Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (79)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р126.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Даценко В.І. 
Гігієнічна оцінка електромагнітного випромінювання, що створюється радіотехнічними засобами стільникового мобільного зв'язку стандарту NMT- 450і: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.І. Даценко ; АМН України; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання наукового обгрунтування гігієнічної регламентації ЕМВ, що створюється радіотехнічними засобами стільникового мобільного зв'язку, та розробки профілактичних заходів щодо захисту населення від несприятливої дії даного фактора. Встановлено основні закономірності просторового розподілу ЕМП, розроблено методики інструментального контролю і розрахункового прогнозу електромагнітної обстановки в місцях розміщення та експлуатації радіотехнічних засобів стільникового зв'язку. Визначено показники енергетичного навантаження на населення під час використання мобільних терміналів. Виявлено закономірності формування біоефектів ЕМП 450 МГц. Досліджено зміни функціонального стану користувачів стільникових радіотелефонів. Надано оцінку потенційного ризику для населення, пов'язаного з впливом ЕМП мобільних терміналів. Науково обгрунтовано гранично допустимий рівень ЕМП, що створюється мобільними терміналами стільникового зв'язку стандарту NMT-450і, та гігієнічні рекомендації щодо запобігання несприятливому впливу даного фактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.61
Шифр НБУВ: РА320055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Партас О.В. 
Гігієнічна оцінка іонізуючої радіації та заходи протирадіаційного захисту гірників вугільних шахт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Партас ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню радіаційного впливу на гірників вугільних шахт на робочих місцях і у побуті. Визначено величини компонентів радіаційного фактора на робочих місцях у вугільних шахтах. Оцінено питомий внесок кожної з них щодо рівня впливу на легені і ефективну еквівалентну дозу опромінення гірників. Встановлено рівні радону в повітрі житлових приміщень типового міста вугледобувного регіону. Розраховано реальні дози опромінення гірників з урахуванням радіаційного чинника на робочих місцях і радону в повітрі житлових будинків. Визначено зміни показників здоров'я гірників в залежності від рівня радіаційного впливу. Розроблено і впроваджено в роботу санітарно-епідеміологічної служби адекватну систему заходів протирадіаційного захисту гірників вугільних шахт, яка показала високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.691

Рубрики:

      
3.

Іщенко Л. О. 
Гігієнічна оцінка особливостей формування рівнів радону та доз опромінення населення Криворізького залізорудного регіону: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Л. О. Іщенко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості формування рівнів радону та його дочірніх продуктів розпаду в повітрі будинків, розташованих у промислових зонах залізорудного регіону, з'ясовано сезонну варіабельність значень активності радону. Проведено радіаційно-гігієнічні дослідження в повітрі будинків, за якими визначено рівні об'ємної активності й еквівалентної рівноважної об'ємної активності радону та відповідні ефективні дози опромінення населення. На підставі дослідження захворюваності населення Кривого Рогу на злоякісні новоутворення легенів встановлено напрямки динаміки та ризики захворення на дану патологію. Одержані результати щодо варіабельності значень активності радону є основою для обгрунтування концепції регіонального нормування активності радону. Розроблено "Систему заходів щодо протирадіаційного захисту населення залізорудного регіону", яка включає радіаційно-гігієнічнє обстеження повітря житлових будинків і залізорудних шахт, інженерне- й організаційно-технічні та інші заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р126.691
Шифр НБУВ: РА376892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Стусь В.П. 
Гігієнічна оцінка поєднаної дії радіаційного та хімічного факторів на сечостатеву систему: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.П. Стусь ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 34 с. — укp.

Досліджено поєднаний вплив радіаційних факторів і важких металів (ВМ) урановидобувної та металургійної промиловості Дніпропетровщини на сечостатеву систему робітників і населення за умов промислових і непромислових міст та і в натурному експерименті на тваринах. Проведено санітарно-гігієнічне оцінювання вмісту ВМ і радіонуклідів у навколишньому середовищі (грунті, воді та харчових продуктах) промислових міст Дніпропетровськ і Жовті Води у порівнянні з Новомосковськом. Вивчено особливості нагромадження та розподілу ВМ і природних радіонуклідів у біосубстратах і тканинах сечостатевих органів експериментальних тварин і жителів промислових міст регіону, досліджено їх вплив на морфологічні зміни у нирках, встановлено кореляційні залежності між вмістом ВМ і патоморфологічними змінами у даних органах. Вивчено особливості поширення захворювань сечостатевої системи у жителів Дніпропетровщини. Розроблено систему пектинопрофілактики з метою прискорення елімінації ВМ, радіонуклідів та інших контамінатів з організму людини, яка зазнає поєднаного впливу ВМ та іонізуючого випромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.5-5 + Р126.691 + Р361.4 +
Шифр НБУВ: РА368237

Рубрики:

      
5.

Саргош О.Д. 
Гігієнічна оцінка техногенно підсилених радіоактивних джерел природного походження, що утворюються на підприємствах нафтогазовидобувної промисловості Полтавської області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.Д. Саргош ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше проведено детальне дослідження та здійснено комплексну гігієнічну оцінку радіоекологічного стану на об'єктах нафтогазовидобувної промисловості Полтавської області. Наведено радіаційно-гігієнічну оцінку дозового навантаження на працівників підприємств нафтогазового комплексу на прикладі Полтавської області за рахунок зовнішнього опромінення. Науково обгрунтовано заходи щодо обмеження опромінення працівників нафтогазового комплексу техногенно підсиленими радіоактивними джерелами природного походження, які утворюються на підприємствах нафтогазовидобувної промисловості. Обгрунтовано наукові засади удосконалення нормативної бази щодо поводження з технологічними відходами з підвищеним вмістом природних радіонуклідів, що утворюються на підприємствах нафтогазовидобувної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.691 +
Шифр НБУВ: РА348039

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Чесанов В.Л. 
Зменшення дозового навантаження опромінення людини в приміщеннях будівель за допомогою протирадонових захисних заходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / В.Л. Чесанов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Комплексно використано дані геологічного та радіаційно-гігієнічного досліджень для забезпечення радіаційної безпеки об'єктів будівництва. Розроблено розрахунково-експериментальну модель радононадходження з грунту до повітря приміщення, яка дозволяє вирішити поставлені завдання. Встановлено припустимі значення швидкостей ексхаляції радону з джерел, що дозволяють оцінити ступінь радононебезпеки території міста та будівельних матеріалів. На підставі проведеної порівняльної оцінки економічної ефективності застосованих протирадіаційних захисних заходів щодо величини їх грошових еквівалентів зроблено висновок, що найбільш ефективним є протирадоновий захисний екран. З'ясовано, що отримані результати досліджень дозволяють реалізувати запропоновану регулювальну систему радіаційного контролю будівельного виробництва для забезпечення радіаційної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.8 + Р126.69
Шифр НБУВ: РА315908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Какура І.В. 
Радіаційно-гігієнічна оцінка стану довкілля та структура доз опромінення персоналу Чорнобильської зони відчуження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / І.В. Какура ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано гігієнічні регламенти для мінімізації доз опромінення персоналу зони відчуження та обмеження розповсюдження радіаційного забруднення за її межі на підставі радіаційно-гігієнічної оцінки стану довкілля в динаміці. Описано структуру доз професійного опромінення персоналу Чорнобильської зони відчуження. Відзначено, що сьогодні радіаційний стан зони відчуження стабілізувався. Основними дозоутворювальними радіонуклідами є цезій-137 та стронцій-90, поряд з якими підвищується роль ізотопів плутонію, особливо за вторинного вітрового переносу радіоактивного забруднення. Доведено, що структура доз опромінення персоналу залежить від характеру виконуваних робіт і є головним критерієм оцінки умов праці. Досліджено пріоритетні регламентні об'єкти та встановлено їх рівні контролю за чотирма категоріями, які обумовлюють потенційно можливий низький додатковий радіаційний вплив на довкілля та персонал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.61(4УКР) + Р126.5(4УКР)
Шифр НБУВ: РА319963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сахацький В.Д. 
Розвиток методів на засобів контролю і захисту навколишнього середовища від електромагнітних випромінювань: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / В.Д. Сахацький ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 34 с. — укp.

Розроблено новий напрямок контролю та захисту навколишнього середовища за допомогою напівпровідникових матеріалів за умов впливу полів ближніх зон та нових видів випромінювань. Наведено математичні методи оцінки електромагнітного стану виробничих приміщень та довкілля, визначено характерні траси та точки контролю рівня електромагнітного поля (ЕМП). Розроблено теорію визначення контрольованих параметрів захисних матеріалів. Встановлено, що коефіцієнт екранування напівпровідникових матеріалів залежить від типу джерела випромінювань та його відстані до екрану. Визначено, що коефіцієнт екранування неоднорідних екранів для несуносоїдальних сигналів набагато нижчий на відміну від даного коефіцієнта для гармонічних сигналів. Запропоновано нові організаційні та технічні методи зниження рівнів ЕМП та методи контролю якості захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.61
Шифр НБУВ: РА316605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Долганов А.І. 
Система раннього прогнозування психічних розладів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / А.І. Долганов ; Харк. мед. акад. післядипл. освіти. — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Розроблено систему прогностичних чинників формування психічної передхвороби. Виділено її основні конституціонально-біологічні та соціально-психологічні чинники, визначено прогностичні закономірності їх впливу на розвиток, перебіг і завершення психічної передхвороби на сучасному етапі. У системі прогностичних чинників формування психічної передхвороби виділено рівні резерву психічного здоров'я та розглянуто закономірності формування передхворобних психічних розладів у людини з різною величиною цього резерву. Апробовано методику раннього прогнозування психічних розладів. Вивчено розповсюдженість, клінічні особливості передхворобних психічних розладів людини та їх основні причини на сучасному етапі. Розглянуто реабілітаційний потенціал психіки та професійну адаптацію операторів з різноманітним показником резерву їх психічного здоров'я. Розроблено систему психіатричного огляду й експертизи осіб з високою ймовірністю психічних розладів, наведено практичні рекомендації щодо підтримання психічного здоров'я операторів АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 + Р126.6 + Р645.093.3-5
Шифр НБУВ: РА317518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського