон, тиреотропний гормон, тиреоїдні гормони й альфафетопротеїн. Виявлено різну сутливість популяцій ядровмісних клітин до факторів кріоконсервування, зокрема, більшу кріостійкість мають популяції лімфоцитів і моноцитів, водночас клітини гранулоцитарного ряду є більш чутливими до впливу низьких температур. Встановлено, що порушення ліпідної асиметрії як під час обробки кріопротектором ПЕО-1500, так і після заморожування за всіма досліджуваними режимами відбувається лише у незначної частини лімфоцитів моноцитів, а висока кількість анексин-мічених клітин у загальній популяції ядровмісних клітин обумовлена значним відсотком таких клітин у популяції гранулоцитів. Оцінка стадій ядровмісних клітин залежно від режиму заморожування показала, що кріоконсервування цільної кордової крові за режимом КЦКК дозволяє зберігати до 77 % анексин V/7AAD-клітин. Встановлено, що одержані дані близькі до таких після заморожування крові за оптимальним для ядровмісних клітин режимом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522 +
Шифр НБУВ: РА367660

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського