Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (59)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П875.56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Маслак Ю. В. 
Аліментарна остеодистрофія кіз: патогенез, діагностика і лікування: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / Ю. В. Маслак ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Встановлено маловідомі ланки патогенезу аліментарної остеодистрофії кіз. Вперше у клінічно здорових кіз встановлено рівень показників обміну біополімерів сполучної тканини у сироватці крові та сечі. Розроблено й апробовано інформативний діагностичний комплекс біохімічних показників сироватки крові та сечі кіз із включенням тестів, що характеризують стан біополімерів сполучної тканини. Доведено ефективність використання препарату кальфостонік, що містить комплекс макро- та мікроелементів і вітамінів, для лікування кіз, хворих на остеодистрофію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-932 + П836.65
Шифр НБУВ: РА380153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пустовіт Р.В. 
Гемостаз та його корекція при переломах трубчастих кісток у собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Р.В. Пустовіт ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 22 с. — укp.

Вивчено зміни систем гемостазу, фібринолізу та протеолізу в собак з патологіями трубчастих кісток різних форм. За результатами дослідження зазначених систем і клініко-рентгенологічної оцінки розроблено ефективні, патогенетично обгрунтовані схеми корекції запально-регенеративної реакції та стимуляції загоєння переломів трубчастих кісток стилоподію та зейгоподію. Доведено, що за різних нозологічних форм патологій трубчастих кісток у собак розвиваються гіперкоагуляційні зрушення з різними формами та стадіями синдрому дисемінованого внутрішньосудинного мікрозгортання крові (ДВЗ-синдром). У разі закритих переломів кісток зейгоподію гіперкоагулянтні зрушення мають прояв у вираженій гіперфібриногенемії з помірною тромбонемією та пригніченням фібринолізу, які є проявом реакції гострої фази на травму, а у разі відкритих фрактур вони поглиблюються до претромботичного стану з дефіцитом фібриностабілізувальної й антитромбінової активності плазми крові. Переломи кісток стилоподію супроводжуються гострою формою ДВЗ-синдрому. Запально-репаративний процес після остеосинтезу трубчастих кісток ускладнюється коагулопатією споживання, яка триває близько двох тижнів і має прояв у гіперфібриногенемії з високою концентрацією розчинного фібрину, подовженням протромбінованого часу, пригніченням фібринолізу та дефіцитом фібриназної та антитромбінової активності плазми крові, що спричиняє дезорганізацію мікроциркуляції та дисрегенерацію. На підставі результатів клініко-експериментальних досліджень обгрунтовано застосування після остеосинтезу тіотриазоліну та натрію нуклеїнату, які посилюють інгібіторний потенціал крові, активують фібриноліз та відновлюють антитромбінову ємність крові, що сприяє скороченню терміну стадії запалення в 1,5 - 2 раза та прискорюють консолідацію кісток на 13 - 15 діб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.1-953 +
Шифр НБУВ: РА358036

Рубрики:

      
3.

Передера Р.В. 
Динаміка макро- і мікроелементів, антиоксидантної активності крові та синовії в патогенезі асептичних артритів у коней та при їх лікуванні: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Р.В. Передера ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вікову динаміку показників мінерального обміну та антиоксидантної системи сироватки крові та синовіальної рідини у клінічно здорових коней та за умови перебігу асептичних артритів, розроблено ефективні патогенетично обгрунтовані методи їх корекції. Виявлено, що у разі даного захворювання спостерігаються підвищення вмісту більшості мінеральних елементів синовії та сироватки крові та зниження антиоксидантних властивостей цих субстратів. Уперше для лікування асептичного артриту в коней запропоновано комплексний метод, який включає зовнішнє застосування полтавського бішофіту, димексиду та новокаїну у вигляді компресу або електрофорезу цього розчину. Доведено їх позитивний вплив на перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2-912-7 +
Шифр НБУВ: РА329085

Рубрики:

      
4.

Цісінська С.В. 
Динаміка патогенетичних показників і терапія запальних процесів дистальної ділянки кінцівок у великої рогатої худоби (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / С.В. Цісінська ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі результатів експериментальних клініко-гематологічних, біохімічних і бактеріологічних досліджень з'ясовано інформативність динаміки патогенетичних показників у разі асептичного запального процесу в дистальній ділянці тазової кінцівки великої рогатої худоби. Встановлено артеріо-венозну різницю вмісту в крові окремих органічних і мінеральних речовин і запропоновано раціональні терапевтичні засоби, спрямовані на відновлення її мікроциркуляції в зоні запального процесу. На підставі біохімічних досліджень крові з артерії та вени сафена встановлено, що у крові, яка відтікає від тканини дистального відділу кінцівки за асептичного запального процесу змінюється співвідношення між альбуміновою та глобуліновою фракціями. Виявлено, що уражені тканини посилено використовують цукри, затримують іони магнію, фосфору, кальцію, хлору і виділяють у кров іони калію. За даних умов виявлено зміну морфологічного складу крові: кількість еозинофілів зростає, а нейтрофілів - зменшується. Доведено, що загальностимулювальні препарати (екстракти алое та прополісу, АСД-ф2) у разі їх парентерального застосування діють на різні ланки імунної системи організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-911-7 +
Шифр НБУВ: РА333179

Рубрики:

      
5.

Сухонос В.П. 
Дисплазії суглобів кінцівок у собак (етіологія, патогенез, діагностика та лікування): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / В.П. Сухонос ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 39 с. — укp.

Розглянуто питання етіології та патогенезу дисплазій суглобів кінцівок собак, удосконалення їх діагностики та лікування. Досліджено дисплазії суглобів кінцівок, зокрема, у плечовому - природжений медіальний вивих голівки плечової кістки, відрив горбка лопатки, розсікаючий остеохондрит; у ліктьовому - природжений латеральний підвивих ліктьової кістки, природжений вивих голівки променевої кістки, підвивихи внаслідок порушень синхронного росту кісток передпліччя, незрощення відростків (медіального вінцевого та ліктьового ліктьової кістки, медіального надвиростка плечової кістки), розсікаючий остеохондрит; у передплічно-зап'ястковому - деформації; у кульшовому - дисплазія; у колінному - природжені вивихи надколінка, кутова деформація, краніальна деформація епіфіза великогомілкової кістки, відрив гребеня великогомілкової кістки, розсікаючий остеохондрит; у заплесновому - бокова деформація, розсікаючий остеохондрит. Наведено схему лікування собак у разі дисплазій суглобів, розглянуто методи консервативного лікування та оперативні втручання залежно від особливостей патогенезу клінічних форм дисплазій та будови окремих суглобів. Розроблено методику клінічного обстеження кінцівок собак з метою діагностики дисплазій суглобів. Визначено зміни будови та гістохімічних показників метафізарного хряща собак у постнатальному розвитку та у випадку остеохондропатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-953 +
Шифр НБУВ: РА342681

Рубрики:

      
6.

Чорнозуб М.П. 
Зміни білків і білково-вуглеводних сполук у синовіальній рідині та сироватці крові при асептичних артритах у молодняку великої рогатої худоби (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / М.П. Чорнозуб ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ролі деяких показників синовіальної рідини в патогенезі асептичних артритів у молодняку великої рогатої худоби і опрацюванню на цій основі патогенетично обгрунтованих методів лікування. Вивчено вміст білків гострої фази - церулоплазміну, трансферинів, гаптоглобінів, а також сіалових кислот, глікопротеїдів і глікозаміногліканів у синовіальній рідині клінічно здорового молодняку великої рогатої худоби та їх зміни в динаміці експериментального асептичного артриту. Одержані результати досліджень дали змогу опрацювати і рекомендувати виробництву метод лікування, який досить швидко обмежує активність запальної реакції в суглобі і дозволяє істотно скоротити термін лікування хворих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2-7,022

Рубрики:

      
7.

Стоцький О.Г. 
Зміни вмісту загального білка, ліпідів і протеїназно-інгібіторного потенціалу синовіальної рідини та плазми крові при асептичних артритах у коней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.Г. Стоцький ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 16 с. — укp.

Вивчено активність лужної фосфатази, фракційний склад ліпідів, протеїназно-інгібіторний потенціал синовіальної рідини та плазми крові в динаміці асептичного артриту та при лікуванні хворих коней. Отримані результати досліджень дали змогу рекомендувати для лікування коней, хворих на асептичний артрит, препарат "Імзауф" на 0,5%-ному розчині метилцелюлози, який сприяє нормалізації вмісту загального білка, активності лужної фосфатази, ліпідів і протеїназно-інгібіторного потенціалу синовіальної рідини та периферичної крові, що дозволяє скоротити термін лікування на 6-8 днів порівняно з традиційним (новокаїн з антибіотиком).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2-912-7,022

Рубрики:

      
8.

Черняк С.В. 
Зміни синовіоцитограми, фунціональної активності нейтрофілів і лімфоцитів при асептичних артритах у телят (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / С.В. Черняк ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню деяких питань патогенезу асептичних артритів у молодняку великої рогатої худоби і опрацюванню на цій основі патогенетично обгрунтованих методів лікування. Вперше вивчено клітинний склад, рівень циркулюючих імунних комплексів, ферментативно-енергетичний потенціал лімфоцитів синовіальної рідини на фоні стабілізації та в динаміці при лікуванні хворих на асептичний артрит. Отримані результати досліджень дали змогу рекомендувати для лікування асептичних артритів 25%-ний розчин димексиду з 0,5%-ним метронідазолом, які нормалізують цитологічні, цитохімічні та імунологічні показники периферичної крові та синовіальної рідини, що сприяє скороченню терміну лікування хворих тварин на 4-5 днів, порівняно з традиційним лікуванням (застосування гідрокортизону ацетату із 0,5%-ним розчином новокаїну).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2-911,022

Рубрики:

      
9.

Боровков С.Б. 
Клініко-біохімічні показники стану сполучної тканини в діагностиці та лікуванні остеодистрофії корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / С.Б. Боровков ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 24 с. — укp.

В експерименті на білих щурах і коровах доведено, що довготривале обмеження рухової активності є фактором, який спричинює деструктивні зміни у кістковій тканині, зумовлені деполімеризацією макромолекул органічного матриксу цієї тканини та підвищенням рівня біохімічних показників у сироватці крові (глікопротеїнів, хондроїтинсульфатів, фракцій ГАГ) і сечі (оксипроліну, уронових кислот) на ранніх стадіях патологічного процесу. Запропоновано діагностичні критерії різних, зокрема ранніх, стадій остеодистрофії з використанням біохімічних показників, що характеризують стан органічного матриксу кісткової тканини. Доведено інформативність цих показників у разі контролю за лікуванням корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561-911-7 +
Шифр НБУВ: РА345471

Рубрики:

      
10.

Симоненко Н.О. 
Кон'юнктивально-синовіальний синдром мікоплазмозного походження у молодняку великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Н.О. Симоненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто ефективний метод лікування початкової форми кон'юнктивально-синовіального синдрому (до виникнення симптомів периартикулярного та перитендовагінального фіброзиту) на основі застосування очної тетрациклінової мазі у поєднанні з дом'язовим введенням фармазину. Проаналізовано ефективність лікування периартикулярного та перитендовагінального фіброзиту за результатами щоденного застосування ватно-марлевих аплікацій, просочених 50-ти % димексидом з лідазою (64 ОД/15 мл) під бинтову пов'язку за умов щоденних дом'язових ін'єкцій фармазину. Відзначено, що у товщу фіброзних розрощень вводиться 5-%-й димексид на 0,5%-му новокаїні з додаванням 64 ОД лідази на 20 мл суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.580.33-911 + П875.561.2-911 +
Шифр НБУВ: РА350936

Рубрики:

      
11.

Орел О.М. 
Обгрунтування параметрів електромагнітного впливу і технічних засобів для поліпшення відновлення кісткової тканини сільськогосподарських тварин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / О.М. Орел ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику визначення величини внутрішнього та зовнішнього полів в ушкодженій кінцівці тварини з кінцевим числом радіальних шарів. На підставі проведених розрахунків встановлено, що найбільш прийнятним діапазоном частот електромагнітного опромінювання кінцівок різних сільськогосподарських тварин є 3,6 - 4,0 ГГц. Для розробки помножувачів частоти НВЧ тракту джерел електромагнітного випромінювання з урахуванням вимог щодо їх спектральних характеристик запропоновано методику, яку можна використовувати для широкого класу пристроїв з різними коефіцієнтами множення. Для синтезу кварцевих генераторів у діапазоні 200 - 500 МГц запропоновано методику розрахунку їх основних параметрів з налаштуванням частоти у межах 2 % від основної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-7 +
Шифр НБУВ: РА334683

Рубрики:

      
12.

Синяговська К. А. 
Остеосаркома трубчастих кісток собак (діагностика та лікування): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.05 / К. А. Синяговська ; Білоцерківський національний аграрний університет. — Біла Церква, 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.1-953 + П875.624.2-953
Шифр НБУВ: РА369372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сєгодін О.Б. 
Патогенетичне обгрунтування ролі глікозаміногліканів у діагностиці та лікуванні остеоартрозу в собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.Б. Сєгодін ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 21 с. — укp.

Експериментально та теоретично обгрунтовано інформативність і доцільність використання показників стану сполучної тканини (глікопротеїнів, хондроїтинсульфатів, фракцій глікозаміногліканів і лужної фосфатази) у сироватці крові за діагностики різних, зокрема ранніх, стадій остеоартрозу в собак. Установлено, що моделювання посттравматичного остеоартрозу колінних і кульшових суглобів білих щурів за рахунок повношарового пошкодження суглобового хряща оперативним шляхом призводить до порушення структури та метаболізму кісткової та хрящової тканин, що супроводжується різного ступеня зростанням концентрацій біохімічних речовин, що відображає стан тканин суглобів тварин у сироватці крові залежно від стадії процесу. У разі внутрішньо-м'язового введення цим тваринам глюкозаміногідрохлориду за дози 50 мг/кг маси тіла відбувались уповільнення прогресування дистрофічно-деструктивного процесу та репарація кісткової тканини у зоні дефекту, що доведено на підставі даних гістологічних і біохімічних досліджень. У процесі обстеження собак за допомогою зазначених показників установлено їх нормативні значення, а також показано їх діагностичну цінність стосовно собак ахондро- та хондродистрофоїдних порід. Доведено, що за дисплазії кульшових суглобів і спонтанного остеоартрозу собак порушується співідношення сироваткових глікозаміногліканів. Показано доцільність використання ГАГ-містких препаратів під час проведення комплексного лікування остеоартрозів собак за умов контрольних клініко-біохімічних досліджень (визначення вмісту глікопротеїнів, фракцій глікозаміногліканів й активності лужної фосфатази). Запропоновано новий метод аутопластики ушкоджень суглобової поверхні кульшових суглобів білих щурів і собак трансплантатом з проксимального відділу ребра під подальшим контролем досліджень з використанням клінічних, рентгенологічних, томографічних і біохімічних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561-953 +
Шифр НБУВ: РА354542

Рубрики:

      
14.

Литвиненко Д.Ю. 
Порушення рівноваги надколінка у собак (етіологія, патогенез та лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Д.Ю. Литвиненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано нові способи оперативного усунення порушення рівноваги надколінка у собак, зокрема, розроблено методики проведення сполучно-тканинної та кістково-хрящової пластики елементів стегно-надколінкового суглоба та встановлено їх ефективність. Проаналізовано результати рентгенологічних, рентгенометричних, комп'ютерно-томографічних досліджень, за домогою яких диференційовано види порушень у стегно-надколінковому суглобі. З'ясовано, що порушення рівноваги надколінка є наслідком диспластичних змін, проявом яких є: дисплазія блока стегонової кістки, надколінка, варус/вальгус деформація колінного суглоба, медіалізація/латераліазція надколінка, дисплазія м'якотканинних структур колінного суглоба. Доведено ефективність застосування фасціально-зв'язкової пластики для лікування тварин дрібних порід віком до 3-х років, а також середніх і важких порід віком до 11-ти міс. у разі відсутності стійкої деформації кінцівок; кістково-хрящової пластики - для собак усіх порід з 12-ти міс. віку; комбінованих оперативних втручань для тварин усіх порід з 10-ти міс. віку, які мають стійку деформацію кінцівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-953 +
Шифр НБУВ: РА358383

Рубрики:

      
15.

Вербицький П.І. 
Удосконалення заходів боротьби і профілактики інфекційної бурсальної хвороби в сучасних умовах ведення птахівництва України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / П.І. Вербицький ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено домінуючі інфекційні захворювання у птахогосподарствах Луганщини, а також причини їх виникнення, основні джерела та шляхи поширення збудників інфекцій. Проаналізовано ефективність специфічної сироватки крові, одержаної від імунізованих телят-донорів, стосовно профілактики інфекційної бурсальної хвороби (ІБХ) у курчат у ранньому віці. Досліджено ефективність вакцинації курчат проти ІБХ на стадії ембріогенезу та виводу курчат з метою створення стійкості до інфекцій у молодняка у перші тижні вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.3-961,022
Шифр НБУВ: РА310247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського