Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (77)
Пошуковий запит: (<.>U=Р128.93-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Кіцула Л.М. 
Гігієнічна та токсикологічна оцінка харчування дітей дошкільного віку в організованих колективах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Л.М. Кіцула ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Здійснено гігієнічну оцінку харчування, трансаліментарного надходження ксенобіотиків (свинцю, кадмію, ртуті, миш'яку і нітратів) з добовими раціонами харчування в організованих колективах і фізичного розвитку й окремих показників стану здоров'я дітей дошкільного віку. Обгрунтовано шляхи оптимізації харчування та запобігання негативному впливу ксенобіотиків на організм дітей. Встановлено, що харчування дітей недостатнє за вмістом основних продуктів, неповноцінне за основними нутрієнтами. З'ясовано причини нераціонального харчування дітей. Виявлено перевищення допустимого добового надходження свинцю з раціонами харчування дітей. Розроблено стандарти фізичного розвитку дошкільників Львова (1995 - 1996 рр.) та сільських районів Львівщини (1998 - 1999 рр.) за показниками зросту та маси тіла. Досліджено більш значне відхилення від нормального фізичного розвитку серед дітей сільської місцевості. Характер комбінованої дії подвійної (нітрат і нітрит натрію) та потрійної (з наступним доданням азотнокислого свинцю) у токсикологічному експерименті залежить від складу суміші, випробуваних доз, часу дії. Азотнокислий свинець підсилює дію подвійної суміші, на рівні низьких доз виявлено незалежну дію свинця. Запропоновано знизити допустиму добову дозу (ДДД) для нітрату натрію та орієнтовну ДДД для нітриту натрію. Побудовано алгоритм поєднаного вивчення харчування, трансаліментарного хімічного навантаження та наслідків їх впливу на організм дітей та інших груп населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.93-37
Шифр НБУВ: РА317246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Попов О.І. 
Еколого-гігієнічні аспекти збереження та зміцнення здоров'я дітей дошкільного віку, які мешкають в умовах хімічного забруднення атмосферного повітря: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.І. Попов ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку стану здоров'я та фізичного розвитку дітей дошкільного віку Харківської області, що мешкають за умов різного рівня хімічного забруднення атмосферного повітря. Встановлено закономірності та особливості формування і зміни їх стану здоров'я, що мають критеріальне значення (переважне ураження функцій нервово-психічної та імунної систем, затримка росту та розвитку організму, специфічні особливості формування структури захворюваності та профілю патології в дітей). З урахуванням особливостей впливу хімічних чинників навколишнього середовища на організм дошкільнят запропоновано оригінальні інформативні критерії донозологічної оцінки та прогнозування стану їх здоров'я за допомогою методів біохемілюмінесценції та електронегативності ядер букального епітелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.93-3 +
Шифр НБУВ: РА339169

Рубрики:

      
3.

Главацька В.І. 
Комплексна гігієнічна оцінка регіональних особливостей забруднення об'єктів навколишнього середовища свинцем і його впливу на показники здоров'я дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.І. Главацька ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено просторово-часові закономірності розподілу та наведено порівняльну гігієнічну оцінку вмісту свинцю у різних об'єктах навколишнього середовища та організмі дітей дошкільного віку промислових і контрольного районів. Визначено ступінь негативного впливу свинцю на організм дитини за різних рівнів його комплексної дії за даними біомоніторингу, біохімічних, імунологічних і психофізіологічних показників. Встановлено відповідність вмісту свинцю в об'єктах навколишнього середовища промислових районів існуючим нормативам. Показано, що комплексне та систематичне надходження свинцю в організм дітей зумовлює значне внутрішнє забрудення, що пов'язано з інтенсивністю обміну речовин у дошкільників і здатністю токсиканту до кумуляції. Виявлено межові концентрації свинцю у повітрі та продуктах харчування, які зумовлюють перевищення допустимих значень внутрішнього забруднення організму свинцем за умов комплексного його надходження. Показано негативний вплив абіотичного металу на імунологічні, біохімічні, психофізіологічні показники та мікроелементний статус дошкільників. Обгрунтовано необхідність проведення індивідуальної біопрофілактики у дітей, які зазнають впливу свинцю. Наведено оцінку ефективності вживання пектинових харчових домішок як засобу зміцнення здоров'я дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.12 + Р128.93-3 +
Шифр НБУВ: РА346196

Рубрики:

      
4.

Івахно О.П. 
Наукове обгрунтування профілактичних заходів збереження та зміцнення здоров'я дітей у сучасній системі дошкільної освіти: автореф. дис ... д-ра мед. наук: 14.02.01 / О.П. Івахно ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2009. — 39 с. — укp.

Визначено закономірності формування здоров'я організованих колективів дітей дошкільного віку протягом останніх двох десятиліть. Установлено провідні чинники ризику щодо розвитку патологічних процесів у дітей. Обгрунтовано зміст програми з навчально-виховної роботи дошкільного навчального закладу щодо впровадження здоров'яформувальних і здоров'язберігальних технологій. Розроблено програму підвищення фізичної дієздатності, функціонального стану, резистентності організму дітей дошкільного віку, корекції порушень їх здоров'я за умов дошкільного навчального закладу. Запропоновано стандарти моторного розвитку дітей трьох - шестирічного віку. Рекомендовано інноваційний режим навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах за умов впровадження Міжнародної програми "Крок за кроком". Розроблено проект санітарних правил і норм умов перебування дітей у дошкільних навчальних закладах загального типу, прогностичні моделі здоров'я дітей залежно від умов життєдіяльності та дії шкідливих хімічних чинників атмосферного повітря, навчальні програми для студентів і слухачів медичних ВНЗ до- та післядипломної освіти, які передбачають вивчення питань збереження та зміцнення здоров'я вихованців дошкільних навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.93-3 + Ч411.354 +
Шифр НБУВ: РА366565

Рубрики:

      
5.

Джурінська С.М. 
Особливості фізичного та психічного розвитку дітей дошкільного віку м. Києва: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / С.М. Джурінська ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2008. — 17 с. — укp.

Установлено основні зміни та закономірності фізичного розвитку дітей дошкільного віку минулого століття. Досліджено сучасні статево-вікові особливості взаємозв'язку фізичного та психічного стану дітей віком 3 - 6 років та здійснено прогнозування основних тенденцій фізичного розвитку дітей цього віку. Розроблено стандартизовані показники фізичного та психічного розвитку дітей дошкільного віку й уніфіковано методику комплексного оцінювання їх психічного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.93-3 + Ю983.510.1 +
Шифр НБУВ: РА356753

Рубрики:

      
6.

Рещіков В.А. 
Стан здоров'я дітей дошкільного віку в промисловому регіоні та шляхи його поліпшення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.00.10 / В.А. Рещіков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Вивчено клініко-анамнестичні, антропо- і соматотипові, гематологічні та психовегетативні особливості розвитку дітей дошкільного віку та розроблено методи профілактики за умов поліклініки промислового міста. Виявлено несприятливу тенденцію щодо показників здоров'я дошкільників, а саме: розповсюдженість функціональних відхилень у дітей дошкільного віку становить 72,9 %, а хронічних - 23,2 %. Установлено, що підвищується поширеність ортопедичної патології, збільшується кількість дітей з дисгармонійним фізичним розвитком і нервово-психічними розладами. Виявлено кореляційний взаємозв'язок гіподинамії та інших факторів ризику з погіршенням стану здоров'я дошкільнят. Науково обгрунтовано ефективність статико-динамічних фізичних вправ, які можуть застосовуватися з метою профілактики "шкільної дезадаптації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4 + Р128.93-3 +
Шифр НБУВ: РА353164

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Андрющенко Т.К. 
Формування ціннісного ставлення до власного здоров'я в дітей старшого дошкільного віку: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / Т.К. Андрющенко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "ціннісне ставлення до власного здоров'я" у контексті його формування в дітей старшого дошкільного віку. Досліджено педагогічні умови, що сприяють формуванню ціннісного ставлення до власного здоров'я, а саме: підготовку вихователів до зазначеної діяльності; співпрацю педагогів і батьків з питань збереження, зміцнення та відновлення здоров'я дітей; впровадження до навчально-виховного процесу методики, розробленої відповідно до суті дослідженого поняття. Визначено критерії, показники та діагностовано рівні його сформованості в дітей. Розроблено методичні рекомендації для вихователів і батьків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.334 + Ч411.354.2 + Р128.93-3 +
Шифр НБУВ: РА349172

Рубрики:

      
8.

Редька І.В. 
Функціональні особливості кардіореспіраторної системи слабозорих дітей дошкільного віку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.В. Редька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено параметри кардіореспіраторної системи слабозорих дітей віком 4,5 - 6,5 років за умов відносного спокою та у разі фізичних навантажень. Установлено, що особливості кардіореспіраторної системи таких дітей характеризуються ознаками гіпервентиляції та зниженням резервних можливостей дихальної системи, формуванням гіперкінетичного типу кровообігу, менш економічною роботою серця за умов відносного спокою, перерозподілом мозкового кровотоку переважно на рівні магістральних судин і судин артеріального типу середнього калібру, менш адекватною реакцією системної гемодинаміки на фізичне навантаження, збільшенням парасимпатичних впливів на серце, високим рівнем нейтралізації та функціонального напруження вегетативної регуляції серцевого ритму, зниженням вегетативної реактивності та вегетативного забезпечення фізичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.9 + Р128.93-31 + Р733.67 +
Шифр НБУВ: РА363316

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського