Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281.742$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Герасимова О.О. 
Вивчення гепатозахисної дії препарату з трави гороху посівного - піфламіну: Автореф. дис... канд. фармацевт. наук: 14.03.05 / О.О. Герасимова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено фармакологічне вивчення субстанції та таблеток піфламіну, одержаних з трави гороху посівного. Встановлено, що піфламін у дозі 150 мг/кг має широкий спектр фармакологічної активності: антиоксиданту, мембрано- та судиностабілізувальну, протизапальну, за якими він перевищує препарат порівняння - рослинний гепатопротектор "Силібор". На моделях токсичних гепатитів з гострим, субхронічним і хронічним перебігом за допомогою біохімічних і гістологічних досліджень доведено терапевтичну ефективність піфламіну у дозі 150 мг/кг. Виявлено переваги піфламіну перед силібором за показниками інгібування вільнорадикальних процесів, активності антиоксидантної системи, нормалізації синтетичних і репаративних процесів у печінці. Досліджено, що гепатозахисна дія піфламіну забезпечується комплексом біологічно активних речовин трави гороху посівного, реалізується через антиоксидантний механізм, стабілізацію клітинних мембран, послаблення проявів цитолізу гепатоцитів і виявляється у відновленні функціонального стану печінки та нормалізації процесів обміну. Встановлено, що піфламін є "відносно нешкідливим", не чинить ульцерогенної дії, посилює перистальтику кишечнику, не впливає на секрецію та кислотність шлункового соку. Піфламін рекомендовано як гепатопротекторний засіб для патогенетичного лікування уражень печінки токсичної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.742 піфламін + Р413.510.11-52 +
Шифр НБУВ: РА322840

Рубрики:

      
2.

Бреусова С. В. 
Розробка складу та технології сиропу на основі фенольного комплексу із суцвіть липи серцелистої: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / С. В. Бреусова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Проведено стандартизацію вихідної сировини та вдосконалено методики її якісного аналізу. Вперше розроблено методику кількісного визначення діючих речовин у сировині. Теоретично й експериментально обгрунтовано технологію одержання фенольного комплексу суцвіть липи (ФКСЛ). Досліджено вплив різних факторів на ефективність екстракції фенольних речовин із суцвіть липи, вивчено динаміку процесу екстракції. Розроблено технологію очистки фенольного комплексу від баластних речовин. Проведено дослідження технологічних властивостей та основних показників якості одержаної субстанцій. Встановлено склад і технологію сиропу з ФКСЛ Липофен. Досліджено основні показники якості препарату та його стабільність у разі зберігання. Розроблено проект АНД і технологічного регламенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.742 "Липофен" + Л663.11-3
Шифр НБУВ: РА371810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Журавель І. О. 
Фармакогностичне вивчення рослин родин імбирні, асклепієві, айстрові, плакунові, кропивні та розробка фітозасобів на їх основі: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.02 / І. О. Журавель ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 40 с. — укp.

Виділено в індивідуальному стані 137 речовин і встановлено структуру 68-ми сполук. Визначено кількісний вміст біологічно активних речовин в усіх об'єктах дослідження, динаміку накопичення фенольних сполук у траві та коренях кропиви дводомної та траві грінделії розчепіреної, встановлено оптимальний термін заготівлі сировини. Визначено технологічні параметри сировини. Розроблено технологію одержання фітозасобів (добавка дієтична - капсули "Зінартрин", збори "Гепафіт-1", "Уропростафіт", протиалергійний збір і збір для корекції ваги). Розроблено методики контролю якості на лікарську рослинну сировину та фітозасоби на їх основі. Подано методику ідентифікації та кількісного визначення стероїдів і поліфенолів. Доведено фармакологічну активність запропонованих фітозасобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 + Р281.742
Шифр НБУВ: РА382621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського