Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (29)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.424$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Гуфрій С.Д. 
Гострий післяродовий гнійно-катаральний ендометрит і вплив на його перебіг нового препарату на основі декаметоксину: Автореф. дис... кадн. вет. наук: 16.00.07 / С.Д. Гуфрій ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше створено препарат "Ендотек" для лікування корів, хворих на післяродовий гнійно-катаральний ендометрит, вивчено ефективність застосування даного препарату. Проведено комплексне дослідження рівня гормонів, ферментів та морфологічних показників крові цих корів до та після проведення запропонованого лікування. Вивчено чутливість мікрофлори матки до ендотеку, установлено дозування, кратність застосування та токсичність розробленого препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-7 +
Шифр НБУВ: РА330291

Рубрики:

      
2.

Омеляненко М.М. 
Ендометрит і піометра сук (клініко-експериментальні дані): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / М.М. Омеляненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено комплексне дослідження хронічного ендометриту та піометри, що спонтанно виникли, а також експериментально викликаного ендометриту сук шляхом введення в порожнину матки суміші культур збудників неспецифічної гнійної інфекції. Встановлено, що основною причиною піометри є хронічний ендометрит, у патогенезі якого головна роль належить збудникам гнійної інфекції. Доведено можливість відтворення ендометриту у сук у стадію зрівноваження статевого циклу шляхом введення в матку скипидару та культур збудників гнійної інфекції, після родів - гнійного ексудату від хворої на піометру тварини. Встановлено, що за характером ексудату є піометра гнійно-катаральна, гнійно-геморагічна та гнійно-гнильна, а за патоморфологічними змінами в стінці матки - залозисто-кістозна та кістозно-гіперпластична.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-953 +
Шифр НБУВ: РА330384

Рубрики:

      
3.

Бордюгов К.С. 
Застосування кремній неорганічного сорбенту і прополісу для лікування корів з післяродовим гнійно-катаральним ендометритом: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / К.С. Бордюгов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено поширення, причини виникнення й особливості перебігу післяродового гнійно-катарального ендометриту у корів. Розроблено, апробовано та впроваджено у виробництво ефективні схеми терапії з використанням препарату Пропосил, створеного на основі екологічно безпечних складових - прополісу та кремнійнеорганічного сорбенту аеросил А-300. Виявлено стимулювальну дію Пропосилу на морфобіохімічні й імунологічні показники та фактори неспецифічної резистентності організму корів, хворих на післяродовий гнійно-катаральний ендометрит. Виявлено, що після трьох осіменінь у першій дослідній групі, в якій застосовано Пропосил, запліднилося 86,7 %, що на 6,7 % більше, ніж у другій групі корів, яким уводили енроксил-10 % та на 13,4 %, ніж у третій дослідній групі, тварин якої лікували за допомогою аеросилу А-300.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-7 +
Шифр НБУВ: РА360222

Рубрики:

      
4.

Зажарський В.В. 
Лазеротерапія при гострому післяродовому ендометриті у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Зажарський ; Харк. зооветеринар. ін-т. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно використання низькоінтенсивного лазерного випромінювання від напівпровідникового діода під час лікування гострого післяродового ендометриту корів. Визначено його високу терапевтичну ефективність у порівнянні з тканинотерапією та застосуванням окситетрацикліну-200. Встановлено стимулювальну дію лазерного випромінювання на морфо-біохімічні, імунологічні показники та фактори неспецифічної резистентності організму корів, хворих на гострий гнійно-катаральний ендометрит, визначено імунодепресивну дію окситетрацикліну-200. Проведено порівняльну діагностику для виявлення гострого післяродового та субклінічного ендометриту в корів різними фізико-хімічними методами. Проаналізовано показники відтворення корів, пролікованих різними засобами. Встановлено, що у корів після лазеротерапії скорочувався сервіс-період, знижувався індекс осіменіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-7
Шифр НБУВ: РА313787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Керничний С.П. 
Патогенетичне обгрунтування лікування корів, хворих на хронічний гнійно-катаральний ендометрит: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / С.П. Керничний ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено поширеність симптоматичної неплідності серед поголів'я великої рогатої худоби у п'яти гоподарствах південно-західного регіону Поділля та розроблено комплексні схеми терапії корів за хронічного гнійно-катарального ендометриту. Установлено взаємозв'язки між виникненням і перебігом хронічного гнійно-катарального ендометриту в корів з імунобіологічною реактивністю їх організму, а також під час їх лікування та після одужання. За результатами проведених клініко-експериментальних досліджень обгрунтовано, розроблено й апробовано ефективні схеми лікування корів з хронічною формою гнійно-катарального ендометриту, які грунтуються на регіонарних методах антимікробної терапії та стимулювальних засобах впливу на організм хворих тварин. Обгрунтовано необхідність застосування імуностимулювальної та імунокоригувальної терапії. Зазначено, що запропоноване комплексне лікування корів, хворих на хронічний гнійно-катаральний ендометрит, за раціонального застосування етіотропних і стимулювальних засобів, на відміну від інших схем терапії, є достатньо ефективним і економічно доцільним. Доповнення запропонованої антибактеріальної терапії регіонарним введенням водних розчинів іхтіолу зумовлює вірогідне зростання кількості лімфоцитів, T-клітин і основних імунокоригувальних індексів, а також факторів неспецифічного захисту організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-7 +
Шифр НБУВ: РА360162

Рубрики:

      
6.

Чупрун Л. О. 
Піометра кішок: етіологія, патогенез, лікування: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / Л. О. Чупрун ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше за результатами комплексного дослідження перебігу захворювання, цитологічного та біохімічного складу крові, патологоанатомічного та гістологічного матки, маткових труб і яєчників у порівнянні з нормою, бактеріологічного- мікрофлори піхви клінічно- здорових у стадії рівноваги статевого циклу та вмісту матки хворих піометрою, доповнено патогенез піометри. Розроблено й обгрунтовано консервативне лікування хворих піометрою кішок з використанням антибіотиків, до яких чутливі виділені мікроорганізми з піхви. Запропоновано комплекс діагностичних показників, зокрема визначення рівня в крові alpha-амілази і ШОЕ для встановлення діагнозу піометри в кішок. Розширено комплексну профілактику гнійного запалення за перебігу ранового процесу після оваріогістеректомії за піометри з використанням некогерентного поляризованого світла, випромінюваного лампою "Біоптрон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-954
Шифр НБУВ: РА382776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Рожко М.С. 
Роль умовно-патогенних мікробів сперми у розвитку субклінічного ендометриту у корів та телиць: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / М.С. Рожко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Вперше проведено комплексні дослідження сперми бугаїв-плідників на різних етапах технологічної обробки з урахуванням віку тварин та сезонного фактора. Вивчено якісний і кількісний склад бактерій і грибів у спермі та статевій системі самок за ендометритів. Виявлено вплив мікробів-контамінантів на біологічні, біохімічні та морфологічні показники сперми та на її запліднювальну здатність. Встановлено резистентність виділених штамів мікроорганізмів до нових антибактерійних і сануючих препаратів. Виявлено вплив препаратів "Декомсан" та "Антисепт Д", застосованих для санації сперми і порожнини матки корів за ендометриту, на рівень бактеріального забруднення, життєздатність сперміїв і фізіологічний стан тварин. Наведено методичні рекомендації щодо ізоляції та ідентифікації синьогнійної палички з сперми та статевих органів сільськогосподарських тварин. Розроблено методику мікробіологічного дослідження замороженої сперми бугаїв-плідників, яка застосовується під час штучного осіменіння. Розроблено інструкцію щодо порядку завозу, зберігання, контролю та використання імпортної сперми бугаїв-плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-1 + П60-344.1 +
Шифр НБУВ: РА332892

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського