Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Науменко С. В. 
Відтворна функція самців за дефіциту вітаміну А та її корекція: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / С. В. Науменко ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості змін деяких показників гомеостазу, гормонального статусу, якості сперми, морфологічного стану ендокринних і статевих залоз у самців за дефіциту вітаміну А та цинку. Розроблено способи оцінювання відтворної здатності в самців з використанням новітніх комп'ютерних технологій та постоцитограм. Розроблено вітаміно-мінерально-гормональні препарати для терапії самців зі зниженням відтворної здатності. Наведено програму застосування препаратів і методику фармакоультрафонофорезу. Визначено терапевтичну й економічну ефективність способу діагностики, терапії та профілактики відтворної функції в самців за дефіциту вітаміну А та цинку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.369.31 + П872.62-7
Шифр НБУВ: РА380799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Плахотнюк І.М. 
Вплив стану молочної залози на відновлення відтворної функції корів за гіпофункції яєчників: автореф.дис ... канд. вет. наук : 16.00.07 / І.М. Плахотнюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне та практичне обгрунтування методики сонографічного дослідження вим'я у корів і встановлено негативний вплив на тереоїдогенез запалення молочної залози, що спричиняє анафродизію. За результатами проведених досліджень розроблено й обгрунтовано методику ультразвукового дослідження вим'я. Встановлено зв'язки між станом статевих органів у корів і поширеністю маститу, а також між запаленням молочної залози та проявом статевої циклічності, заплідненістю та вмістом статевих гормонів у тварин. Розроблено й обгрунтовано комплексні схеми лікування корів за одночасного прояву гіпофузії яєчників і маститу. Доведено, що комплексне лікування корів, спрямоване на регулювання іннервації, метаболізму, репарації та регенерації клітин гонад і молочної залози та стимулювання розвитку фолікулів у яєчниках шляхом використання новокаїнотерапії, фолігону та протимікробного препарату мастієт форте, є найбільш ефективною схемою лікування за одночасного прояву гіпофункції яєчників і маститу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.62-911 + П876.181-911-6 +
Шифр НБУВ: РА366549

Рубрики:

      
3.

Бабань О.А. 
Гіпоплазія яєчників у корів: поширеність, морфофункціональні зміни та методи лікування: автореф. дис ... канд. вет. наук: 16.00.07 / О.А. Бабань ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність, морфофункціональні зміни за умов гіпоплазії яєчників у корів. Розроблено та впроваджено комплексні методи лікування хворих тварин. Вивчено поширеність гіпоплазії яєчників у корів залежно від віку, продуктивності та кількості лактацій, а також характерні клінічні, сонографічні, гістологічні та функціональні (вміст прогестерону, естрадіолу та тестостерону) зміни. На підставі встановлених змін розроблено й обгрунтовано комплексні методи лікування корів з гіпоплазією яєчників, вивчено їх вплив на сонографічні й ендокринні показники гонад і ефективність відновлення відтворної функції. Розроблено пропозиції щодо діагностування гіпоплазії яєчників у корів за клінічними та сонографічними показниками гонад і лікування хворих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.62-911 +
Шифр НБУВ: РА366544

Рубрики:

      
4.

Мельник П.Г. 
Етіопатогенетичний зв'язок патології органів розмноження корів і телиць з мікроелементозами та гіповітамінозами групи В (методи лікування і профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / П.Г. Мельник ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено етіологічну та патогенетичну роль міероелементозів (I, Zn, Se) та гіповітамінозів групи В у розвитку патології органів розмноження корів і телиць в окремих регіонах Буковини (гірському, передгір'ї та лісостеповому). Встановлено, що мікроелементози та гіповітамінози групи В проявляються у 35 - 45 % неплідних корів. Залежно від регіону, перебіг отелення проходить з ускладненнями у 14,9 - 37 % корів, у 6,9 - 14,9 % таких тварин відмічено затримання посліду. У післяродовий період субінволюцію матки виявляли у 26,9 - 31,3 %, ендометрити - у 7,8 - 17,9 % корів. У корів і телиць, що утримувались у гірській зоні, атонію матки спостережено у 39,7 %, у лісостеповій - у 24,6 %, а гіпотрофію яєчників та ПЖТ у гірській зоні - у 30 %, у лісостеповій - у 13 %. Клінічно у тварин гірської та передгірної зон (21,4 - 43,8 %) виявлено анафродизію, а серед тварин лісостепової зони - циклічний перегул від 3-х до 5-ти і більше разів відмічено в 70 % неплідних тварин. Вивчено можливість та доведено терапевтичну доцільність застосування ін'єкцій вітамінів групи В і мікроелементів йоду з цинком у ліпосомній емульсії, бо такі ін'єкції посилюють функції щитовидної залози, гіпофізу, наднирників. За даних умов в крові зростає вміст білка, каротину, резервної лужності та зменшується вміст кетонових тіл, що позитивно впливає на патогенез функціональних і морфологічних змін у статевих органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.42-911-7 + П872.43-911-7 + П872.62-911-7
Шифр НБУВ: РА318049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського