Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (130)Книжкові видання та компакт-диски (48)
Пошуковий запит: (<.>U=Р282.112$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Кононенко А. Г. 
Вивчення гепатопротекторної активності водного екстракту листків кукурудзи: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / А. Г. Кононенко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Доведено виражену гепатопротекторну активність водного екстракту листків кукурудзи на моделях гострого тетрахлорметанового, субхронічного алкогольного та хронічного тетрахлорметанового гепатиту. Даний екстракт в дозі 50 мг/кг чинить виразний гепатозахисний ефект. Результати з вивчення гострої токсичності водного екстракту листків кукурудзи дозволяє віднести його до класу практично нешкідливих сполук. Встановлено, що досліджуваний екстракт в дозі 50 мг/кг не чинить ульцерогенной дії та не впливає на рухову активність шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 + Р282.113
Шифр НБУВ: РА373343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лук'янова Л.В. 
Гемостатична активність сухого екстракту з пагонів ожини сизої: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Л.В. Лук'янова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено гемостатичну активність сухого екстракту з пагонів ожини сизої in vitro на моделях паренхіматозних і капілярних кровотеч з різаних ран печінки, нирок і матки у щурів. Вивчено гостру та хронічну токсичність. Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено гемостатичну дію сухого екстракту з пагонів ожини сизої. З використанням фармакологічних, біохімічних, гематологічних і гістохімічних методів вивчено гемостатичну дію та токсичні властивості сухого екстракту з даних пагонів. Показано, що цей екстракт прискорює утворення тромбопластину, спричиняє гіперкоагуляцію у стадії генерації протромбінази, активує конверсію протромбіну у тромбін, прискорює перетворення фібриногену у фібрин під дією тромбіну. За впливом на систему згортання крові сухий екстракт з пагонів ожини сизої перевищує дію екстракту грициків звичайних і epsilon-амінокапронової кислоти. Зазначені ефекти сприяють зменшенню тривалості кровотечі з різаних ран печінки в 1,3 раза та матки в 1,2 раза у порівнянні з контрольними тваринами, що доводить доцільність застосування сухого екстракту з пагонів ожини сизої як кровоспинного засобу у разі паренхіматозних і капілярних кровотеч. Показано, що даний сухий екстракт за умов тривалого внутрішньошлункового введення (протягом трьох місяців) щурам не чинить негативного впливу на функціональний стан життєво важливих органів і систем. Засіб стимулює тромбоцитопоез і скорочує час згортання крові, що доводить його гемостатичну активність. З'ясовано, що тривале введення засобу стимулює мікросомальні ферменти печінки, що необхідно враховувати у разі комплексного застосування сухого екстракту з пагонів ожини сизої з іншими ліками, метаболізм яких буде прискорюватися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 пагони ожини сизої +
Шифр НБУВ: РА361377

Рубрики:

      
3.

Решетняк Н.В. 
Експериментальне вивчення протизапальних, репаративних властивостей густого екстрату з кори вільхи клейкої: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Н.В. Решетняк ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено фармакологічну активність густого екстракту з кори вільхи клейкої (ГЕКВК). Виявлено антиоксидантні, капілярозміцнювальні та мембраностабілізувальні властивості ГЕКВК і таблеток, розроблених на його основі. Експериментально доведено доцільність використання даних лікарських засобів як протизапального та репаративного засобу для лікування стоматитів та ринітів. На моделях різаної й інфікованої рани встановлено, що ГЕКВК проявляє виразну ранозагоювальну активність. Одержано патоморфологічні та біохімічні докази лікувальної здатності ГЕКВК і таблеток на його основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 кора вільхи клейкої + Р281.703-29 +
Шифр НБУВ: РА363461

Рубрики:

      
4.

Уланова В.А. 
Експериментальне обгрунтування доцільності створення нового лікарського засобу на основі екстракту з шишок хмелю звичайного для корекції вагінітів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / В.А. Уланова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено фармакологічні властивості водного екстракту з шишок хмелю звичайного та супозиторіїв на його основі. Встановлено, що за дози 5 мг/кг досліджений екстракт виявляє широкий спектр фармакологічної активності. Доведено, що екстракт з шишок хмелю звичайного (ЕШХ) має виразну антиексудативну, антиальтернативну, репаративну, анальгетичну, антиоксидантну, антицитолітичну, мембраностабілізувальну й антимікробну дію. Вивчено специфічну активність даного екстракту за умов експериментальних вагінітів. Установлено, що застосування супозиторіїв на основі ЕШХ за дози 5 мг/кг зменшує виразність цитодеструктивних процесів і позитивно впливає на морфологічний стан слизової піхви. На підставі вивчення параметрів гострої токсичності ЕШХ його віднесено до класу "відносно шкідливих" сполук за класифікацією К.К. Сидорова. Всановлено, що досліджений екстракт не чинить місцевоподразнювальної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-52 + Р282.112 шишки хмелю +
Шифр НБУВ: РА363803

Рубрики:

      
5.

Деркач Н.В. 
Протизапальна активність водного екстракту з кори осики: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Н.В. Деркач ; Ін-т фармакології та токсикології НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано антиексудативну, анальгезуючу, жарознижувальну дії водного екстракту з кори осики. Вивчено протизапальну активність водного екстракту з кори осики на органи та системи тварин у гострому та хронічному експериментах. Розглянуто ймовірний механізм протизапальної дії водного екстракту з кори осики, який обумовлений антиоксидантною, мембраностабілізувальною, капілярозміцнювальною активністю. Доведено, внаслідок лікування водним екстрактом з кори осики значно зменшується набряк і клітинна інфільтрація в осередку запалення, нормалізується морфологічна структура суглобів, серця, очеревини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 +
Шифр НБУВ: РА341704

Рубрики:

      
6.

Гісцева О.А. 
Фармакогностичне вивчення пагонів ожини сизої та створення на її основі лікарських засобів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.А. Гісцева ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше проведено систематичне фітохімічне та фармакологічне вивчення пагонів ожини сизої флори України. Визначено присутність вуглеводів, амінокислот, аскорбінової кислоти, фенольних сполук: гідроксикоричних і фенолкарбонових кислот, флавоноїдів, дубильних речовин. З вегетативних органів ожини сизої виділено 16 речовин, які відносяться до похідних гідроксибензойної кислоти, гідроксикоричних кислот, флавоноїдів. Уперше визначено кількісний вміст ВПСК, хлорофілів, амінокислот, жирних кислот, аскорбінової кислоти, мікро- та макроелементів, гідроксикоричних гідроксибензойних кислот, суми проліфенолів, що окиснюються, флавоноїдів у пагонах ожини сизої. Уперше проведено вивчення вмісту основних груп біологічно активних речовин пагонів ожини сизої залежно від строку заготівлі та місця зростання рослини. Установлено основні анатомо-діагностичні ознаки пагонів ожини сизої. Розроблено технологію одержання фармакологічних комплексів з пагонів ожини сизої - сухого екстракту та кровоспинного збору, визначено в них капілярозміцнювальну, мембраностабілізувальну та гемостатичну дію in vitro водних витягів сировини та збору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 пагони ожини сизої +
Шифр НБУВ: РА340112

Рубрики:

      
7.

Гудзенко А.В. 
Фармакогностичне дослідження надземної частини кульбаби лікарської (Taraxacum officinale Wigg.) та розробка способів аналізу біологічно активних речовин: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / А.В. Гудзенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Проведено фармакогностичне вивчення надземної частини кульбаби лікарської та розроблено способи проведення аналізу біологічно активних речовин (БАР) цієї рослини. Досліджено якісний склад і кількісний вміст основних БАР у квітках та листі кульбаби лікарської. У квітках ідентифіковано 45 біологічно активних речовин, 7 з яких виділено в індивідуальному стані, а саме: 3 флавоноїди та 4 гідроксикоричних кислоти. У листі ідентифіковано 35 біологічно активних речовин, 7 з яких виділено в індвідуальному стані: 3 флавоноїди та 4 гідроксикоричних кислоти. З застосуванням сучасних методів аналізу розроблено методики аналізу БАР та проведено порівняльний аналіз їх вмісту в листі, квітках і коренях кульбаби лікарської. Розроблено проекти аналітичної нормативної документації АНД "Кульбаби лікарської листя", "Кульбаби лікарської квітки", "Кульбаби лікарської корені" та на фітокомпозицію "Кардіосед". Установлено, що за параметрами гострої токсичності водно-спиртові екстракти листя та квіток кульбаби лікарської відносяться до IV класу токсичності - практично нетоксичних речовин і мають прояв у протизапальній, антиоксидантній та геномозахисній активності. Показано можливість використання цикорієвої кислоти, що міститься в усіх органах кульбаби лікарської як маркера кульбаби лікарської за умов аналізу фітокомпозицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 + Е522.927.22*752.3 +
Шифр НБУВ: РА358897

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського