Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281.703-29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Остапчук О.І. 
Вплив антиоксидантів та омепразолу на протизапальну активність, побічну дію та фармакокінетику індометацину (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.І. Остапчук ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена обгрунтуванню доцільності використання антиоксидантів (ретинолу, токоферолу, аевіту, селени) та омепразолу як засобів підвищення ефективності та безпечності фармакотерапії нестероїдним протизапальним препаратом індометацином. Встановлено, що фармакотерапія індометацином поглиблює викликане ад'ювантним артритом зниження вмісту ретинолу та токоферолу в плазмі крові, спричиняє ушкодження шлунково-кишкового тракту. Включення до комплексу лікування антиоксидантів (аевіту та селени) ліквідує дефіцит вітамінів в організмі і зменшує ульцерогенний ефект індометацину. Максимальні гастропротекторні властивості виявлено при поєднанні аевіту з селеною. Омепразол уповільнює елімінацію незміненої форми індометацину з плазми крові, збільшує ефективність протизапальної терапії і зменшує частоту побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту. У хворих на ревматоїдний артрит встановлено зниження рівня селену в плазмі крові, показана доцільність включення до комплексу лікування антиоксидантів аевіту та селени. Це дозволило прискорити зворотній розвиток клінічних симптомів захворювання і зменшити частоту та важкість побічних ефектів індометацину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29

Рубрики:

      
2.

Решетняк Н.В. 
Експериментальне вивчення протизапальних, репаративних властивостей густого екстрату з кори вільхи клейкої: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Н.В. Решетняк ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено фармакологічну активність густого екстракту з кори вільхи клейкої (ГЕКВК). Виявлено антиоксидантні, капілярозміцнювальні та мембраностабілізувальні властивості ГЕКВК і таблеток, розроблених на його основі. Експериментально доведено доцільність використання даних лікарських засобів як протизапального та репаративного засобу для лікування стоматитів та ринітів. На моделях різаної й інфікованої рани встановлено, що ГЕКВК проявляє виразну ранозагоювальну активність. Одержано патоморфологічні та біохімічні докази лікувальної здатності ГЕКВК і таблеток на його основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 кора вільхи клейкої + Р281.703-29 +
Шифр НБУВ: РА363461

Рубрики:

      
3.

Галузінська Л.В. 
Експериментальне вивчення протизапальної активності поліфенольного екстракту з надземної частини Лядвенцю рогатого: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Л.В. Галузінська ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено протизапальні властивості поліфенольного екстракту "Локорин". На підставі результатів скринінгових досліджень підтверджено високу протизапальну, анальгетичну та жарознижувальну активність даного препарату. Доведено, що протизапальний ефект на моделі зимозанового набряку обумовлений домінувальним впливом на пригнічення синтезу лейкотриєнів і помірним - на утворення простагландинів. Доведено здатність екстракту "Локорин" на модельних патологіях "трафаретної рани", спиртово-преднізолонової й індометацинової виразок шлунка виявляти потужну антиальтеративну дію. Показано виразну антиокиснювальну активність екстракту "Локарин" у системі in vitro та in vivo. Встановлено, що мембраностабілізувальна, капілярозміцнювальна, гепатопротекторна та кардіопротекторна активність препарату обумовлена його антиоксидантною дією. З'ясовано, що екстракт "Локорин" за внутрішньошлункового введення є відносно нешкідливою речовиною, не чинить місцевоподразнювальної дії та не впливає на функціональну активність шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 Лядвенець рогатий + Р281.703-29 +
Шифр НБУВ: РА355681

Рубрики:

      
4.

Щокіна К.Г. 
Експериментальне обгрунтування раціонального вибору сучасних і перспективних препаратів з протизапальною дією: Автореф. дис... канд. фарм. наук: 14.03.05 / К.Г. Щокіна ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

mдіснено експериментальне порівняння фармакологічної активності та безпечності сучасних і перспективних препаратів з протизапальною дією, а саме: "Індометацин", "Диклофенак", "Піроксикам", "Мелоксикам", "Целекоксиб", "Амізон", "Рексод" та "Кверцетин". Установлено, що найбільш виразну антиексудативну, анальгезувальну дію мають неселективні НПЗЗ ("Диклофенак", "Індометацин", "Піроксикам"). Амізон переважає НПЗЗ і антиоксидант за анальгезувальною активністю за соматичного болю. Найбільш виразний антипроліферативний ефект мають неселективні НПЗЗ, а саме, "Піроксикам" та "Індометацин". Виразну антиальтеративну та кардіопротекторну дію проявляють антиоксиданти "Рексод" і "Кверцетин", селективні та неселективні НПЗЗ, а також "Амізон" - антиартритну активність, яка переважає активність антиоксидантів. Найбільш небезпечними за побічними ефектами є неселективні інгібітори ЦОГ, а саме: найбільш гастротоксичними та нефротоксичними препаратами є "Індометацин" та "Піроксикам", найбільш гепатотоксичним - "Диклофенак". Селективні інгібітори ЦОГ-2 ("Мелоксикам", "Целекоксиб") й "Амізон" майже не проявляють ульцерогенні, гемато- та нефротоксичні властивості. Вивчено можливості корекції побічних дій досліджених НПЗЗ. Виявлено, що використання диклофенака, індометацина у поєднанні з антиоксидантами "Рексод" і "Кверцетиин" дозволяє не тільки підсилити та пролонгувати антиексудативну активність цих НПЗЗ, але й знизити їх ульцерогенну дію. Тобто, антиоксиданти поступаються за ефективністю НПЗЗ, але значною мірою переважають їх за безпечністю та можуть використовуватись у комплексній терапії запалення для підвищення якості протизапальної терапії. Результати досліджень дозволяють обгрунтувати раціональний вибір вивчених препаратів з урахуванням їх ефективності та безпечності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29 +
Шифр НБУВ: РА346152

Рубрики:

      
5.

Пентюк Н.О. 
Нефротоксичність нестероїдних протизапальних препаратів та її корекція триметазидином (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.О. Пентюк ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено нефротоксичну дію нестероїдних протизапальних препаратів з селективним і неселективним інгібуванням циклооксигенази-2 й обгрунтовано доцільність використання триметазидину для корекції нефротоксичної дії та підвищення ефективності фармакотерапії індометацином. Показано, що нефротоксичність індометацину реєструється навіть у разі короткочасного застосування в середніх дозах і виявляється у дозозалежному зниженні клубочкової фільтрації, у зростанні вмісту сечовини та креатиніну в сироватці крові, у затримці натрію та калію, у зростанні екскреції з сечею гамма-глутамілтранспептази, аланін- та аспартатамінотрансферази. Німесулід і мелоксикам мають менший вплив на процеси фільтрації в нирках та ензимурію, ніж індометацин та діклофенак натрію. Показано, що нефротоксичність індометацину та діклофенаку натрію тісно корелює зі стаціонарною концентрацією препаратів у крові та вмістом їх глюкуронідних метаболітів у сечі. Доведено доцільність застосування триметазидину для профілактики нефротоксичної дії індометацину. Показано, що мізопростол і молсідомін за нефропротекторною активністю значно поступаються триметазидину, селеніту натрію та бета-каротину. Застосування триметазидину пацієнтів із захворюванням суглобів дозволяє практично повністю запобігти викликаній індометацином депресії клубочкової фільтрації, порушенню азотовидільної функції та посиленню ензимурії. Експериментально встановлено, що триметазидин має власну протизапальну активність і гальмує розвиток ад'ювантного артриту в щурів. Включення триметазидину до комплексу лікування індометацином у хворих на ревматоїдний артрит сприяє більш швидкій нормалізації клінічних і лабораторних показників активності запального процесу, ендогенної інтоксикації та ліпідної пероксидації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29
Шифр НБУВ: РА313526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Жилюк В.І. 
Особливості дії ненаркотичних анальгетиків в умовах експериментального невротичного стану: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.І. Жилюк ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 14 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу ненаркотичних анальгетиків на функціональний стан структур головного мозку тварин з метою виявлення особливостей центрального нейротропного компоненту знеболювальної дії анальгіну, диклофенак-натрію, ацетилсаліцилової кислоти, кеторолаку та кепотрофену за умов норми й експериментально невротичного стану. Отримано експериментальні дані про зміни в болезнеболювальній активності ненаркотичних анальгетиків мозку за умов експериментального невротичного стану. Доведено важливість ролі змін біоелектричної активності фронтального неокортексу, дорзальної ділянки гіпокампу та ретикулярної формації середнього мозку за умов експериментальної патології на показники антиноцицептивного потенціалу ненаркотичних анальгетиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29
Шифр НБУВ: РА319308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Іванов Д.О. 
Розробка складу та удосконалення технології твердих лікарських форм індометацину: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Д.О. Іванов ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність виробництва капсул і таблеток індометацину методом прямого пресування. Вивчено технологічні характеристики субстанції індометацину та ряду допоміжних речовин. Розроблено склад, технологію промислового виробництва капсул і таблеток індометацину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.261.371 + Р281.703-29
Шифр НБУВ: РА315377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського