Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Науменко С. В. 
Відтворна функція самців за дефіциту вітаміну А та її корекція: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / С. В. Науменко ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості змін деяких показників гомеостазу, гормонального статусу, якості сперми, морфологічного стану ендокринних і статевих залоз у самців за дефіциту вітаміну А та цинку. Розроблено способи оцінювання відтворної здатності в самців з використанням новітніх комп'ютерних технологій та постоцитограм. Розроблено вітаміно-мінерально-гормональні препарати для терапії самців зі зниженням відтворної здатності. Наведено програму застосування препаратів і методику фармакоультрафонофорезу. Визначено терапевтичну й економічну ефективність способу діагностики, терапії та профілактики відтворної функції в самців за дефіциту вітаміну А та цинку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.369.31 + П872.62-7
Шифр НБУВ: РА380799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Плахотнюк І.М. 
Вплив стану молочної залози на відновлення відтворної функції корів за гіпофункції яєчників: автореф.дис ... канд. вет. наук : 16.00.07 / І.М. Плахотнюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне та практичне обгрунтування методики сонографічного дослідження вим'я у корів і встановлено негативний вплив на тереоїдогенез запалення молочної залози, що спричиняє анафродизію. За результатами проведених досліджень розроблено й обгрунтовано методику ультразвукового дослідження вим'я. Встановлено зв'язки між станом статевих органів у корів і поширеністю маститу, а також між запаленням молочної залози та проявом статевої циклічності, заплідненістю та вмістом статевих гормонів у тварин. Розроблено й обгрунтовано комплексні схеми лікування корів за одночасного прояву гіпофузії яєчників і маститу. Доведено, що комплексне лікування корів, спрямоване на регулювання іннервації, метаболізму, репарації та регенерації клітин гонад і молочної залози та стимулювання розвитку фолікулів у яєчниках шляхом використання новокаїнотерапії, фолігону та протимікробного препарату мастієт форте, є найбільш ефективною схемою лікування за одночасного прояву гіпофункції яєчників і маститу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.62-911 + П876.181-911-6 +
Шифр НБУВ: РА366549

Рубрики:

      
3.

Бабань О.А. 
Гіпоплазія яєчників у корів: поширеність, морфофункціональні зміни та методи лікування: автореф. дис ... канд. вет. наук: 16.00.07 / О.А. Бабань ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність, морфофункціональні зміни за умов гіпоплазії яєчників у корів. Розроблено та впроваджено комплексні методи лікування хворих тварин. Вивчено поширеність гіпоплазії яєчників у корів залежно від віку, продуктивності та кількості лактацій, а також характерні клінічні, сонографічні, гістологічні та функціональні (вміст прогестерону, естрадіолу та тестостерону) зміни. На підставі встановлених змін розроблено й обгрунтовано комплексні методи лікування корів з гіпоплазією яєчників, вивчено їх вплив на сонографічні й ендокринні показники гонад і ефективність відновлення відтворної функції. Розроблено пропозиції щодо діагностування гіпоплазії яєчників у корів за клінічними та сонографічними показниками гонад і лікування хворих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.62-911 +
Шифр НБУВ: РА366544

Рубрики:

      
4.

Дмитренко Н.І. 
Гломерулонефрит у домашніх котів: автореф. дис. ... канд. вет. наук: 16.00.01 / Н.І. Дмитренко ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено зв'язок між клінічними, ультрасонографічними та біохімічними показниками. Розраховано та клінічно обгрунтовано значення індексів сечі та крові, що характеризують основні функції нирок домашніх котів у нормі та за гломерулонефриту, з урахуванням добового діурезу. Розроблено й апробовано схеми лікування котів, хворих на гломерулонефрит, досліджено в динаміці показники крові та сечі під час лікування. Встановлено фізіологічні ліміти артеріальної та венозної систем нирок клінічно здорових домашніх котів і їх зміни за гломерулонефриту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.61-954 +
Шифр НБУВ: РА369623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шестопалка Р.І. 
Діагностика і методи патогенетичної терапії собак породи німецька вівчарка за гострого і хронічного перебігу ниркової недостатності: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Р.І. Шестопалка ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано методи діагностики, зокрема диференціальної діагностики гострої та хронічної ниркової недостатності, у собак службової породи німецька вівчарка за зміною біохімічних показників крові. Встановлено зміни активності субстратних ферментів, наведено рекомендації щодо використання з метою діагностики та диференціальної діагностики гострої та хронічної ниркової недостатності показників зміни індексів аспартатамінотрансфераза + аланінамінотрансфраза/гаммаглутамілтрансфераза, азотовий коефіцієнт/білковий коефіцієнт, креатин/загальний білок, креатин/альбуміни, креатинін/глобуліни, аланінамінотрансфераза/гаммаглутамілтрансфераза, alpha-амілаза/гаммаглутамілтрансфераза. Вперше досліджено вплив амінокислот у комплексі з мікроелементами на організм службової породи німецька вівчарка у разі гострої та хронічної ниркової недостатності. Розроблено й апробовано схеми ефективної терапії собак з даними патологіями з використанням препаратів Амінодіал і CV, виготовлених на основі амінокислот і мікроелементів, за умов різних шляхів їх введення. Доведено суттєву роль функціонального стану печінки та травного каналу у лікуванні собак з різними формами ниркової недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.618-953 +
Шифр НБУВ: РА368053

Рубрики:

      
6.

Мельник П.Г. 
Етіопатогенетичний зв'язок патології органів розмноження корів і телиць з мікроелементозами та гіповітамінозами групи В (методи лікування і профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / П.Г. Мельник ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено етіологічну та патогенетичну роль міероелементозів (I, Zn, Se) та гіповітамінозів групи В у розвитку патології органів розмноження корів і телиць в окремих регіонах Буковини (гірському, передгір'ї та лісостеповому). Встановлено, що мікроелементози та гіповітамінози групи В проявляються у 35 - 45 % неплідних корів. Залежно від регіону, перебіг отелення проходить з ускладненнями у 14,9 - 37 % корів, у 6,9 - 14,9 % таких тварин відмічено затримання посліду. У післяродовий період субінволюцію матки виявляли у 26,9 - 31,3 %, ендометрити - у 7,8 - 17,9 % корів. У корів і телиць, що утримувались у гірській зоні, атонію матки спостережено у 39,7 %, у лісостеповій - у 24,6 %, а гіпотрофію яєчників та ПЖТ у гірській зоні - у 30 %, у лісостеповій - у 13 %. Клінічно у тварин гірської та передгірної зон (21,4 - 43,8 %) виявлено анафродизію, а серед тварин лісостепової зони - циклічний перегул від 3-х до 5-ти і більше разів відмічено в 70 % неплідних тварин. Вивчено можливість та доведено терапевтичну доцільність застосування ін'єкцій вітамінів групи В і мікроелементів йоду з цинком у ліпосомній емульсії, бо такі ін'єкції посилюють функції щитовидної залози, гіпофізу, наднирників. За даних умов в крові зростає вміст білка, каротину, резервної лужності та зменшується вміст кетонових тіл, що позитивно впливає на патогенез функціональних і морфологічних змін у статевих органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.42-911-7 + П872.43-911-7 + П872.62-911-7
Шифр НБУВ: РА318049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Жила І.А. 
Клініко-функціональна діагностика нефропатії у коней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.А. Жила ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2005. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано методи дослідження сечі у коней. Запропоновано ліміти основних показників сечі (білка, креатиніну, сечовини, активності ГГТ та їх індексів). Вивчено зміни функціонального стану ренальної системи за умов аліментарного виснаження, міоглобінурії, хронічного гастроентериту та гепато-ренального синдрому у випадку кормового отруєння. Вивчено мінеральний обмін за цих захворювань та вплив на нього функціонального стану нирок. Обгрунтовано механізм нефропатії за аліментарного виснаження, а також розвиток гепато-ренального синдрому у разі отруєння. Експериментально та теоретично визначено діагностичні критерії для виявлення ниркової недостатності. На практиці апробовано схему відновлення функціонального стану печінки та нирок у коней за гострого кормового отруєння. Відзначено, що критеріями діагностики гепато-ренального синдрому, крім того, є вміст білірубіну, висока активність АСТ, АЛТ і ГГТ у сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.6-912-3 +
Шифр НБУВ: РА338241

Рубрики:

      
8.

Захар'єв А. В. 
Патоморфологічна характеристика піролізидиноалкалоїдних нефропатологій великої рогатої худоби: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / А. В. Захар'єв ; Харків. держ. зооветерин. акад.. — Х., 2010. — 23 с.: a-рис. — укp.

Висвітлено результати вивчення нефропатологій у великої рогатої худоби у разі отруєння піролізидиновими алкалоїдами чорнокореня лікарського та жовтозілля лучного. Проведено аналіз польових випадків таких отруєнь та одержано дані експериментів з відтворення нефропатологій. У разі отруєння у нирках розвиваються: функціональна ниркова гіпертрофія, нефротичний гострий некроз канальців, гломерулонефротубулонекроз. Визначено частоту реєстрації цих нефропатологій, подано їх патоморфологічну характеристику. Встановлено, що характер піролізидиногенних нефропатологій залежить від тих процесів, які розвиваються у печінці тварин, які отруїлися піролізидиновими алкалоїдами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.762-911 + П872.6-3
Шифр НБУВ: РА377698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кравченко С.О. 
Полікістоз нирок у домашніх кішок (патогенез, діагностика і лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / С.О. Кравченко ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено показники функціонального стану нирок кішок, хворих на полікістоз на різних стадіях. Висвітлено особливості показників сечі та крові кішок за умов полікістозу нирок, інформативність сучасних спеціальних методів досліджень, у тому числі комп'ютерної томографії, у комплексній діагностиці цієї патології визначено зв'язок між клінічними, ультрасонографічними та біохімічними показниками. Встановлено ефективність застосування терапії за умов полікістозу нирок, ускладненого перебігом пієлонефриту. Розкрито інформативність комп'ютерної томографії для діагностики полікістозу нирок у кішок. Встановлено патогенетичний вплив кістозних утворень на артеріальну систему нирок. Обгрунтовано ефективність комплексного лікування, що включає антибактеріальну, імуностимулювальну та вітамінотерапію, за полікістозу нирок, ускладненого пієлонефритом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.61-954 +
Шифр НБУВ: РА366389

Рубрики:

      
10.

Ющенко Г.О. 
Сечокам'яна хвороба домашніх кішок (патогенез, діагностика та лікування): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Г.О. Ющенко ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше визначено роль глікозаміногліканів (ГАГ) у патогенезі сечокам'яної хвороби домашніх кішок, а також інформативність їх визначення у комплексній діагностиці урогенітіазу та взаємозв'язок з клінічними, ультрасонографічними та біохімічними показниками. Установлено ліміти вмісту ГАГ у сечі здорових і хворих на уролітіаз домашніх кішок, що дозволило удосконалити діагностику захворювання та контролювати ефективність лікувально-профілактичних заходів. Виявлено позитивний ефект застосування сулодексиду у комплексному лікуванні хворих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.614-954-7 +
Шифр НБУВ: РА341224

Рубрики:

      
11.

Морозенко Д.В. 
Хронічна ниркова недостатність домашніх котів (патогенез, діагностика і лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Д.В. Морозенко ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 22 с. — укp.

Вперше встановлено показники рівня екскреції оксипроліну й уронових кислот із сечею, а також вміст середніх молекул у сироватці крові клінічно здорових домашніх котів. На підставі визначення оксипроліну та уронових кислот у сечі виявлено патогенетичні ланки хронічної ниркової недостатності (ХНН) домашніх котів за участю компонентів сполучної тканини - колагену та протеогліканів. Встановлено припустимі коливання рівня середніх молекул у сироватці крові як показників ендогенної інтоксикації у котів, хворих на ХНН. Вперше клінічно обгрунтовано значення показників метаболізму сполучної тканини нирок - оксипроліну й уронових кислот сечі, а також середніх молекул крові у комплексній діагностиці ХНН домашніх котів, розраховано й клінічно обгрунтовано доцільність застосування індексів крові та сечі у котів із ХНН з метою оцінювання фільтраційної, концентраційної та реабсорбційної функцій нирок. Вперше включено у схему комплексного лікування синдрому ХНН домашніх котів препарати антиішемічної дії (солкосерил, пентоксифілін).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.61-954 +
Шифр НБУВ: РА361175

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського