Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Р120.43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Пальоха О.М. 
Ефективність профілактики впливу моніторів комп'ютерів на орган зору: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.М. Пальоха ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення змін функціонального стану органа зору практично здорових користувачів комп'ютерів, які не мають професійного досвіду роботи за монітором комп'ютера, розроблено комплексний спосіб профілактики його негативної дії, який полягає в закапуванні за 1 - 3 хвилини до початку роботи препарату "Гемодез-Н" та використанні окулярів із захисним світлофільтром для ультрафіолетової або синьої частини спектра. Встановлено, що використання запропонованого способу профілактики сприяє збереженню на вихідному рівні часу фотострес-тесту та показників зволоження ока (часу розриву сльозової плівки та сльозопродукції за тестом Ширмера). За даними анкетування показано, що новий спосіб профілактики дозволяє зменшити суб'єктивні негативні відчуття у користувачів комп'ютера на 64 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 +
Шифр НБУВ: РА348366

Рубрики:

      
2.

Сайківська Л. Ф. 
Інформаційна технологія оцінки функціонального стану оператора зорового профілю: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / Л. Ф. Сайківська ; НАН України, М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше сформовано інформаційну модель функціонального стану оператора зорового профілю, яка об'єднує стан зорової системи та психофізіологічний стан, визначено комплекс інформативних показників функціонального стану в ході вирішення зорових завдань. Вперше розроблено метод визначення функціонального стану цього оператора в процесі зорової діяльності з різними видами візуального навантаження. Вперше запропоновано узагальнені показники стомлення (S) та втоми центральної нервної системи (I), а також комплекс критеріїв для оцінювання функціонального стану оператора зорового профілю. Наведено алгоритм класифікації візуально діючих факторів за ступенем впливу на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 + Р124.426.7
Шифр НБУВ: РА380145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ковтун М.І. 
Організація адаптаційних процесів у зоровій системі користувачів у динаміці роботи на комп'ютері: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / М.І. Ковтун ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено функціональні показники зорової системи користувачів ПК молодого віку у процесі роботи та гри на комп'ютері. Показано, що у користувачів ПК в результаті роботи або гри формується або підсилюється (що стосується професійних користувачів) функціональна система адаптації зорової системи за міопічним типом, що характеризується розвитком або збереженням специфічної структури зв'язків між показниками, які є акомодаційно-конвергентною системою. Установлено, що у користувачів молодого віку в результаті роботи з відеодисплейним терміналом передчасно розвивається зорове стомлення, яке має прояв у зниженні працездатності, активності, настрою, самопочуття. Виявлено, що у процесі роботи або гри на комп'ютері контрастна чутливість на середніх і високих частотах вірогідно знижується у професійних користувачів та у підлітків, що є ознакою розвитку зорового стомлення. У професійних користувачів формується "асиметрична функціональна система контрастної чутливості", в якій значна асиметрія у роботі каналів контрастної чутливості правого та лівого очей у процесі зорової праці не змінюється. Доведено, що комп'ютерні ігри, пов'язані з підвищеною зоровою напругою, негативно впливають на акомодаційно-конвергентну систему підлітків (що призводить до росту асиметрії акомодаційної функції, збільшення значень резервів акомодації, наближення найближчих точок ясного зору, зниження контрастної чутливості на середніх і високих частотах), чим спричиняють прискорений розвиток зорової перевтоми. Розроблено заходи та підтверджено ефективність їх застосування для профілактики зорового стомлення та комп'ютерного зорового синдрому у користувачів молодого віку з використанням препарату мідріацил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 + Р128.385 +
Шифр НБУВ: РА361407

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського