Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>U=Р264.921$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Волобуєва Л.М. 
Біологічна характеристика та імуносупресивні властивості стафілококів-збудників піодермій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Л.М. Волобуєва ; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оцінки біологічних та імуносупресивних властивостей стафілококів та оптимізації лікування піодермій. Подано видову структуру збудників згідно сучасної класифікації. Доведено, що у 89,3 % випадків збудниками піодермій є стафілококи, у 10,7 % - стрептококи, протеї, ентеробактери та псевдомонади. У 49,8 % випадків стафілококи мали ендогенне походження, у 50,2 % - екзогенне. Розглянуто антилізоцимну, антикомплементарну і дерматонекротичну активність стафілококів та їх чутливість до ряду антибіотиків. Встановлено, що розвиток піодермій відбувається на фоні імунодефіцитного стану хворих і супроводжується активацією пероксидації ліпідів та метаболізму ейкозаноїдів. Запропоновано додаткове використання амізону у терапії піодермій, що сприяє позитивному, лікувальному, імунокоригуючому, антиоксидантному і протизапальному ефектам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921.1-7
Шифр НБУВ: РА307854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Яновська В.В. 
Біологічні властивості ентерококів як збудників запальних процесів сечовивідних шляхів: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.В. Яновська ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Розкрито етіологічну значущість ентерококів у розвитку інфекцій сечовивідних шляхів (СВШ) у різних контингентів дорослих хворих і ентерококів у новонароджених з перинатальною патологією. Доведено, що штами ентерококів, виділених у разі позалікарняних інфекцій СВШ і урогенітальної патології, відрізняються від штамів, ізольованих за умов нозокоміальних інфекцій, за видовим складом, кількісним вмістом у біологічному матеріалі, частотою виділення в асоціаціях, рівнями чутливості до антибіотиків на наявністю факторів патогенності. Показано відмінності рівнів і профілів антибіотикорезистентності штамів ентерококів залежно від їх виду та походження. Вперше в Україні з сечі хворих хірургічного профілю з нозокоміальною інфекцією СВШ виділено два ванкоміцинрезистентних штама E. faecium з типом резистентності VanA, що визначено з застосуванням молекулярно-генетичних методів. Уперше встановлено значну частку ентерококів, стійких до високих концентрацій аміноглікозидних препаратів серед штамів госпітального походження. На підставі результатів проведеного комплексного дослідження біологічних характеристик штамів ентерококів різного походження не визначено специфічних ознак уро- або ентеропатогенності. Встановлено достеменну різницю за певними показниками між штамами позалікарняного та нозокоміального походження. Відзначено, що використання результатів проведеного дослідження дозволило вдосконалити мікробіологічну діагностику та лікування опортуністичних інфекцій ентерококової етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921.2 + Р696.016-4 +
Шифр НБУВ: РА364775

Рубрики:

      
3.

Степанський Д.О. 
Вплив селену на пробіотичну асоціацію Aerococcus Viridans 167, Bacillus Subtilis 3, Escherihia Coli m 17: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Д.О. Степанський ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив селену на групу пробіотичних мікроорганізмів, зокрема, мікроаерофілів, факультативних анаеробів і аеробів - A.viridans 167, E.coli M 17i B.subtilis 3, а також умовно патогенну флору. Розроблено візуалізацію біохімічних властивостей даних пробіотичних мікроорганізмів за допомогою серії індикаторних середовищ. На базі реакції окиснення молочної кислоти розроблено модель вивчення антиоксидантної дії пробіотичних мікроорганізмів і біологічних субстратів. Вставлено, що A.viridans 167, E.coli M 17i B.subtilis 3 приблизно однаково нагромаджують селен у клітинах. Висвітлено збереження антагоністичного впливу селенвмісних A.viridans 167, E.coli M 17i B.subtilis 3 на умовно патогенну мікрофлору. Доведено можливість введення селену в макроорганізм за допомогою явища транслокації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921 + П855.59 пробіотики +
Шифр НБУВ: РА368879

Рубрики:

      
4.

Перетятко 
Гетерогенність за факторами патогенності та антибіотикочутливості мікроорганізмів роду Enterococcus, вилучених з різних екотопів: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Олена Георгіївна Перетятко ; Державна установа "Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514 + Р264.921.2 + Е422.249.9
Шифр НБУВ: РА368653

Рубрики:

      
5.

Куцик Р.В. 
Мікробіологічне обгрунтування нових підходів до лікування та профілактики стафілококових інфекцій на основі дослідження протимікробних властивостей похідних тіазолідину, фурану, хіноліну, акридину і біологічно активних речовин природного походження: автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / Р.В. Куцик ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921.1 + Р514-52 +
Шифр НБУВ: РА356696

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Скляр 
Особливості енергетичного обміну штамів Neisseria gonorrhoeae з різною стійкістю до антибіотиків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Тетяна Володимирівна Скляр ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.148.4 + Р264.921.5-7
Шифр НБУВ: РА338732

Рубрики:

      
7.

Нікітенко Н. О. 
Спосіб корекції функціональних, метаболічних і цитологічних порушень в моноцитах і нейтрофілах крові людини, викликаних стафілококовим токсином in vitro: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Н. О. Нікітенко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено вирішення завдання сучасної медицини та патологічної фізіології, яке складається у розробці способу корекції функціональних, метаболічних і цитологічних порушень у моноцитах та нейтрофілах периферійної крові людини, викликаних дією стафілококового токсину in vitro. Вперше проведено комплексне дослідження дозозалежного впливу стафілококового токсину на фагоцитарну, секреторну, метаболічну активність та цитологічний стан моноцитів і нейтрофілів периферійної крові людини in vitro. Встановлено, що комбінація левамізолу та селен активу має найбільший імуностимулюючий, антиокислювальний, антиапоптозний та антинекротичний ефект відносно моноцитів і нейтрофілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.71-5 + Р264.921.1
Шифр НБУВ: РА371303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Сенчило Н.В. 
Тейхоєва кислота стафілокока та її імунобіологічна активність: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Н.В. Сенчило ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Проведено дослідження тейхоєвої кислоти клітинної стінки Staphylococcus aureus штаму Wood 46 та її імунобіологічної активності. Вперше виявлено здатність тейхоєвої кислоти викликати явище "метаболічного вибуху" в перитонеальних макрофагах мишей. Встановлено, що тейхоєва кислота за низьких і середніх концентрацій стимулює, а за високих - інгібує цитолітичну активність природних кілерних клітин мишей. Проведено порівняльний аналіз модулювального впливу тейхоєвої кислоти та стандартного стимулятора лімфоїдних ліній - форбол міристат ацетату (ФМА) на вказані клітини. За сумісної дії даних речовин встановлено їх дозозалежний інгібуючий вплив. Досліджено динаміку гуморальної імунної відповіді на тейхоєву кислоту стафілокока у мишей різних генетичних ліній. У мишей лінії BALB/C виявлено низький рівень відповіді, а лінії C57BL - високий. Встановлено наявність взаємозв'язку між імунною і ендокринною системами, визначено роль щитовидної залози у розвитку імунної реакції піддослідних мишей на введення тейхоєвої кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.241.3*72 + Р514.79-4 + Р264.921.1-7 +
Шифр НБУВ: РА329721

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського