Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (7)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.33-911$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Горюк В.В. 
Використання сапоніту в системі заходів з профілактики неплідності худоби на Поділлі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Горюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено основні причини неплідності худоби у Чемеровецькому районі Хмельницької області, встановлено її різновиди та економічні збитки від неї. З'ясовано, що основною формою неплідності худоби у досліджуваному регіоні є аліментарна, на другому місці за поширеністю виявилася симптоматична неплідність, інші форми даної патології зустрічалися значно рідше. Вивчено ефективність застосування вітамінів та аутомолозива з метою профілактики неплідності худоби. Вперше застосовано сапонітове борошно (у чистому вигляді, екструдованій формі, у поєднанні з вітамінними препаратами та аутомолозивом) у системі заходів з профілактики неплідності худоби та підвищення життєспроможності новонароджених телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-911-7 +
Шифр НБУВ: РА331243

Рубрики:

      
2.

Гончаренко В. В. 
Клініко-симптоматичне і патогенетичне обгрунтування профілактики неплідності корів-первісток: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / В. В. Гончаренко ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження впливу вітамінно-мінеральної домішки "Кау Мін Драй", адсорбенту мікотоксинів "Екосорб 25", калію йодиду, тканинних препаратів фетоплацентату, метрофету та олії лимонника китайського на фізіологічний статус нетелей української чорнорябої, червоно-рябої і голштинської порід великої рогатої худоби, що є найпоширенішими на Житомирщині. За результатами клінічних спостережень і біохімічного дослідження крові доведено їх нешкідливість і можливість використання для корекції перебігу тільності та післяотельного періоду, а також профілактики неплідності. Встановлено, що згодовування вітамінно-мінеральних домішок та введення біологічно активних препаратів нетелям в останній місяць плодоношення стимулює обмінні процеси в організмі, що підтверджується зростанням інтенсивності перейм і потуг та клінічно виявляється скороченням тривалості другої та третьої стадій отелення, перебігу інволюційних процесів у статевих органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-911-8
Шифр НБУВ: РА382500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Стефаник В.Ю. 
Обгрунтування етіології, патогенезу акушерської патології та патогенетичної і неспецифічної терапії у системі профілактики неплідності худоби в окремих геохімічних зонах західного регіону України: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.07 / В.Ю. Стефаник ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2010. — 40 с. — укp.

Вперше одержано нові наукові дані про головні етіологічні чинники акушерської патології та неплідності корів у біогеохімічних провінціях Західного регіону України та встановлено питому вагу кожного з них у загальній патології відтворення корів. Виявлено патогенетичні зв'язки між виникненням і розвитком ендотоксикозу у тільних корів і порушеннями у них функції печінки, щитовидної залози, розладами обміну речовин, гемопоезу, кетозом, гормонального й імунного статусу. Доведено, що етіологічною та патогенетичною основою порушення процесу плодоношення, отелення, післяотельного періоду з розвитком гострого метриту є накопичення в організмі глибокотільних корів токсичних продуктів обміну речовин. Досліджено електролітне співвідношення у сироватці крові між парами іонів Na-K та Ca-Mg як стимуляторів функції вегетативної нервової системи, розроблено методи корекції вітамінно-мінерального обміну в організмі корів, а також комплекс профілактичних і лікувальних заходів, здатних запобігати розвитку патологічних процесів і функціональних розладів статевих органів як наслідку вегетативних дистоній. Вперше з використанням сканувальної електронної мікроскопії наведено морфологічну характеристику змін ендометрія корів протягом статевого циклу та у разі настання неплідності. Доведено залежність перебудови поверхневої епітеліальної вистилки матки корови та взаємовідношення різних клітинних елементів з епітеліоцитами ендометрія залежно від фаз статевого циклу. Встановлено залежність між перебігом післяотельної інволюції та біохмічним статусом крові й обгрунтовано патогенетичний взаємозв'язок між ними. Виявлено особливості перебігу післяотельного періоду залежно від тривалості третьої стадії отелення, що експериментально підтверджено ефективністю своєчасної профілактики субінволюції статевих органів з відновленням відтвірної функції. Показано суттєве значення мікроелементів (йоду, цинку, кобальту) у відновленні функції яєчників у разі симптоматичної неплідності корів. Запропоновано способи застосування даних мікроелементів у поєднанні з вітамінами у вигляді йодліпідного препарату, сухих порошків сульфату цинку та хлористого кобальту. Доведено залежність відтвірної функції корів від біогеохімічних особливостей довкілля, встановлено патогенетичний взаємозв'язок розладів репродуктивної функції корів з рівнем забезпечення їх мікроелементами: йодом, цинком, кобальтом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-911
Шифр НБУВ: РА370605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Волков С.С. 
Причини і механізми зниження заплідненості корів та її корекція: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / С.С. Волков ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню причин і механізмів зниження заплідненості корів з симптомокомплексом сумнівного прогнозу, обгрунтуванню і розробці методів її підвищення. Отримані результати досліджень дали змогу рекомендувати фахівцям ветеринарної медицини методи підвищення заплідненості корів. Матеріали дисертації увійшли до "Методологічних рекомендацій по відтворенню стада великої рогатої худоби молочного напрямку" (1995 р.), а також до рекомендацій "Штучне осіменіння корів і телиць" (1999 р.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-911-8,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського