Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.311$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Руденко П.А. 
Асоціації умовно патогенних бактерій в патології великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / П.А. Руденко ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено мікробні асоціації у випадках ендометритів, маститів у корів і шлунково-кишкових, респіраторних захворювань новонароджених телят у дванадцяти господарствах восьми районів Луганщини. Встановлено, що у фермерських біоценозах циркулює від трьох до шости умовно патогенних видів бактерій, які викликають різноманітні патології в корів і новонароджених телят. Ідентичність бактерій, виділених від корів і телят, підтверджується антигенною спорідненістю бактерій у разі різних захворювань, відсутністю антагонізму між бактеріями, ізольованими з одного господарства та позитивним впливом інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві. Показано, що під впливом антропогенних факторів і факторів зовнішнього середовища відбувається зміна головних співчленів паразитоценозу, їх кількості в асоціаціях, антогоністичних властивостей, а також зміна чутливості мікрофлори до антибіотиків. Виготовлено експериментальну серію інактивованого полібактеріну. Вперше вивчено клітинні та гуморальні фактори імунної відповіді в корів і телят на введення інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311-1-8 + П876.181-1-8
Шифр НБУВ: РА319173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Годовський О.В. 
Вивчення імунобіологічних властивостей збудника та розробка інактивованої вакцини проти вірусної діареї великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.В. Годовський ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію у світі та розроблено вакцину проти вірусної діареї великої рогатої худоби (ВРХ). Вивчено біологічні властивості різних штамів вірусу діареї та їх антигенну спорідненість. Оптимізовано умови і режими культивування та інактивації штаму ВК-I вірусу діареї. Досліджено імуногормональну відповідь на щеплення живим та інактивованим вірусом діареї, підібрано ад'ювант. Досліджено гематологічні та біохімічні показники крові тварин, щеплених зразками вакцини. Визначено оптимальну імунізувальну дозу, тривалість напруженого імунітету та рівень антитіл до вірусу діареї у молозиві та молоці щеплених тварин. Удосконалено метод титрування цього вірусу та постановки реакції нейтралізації для визначення антитіл до вірусу діареї. Визначено термін придатності вакцини, її профілактичну ефективність. Розроблено нормативну документацію на вакцину та проведено її комісійні випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.311.9 + П873.311.9-3 +
Шифр НБУВ: РА354033

Рубрики:

      
3.

Матковська С.Г. 
Діагностика інфекційного ринотрахеїту-пустульозного вульвовагініту великої рогатої худоби за показниками антитіл в носовому, піхвовому секретах та сльозі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.Г. Матковська ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню можливості виявлення специфічних антитіл в секретах організму (носовому, піхвовому, слізному) проти вірусу інфекційного ринотрахеїту - пустульозного вульвовагініту (ІРТ-ІПВ), ролі показників антитіл і цитоморфологічних даних виділення вірусу при проведенні заходів по оздоровленню господарств від ІРТ-ІПВ. Одержані результати свідчать про наявність антитіл в секретах і можливість використання цих біологічних рідин організму для діагностики ІРТ-ІПВ шляхом виявлення в них специфічних антитіл в РНГА та РНБА. Запропоновано використовувати показники антитіл в носовому секреті для вивчення дії вакцин при різних способах їх введення, а також для виявлення передачі цього вірусу невакцинованим тваринам при контакті з імунізованими. Цитоморфологічний метод дає можливість робити висновок про вірулентність польових штамів вірусу ІРТ-ІПВ, а також про ефективність інтраназальної імунізації. Дослідження з використанням цитоморфологічного методу довели можливість виявлення мінливості тинкторіальних властивостей внутрішньоядерних тілець-включень при ІРТ-ІПВ; спочатку вони базофільні, а в процесі розвитку набувають оксифільних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-6,022

Рубрики:

      
4.

Бойко П.К. 
Епізоотичний процес та специфічна профілактика емфізематозного карбункулу великої рогатої худоби: автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / П.К. Бойко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 44 с. — укp.

Проведено оцінювання просторової та часової динаміки напруженості епізоотичної ситуації щодо емфізематозного карбункулу (ЕК) у світі та в Україні. Встановлено, що збудник інфекції має панзоотичне розповсюдження у світі, а сама інфекція характеризується спорадичністю, ензоотичністю та нерівномірним проявом на території п'яти континентів світу. Особливістю його геграфічного поширення в Україні є зональність, яка належна до природних лучних ландшафтів, розташованих в басейнах розливу річок або на територіях з поверхневим заляганням водоносних горизонтів. Встановлено можливість спор збудника інфекції вегетувати у травному тракті, долати бар'єр слизових оболонок, вибірково осідати в деяких органах і тканинах і через певний час елімінувати з них через фазу вегетації, що спричиняє стан імунізуючої субінфекції.Встановлено факультативний тип паразитизму Cl. Chauvoei, вивчено закономірності функціонування епізоотичного процесу ЕК, визначено активність його ланок. Визначено, що джерелом збудника інфекції є хворі тварини, трупи та грунт, головними факторами його передачі - корми, вода, грунт. Найсприятливішою до інфекції є велика рогата худоба у віці 0,5 - 2 роки. Встановлено чинники, які обумовлюють саморегуляцію епізоотичного процесу ЕК. Сконструйовано, до- та клінічно випробувано інактивовану вакцину проти ЕК великої рогатої худоби та овець - емкарвак (на основі вітчизняного штаму Л-7), яка забезпечує імунітет протягом 9-ти місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.7-8 + П841.925.7-2 +
Шифр НБУВ: РА366932

Рубрики:

      
5.

Волосянко О.В. 
Засоби діагностики та профілактики інфекційного ринотрахеїту великої рогатої худоби в Україні: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / О.В. Волосянко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 46 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу персистуючої герпесвірусної інфекції у великої рогатої худоби (ВРХ) та розроблено засоби для діагностики, профілактики та боротьби з інфекційним ринотрахеїтом (ІРТ). Проаналізовано та узагальнено дані, що характеризують епізоотичну ситуацію щодо ІРТ ВРХ у тваринницьких господарствах України за 1997 - 2002 рр., визначено особливості динаміки формування гуморального імунітету в тварин за умов щеплення живою вакциною та інактивованим імунізуювальним препаратом протигерпесвірусної дії. Обгрунтовано необхідність створення засобів специфічної профілактики ІРТ ВРХ імуногенних, непатогенних та володіючих протективною дією для використання в системі заходів профілактики та боротьби з цим захворюванням. Визначено ефективність та здатність вакцини живої "ІРТ-LG" в стаціонарному осередку інфекції усувати клінічні прояви ІРТ, що є однією з важливих характеристик вакцини проти герпесвірусної інфекції. Вивчено особливості репродукції герпесвірусу 1 штаму "ІРТ-LG" у перещеплюваній культурі клітин трахеї теляти, його імуногенні, непатогенні та протективні властивості у складі живого вакцинного препарату, а також імуномодулювальну дію мікроорганізму виду Bacillus alvei штаму 413 на лабораторних і сільськогосподарських тваринах. Визначено можливість на ефективність використання як гетерогенного антигена цього штаму для виготовлення імунізувального препарату "Ретравак Б" з метою профілактики ІРТ ВРХ всіх вікових груп. Установлено, що щеплення "Ретравак Б" новонародженим телятам інтраназально та перорально вже через дві години стимулює клітинний імунітет, що характеризується збільшенням показника макрофагальної трансформації мононуклеарів крові та зниженням лейкоцитарного індексу інтоксикації. Визначено, що вакцина жива "ІРТ-LG" та "Ритравак Б" у разі серопозитивності тварин до збудника лейкозу в стадії до 18 % забезпечує формування високого рівня гуморального імунного захисту проти герпесвірусної інфекції у ВРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327159

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кучерявенко Р.О. 
Інфекційний ринотрахеїт великої рогатої худоби (епізоотологія, діагностика та специфічна профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Р.О. Кучерявенко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний епізоотологічний моніторинг інфекційного ринотрахеїту (ІРТ) великої рогатої худоби (ВРХ) в країнах різних континентів, зокрема, в Україні. Визначено епізоотологічні особливості захворювання та встановлено ступінь розповсюдження герпесвірусу-1 в товарних та племінних господарствах. Вивчено форми клінічного прояву захворювання та локалізацію збудника інфекції в різних органах і тканинах хворої на ІРТ ВРХ. Розроблено технологію виробництва набору для діагностики ІРТ в реакції імунофлуоресценції. Установлено етіологічну роль герпесвірусу-1 у спричиненні нервової форми ІРТ: виділено збудника з головного мозку та проведено його ідентифікацію. Розроблено технологію накопичення вірусу ІРТ, яка дає змогу одержати високо очищену та концентровану вірусну біомасу для виготовлення діагностичних і вакцинних препаратів. Вивчено профілактичну ефективність вакцини "Рипавак", визначено оптимальну схему імунізації ВРХ та встановлено зміни імуно-гормональних показників у вакцинованих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-7 +
Шифр НБУВ: РА325796

Рубрики:

      
7.

Гомзиков О.М. 
Лікувально-профілактична ефективність рослинних препаратів за аерозольного їх застосування при респіраторних хворобах телят і поросят: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.М. Гомзиков ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Вперше експериментально встановлено, що 0,5 % розчини протефлазіду, флавосмолону та хвойної хлорофіло-каротинової пасти проявляють антимікробні та фунгіцидні властивості за умов їх аерозольного застосування. Виявлено, що аерозолі протефлазіду, флавосмолону та хвойної хлорофіло-каротинової пасти суттєво знижують забрудненість тваринницьких приміщень умовно-патогенною та патогенною мікрофлорою. Встановлено високу лікувально-профілактичну ефективність аерозолей 0,5 % розчинів протефлазіду, флавосмолону та хвойної хлорофіло-каротинової пасти за гострих респіраторних захворювань телят і поросят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.8-7 + П873.325.5-7 + П855 +
Шифр НБУВ: РА367988

Рубрики:

      
8.

Кучерявенко В.В. 
Розробка та вивчення властивостей вакцини емульсійної інактивованої проти інфекційного ринотрахеїту та вірусної діареї великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.В. Кучерявенко ; УААН. Ін-т експеримент. клін. вет. медицини. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано вакцину емульсійної інактивованої дії проти інфекційного ринотрахеїту (ІРТ) і вірусної діареї (ВД) великої рогатої худоби. На підставі результатів серологічного обстеження поголів'я великої рогатої худоби обгрунтовано необхідність розробки ефективних засобів специфічної профілактики даних патологій. Розроблено ролерний спосіб культивування клітин і вірусів ІРТ і діареї, який дозволяє одержувати з високою інфекційною активністю вихідну вірусовміщуючу сировину для виготовлення вакцини без концентрування з застосуванням хімічних речовин. Підібрано найбільш чутливі перещеплювані культури клітин для культивування вірусів ІРТ і ВД. На підставі результатів порівняльних досліджень визначено найбільш ефективні методи очистки, концентрування й інактивації вірусів ІРТ і ВД. Вивчено реактогенні й імуностимулюючі властивості бівакцини, виготовленої на основі масляних і кремнійвміщуючих ад'ювантів на лабораторних і сільськогосподарських тваринах. Оптимізований склад вакцини на основі масляних ад'ювантів і досліджено її властивості за показниками якості. Встановлено оптимальні дози щеплення великої рогатої худоби з використанням розробленої емульсійної інактивованої вакцини проти ІРТ і ВД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.311 + П873.311.5 + П873.311.6 +
Шифр НБУВ: РА336210

Рубрики:

      
9.

Гуменний О.Г. 
Роль інфекційних агентів в патології репродуктивних органів корів і телиць на молочно-товарних фермах півдня України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.Г. Гуменний ; Одес. держ. с.-г. ін-т. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі вивчення ролі інфекційних агентів в патології репродуктивних органів корів і телиць в господарствах півдня України. Вперше в господарствах півдня України встановлена етіологічна структура збудників, які спричиняють порушення репродуктивної функції у корів і телиць, вивчена епізоотична ситуація з інфекційних захворювань, які супроводжуються вказаною патологією, запропоновано спосіб імунізації тварин з застосуванням вакцинного препарату (ІРТ - IG) і імуностимулятора, визначені деякі показники імунологічної реактивності організму корів і телиць, хворих на інфекційний ринотрахеїт - пустульозний вульвовагініт (ІРТ - ПВВ) та їх зміни при застосуванні вакцинного препарату, імуностимулятора, препаратів йодосол і неовагіналь, вдосконалена система протиепізоотичних заходів при ІРТ - ПВВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-1,022

Рубрики:

      
10.

Алхінді Халіль Мухамед 
Стронгілятози травного тракту великої рогатої худоби в умовах Лісостепу України (епізоотологія, патогенез та випробування антгельмінтиків): Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / Алхінді Халіль Мухамед ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено результати вивчення стронгілятозної інвазії великої рогатої худоби за умов Лісостепу України. Вперше одержано дані про зональне розповсюдження збудників стронгілятозної інвазії травного тракту різновікових груп великої рогатої худоби лісостепової зони України (Харківщина). З'ясовано морфологічні особливості інвазійних личинок масових видів стронгілят, строки розвитку і виживання личинок за умов пасовищ Харківщини у 1998 - 1999 рр. Встановлено зміни гематологічних показників, лізоцимної, бактерицидної активності сироватки крові, імуноглобулінових фракцій інвазованих та інтактних тварин. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо застосування ефективних антгельмінтиків та імуномодулюючого препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.9-8
Шифр НБУВ: РА312615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бездітко Л.В. 
Шлунково-кишкові інфекції телят у господарствах, неблагополучних щодо лейкозу великої рогатої худоби (етіологія, патогенез, терапія): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Л.В. Бездітко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено ймовірний зв'язок між серологічним статусом корів-матерів (РІД-негативних і РІД-позитивних на лейкоз) і виникненням та перебігом шлунково-кишкових інфекцій (ШКІ) у телят, народжених від них. Виявлено найбільш поширену ШКІ асоціативну (рота- та коліінфекцію). Охарактеризовано частоту її прояву серед даних телят. Встановлено, що серологічний статус щодо лейкозу корів не впливає на частоту прояву асоціативної рота- та коліінфекції серед телят. Вивчено клініко-гематологічні, імунологічні та біохімічні зміни у хворих телят, народжених від РІД-негативних і РІД-позитивних на лейкоз корів, у випадку ротавірусної інфекції та коліінфекції, а також у разі асоціативного їх перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311 + П872.132.1-911
Шифр НБУВ: РА373519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського