Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (51)Книжкові видання та компакт-диски (40)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р126.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Ковган Л.М. 
Еколого-дозиметричні моделі опромінювання населення у разі глобальної радіаційної аварії (за досвідом Чорнобильської катастрофи): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Л.М. Ковган ; НАН України. Ін-т пробл. безпеки атом. електростанцій. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Уперше сформульовано та обгрунтовано основні вимоги та принципи побудови еколого-дозиметричних моделей, що застосовуються для масових широкомасштабних ретроспективно-проспективних оцінок доз опромінення населення за умов глобальної комунальної радіаційної аварії. Описано розроблену еколого-дозиметричну модель зовнішнього опромінювання, що відображає рівні та часову динаміку доз опромінення від радіоактивних випадів на грунті впродовж усіх часових фаз аварії. Встановлено абсолютні та відносні внески різних гамма-опромінювачів у дозу зовнішнього опромінення на різних фазах аварії. Для різних професійно-вікових груп населення кількісно охарактеризовано модифікуючу роль характеру життєдіяльності на процес дозоутворення. Розроблено комплекс референтних еколого-дозиметричних моделей внутрішнього опромінювання (за рахунок споживання радіоактивно-забруднених продуктів харчування) для ранньої та початку середньої, а також для середньої та пізньої фаз аварії. Обгрунтовано трирівневу систему реконструкції поглинутих доз опромінення щитовидної залози від радіойоду аварійного походження, яка спроможна з різними рівнями індивідуалізації відтворити дозові навантаження для всього населення. Обгрунтовано вимоги щодо процедур загальнодозиметричної паспортизації окремих населених пунктів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.3 с21 + Р361 с21 +
Шифр НБУВ: РА339187

Рубрики:

      
2.

Павленко Т.О. 
Радіаційно-гігієнічна оцінка доз опромінення населення України від техногенно-підсилених джерел природного походження: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.02.01 / Т.О. Павленко ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Розглянуто системи протирадіаційного захисту населення України від техногенно-підсилених джерел природного походження. Проаналізовано результати вимірювань вмісту радону в повітрі приміщень, природних радіонуклідів у будівельній мінеральній сировині та питній воді. Встановлено основні закономірності формування рівнів опромінення населення цими джерелами. Проаналізовано відповідні ефективні дози опромінення населення та визначено закономірності їх формування. Проведено порівняльне оцінювання доз опромінення від техногенно-підсилених джерел природного походження з іншими джерелами опромінення населення. Визначено сумарні дози опромінення населення, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС, в контексті пролонгованого опромінення. Доведено виправданість "втручання" для техногенно-підсилених джерел природного походження. Обгрунтовано вимоги до процедур оптимізації контрзаходів щодо окремих джерел опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.3 + Р361 + В381.08,022
Шифр НБУВ: РА373486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Чумак В.В. 
Ретроспективна оцінка доз зовнішнього гамма-опромінення як радіаційно-гігієнічного фактора у гострий період великої комунальної аварії (на прикладі аварії на Чорнобильській АЕС): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / В.В. Чумак ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 2001. — 38 с. — укp.

Розроблено методи та підходи до оцінки індивідуальних доз основних критичних контингентів у разі комунальної радіаційної аварії - учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) та населення прилеглих до місця викиду територій. Запропоновано комплексний підхід до дозиметричного супроводу учасників ЛНА, який передбачає використання комбінації інструментальних (ЕПР-дозимерію), розрахунково-аналітичних методів дозиметрії поруч із валідизацією існуючих дозових записів. Розроблено імітаційно-стохастичні дозиметричні моделі, застосовані для реконструкції майже 27 тис. індивідуальних доз евакуантів. Методом Монте-Карло розраховано фактори місця для типових українських будинків, розроблено математичний апарат для оцінки інтегральних факторів місця за умов довільного опромінення. Оцінено дози, отримані мешканцями під час евакуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.3
Шифр НБУВ: РА315320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського