Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.426.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Сайківська Л. Ф. 
Інформаційна технологія оцінки функціонального стану оператора зорового профілю: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / Л. Ф. Сайківська ; НАН України, М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше сформовано інформаційну модель функціонального стану оператора зорового профілю, яка об'єднує стан зорової системи та психофізіологічний стан, визначено комплекс інформативних показників функціонального стану в ході вирішення зорових завдань. Вперше розроблено метод визначення функціонального стану цього оператора в процесі зорової діяльності з різними видами візуального навантаження. Вперше запропоновано узагальнені показники стомлення (S) та втоми центральної нервної системи (I), а також комплекс критеріїв для оцінювання функціонального стану оператора зорового профілю. Наведено алгоритм класифікації візуально діючих факторів за ступенем впливу на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 + Р124.426.7
Шифр НБУВ: РА380145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Федірко П.А. 
Клініко-епідеміологічне дослідження професійних хвороб органа зору у постраждалих в результаті аварії на ЧАЕС (закономірності розвитку, ризики, прогноз): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 ; 14.01.18 / П.А. Федірко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Обстежено 14 731 радіаційно опромінених осіб. Використано когортний метод і метод "випадок - контроль". Виявлено, що у когорті ліквідаторів захворюваність і поширеність очних хвороб вірогідно перевищує контрольні рівні. Доведено, що радіаційний вплив у даному діапазоні доз викликає появу радіаційних катаракт і ретинопатій та, водночас, спричиняє вірогідне дозозалежне збільшення поширеності та передчасний розвиток інволюційної катаракти, макулодистрофії, ангіопатії та ангіосклерозу сітківки. Вперше описано клінічну картину двох форм ретинопатії, що спостерігались у радіаційно опромінених внаслідок катастрофи на ЧАЕС ("синдром каштана" та"синдром дифракційної гратки"). На підставі тривалого спостереження та статистичного аналізу встановлено, що тендітні порушення прозорості кришталика, клінічно не схожі на ленсопатії, у дітей та підлітків - мешканців радіаційно забруднених територій, є наслідком тривалої дії малих доз іонізуючого опромінення. З'ясовано, що зовнішнє опромінення всього тіла у дозах понад 0,2 Гр викликає порушення функції сітківки та зорового нерва навіть за відсутності клінічних проявів офтальмопатології. Виявлено ефект дозозалежного зниження акомодаційної здатності ока у радіаційно опромінених. Одержано нові дані щодо впливу іонізуючого випромінювання на судини ока, простежено формування їх функціональних та органічних змін залежно від величини дози іонізуючої радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.7 + Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА322512

Рубрики:

      
3.

Рубан А.М. 
Професійно-обумовлена катаракта у ліквідаторів аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / А.М. Рубан ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості розвитку професійно-обумовленої катаракти в осіб, що брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. За результатами дослідження виявлено вірогідне збільшення кількості помутнінь кришталика у ліквідаторів (89,9 %), у порівнянні з контрольною групою (45,6 %). В основній групі частоту катаракт у чоловіків виявлено вірогідно частіше (47 %) у порівнянні з жінками (35 %). У ліквідаторів віком до 40 років частота катаракт збільшується заумов підвищення дози зовнішнього опромінювання. За допомогою Шеймпфлуг - аналітичної системи об'єктивно доведено, що у групі осіб віком старше 40 років на загальне середнє світлорозсіяння кришталика вік впливає більше, ніж доза опромінення. У пацієнтів віком до 40 років відмічено позитивний вірогідний кореляційний зв'язок між дозою зовнішнього опромінення та середнім світлорозсіянням для задніх субкапсулярних шарів кришталика. Середньорічний темп зростання нових випадків катаракт серед обстежених лікідаторів 19,7 %, з яких середньорічне зростання кількості катаракт 2 - 4 стадії становило 2,15 %. Доза зовнішнього опромінення, вік ліквідаторів та наявність захворювань шлунково-кишкового тракту є найбільш суттєвими факторами ризику прогресування катаракти. Розроблено заходи профілактики професійно обумовленої катаракти у ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.7-4
Шифр НБУВ: РА313225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського