Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (207)Книжкові видання та компакт-диски (53)
Пошуковий запит: (<.>U=Р120.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Рейзвіх О.Е. 
Ефективність професійної гігієни порожнини рота та особливості її проведення у дітей молодшого шкільного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Е. Рейзвіх ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності профілактики основних стоматологічних захворювань дітей, а також вдосконалення стоматологічної допомоги населенню України у аспекті їх профілактики. Показано особливе значення професійної гігієни порожнини рота (ПГПР) значення у системі профілактики карієсу та захворювань пародонту в дітей. Розроблено оптимальний склад пасти для використання у практиці дитячої стоматології. Як абразивний компонент пасти "Дентик" використано силікат кремнію, як активний наповнювач - амінофторид. В експерименті на щурах показано, що паста для чищення та поліровки зубів "Дентик" нешкідлива для організму, не має подразнювальної і сенсибілізувальної дії, є ефективною щодо карієсопрофілактики, проявляє помірну абразивну дію. На підставі результатів клінічної апробації запропонованої схеми проведення комплексу ПГПР у дітей молодшого шкільного віку показано виражений карієспрофілактичний та пародонтопротекторний ефект. Розроблено алгоритм навчання дітей правильному чищенню зубів, алгоритм контрольованого чищення й алгоритм проведення професійного чищення зубів з урахуванням усіх особливостей дитячого віку. Розроблено основні положення з організації роботи кабінетів гігієни порожнини рота стосовно проведення профілактики стоматологічних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-8 + Р120.42 +
Шифр НБУВ: РА360528

Рубрики:

      
2.

Беличенко Ю.М. 
Клініко-лабораторне обгрунтування вибору засобів профілактики карієсу зубів у підлітків Криму: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.М. Беличенко ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2007. — 17 с. — укp.

Запропоновано новий підхід щодо профілактики карієсу в підлітків. Підтверджено зв'язок між зміною функціональної активності факторів неспецифічного захисту ротової рідини, її змивів і станом інтенсивності карієсу в підлітків Кримського регіону. Запропоновано та впроваджено метод індивідуального вибору засобів профілактики карієсу на базі тестування pH ротової рідини за домашніх умов за допомогою тесту "Redentis (pH)". З урахуванням показника pH ротової рідини обгрунтовано показання щодо призначення ендо- й екзогенних засобів і полімінерально-вітамінного комплексу, використання для догляду за порожниною рота паст спрямованої лікувально-профілактичної дії. Експериментально підтверджено ефективність нового комплексу заходів профілактики карієсу, зокрема, виявлено підвищення імунного статусу у підлітків на загальному та місцевому рівнях, покращання мінералізації ротової рідини порожнини рота, що сприяє зменшенню поширеності та зниженню інтенсивності захворювання у даній віковій групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.21-5 + Р120.42 +
Шифр НБУВ: РА354195

Рубрики:

      
3.

Лепський 
Лікувально-профілактична ефективність зубних паси з про- та пребіотиками: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Вячеслав Володимирович Лепський ; Державна установа "Інститут стоматології АМН України". — О., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р120.42
Шифр НБУВ: РА365479

Рубрики:

      
4.

Лепський В.В. 
Лікувально-профілактична ефективність зубних паст з про- та пребіотиками: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Лепський ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено рецептуру лікувально-профілактичної зубної пасти, що містить про- і пребіотики, для корекції мікробіоценозу порожнини рота та вивчено її специфічну дію у разі захворювань тканин порожнини рота. За результатами проведених мікробіологічних і біохімічних досліджень доведено, що чистка зубів протягом чотирьох тижнів з застосуванням розробленої пасти "Бактулін" сприяє збільшенню кількості біфідумбактерій на слизовій оболонці рота майже у 100 разів, лактобацил - в 10 разів та зниженню кількості стрептококів, що свідчить про нормалізацію мікробіоценозу порожнини рота. На підставі результатів досліджень, проведених in vitro зроблено висновок, що аніонактивний детергент додецилсульфат натрію (лаурилсульфат) пригнічує активність лізоциму, а катіонактивний детергент цетавлон сприяє активації цього антимікробного ферменту. За результатами біохімічних досліджень ротової рідини пацієнтів з хронічним рецидивним афтозним стоматитом, у комплексній терапії яких застосовували зубну пасту "Бактулін" показано, що її регулярне використання забезпечує зниження інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, підвищення неспецифічної резистентності, нормалізації мікробіоценозу порожнини рота та скорочення термінів лікування. Відзначено, що застосування зубної пасти "Бактулін" на тлі комплексного лікування захворювань тканин пародонта сприяє більш швидкому зменшенню запальних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р120.42 +
Шифр НБУВ: РА365479

Рубрики:

      
5.

Новікова Ж. О. 
Обгрунтування та принципи індивідуального вибору засобів гігієни порожнини рота при карієсі зубів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Ж. О. Новікова ; АМН України ; Ін-т стоматології. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що в осіб з високим індексом інтенсивності карієсу (карієс, пломба, видалений) найбільш висока кореляція з високою розчинністю емалі та зниженою функціональною активністю слинних залоз. Індивідуальний вибір системи догляду за порожниною рота та засобів гігієни проводився залежно від інтенсивності карієсу, приросту карієсу за один рік і виразності конкретних факторів карієсогенної ситуації. Дослідження показали, що через один рік приріст карієсу був незначний. Вивчені показники свідчили про покращання гігієнічного стану порожнини рота, збільшення швидкості слиновиділення і кислотність середовища (рН) ротової рідини, підвищення мінералізуючого потенціалу ротової рідини та резистентності емалі, нормалізація мікробіоценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 + Р120.42
Шифр НБУВ: РА377567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського