Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=Р264.935.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Грузевський О.А. 
Вивчення видоспецифічності поверхневих компонентів Mycobacterium kansasii: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.А. Грузевський ; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.935.4-7
Шифр НБУВ: РА311141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Філіповський 
Виявлення видоспецифічного антигену серед поверхневих компонентів Mycobacterium avium: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Олександр Вікторович Філіповський ; Харківський НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2000. — 15 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.935.4-7
Шифр НБУВ: РА311450

Рубрики:

      
3.

Колодій С.А. 
Мікробіологічне обгрунтування розробки і застосування поживних середовищ для культивування мікобактерій туберкульозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / С.А. Колодій ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано мікробіологічне обгрунтування розробки та застосування поживних середовищ для культивування мікобактерій туберкульозу (МБТ). Встановлено ефективність розроблених поживних середовищ для культивування, способів їх виділення у порівнянні з середовищами Левенштейна - Єнсена, Фінна 2. Обгрунтовано застосування розроблених поживних середовищ, розчинів антисептиків декаметоксину, мірамістину для мікробілогічного діагностування туберкульозу, способів виділення МБТ. Ефективність використання розробленого поживного середовища доведено за умов обласного протитуберкульозного диспансеру на підставі результатів проведеного мікробіологічного дослідження 60-ти хворих на фіброзно-кавернозний туберкульоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.935.4 + Р54-4 +
Шифр НБУВ: РА364774

Рубрики:

      
4.

Антоненко К.О. 
Місце й значення полімеразно-ланцюгової реакції у визначенні резистентності збудника туберкульозу до фармакологічних засобів: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / К.О. Антоненко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено показники резистентності M. tuberculosis до протитуберкульозних препаратів на Одещині, а також можливості методу полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) для визначення та відстеження резистентних штамів збудника туберкульозу. Показано, що в 2006 р. серед протитуберкульозних препаратів I і II рядів медикаментозна резистентність була найменшою дя піразинаміду та пефлоксацину, а найбільшою - для рифампіцину й офлоксацину. Метод мультиплексної алель-специфічної ПЛР виявив найбільшу специфічність у разі визначення мутацій в гені rpoB і найбільшу чутливість під час визначення мутації в гені katG, що зумовлювали резистентність до рифампіцину й ізоніазиду. Присутність мутацій у генах katG і rpoB частіше спостерігалась у хворих після перебування в місцях позбавлення волі або під час повторного лікування. Встановлено, що за наявності цих мутацій лікування туберкульозу є менш ефективним. За результатами визначення шести локусів високий рівень мутацій у генах katG і rpoB відзначався серед кластерів і груп M. tuberculosis. На підставі даних дослідження підтверджено важливість моніторингу медикаментозної резистентності збудника туберкульозу, показано значущість ПЛР-методу для визначення й ідентифікації резистентних штамів M. tuberculosis.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.935.4 + Р281.811.3 +
Шифр НБУВ: РА364223

Рубрики:

      
5.

Левицька Н.А. 
Молекулярно-генетичні особливості розвитку резистентності мікобактерій туберкульозу до лікарських засобів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Н.А. Левицька ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 18 с. — укp.

На підставі молекулярно-генетичних досліджень резистентних форм мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних препаратів досліджено проблеми підвищення ефективності проведеної хіміотерапії туберкульозу в Миколаївській області. З'ясовано, що популяція мікобактерій туберкульозу в даній області має унікальні особливості розвитку стійкості до антимікобактеріальних препаратів, що виявляється в рівнях первинної (4,78 %) та набутої (28,18 %) резистентності до протитуберкульозних препаратів; у наявності мутацій в областях генів kat G, inh A, відповідальних за розвиток стійкості мікобактерій до ізоніазиду й етіонаміду; виявлених штамах генетичного сімейства Beijing (18,4 %). Встановлено, що популяція мікобактерій туберкульозу в Миколаївській області характеризується низьким рівнем резистентності до препаратів з групи фторхінолонів (1,0 %). На підставі одержаних результатів показано, що низькі показники ефективності лікування хронічних хворих, які виділяють резистентні штами до ізоніазиду, з використанням у схемі лікування етіонаміду, пов'язані з рівнем поширення штамів, стійких до цього препарату. Виявлено, що аналогічна ситуація виникає під час призначення канаміцину в лікуванні хронічних хворих, які виділяють резистентні штами до стрептоміцину. На підставі порівняльного аналізу результатів діагностики резистентних форм туберкульозу з використанням бактеріологічних і молекулярно-генетичних методів доведено незаперечну перевагу молекулярно-генетичних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.935.4 + Р264.935.4
Шифр НБУВ: РА348470

Рубрики:

      
6.

Пурська М. Б. 
Ступінь бактеріовиділення та чутливість до антибіотиків ізолятів мікобактерій, вилучених від хворих на деструктивний туберкульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / М. Б. Пурська ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено доцільність паралельного обстеження мокротиння хворих на вперше діагностовані деструктивні форми туберкульозу (ВДДТБ) легень мікроскопічним і культуральним методом. Показано, що частота первинної медикаментозної резистентності щодо флуренізиду становить 11,8 %. Вивчено особливості порушень в ланці Т-, В- клітинного та специфічного протитуберкульозного імунітету у хворих на ВДДТБ легень з бактеріовиділенням із врахуванням ступеня бактеріовиділення та структури медикаментозної резистентності мікобактерій туберкульозу щодо антимікобактеріальних препаратів. Встановлено, що інтенсивність порушень в системі імунітету посилюється зі зростанням масивності бактеріовиділення та структури хіміорезистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р264.935.4
Шифр НБУВ: РА372940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Речкіна О.О. 
Туберкульоз у дітей в період епідемії: епідеміологія, клініка, патоморфоз, лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.01.26 / О.О. Речкіна ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Вивчено динаміку, особливості показників захворюваності, смертності, що характеризують епідемічну ситуацію (ЕС) з туберкульозу у дітей за сучасних епідеміологічних умов, визначено регіональні особливості захворюваності. Проведено комплексну інтегральну оцінку ЕС з туберкульозу у дітей в Україні за основними епідеміологічними показниками. Висвітлено особливості та тенденції туберкульозного процесу у дітей загалом та у різних вікових групах за умов епідемії захворювання. Проведено факторний аналіз стану епідемічного процесу туберкульозу у дітей за сучасних умов і визначено причинно-наслідкові взаємозв'язки та залежності показників, найбільш вагомі чинники ризику щодо туберкульозу в дітей та причини погіршення ЕС за сучасних умов. Розкрито аспекти патоморфозу туберкульозу у дітей в період епідемії за даними секційного матеріалу, основні причини смерті дітей від туберкульозу, особливості клінічного перебігу діагностованого туберкульозу. Визначено ефективність діагностики та лікування туберкульозу у дітей за сучасних умов та основні причини діагностичних помилок, неефективної хіміотерапії та розвитку великих залишкових змін. Описано алгоритм діагностики туберкульозу у дітей з урахуванням особливостей перебігу захворювання за сучасних епідеміологічних умов, який спрямований на лікарів загально-педіатричної служби та визначає тактику дій. Розроблено схему комплексного лікування туберкульозу у дітей із застосуванням спіруліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.54 + Р194.94 + Р264.935.4
Шифр НБУВ: РА371119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського