Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (192)Книжкові видання та компакт-диски (160)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Руденко П.А. 
Асоціації умовно патогенних бактерій в патології великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / П.А. Руденко ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено мікробні асоціації у випадках ендометритів, маститів у корів і шлунково-кишкових, респіраторних захворювань новонароджених телят у дванадцяти господарствах восьми районів Луганщини. Встановлено, що у фермерських біоценозах циркулює від трьох до шости умовно патогенних видів бактерій, які викликають різноманітні патології в корів і новонароджених телят. Ідентичність бактерій, виділених від корів і телят, підтверджується антигенною спорідненістю бактерій у разі різних захворювань, відсутністю антагонізму між бактеріями, ізольованими з одного господарства та позитивним впливом інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві. Показано, що під впливом антропогенних факторів і факторів зовнішнього середовища відбувається зміна головних співчленів паразитоценозу, їх кількості в асоціаціях, антогоністичних властивостей, а також зміна чутливості мікрофлори до антибіотиків. Виготовлено експериментальну серію інактивованого полібактеріну. Вперше вивчено клітинні та гуморальні фактори імунної відповіді в корів і телят на введення інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311-1-8 + П876.181-1-8
Шифр НБУВ: РА319173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Малимін Р.Є. 
Біокремнійорганічні пористі сорбенти в профілактиці акушерської патології у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Р.Є. Малимін ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив домішок, внесених до раціону корів, - біокремнійорганічних пористих адсорбентів, вітчизняного цеоліту й угорського - хумоліту на мінеральний і білковий обмін, перебіг процесу отелення та періоду після нього. Встановлено, що згодовування коровам у зимовий та літньо-пасовищний періоди протягом 60 днів до отелення і 45 днів після отелення цеоліту та хумоліту в дозі 0,5 л на 1 кг маси тіла не впливає негативно на показники фізіологічного статусу корів. На основі ентеросгелю виготовлено ентеросгель-пасту, введення якої в порожнину матки корів, у поєднанні з ін'єкцією вітаміну Е, профілактує гострий післяродовий ендометрит. Згодовування цеоліту та хумоліту сприяє збільшенню питомої маси сирої кістки, підвищенню вмісту кальцію на 5 - 40 % і фосфору на 2 - 11 % в кістковій тканині та зростанню кальцієво-фосфорного співвідношення в зимовий період з 1,14:1 у контролі до 1,36:1 у разі використання цеоліту та 1,40:1 - хумоліту, а також зростанню вмісту в крові загального білка на 5 - 13 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1
Шифр НБУВ: РА312250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сухін В.М. 
Використання біологічно активних речовин і електроанальгезії для підвищення резистентності, продуктивності та лікування маститів у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.М. Сухін ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Використання гідрогумату коровами у дозі 100 мг на кг живої маси протягом 21 доби зумовило зростання кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну, загального білка, фракцій альбумінів, білкового коефіцієнта та каротину. У газоенергетичному обміні спостережено збільшення споживання кисню та енергетичних витрат у разі зниження вентиляції легень. У лактуючих корів згодовування гідрогумату сприяє ефективнішому використанню поживних речовин раціону, а також впливу на синтетичні процеси у печінці й у молочній залозі та молочну продуктивність. У глибокотільних корів - підвищує резистентність, попереджує післяродові захворювання, а також стимулює репродуктивну функцію. Лікування катаральних маститів у корів гідрогуматом у комбінації з мастицидом або пластизолом сприяє нормалізації показників крові та молока, стимуляції метаболічних процесів під час лікування катаральних маститів у корів, а також скороченню терміну лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 гідрогумат + П876.181-911-7,022
Шифр НБУВ: РА309563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ревунець А.С. 
Вплив адсорбентів на перебіг тільності отелення і післяотельного періоду у корів в зоні радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / А.С. Ревунець ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П866,022 + П876.1-911,022
Шифр НБУВ: РА310745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ревунець А.С. 
Вплив адсорбентів на перебіг тільності, отелення і післяотельного періоду у корів в зоні радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / А.С. Ревунець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Доведено, що в процесі згодовування коровам сапоніту знижується вміст цезію-137 у фетальній плаценті на 27 %, навколоплідній рідині - на 29 %, молозиві - на 28 %, сечі - на 24 % і збільшується на 35 % його виділення з калом у корів дослідної групи. Уперше в третій зоні радіаційного забруднення запропоновано застосування дігітолу та комплексу вітамінного препарату для лікування корів з гіпофункцією яєчників і матки та корекції статевого циклу. Розроблено рекомендації щодо доз лікувального застосування дігітолу та тривітаміту в післяотельний період. Визначено позитивний вплив даних препаратів у забрудненій радіонуклідами зоні на час виникнення стадії збудження статевого циклу в корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.11 +
Шифр НБУВ: РА325479

Рубрики:

      
6.

Карпюк В.В. 
Вплив низьких доз радіаційного випромінювання на перебіг тільності і отелень у корів поліської м'ясної породи та виникнення ротавірусної інфекції у новонароджених телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Карпюк ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив тривалого малоінтенсивного радіаційного забруднення на перебіг тільності та отелення виведеної нової поліської м'ясної породи корів, стан і природну резистентність новонароджених телят і рівень їх захворюваності ротавірусною діареєю. Розглянуто профілактичні заходи запобігання, зокрема, щеплення тільних корів вакциною нового покоління, створеною на основі макромолекулярного комплексу платини. На підставі проведених досліджень одержано дані про те, що довготривала дія підвищених доз радіації має негативний вплив на фізіологічний стан організму тільних корів та молодняка. Найбільш вразливими до дії малоінтенсивного іонізуючого випромінювання виявились лейкопоетарна система і гуморальні прояви імунітету: фагоцитарна активність нейтрофілів, бактерицидна активність сироватки крові та Т- і В-лімфоцитарні системи. Встановлено доцільність використання ротавірусної інактивованої платинової вакцини, особливо в господарствах забрудненої радіонуклідами зони, неблагополучних щодо захворювань новонароджених телят на ротавірусну діарею, яка стимулювала підвищення специфічного імунітету в глибокотільних корів та обумовила зростання колострального імунітету у новонароджених телят, що на 70 - 90 % захищає їх від ротавірусів, полегшує перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1
Шифр НБУВ: РА312771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Плахотнюк І.М. 
Вплив стану молочної залози на відновлення відтворної функції корів за гіпофункції яєчників: автореф.дис ... канд. вет. наук : 16.00.07 / І.М. Плахотнюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне та практичне обгрунтування методики сонографічного дослідження вим'я у корів і встановлено негативний вплив на тереоїдогенез запалення молочної залози, що спричиняє анафродизію. За результатами проведених досліджень розроблено й обгрунтовано методику ультразвукового дослідження вим'я. Встановлено зв'язки між станом статевих органів у корів і поширеністю маститу, а також між запаленням молочної залози та проявом статевої циклічності, заплідненістю та вмістом статевих гормонів у тварин. Розроблено й обгрунтовано комплексні схеми лікування корів за одночасного прояву гіпофузії яєчників і маститу. Доведено, що комплексне лікування корів, спрямоване на регулювання іннервації, метаболізму, репарації та регенерації клітин гонад і молочної залози та стимулювання розвитку фолікулів у яєчниках шляхом використання новокаїнотерапії, фолігону та протимікробного препарату мастієт форте, є найбільш ефективною схемою лікування за одночасного прояву гіпофункції яєчників і маститу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.62-911 + П876.181-911-6 +
Шифр НБУВ: РА366549

Рубрики:

      
8.

Замазій А. А. 
Гіпоксія новонароджених телят та її корекція: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 03.00.13,16.00.07 / А. А. Замазій ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Встановлено, що під впливом гіпоксії плода відбуваються зміни процесу гемоцитопоезу (підвищення кількості еритроцитів у крові, вмісту гемоглобіну, кисневої ємності крові) як адаптаційні процеси у новонароджених телят. Гіпоксія телят супроводжується лейкоцитозом і тромбопенією. Гематологічні індекси свідчать, що більш повільно встановлюється лімфоцитарний профіль крові у телят, які народилися у стані гіпоксії. Встановлено значне зниження вмісту глюкопластичних, ліпопластичних, незамінних і замінних амінокислот у крові та навколоплідній рідині телят, які народилися у стані гіпоксії. Макро- та мікроелементний склад рідин організму новонароджених телят характеризується гіпонатрійемією та гіперкальцемією. За умов впливу гіпоксії у плода знижується вміст основних макро- та мікроелементних компонентів дихального ланцюга, гемоцитопоезу (феруму, купруму, цинку, кобальту) та в навколоплідній рідині. Під впливом гіпоксії змінюється жирнокислотний склад крові та навколоплідної рідини телят: встановлено значне зниження ненасичених жирних кислот, підвищення коефіцієнта насиченості крові та навколоплідної рідини у телят, які народилися з ознаками асфіксії. Виявлено, що за умов впливу гіпоксичного фактора у рідинах організму новонароджених телят активуються процеси перекисного окиснення ліпідів, послаблюється антиоксидантний захист організму. Встановлено, що процеси ліпоперооксидації переважають у гемолізатах еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12 + П876.17
Шифр НБУВ: РА381618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Вальчук О.А. 
Гострий катаральний мастит у високопродуктивних корів (поширення, етіопатогенез та лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / О.А. Вальчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено моніторинг захворювання корів на субклінічний та клінічні форми маститу протягом року в ПП АФ "Данилівська" Васильківського району Київської області. Досліджено поширення захворювання, визначено сезонність його прояву та виявлено взаємозв'язок морфологічних, біохімічних, імунологічних та ендокринних показників з фізіологічним станом молочної залози. Визначено ефективність різних методів лікування корів, хворих на гострий катаральний мастит. Встановлено суттєвий стимулюючий вплив даних препаратів на імунну систему корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181 +
Шифр НБУВ: РА353910

Рубрики:

      
10.

Мусієнко Ю.В. 
Діагностика, прогнозування та профілактика патологічних родів у свиноматок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Ю.В. Мусієнко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено поширення та встановлено причини виникнення родової патології у свиноматок різних вікових груп залежно від пори року. Встановлено, що основними ознаками патологічних родів є поява у гнізді мертвонароджених поросят, новонароджених з асфіксією, затримка посліду, недорозвиток і перерозвиток плодів, слабкі або надмірні перейми і потуги. Визначено зміну основних біохімічних показників у крові вагітних свиноматок у передродовому періоді з урахуванням їх віку та вивчено корегуючий вплив на них біологічно активних речовин. Для профілактики родової патології у свиноматок рекомендовано комплексне введення препаратів плаценти денатурованої емульсованої (ПДЕ) та естрофану, які завдяки синхронізуючому та стимулюючому ефекту сприяють кращій підготовці до опоросу та підвищують показники їх продуктивності. Вивчено динаміку коагуляційно-антикоагулянтного та фібринолітичного потенціалу плазми крові перед родами у клінічно здорових свиноматок і свиноматок з патологічним перебігом родового процесу з урахуванням їх віку, показано вплив на систему гемостазу ПДЕ та естрофану. Розроблено новий метод прогнозування родової патології та доведено корегувальний вплив ПДЕ на систему гемостазу у свиноматок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.14-925 +
Шифр НБУВ: РА349419

Рубрики:

      
11.

Чекан О.М. 
Діагностика, прогнозування та профілактика післяродової патології у свиноматок: Автореф. дис... кадн. вет. наук: 16.00.07 / О.М. Чекан ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Установлено та вивчено параметри співпадання основних клінічних, морфологічних, метаболічних показників у свиноматок до родів, під час родів і в перші дні післяродового періоду у разі фізіологічного та патологічного перебігу пуерперального періоду. Для ранньої діагностики та прогнозування післяродової патології та ефективного застосування профілактичних заходів слід враховувати показники утерограми та вагінальних мазків-відбитків, показники ректального дослідження, біохімічних, морфологічних і гормональних показників крові та характер змін гістоструктури матки. Апробовано та доведено доцільність застосування біологічно активних препаратів - тканинного препарату "ПДЕ" та "Естрофан" з метою профілактики післяродової патології за різних схем їх введення, а також метод профілактики післяродової патології у свиноматок з заcтосуванням препарату "Кобактан", який сприяє значному зниженню кількості випадків запальних процесів органів статевої системи у пуерперальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.15-925 +
Шифр НБУВ: РА330290

Рубрики:

      
12.

Салецька О.В. 
Діагностика, терапія і профілактика серозного маститу у свиноматок: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / О.В. Салецька ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено характер метаболічних змін крові (біохімічні показники та вміст пролактину) та співпадання основних діагностичних тестів за умов розвитку серозного маститу у свиноматок. Науково обгрунтовано симптоматику та динаміку соматичних клітин і мікробне обсіменіння секрету уражених пакетів молочних залоз, виявлено його вплив на життєздатність і збереженість приплоду у свиноматок за серозного маститу. Вперше у порівняльному аспекті вивчено терапевтичну й економічну ефективність різних схем патогенетичної терапії свиноматок за серозного маститу та динаміку змін метаболічних показників крові у процесі їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-925 +
Шифр НБУВ: РА355451

Рубрики:

      
13.

Калашніков В.О. 
Етіологічна роль умовно-патогенної мікрофлори, удосконалення методів профілактики і терапії ендометритів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.О. Калашніков ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено роль умовно-патогенної мікрофлори у виникненні післяпорогових ендометритів та показано необхідність розробки нових засобів профілактики та лікування післяродових патологій у корів. Визначено видову структуру умовно-патогенної мікрофлори, виділеної з піхви здорових і хворих на ендометрит корів. Установлено видовий склад, токсигенні, гемолітичні та патогенні властивості мікроорганізмів, виділених від корів, хворих на ендометрит. Проаналізовано й узагальнено одержані за цього дані. Установлено, що функціональні порушення органів статевої системи наявні у 77,3 % корів. Ці порушення як причина вибраковування становили 1,26 % випадків. Симптоматичні захворювання репродуктивних органів установлено у 22 % тварин, але вони зумовили вибраковування 56,5 % тварин. З'ясовано, що основною причиною вибракування тварин і великих економічних збитків тваринницьких господарств є симптоматична неплідність, а функціональні порушення статевої системи в 44,8 разів рідше призводять до вибраковування тварин. З метою профілактики післяпорогових ендометритів запропоновано здійснювати імунізацію тільних корів вакциною, виготовленою з протективних антигенів патогенних ізолятів. Створено й експериментально доведено ефективність використання нової субодиничної інактивованої вакцини для профілактики післяпорогових ендометритів у корів і лікувально-стимулювального препарату "Утеротон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.159-911 +
Шифр НБУВ: РА355758

Рубрики:

      
14.

Зажарська Н.М. 
Етіопатогенез, симптоматична і патогенетична терапія мастита у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Н.М. Зажарська ; Харк. зооветеринар. ін-т. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено етіопатогенез серозного та катарального маститу, а також вплив лазерного випромінювання, антибіотиків, новокаїну на неспецифічну реактивність організму корів, хворих на мастит. Визначено ефективність лазеротерапії у порівнянні з іншими лікувальними методами. За допомогою проведених досліджень доведено, що у разі запалення молочної залози в крові спостерігаються суттєві порушення морфо-біохімічного складу, зміни факторів неспецифічної реактивності організму, імунодефіцитного стану. Вперше проведено тривале вивчення динаміки морфо-біохімічних, імунологічних показників і показників неспецифічної резистентності крові корів, хворих на мастит, у ході лікування їх лазерним приладом СТП-5, мастилексом, який містить гентаміцин і цефалексин та з використанням новокаїнової блокади. Обгрунтовано перевагу лазера над загальноприйнятими методами лікування маститу. Доведено, що низькоінтенсивне лазерне випромінювання від напівпровідникового діоду є високоефективним засобом під час лікування корів, хворих на серозний і катаральний мастит. Визначено позитивну дію лазерного випромінювання на морфо-біохімічні та імунологічні показники крові корів. Встановлено доцільність використання патогенетичних методів лікування серозного та катарального маститу замість етіотропних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7
Шифр НБУВ: РА313788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Желавський М.М. 
Імунобіологічні аспекти післяродового гнійно-катарального ендометриту у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / М.М. Желавський ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено імунобіологічний статус корів у разі фізіологічного перебігу післяродового періоду та в динаміці лікування ендометриту. Встановлено, що післяродовий гнійно-катаральний ендометрит корів супроводжується зменшенням вмісту Т- та В-лімфоцитів, зростанням лізоцимної активності сироватки крові, пригніченням бактерицидної активності та фагоцитозу. Проведено порівняльну оцінку різних методів лікування, а також імунобіологічний підбір біологічно активних та антибактерійних препаратів. Доведено, що під час післяродового гнійно-катарального ендометриту найвищу терапевтичну ефективність досягать у разі застосування комплексної схеми лікування, яка включала внутрішньоаортальні інфузії (1 % розчину новокаїну, 25 ОД окситоцину, 5 % розчину енрофлоксу) в поєднанні з біостимулятором АСД-ф-2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.159
Шифр НБУВ: РА320833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Хомутов С. Л. 
Клінічний і субклінічний мастит корів та об|рунтування екологічно безпечних засобів терапії і профілактики: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / С. Л. Хомутов ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено та впроваджено в виробництво препарат на основі фітокомпонентів (НіжнодійЩ) і натрію гіпохлориту (ВетОкс-1000) для терапії та профілактики клінічного серозного та субклінічного маститу у корів. Це дозволяє одержувати молоко, що не містить залишків антибіотиків та інших екологічно небезпечних речовин. Визначено ступінь поширення і роль мікроорганізмів в етіології маститів. Розроблено й апробовано нові лікувально-профілактичні хіміотерапевтичні засоби: МетрисанЩ, серветки дезінфікуючі для домашніх тварин. Встановлено нові властивості препаратів Бровадез-плюс, ФітосептЩ і Іммунейт, які надають підставу для широкого застосування їх у системі протимаститних заходів у галузі молочного скотарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911
Шифр НБУВ: РА382761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Тресницька В.А. 
Комплексні методи діагностики та заходи профілактики післяродових ускладнень у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.А. Тресницька ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні показники відтворення стада корів, досліджено сезонну та вікову динаміку післяродових ускладнень матки, післяродової патології. Вивчено характер морфобіохімічних, імунобіологічних і гормональних показників крові корів з метою вивчення характеристики основних діагностично-прогностичних тестів за фізіологічного й ускладненого перебігу післяродового періоду. Доведено, що основними причинами післяродової патології у корів і телиць є післяродові ускладнення (субінволюція) матки (11 %) післяродовий ендометрит (10,2 %), вагініти, вестибуліти та цервіцити (8,6 %). Ускладнення пуерперального періоду характеризуються змінами морфобіохімічних показників, гормонального стану та імунограми, що є підставою для застосування засобів імуномодуляції. За змінами зазначених показників, а також даними клінічної оцінки загального стану та стану органів статевої системи корів установлено параметри основних діагностино-прогностичних тестів за умов фізіологічного та ускладненого перебігу післяродового періоду у корів, що дає змогу використовувати їх для ранньої діагностики патології у цьому періоді. Установлено, що застосування з профілактичною метою ПДЕ й естрофану призводять до покращення показників імунобіологічної резистентності та зниження частоти виникнення післяродових ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.11-911 +
Шифр НБУВ: РА349087

Рубрики:

      
18.

Ордін Ю.М. 
Корекція перебігу родів і післяродового періоду у зв'язку з клініко-фізіологічним станом корів під час сухостою: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Ю.М. Ордін ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Установлено, що причинами виникнення затримання посліду субінволюції та ендометриту можуть бути: неповноцінна годівля сухостійних корів, порушення утримання, відсутність інсоляції, втрата контролю за санітарним станом у сухостійному і родильному відділеннях під час масових отелень, ймовірність пасажування мікрофлори та загазованість приміщень. Несприятливі фактори зовнішнього середовища призводять до порушення обміну речовин у 80% корів та розвитку у 66% сухостійних тварин остеодистрофії і у 14% - маститу. Розлади обміну речовин і хвороби сухостійних корів мають вірогідний зв'язок з виникненням затримання посліду, субінволюції матки і післяродового ендометриту. Патогенез патології родів і післяродових захворювань та неплідності корів пов'язаний з розладами стероїдогенезу, характерним патогенетичним чинником є дисфункція яєчників і плаценти у сухостійних корів зі зниженням П:Е співвідношення до 2,3:1 (при нормі 2,5:1) і підвищення цього показника під час родів до 2,3:1 (при нормі 1,8:1). Подібні зміни стероїдогенезу у хворих корів є об'єктивним відображенням функціональних розладів яєчників, що спричиняє порушення фетоплацентарного комплексу в сухостійних корів, призводить до гальмування скоротливої функції м'язів матки, її атонії та сприяє затриманню посліду. Обгрунтована роль фармакопрофілактики патологій родів і післяродового періоду на основі прогнозу (наявність ознак остеодистрофії і маститу за 60-45 днів до передбачуваних родів). Апробована і доведена доцільність введення сухостійним коровам тетравіту, натрію селеніту і КАФІ при остеодистрофії і запаленні молочної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1-911-8,022

Рубрики:

      
19.

Русак В.С. 
Корекція першої стадії родів та профілактика затримання посліду у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.С. Русак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження з вивчення ефективності лабораторних методів діагностики затримання посліду у корів у господарствах умовно чистої та забрудненої радіонуклідами зони. З'ясовано вплив на стан природної неспецифічної резистентності та перебігу отелення у даних тварин внутрішньовенного введення суміші розчинів 40 %-ї глюкози та 10 %-го кальцію хлориду або 5 %-ї аскорбінової кислоти та підшкірного введення комплексного вітамінного препарату. Досліджено морфологічні зміни в материнській частині плаценти у випадку нормального перебігу отелення та затримання посліду. Обгрунтовано можливість контролю за перебігом післяотельного періоду шляхом визначення в лохіях каталази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.14-911-8 +
Шифр НБУВ: РА336724

Рубрики:

      
20.

Ковальов П.В. 
Корекція статевого циклу та розвиток вагітності у сук: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / П.В. Ковальов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Представлено результати порівняльного аналізу ефективності використання різних комбінацій біологічно активних речовин для корекції статевого циклу у сук. Розроблено методику стимуляції відтворної функції тварин на підставі застосування різних комбінацій хорулону, фолігону, фолікуліну, тканинного препарату та вітаміну E. Проведено дослідження морфологічних змін у статевому апараті, вмісту естрадіолу та прогестерону в крові сук, динаміки розвитку провізорних органів впродовж вагітності, онтогенезу плодів, їх маток та яєчників. Встановлено нешкідливіть та ефективність використання нового методу корекції статевого циклу у сук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.11-953 +
Шифр НБУВ: РА331663

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського